Північний Кавказ подарував вченим найдавніші артефакти

Археологи виявили на Північному Кавказі знайдені нові артефакти світового значення, які древнє грецьких, єгипетських, китайських аналогів. Археологи виявили на Північному Кавказі знайдені нові артефакти світового значення, які древнє грецьких, єгипетських, китайських аналогів

джерело Pravda.Ru

Про це в ексклюзивному інтерв'ю газеті «МК» заявив археолог з Інституту історії матеріальної культури РАН (СПб) Олексій Резепкін. За його словами, серед знахідок на пам'ятнику «Скарби» знаходяться найдавніший струнний інструмент в світі (протоарфа), найдавніший меч в світі, найдавніша в світі кольоровий розпис в гробницях (живопис) і найдавніша колона на всьому європейському просторі.

Розкопки проводилися в Адигеї, в декількох кілометрах від станиці Новосвободная (колишня Царська), розташувався Курган-мегалітичний могильник зі справедливим назвою «Скарби». Відзначається, що предки вірили в магічну силу речей і супроводжували пішли в інший світ всілякими судинами, зброєю, прикрасами.

Усередині ж мегаліта природним шляхом створювався мікроклімат, достатній для того, щоб протягом декількох тисяч років зберігалися судини з шкіри тварин і дерев'яні ручки бронзових сокир віком 5,5 тисяч років.

Як пояснив виданню член-кореспондент Російської академії наук і зав. лабораторією природничо-наукових методів Інституту археології РАН (Москва) Євген Черних, "збереження шматочків древньої органіки залежить, швидше за все, від мікрофлори і анаеробної атмосфери в окремих добре збережених і ізольованих від зовнішніх кисневих впливів« Западинка »поховань або культурних шарів поселень.

За словами професора Черних, фантастична збереження стародавніх органічних предметів досить часто зустрічається в похованнях Синьцзяна і Джунгарії в Китаї. Але саме кавказькі мегаліти донесли до наших днів практично в ідеальній схоронності найдавніший в світі дерев'яний струнний інструмент (протоарфу) і найдавнішу в світі кольорову сюжетну розпис всередині гробниць.

Читайте останні новини Pravda.Ru на сьогодні