- З історії британських університетів
- підготовчі програми
- Про бакалаврів, магістрів і докторів
- градації дипломів
Британська освіта - це як ключ в кишені від більшості дверей, за якими тебе чекає прекрасна робота, хороші перспективи і високі заробітки. Щоб роздобути цей ключ, потрібно їхати в далеку країну, працювати, бути готовим до змін у своєму житті, знайти сили зламати власні стереотипи, страхи і побоювання. Але все окупиться з лишком, і ключ в кінці кінців виявиться в кишені.
З історії британських університетів
Історія британських університетів тісно вплетена в історію Великобританії . Незважаючи на величезну кількість цих навчальних закладів в країні, значна їх кількість - вузи світового рівня. Це як раз той випадок, коли кількість відповідає якості. А крім того, воно ще перевірено і часом. традиційно британські університети підрозділяють на кілька типів залежно від часу створення вузу.
Старовинні університети - найдавніші університети світу, вік яких обчислюється століттями. Серед них відомі англійські Оксфорд і Кембридж, шотландські Сент-Ендрюскій, Единбурзький університети, університети Глазго і Абердіна, а також що знаходиться за межами Великобританії Дублінський університет.
Цікавитесь освітою у Великобританії? Дізнайтеся більше про кращих вузах і програмах.
Детальніше
«Університети з червоної цегли» (Red brick universities) - група престижних університетів, розташованих у великих промислових містах Англії. Більшість цих навчальних закладів були засновані на початку XX століття, проте завдяки своєму активному розвитку вони стали врівень зі старовинними університетами.
«Університети з листового скла» (Plate glass universities) - вузи, засновані в 1960 роках, за часів активного розвитку вищої освіти в Великобританії . В їх число входять Уорікський, Сассекському, Йоркський університети і ін.
Нові університети - деякі політехнічні інститути і коледжі, перетворені в університети відповідно до закону про подальше вищу освіту в 1992 році, наприклад, Брайтонський, Гринвичский університети, Ліверпульський університет ім. Дж. Мурса і ін.
Всі університети, що належать до перерахованих вище типам, є, по суті, найбільш відомими вищими навчальними закладами Великої Британії. Відповідно до кожного такого університет бажає потрапити будь-який абітурієнт. Це свого роду знак якості британського вищої освіти. Але бажання бажаннями, а для вступу потрібно докласти чимало зусиль, зокрема, дуже добре підготуватися .
підготовчі програми
У Великобританії існує цілий ряд підготовчих програм для іноземців перед вступом до ВНЗ головне завдання яких - підвищення рівня англійської мови, адаптація до британської системи освіти, можливість вивчення додаткових предметів, пов'язаних з майбутньою спеціальністю. Чому ці підготовчі програми цікаві нам? Тому що саме вони служать таким собі амортизатором, що нейтралізує різні «вибоїни», які виникають при переходах з однієї системи освіти на іншу. Крім того, підготовчі програми істотно підвищують шанс абітурієнта на вступ в обраний ним вищий навчальний заклад. У кожної такої програми є своя специфіка. Про самих програмах і про нюанси надходження в британський вуз можна дізнатися з питань і відповідей, представлених нижче.
Про бакалаврів, магістрів і докторів
Вища британську освіту має градацію, що сформувалася протягом століть, і концептуально поділяється на дві групи програм - undergraduate і postgraduate programs. По завершенні кожної програми випускник отримує певну академічну кваліфікацію: undergraduate degree - за закінчення бакалаврської програми (яку іноді ще називають першою вищою освітою), postgraduate degree - за закінчення так званої післявузівської програми, зокрема, магістерська програма, програма MBA або звання доктора - PhD .
Undergraduate degree - це перша сходинка закінченої вищої освіти. Для її отримання студенту знадобиться, як правило, 3-4 роки старанної роботи в вузі (в залежності від спеціальності, місця навчання - наприклад, Англія або Шотландія, форми навчання - денна, заочна).
Postgraduate degree - другий ступінь закінченої вищої освіти. Це може бути академічна кваліфікація магістра (master degree або MBA degree), яку отримують протягом 1-2 років навчання, або ж звання доктора (PhD degree) - ступінь, яку присуджують після 2-4 років наукових досліджень.
градації дипломів
Система градації простежується також і в дипломах, що дуже вигідно, наприклад, роботодавцю. Адже в градацію закладений принцип успішності закінчення програми студентом. Так, якщо студент отримав бакалаврський диплом First Class Honours, то його шанси потрапити в бажану компанію або вступити до аспірантури дуже високі, оскільки подібний клас диплома свідчить про те, що загальний результат зданих студентом іспитів становить не менше 70%. Що означають ці відсотки? Кожна підсумкова дисципліна має виражений у відсотках вага, наприклад, математика - 6%, дипломна робота - 25% від загальної оцінки і т. Д. А тому сумарна цифра всіх відсотків і служить показником успішності.
Upper Second Class Honours - клас диплома трохи нижче. Його загальний бал становить 60-69%. Диплом Lower Second Class Honours дають за показник 50-59%. А ось з дипломом Third Сlass Honours і показником 40-49% поле пошуку потенційних роботодавців дуже невелика.
Вузівські дипломи мають також різні позначення по кваліфікації, наприклад, BSc (бакалавр природничих наук), MA (магістр гуманітарних наук), LLM (магістр права), BIB (бакалавр міжнародного бізнесу). Класифікація досить прозора і розібратися з нею не складе труднощів.
Як би там не було, диплом - це той ключик, який дає можливість відкривати двері в перспективу. І чим цінніше ключ, тим більша кількість дверей їм можна відкрити.
Цікавитесь освітою у Великобританії? Дізнайтеся більше про кращих вузах і програмах.
Детальніше
Цікавитесь освітою у Великобританії?Чому ці підготовчі програми цікаві нам?
Що означають ці відсотки?
Цікавитесь освітою у Великобританії?