В одному зі столичних клубів пройшов національний білоруський відбірковий тур в півфінал міжнародних конкурсів молодих виконавців популярної музики «Нова хвиля-2010» і «Дитяча Нова хвиля-2010». У нинішньому році в півфіналі в Москві Білорусь представлять: Юлія Фомкина (11 років, Жодіно), Поліна Клішкова (13 років, Могильов), Катерина Мурашко (13 років, Могильов), Єлизавета Морозова (13 років, Мінськ), Олена Вирвич (23 року, Могильов), групи Litesound і «Вітер в голові».
Початок прослуховування відклали приблизно на годину: очікували московських членів журі - Олександра Румянцева (генеральний директор конкурсу, Москва) і Євгена Орлова (музичний продюсер конкурсу), літак яких затримався. Білоруську сторону представили Анатолій Ярмоленко, Сергій Жданович, Олексій Хлестов, Дядя Ваня, Анатолій Денисов. У роботі журі також взяли участь Крістіна Світлична, Роман Волознев і ді-джей Анатоль - хлопці, які представляли Білорусь на конкурсі «Нова хвиля» в 2008 і 2009 році.
Право поїхати в Москву на півфінал «Нової хвилі-2010» і «Дитячої Нової хвилі» відстоювали 24 конкурсанти віком від 8 до 15 років і 22 - від 16 до 30 років, що виконували по дві композиції. У молодшій віковій категорії однієї з найяскравіших виявилася одинадцятирічна Юлія Фомкина з міста Жодіно. Юлія тільки в цьому році вже отримала дві республіканські нагороди, а в минулу суботу зайняла в міському конкурсі «Жодінского весна» перше місце. Саме на цьому конкурсі Дядя Ваня був у журі і помітив чарівну виконавицю, якої запропонував спробувати свої сили у відбірковому турі на «Дитячу нову хвилю». Дядя Ваня пояснив, що Юлія виявилася кращою в своїй віковій категорії саме з тієї причини, що вона органічна, не "заточена» педагогами під якісь штампи і самобутня у своїй індивідуальності.
В «дорослій категорії» фаворитами стали хлопці з групи Litesound, які, незважаючи на свою популярність, вирішили вдосконалити склад, додавши в нього, молодого італійського співака Якопо Маса і дівчину на ім'я Анна.
Другій групі - «Вітер в голові» - путівка в Москву дісталася авансом, оскільки колектив був представлений не в повному складі. Соліст групи Євген Герасимович виступив один і не зміг назвати причину відсутності на сцені своєї партнерки.
Педагогу по вокалу з Могильова, Олені Вирвич, удача посміхнулася двічі: перемогла її учениця Катя Мурашко і вона сама. За словами Олени, вона не планувала брати участь у відборі, просто були з собою фонограми, а діти, яких вона привезла на конкурс, умовили її спробувати себе.
Сергій Жданович, композитор, продюсер, директор продюсерського центру NonStopRecords:
- Засмутило те, що до мене звернулися за два тижні і сказали, що буде проводитися конкурс такого масштабу. Такі конкурси не проходять з підготовкою в 14 днів. Але ... ми зробили максимум: постаралися створити правильну атмосферу і запросити людей. Наше завдання - зробити в наступному році масштабне серйозний захід і ідеологічно піднести його правильно, т. Е. Це не конкурс грошей, де потрібно купувати вхідний квиток.
На жаль, є така думка, і про це не всі говорять вголос, але сьогодні я хотів би сказати з повною упевненістю: я знаю конкурс зсередини і, оскільки я член міжнародного журі, повірте, я зміг особисто переконатися і почути, що конкурс був і є творчим і творчість ставиться на перше місце. Про гроші взагалі не йшлося. Це конкурс талантів, тут повинні бути певні складові: вокальні дані, зовнішність, пластика і т. Д.
Артисти, які будуть в цьому році представляти нашу країну на конкурсі, одні з кращих виконавців, мені не соромно буде за Юлію Фомкін, групу Litesound. Все буде добре, і наша країна заявить про себе на досить високому і якісному рівні.
Олександр Румянцев, генеральний директор конкурсу в Москві:
- У цьому році у нас було 15 національних відбіркових турів, і мені це приємно, тому що в минулому році їх було всього 5. На мій погляд, інтерес до «Нової хвилі» в країні і в світі, в принципі, зростає, і це просто очевидний факт. Ми тільки що прилетіли з Болгарії, до цього були в Єревані, і, найдивніше те, що вони до цього поставилися, як до дійсно серйозного і знакової події своєї країни. Був прямий ефір, повна трансляція, окреме шоу і, звичайно, для мене це було приємним здивуванням.
У минулому році білоруси проявили себе набагато яскравіше: ми чули білоруські пісні, самобутністю яких завжди славилася білоруська земля. Не варто забувати, що ми - слов'яни, що у нас така земля, яка ростить дійсно талановитих людей. Самобутність білоруських виконавців завжди полягала в цих піснях. Сьогодні ми їх не почули. Хлопці пішли по якомусь штампу: вибирали незрозумілий для нас репертуар. Гаразд би сучасний, а вони пішли від самобутності, пішли від сучасності і поринули в минуле, причому не в кращу його прояв. Музика рухається вперед разом з часом, а вони залишилися позаду.
Олексій Хлестов - популярний співак і лауреат конкурсу «Нова хвиля-2005» - був трохи засмучений і нарікав на те, що більшість гідних молодих білоруських виконавців не вважали за потрібне брати участь у відбірковому турі конкурсу такого масштабу. «Або поставилися несерйозно ...», - мучився здогадами Олексій.
Олена Зуєва
фото автора