Податки на компенсацію за відпустку при звільненні в 2019 році

  1. Які податки нараховуються на компенсацію при звільненні за невикористаний відпустку
  2. Нарахування податків при нарахуванні компенсації за невикористану відпустку при звільненні

При звільненні працівника, йому належать компенсаційні виплати, серед яких, компенсація за відпустку, яка не була використана працівником. Такі компенсації підлягають обов'язковому оподаткуванню. Податковий кодекс і спеціальні закони встановлюють, якими податками обкладається компенсація за відпустку при звільненні.

Відповідно, якщо працівник звільняється з роботи в поточному році, і відпустку свій він не використав, то йому необхідно зробити розрахунок, з урахуванням компенсації за невикористану відпустку Відповідно, якщо працівник звільняється з роботи в поточному році, і відпустку свій він не використав, то йому необхідно зробити розрахунок, з урахуванням компенсації за невикористану відпустку. Трудовий кодекс РФ встановлює, що роботодавець зобов'язаний надати працюючому співробітнику відпустку, який оплачується в обов'язковому порядку, не менше 28 днів щороку. Компенсація за невикористану відпуску не прирівнюється до неоподатковуваним доходам громадян, який встановлено статтею 217 Податкового кодексу РФ.

Зміст статті

Коли працівник йде з посади в поточному році, після того, як відбув у відпустці, компенсаційні виплати за невикористану відпустку йому не нараховуються. І, відповідно, не виплачуються. У всіх інших випадках, в розрахунок береться не тільки основний, але і відпустка, яка надається додатково, як різновид гарантій для деяких осіб. Він може надаватися окремим категоріям працівників. Наприклад, особи, які працюють в небезпечних або шкідливих робочих місцях, мають більше додаткових днів відпустки, ніж клерк з офісу. Відповідно до цього, і нараховуються компенсації, в разі звільнення такого співробітника, якщо відпустка свій він не використав.

Важливий нюанс: якщо співробітник звільняється з роботи з перекладу, йому також слід зробити компенсаційні виплати за відпустку, який він не використав. Це стосується не перекладу з однієї філії в іншу, так як роботодавець залишається один і той же. Дане правило застосовується до співробітників, яких переводять в рамках одного холдингу. Виплачуючи компенсацію, роботодавець зобов'язаний провести обов'язкові податкові відрахування.

Для того, щоб визначити податкову базу при виплаті компенсації, потрібно правильно провести розрахунок днів невикористаної відпустки. Загальна кількість днів (не менше 28) нараховуються працівникові, який пропрацював на підприємстві 11 місяців. В інших випадках, відбувається розрахунок днів відпустки відповідно до кількості відпрацьованих місяців. Виходить, в середньому, 2 дня відпустки на кожен місяць праці. Кількість днів відпустки встановлюється в організації для кожної посади окремо, але не повинно бути менше, ніж встановлений законом мінімум.

До змісту

Які податки нараховуються на компенсацію при звільненні за невикористаний відпустку

У податкову базу відрахувань входить податок на дохід фізичних осіб, який становить 13% від суми всіх доходів громадян, а також такі обов'язкові платежі - внески:

  1. до Пенсійного фонду Російської Федерації;
  2. до Фонду соцстрахування;
  3. внесок до Фонду обов'язкового медичного страхування;
  4. внесок в територіальні фонди обов'язкового медичного страхування.


Тобто, слід проводити відрахування і утримання при нарахуванні компенсації за невикористану відпустку за всіма зазначеними статтями на внески і податки. Податковий кодекс дає чітку відповідь, які податки платити за компенсацію відпустки при звільненні. Не потрібно нараховувати на суму компенсації за невикористану відпустку, внески на обов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві.

Оскільки в 2010 році був скасований єдиний соціальний податок, замість нього оплачуються перераховані вище внески підприємством, яке виплачує звільняється співробітнику компенсацію.

На підставі норм, встановлених законодавцем - ст. 217 НК РФ, ст. 9 ФЗ № 212, не потрібно сплачувати податок з нарахованих виплат та платежів для працівника, який звільняється співробітника, крім компенсації за невикористану відпустку. Тому, роботодавець повинен сплатити і податок на доходи, і обов'язкові внески.

До змісту

Нарахування податків при нарахуванні компенсації за невикористану відпустку при звільненні

Відповідно до ст. 223 НК РФ, податкові відрахування в бюджет підлягають оплаті не після закінчення трудового місяці, як при виплаті заробітної плати, а в момент отримання компенсації звільненим працівником. Датою отримання працівником доходу, вважається:

  • день виплати доходу, шляхом перерахування на банківський рахунок фізичної особи;
  • день виплати грошових коштів колишньому співробітникові в касі підприємства;
  • день отримання співробітником грошової суми в касі банку, з розрахункового рахунку підприємства, за платіжним дорученням.

На підставі цього, перерахування підприємством податків на виплачену компенсацію, відбуваються в цей же день. У разі отримання працівником грошових коштів у готівковій формі, сплатити податки роботодавець повинен не пізніше наступного дня, за днем ​​фактичної виплати.

Податки і внески за компенсацію при звільненні, в разі невикористання щорічної відпустки, нараховуються та виплачуються організаціями та підприємствами на користь співробітника, який оформлений відповідно до норм законодавства - за трудовим договором або за цивільним (на виконання робіт або надання послуг).

Трудове законодавство встановлює такі ж права і гарантії на компенсацію щорічної відпустки, у разі звільнення і для сумісників.

Таким чином, з компенсації за невикористану відпустку при звільненні беруться податки. Почасти, через те, що компенсація є доходом працівника, а також для проведення своєчасних і правильних нарахувань до бюджету. При правильному податковому плануванні, дані компенсаційні виплати, і сплачені на них податки і внески, підприємство може оптимізувати з користю для себе.