У селі Усть-Кокса 8 і 9 липня пройшов традиційний XIV республіканський фестиваль «Джерела Алтаю», який був приурочений до Року екології в Росії.
Проходив на гостинній Усть-Коксинский землі фестиваль зібрав більше двох з половиною тисяч артистів і більше п'яти тисяч гостей і глядачів свята. За традицією «Джерела Алтаю» відкрилися парадом делегацій всіх районів республіки.
З вітальним словом до учасників фестивалю звернулися Глава Республіки Алтай Олександр Бердников, почесний гість свята радник Президента РФ Ігор Левітін, спікер парламенту Володимир Тюлентін.
- Фестиваль «Джерела Алтаю» закріплений Конституцією Республіки Алтай, так само як і свято алтайського народу Ел Ойин, - підкреслив Олександр Бердников, - який проходив в минулому році і був присвячений двом знаменним датам в історії Гірського Алтаю - 25-річчя утворення Республіки Алтай і 260-річчя добровільного входження алтайського народу до складу Росії.
Багато років минуло з тих пір, але збереження культури, традицій, великих досягнень нашого Російської держави, що об'єднує безліч націй і народностей, - це свята справа. Приємно бачити, що в складі делегацій знаходяться діти, і це теж свідчить про те, що ми з вами не втратимо нашу культуру. Кажуть, що розвиток і збереження культури дуже витратна справа. Але воно того варте, щоб не допустити невігластва, втрати національної пам'яті, як це сталося в наших колись братніх країнах. Тому уряд і я особисто будемо приділяти найпильнішу увагу розвитку культури і традицій в нашій багатонаціональній і дружною республіці.
Ігор Левітін в своєму виступ-
лення зазначив привітність, талант і щирість учасників фестивалю, подякував за запрошення на це свято і розповів про перспективи реконструкції головної транспортної артерії республіки - Чуйської тракту.
Уродженець Усть-Коксинский району Володимир Тюлентін з особливою теплотою висловив подяку своїм землякам за організацію і проведення такого великого заходу.
В рамках фестивалю відбулися конкурси «Ноти російської душі», «Російська хата», «Де гармонь грає, там частушка ллється і легше живеться». На великій галявині розвернувся «Місто майстрів», де пройшов конкурс майстрів народних промислів і ремесел «До чого душа лежить - до того і руки прикладуться», також працювала виставка-ярмарок.
Порадував гостей і учасників фестивалю своїм талантом оперний співак, соліст Маріїнського театру, народний артист Росії, почесний громадянин Республіки Алтай Василь Герелло.
XIV фестиваль «Джерела Алтаю» завершився і став історією. Але його учасники і численні гості свята збережуть найсвітліші спогади про дивовижну доброзичливій атмосфері «Джерел Алтаю», про народних творчих колективах, які показали свою майстерність, про дивно чистому гірському повітрі, прозорих річках і зелених горах прекрасного Усть-Коксинский району.
Олександр Долгов
Фото В. Сухова