Пізнавальна передача «Олександр Коновалов. Людина, яка рятує »на каналі« Час », Владивосток

  1. час
  2. тривалість

Фільм про академіка Олександра Коновалове - видатного хірурга XX століття. Багато років він очолює російський НДІ нейрохірургії імені Бурденка - один з провідних медичних наукових і лікувальних центрів у світі. Найменший необережний рух нейрохірурга, непомітне навіть під мікроскопом, може обернутися для пацієнта втратою пам'яті, мови, здатності думати або відчувати. Ось чому нейрохірургія у всьому світі визнана елітної областю медицини, бо область впливу лікаря найделікатніша - мозок людини. Наш фільм - спроба зрозуміти, що ж це таке - бути таким лікарем, як Коновалов, зобов'язаним перевіряти кожен свій крок, найменший рух. Разом з академіком Коноваловим ми відправимося в річкове подорож на Соловецькі острови, побувати на яких він мріяв багато років. Герой знову і знову повертається до думок про тих, хто довірив йому своє життя: "Свідомо чи несвідомо, я завжди учасник людської трагедії. Це і є моє життя. Це пригнічує, але я не дозволяю смутку брати над собою верх". Кадри, що облетіли весь світ: академік, а тоді ще професор Коновалов, розділив мозок двох дівчаток, сіамських близнюків з Литви. Ось вони виходять після операції з інституту. А ось - вони ж, через 20 років - приїхали до людини, який подарував їм справжнє життя. П'ятнадцять років тому ми спостерігали за лікарем і його пацієнтами, серед яких - сільський хлопчик Володя з Волги і Тоніно Гуерра, співавтор Фелліні і Антоніоні, сценарист, з яким Коновалов подарував тридцять п'ять років життя. 12 грудня 2013 року Олександру Миколайовичу Коновалову виповнилося вісімдесят. Він продовжує оперувати і залишається "одним з трьох кращих нейрохірургів світу" - так говорить про нього професор Маджид Самі, президент Всесвітньої асоціації нейрохірургів. Отрада Олександра Миколайовича - його онук Сашенька. Коли він приїжджає на дачу, де виросли його дід і прадід, Коновалов щасливий. У фільмі беруть участь Ельдар Рязанов, Олександр Шилов, Олексій Козлов, Олександр Потапов, академік РАН і РАМН, Маджид Самі. Фільм про академіка Олександра Коновалове - видатного хірурга XX століття

+12

час

Помилка в розкладі

Фільм про академіка Олександра Коновалове - видатного хірурга XX століття. Багато років він очолює російський НДІ нейрохірургії імені Бурденка - один з провідних медичних наукових і лікувальних центрів у світі. Найменший необережний рух нейрохірурга, непомітне навіть під мікроскопом, може обернутися для пацієнта втратою пам'яті, мови, здатності думати або відчувати. Ось чому нейрохірургія у всьому світі визнана елітної областю медицини, бо область впливу лікаря найделікатніша - мозок людини.

Наш фільм - спроба зрозуміти, що ж це таке - бути таким лікарем, як Коновалов, зобов'язаним перевіряти кожен свій крок, найменший рух. Разом з академіком Коноваловим ми відправимося в річкове подорож на Соловецькі острови, побувати на яких він мріяв багато років. Герой знову і знову повертається до думок про тих, хто довірив йому своє життя: "Свідомо чи несвідомо, я завжди учасник людської трагедії. Це і є моє життя. Це пригнічує, але я не дозволяю смутку брати над собою верх".

Кадри, що облетіли весь світ: академік, а тоді ще професор Коновалов, розділив мозок двох дівчаток, сіамських близнюків з Литви. Ось вони виходять після операції з інституту. А ось - вони ж, через 20 років - приїхали до людини, який подарував їм справжнє життя. П'ятнадцять років тому ми спостерігали за лікарем і його пацієнтами, серед яких - сільський хлопчик Володя з Волги і Тоніно Гуерра, співавтор Фелліні і Антоніоні, сценарист, з яким Коновалов подарував тридцять п'ять років життя.

12 грудня 2013 року Олександру Миколайовичу Коновалову виповнилося вісімдесят. Він продовжує оперувати і залишається "одним з трьох кращих нейрохірургів світу" - так говорить про нього професор Маджид Самі, президент Всесвітньої асоціації нейрохірургів. Отрада Олександра Миколайовича - його онук Сашенька. Коли він приїжджає на дачу, де виросли його дід і прадід, Коновалов щасливий. У фільмі беруть участь Ельдар Рязанов, Олександр Шилов, Олексій Козлов, Олександр Потапов, академік РАН і РАМН, Маджид Самі.

тривалість

1 годину (60 хвилин)