Всі ми чули, що графік навчання в європейських ВНЗ відрізняється від графіка навчання ВНЗ в Росії і СНД. За якою схемою відбувається навчання в австрійських вузах? Почнемо з загального погляду на навчальний рік-він ділиться на 2 семестри:
зимовий (Winter Semester (WS)) з 1 жовтня по 31 січня
річний (Sommer Semester (SS)) з 1 березня по 30 червня
Виходить, що канікули у європейських студентів довше - три місяці літніх - липень, серпень, вересень. І місяць між семестрами - лютий.
Крім цього студенти насолоджуються відпочинком в різдвяні канікули - зазвичай вони починаються за тиждень до католічесткого різдва і закінчуються після тижня нового року. І великодні канікули, які починаються за тиждень до католічесікой паски і закінчуються тижнем пізніше свята.
Реєстрація на предмети.
Всі студенти університетів мають свої електронні акаунти в базі даних навчального закладу. Вони необхідні, тому що це особистий кабінет студента, де міститься інформація про нього - скільки іспитів він пройшов, які оцінки. Так само, Якщо Ви є студентом «звичайної» навчання (тобто не студентом підготовчого відділення), необхідна електронна реєстрація на предмети майбутнього семестру. Зазвичай реєстрація проводиться за місяць до початку семестру.
В європейських університетах відсутнє поняття «курс», замість нього використовується «семестр», тому що графік навчання вільний. Відповідно, такого поняття, як «однокурсник», так само не існує. Один і той же предмет можуть відвідувати як учні 1-ого семестру, так і 6-ого семестру.
Як вибираються предмети на семестр?
Якщо студент перебуває в першому семестрі, то він повинен пройти обов'язкову вступну фазу в навчання - т.зв. STEOP. У цю фазу входить кілька предметів, за якими треба скласти іспити. Поки з цих предметів НЕ будуть здані іспити, студент не має права здавати іспити по іншим пройденим лекцій. На кожному факультеті можна знайти докладний опис навчальної програми - Curriculum. У ньому вказуються предмети, що входять в STEOP.
а здачу іспитів STEOP дається тільки дві спроби.
Після проходження STEOP студент може вже сам вибирати, який предмет, в якому семестрі відвідувати і коли здавати.
Система оцінок і навчальних годин.
Оцінка виставляється по 5-бальній шкалі, де 1 - найкращий результат. І навіть 4 - це прохідний бал. Тільки «5» означає нездачу.
Навчальні години в європейських ВНЗ називаються ECTS -пункт. Кожен предмет має свою цінність в пунктах, за здачу якого студент отримує крім оцінки певну кількість поінтів. Наприклад, вся навчання бакалаврату - це 180 ECTS-point. Якщо студент хоче вкластися в 6 семестрів, то в кожному семестрі потрібно отримувати 30 пунктів. Один предмет може «оцінюватися» від 2 до 8 пунктів.
Складання іспитів.
Після проходження курсу лекцій або семінарів, викладач призначає 4 терміну для складання іспиту. Таким чином, у студента є 4 спроби на здачу кожного іспиту (крім іспитів STEOP). Ці 4 спроби можуть розтягнутися аж на рік. Наприклад, предмет закінчився в наприкінці червня, перша спроба в такому випадку буде призначена відразу після останньої лекції, друга - на початок зимового семестру на початку жовтня, і, відповідно, через 2-3 місяці кожна - залишилися дві спроби.
Така свобода чудова, але, нам, іноземним студентам, які перебувають в Австрії по студентському посвідки на проживання, треба мати на увазі, що для продовження візи щорічно потрібно надавати мінімум 16 ECTS - пунктів! Інакше віза не буде продовжено!
Перед кожним іспитом не забувайте зареєструвати себе на нього, інакше, без реєстрації, Ваша навіть найчудовіша робота не буде оцінюватися. Це правило действіуеі і навпаки - якщо Ви зареєструвалися на іспит, але не здавали його - у Вас автоматично буде незадовільно. (Тільки довідка про будь-якої вагомої причини неприсутності є підставою для уникнення незадовільної оцінки).
Що таке Vorlesung (VO), Übung і Tutorium?
Vorlesung - це лекція. Ви самостійно вирішуєте, чи відвідувати Вам лекції або готуватися самостійно до іспиту за обраним предмету.
Übung - це щось на зразок еквівалента наших семінарів - на уроках ведеться діалог між професором і студентами, таке «вправа» можна пропустити не більш 3 разів, інакше буде недопуск до іспиту. Професор перевіряє відвідуваність і задає домашні завдання. Übung проводиться завжди в невеликих групах.
Tutorium - додатковий вид занять, який відвідується за бажанням. Веде туторіум більш досвідчений колега - студент, який допомагає розібратися в матеріалі і що залишилося неясним після лекції професора.
Інтернет-підтримка
Всі факультети мають свою інтернет-платформу, де містяться матеріали для лекцій, вправ і т.д. Так само учні факультету організовують форуми, де можна знайти інформацію про приклади іспитів і т.д.
Explore posts in the same categories: навчання
, корисно
Мітки: Австрія
You can comment below , or link to this permanent URL from your own site.
За якою схемою відбувається навчання в австрійських вузах?Як вибираються предмети на семестр?
Що таке Vorlesung (VO), Übung і Tutorium?