Почни бізнес: Кінотеатр під відкритим небом - The Village

  1. Земля і приміщення
  2. документи
  3. Інші витрати
  4. устаткування
  5. Витратні матеріали
  6. просування

Поза приміщення можна відкрити два типу кінотеатрів: річний, коли публіка приходить в парк, сквер або на іншу відкриту площадку, і автокінотеатр - коли фільм дивляться з салонів автомобілів. І той і інший бізнес - рідкість в Росії. По-перше, це сезонний бізнес: дощовим літом витрати зростають через те, що доводиться будувати навіс. Прибуток падає, так як зменшується потік глядачів. Автокінотеатр може працювати цілий рік, але в холодну пору року відвідувачів набагато менше - мало хто готовий витрачати паливо на обігрів машини протягом двох годин. По-друге, кількість сеансів на добу в таких кінотеатрах менше, ніж в традиційних. Крутити фільм можна тільки в темряві.

У сезонності є свої плюси. По-перше, багато парків стурбовані залученням відвідувачів і готові надати пільгові умови по оренді землі. По-друге, можна заручитися підтримкою одного з численних літніх кінофестивалів. По-третє, дистриб'ютори в літню пору помічають відтік глядачів з традиційних кінозалів, літні кінотеатри стають додатковим каналом залучення глядачів. Витрати на створення відкритого кінотеатру складають два-три мільйони рублів. Терміни окупності - близько трьох сезонів.

Терміни окупності - близько трьох сезонів

Земля і приміщення

Орендувати землю під літній кінотеатр можна у власника, яким є або приватна особа, чи юридична особа, або держава. Паркові землі відносяться до державної власності, орендувати їх можна в ході відкритого аукціону. Адміністрація парку може мати право самостійно розпоряджатися деякими ділянками землі (це регулюється спеціальними постановами уряду РФ). Автокінотеатр зазвичай розміщується за межами міста або в індустріальних районах. У Москві в таких районах ціна становить 500-1 500 рублів за квадратний метр на рік.

У Москві в таких районах ціна становить 500-1 500 рублів за квадратний метр на рік

документи

Крім реєстрації юридичної особи, вам будуть потрібні документи, що регулюють відносини з правовласниками. Тут все відбувається так само, як у випадку з будь-яким іншим кінотеатром: укладається договір з прокатником на прокат конкретного фільму, де прописуються умови (кількість тижнів прокату, кількість показів). Кожен фільм, згідно з новим законодавством, повинен мати прокатне посвідчення. Прокатні посвідчення на фільми є у прокатника, і він їх надає. Якщо цього документа у прокатника немає, а ви ставите картину в репертуар, відповідальність повністю лежить на кінотеатрі. Штраф за відсутність ПУ становить 100 тисяч рублів.

Перш ніж почати роботу, ознайомтеся з усіма новими законопроектами, що впливають на вашу діяльність. наприклад, закон про заборону куріння накладає зобов'язання на кінотеатри попереджати глядачів про шкоду тютюну, згідно з поправками до закону про російською мовою, з екранів кінотеатрів не можна лаятися матом.

Інші витрати

персонал

Зарплати білетера і адміністратора залу складають 20-30 тисяч рублів (плюс податки). Вам знадобляться також прибиральники території, їх можна найняти в клінінгових компаніях або домовитися з власником землі про спільну прибирання (якщо ви розмістилися в парку або у дворі ресторану). Кіномеханік також отримує 20-30 тисяч рублів, він відповідає за стан екрану, роботу проектора і світло в залі.

устаткування

Професійне обладнання - проектор, екран, рампи для прожекторів, звукова система - обійдеться в два-три мільйони рублів. Різниця між професійним і непрофесійним обладнанням в тому, що перше може показувати прем'єри фільмів. Тобто, зчитувати спеціальні ключі, якими дистриб'ютори кодують віддані в прокат копії картин. Якщо ви збираєтеся демонструвати в вашому кінозалі тільки ретроспективи або навчальні фільми, проектор буде коштувати в рази дешевше. Укластися можна буде в 500-700 тисяч рублів.

Витратні матеріали

Квиточки, листівки, афіші, стаканчики для напоїв і попкорна - витрати на подібну поліграфію в місяць становитимуть близько 10-20 тисяч рублів.

просування

Великі вкладення будуть потрібні власникам автомобільних кінотеатрів, тут буде працювати зовнішня реклама уздовж траси, анонси у ЗМІ. Літні кінотеатри можуть розкручуватися малими засобами - соціальні мережі, листівки, реклама в університетах.

дякуємо за допомогу: компанію CoolConnections , компанію Magna Tech , фестиваль Beat Film

Ілюстрація: Наталія Осипова