Плюси і мінуси платної освіти

Ось і закінчився прийом на бюджет до ВНЗ Білорусі. І кому-то, начебто, не пощастило. Правда тепер, можна подати документи на платну форму навчання. Але давайте розберемося, добре або погано здобувати освіту за гроші.

Я вважаю, що якщо ви твердо вирішили здобувати вищу освіту, то не варто відступати від своєї мети. Але все ж почнемо з мінусів платної освіти:

  1. Ось і закінчився прийом на бюджет до ВНЗ Білорусі Висока вартість навчання, яка може зростати з кожним роком навчання.

Тому, перш ніж подавати документи на платне відділення, поговоріть з батьками, з'ясуйте ваші фінансові можливості. Або задумайтеся про підробіток (правда потрібно враховувати, що складно поєднувати навчання і роботу, та й не всі викладачі ВНЗ заохочують працюючих студентів).

  1. «Платникам» гуртожиток виділяється в останню чергу.

Будьте готові до пошуку житла і відповідних витрат. І займатися цим питанням потрібно вже зараз, так як ціни на знімне житло різко зростають в серпні - жовтні, коли багато студентів зайняті пошуком житла.

  1. Ніякої різниці між «платниками» і «бесплатніков» немає.

Часто побутує думка, що студенти, які навчаються на платній основі, можуть користуватися більш сучасними аудиторіями, літературою і т.п., але це не так. Таким чином, ви не будете мати ніяких привілеїв, сплачуючи чималі суми за освіту.

  1. Мають місце бути випадки більш упередженого ставлення викладачів до «платників».

Мотивація викладачів ВНЗ така, мовляв не зміг поступити на бюджет, значить ти чимось гірша за інші. Я не кажу, що це часто-густо, але такі випадки непоодинокі.

Як бачите, мінусів не так вже й багато. А тепер поговоримо про плюси:

  1. Величезним плюсом є відсутність відпрацювання і вільний диплом.

Після закінчення університету, вас не відправлять на роботу в ті місця, які вам будуть не до душі. В даному випадку, кожен сам має право вибирати своє майбутнє місце роботи. Крім того, якщо не влаштує одне місце, можна без особливих проблем змінити його на інше. Після бюджетного освіти, такої можливості не представляється, адже кожен, кого туди направило держава, повинен буде відпрацювати там належний час. Зазвичай цей період становить 2 або року.

  1. ВНЗ, як не дивно, дорожать «платниками» і відраховують їх в рідкісних випадках.

Тобто якщо ви хоч трохи будете вчитися, то вас не відрахують. Відрахують тільки в тому випадку, якщо ви будете повністю «забивати» на навчання.

  1. У вашому дипломи не буде вказано навчання на платній основі.

Таким чином, ваш диплом буде аналогічний диплому бюджетника. Тому це ніяк не впливатиме на ваше працевлаштування після закінчення університету.

  1. При хорошій навчанні вас можуть перевести на безкоштовне навчання або знизити вартість.

Таке в ВУЗах буває не часто, але це можливо. Все залежить від вас і вашої навчання. Також, відучившись рік, ви можете перездати ЦТ і вступити на бюджет і, як правило, вас відразу зарахують на 2-й курс. Але тут є хитрість ВНЗ, про це вони вам не скажуть, а, навпаки, будуть говорити, що на 2-й курс не переведуть, і ви будете знову вчитися на першому курсі. Але знайте, це не так, просто ВНЗ не хоче втрачати студента, який платить гроші і для сучасного суспільства це вже нормально.

  1. Ви будете мати ті ж права, що і студенти-бюджетники.

Хлопці, наприклад, отримають відстрочку від армії на час навчання. Також, якщо ви захочете, щоб ВНЗ знайшов вам перше місце роботи, то ви також можете розраховувати на розподіл. Тільки будьте обережні, якщо ви, навчаючись на платному, захочете розподілитися, то уникнути потім розподілу буде дуже складно.

Вчитися платно чи ні вирішувати вам. У будь-якому випадку, студентські роки принесуть вам масу позитивних емоцій.

А які плюси і мінуси платної освіти бачите ви? Свої відповіді залишайте в коментарях.

Свої відповіді залишайте в коментарях

А які плюси і мінуси платної освіти бачите ви?