Археологи виявили на Північному Кавказі знайдені нові артефакти світового значення, які древнє грецьких, єгипетських, китайських аналогів.
джерело Pravda.Ru
Про це в ексклюзивному інтерв'ю газеті «МК» заявив археолог з Інституту історії матеріальної культури РАН (СПб) Олексій Резепкін. За його словами, серед знахідок на пам'ятнику «Скарби» знаходяться найдавніший струнний інструмент в світі (протоарфа), найдавніший меч в світі, найдавніша в світі кольоровий розпис в гробницях (живопис) і найдавніша колона на всьому європейському просторі.
Розкопки проводилися в Адигеї, в декількох кілометрах від станиці Новосвободная (колишня Царська), розташувався Курган-мегалітичний могильник зі справедливим назвою «Скарби». Відзначається, що предки вірили в магічну силу речей і супроводжували пішли в інший світ всілякими судинами, зброєю, прикрасами.
Усередині ж мегаліта природним шляхом створювався мікроклімат, достатній для того, щоб протягом декількох тисяч років зберігалися судини з шкіри тварин і дерев'яні ручки бронзових сокир віком 5,5 тисяч років.
Як пояснив виданню член-кореспондент Російської академії наук і зав. лабораторією природничо-наукових методів Інституту археології РАН (Москва) Євген Черних, "збереження шматочків древньої органіки залежить, швидше за все, від мікрофлори і анаеробної атмосфери в окремих добре збережених і ізольованих від зовнішніх кисневих впливів« Западинка »поховань або культурних шарів поселень.
За словами професора Черних, фантастична збереження стародавніх органічних предметів досить часто зустрічається в похованнях Синьцзяна і Джунгарії в Китаї. Але саме кавказькі мегаліти донесли до наших днів практично в ідеальній схоронності найдавніший в світі дерев'яний струнний інструмент (протоарфу) і найдавнішу в світі кольорову сюжетну розпис всередині гробниць.
Читайте останні новини Pravda.Ru на сьогодні