Подробиці про прийдешнє міжнародному театрально-музичному фестивалі Урал Опера Балет Фест

  1. Про специфіку
  2. Про програму

3

Мені подобається!

З 14 по 21 жовтня в Єкатеринбурзі стартує масштабний проект - Міжнародний театрально-музичний фестиваль «Урал Опера Балет Фест», присвячений 200-річчю від дня народження Маріуса Петіпа. Про його підготовку сьогодні на прес-конференції в Інформаційному центрі ТАСС розповіли директор Єкатеринбурзького театру опери та балету Андрій Шишкін, помічник художнього керівника Єкатеринбурзького балету, співкуратор фестивалю Богдан Корольок і програмний директор Єльцин Центру Денис Корніївський.

Про його підготовку сьогодні на прес-конференції в Інформаційному центрі ТАСС розповіли директор Єкатеринбурзького театру опери та балету Андрій Шишкін, помічник художнього керівника Єкатеринбурзького балету, співкуратор фестивалю Богдан Корольок і програмний директор Єльцин Центру Денис Корніївський

Як можна здогадатися з назви фестивалю, ідея його створення належить Екатеринбургскому театру опери і балету (нагадаємо, в квітні 2018 року Оперний театр відновив айдентику: на зміну довгому «Єкатеринбурзький державний академічний театр опери і балету» прийшло коротке Ural Opera Ballet). «Вважаємо дуже важливим, що наш театр вперше заявляє про створення та проведенні фестивалю», - зазначив Андрій Шишкін. Він підкреслив, що на те є кілька причин. По-перше, багато постановок Оперного виходять за рамки репертуарного театру - «Сатьяргаха», «Грецькі пасіони», «Пасажирка», «Пахіта», «Наказ короля». По-друге, випуск вистав супроводжується набором супутніх заходів: театр шукає інші форми взаємодії з аудиторією, будь то виставка, драматична читка п'єси, або камерний концерт. «Все це призвело до мозкового штурму в стінах театру: ми стали розуміти, що нам потрібен інший формат - формат фестивалю», - підсумував Андрій Шишкін.

«Для нас фестиваль - це підтвердження нашого нового статусу, до якого ми прагнемо і який ми підкреслювали останніми прем'єрами і зміною фірмового стилю, освітніми програмами, які ми робили за участю колег з Єльцин Центру. З іншого боку, це наша спроба дати місту концентрований вислів з приводу 200-річчя від дня народження Маріуса Петіпа - людини, який вважається творцем російського класичного балету », - підкреслює Богдан Корольок.

Богдан також зазначає, що в ряду з фестивалями в Пермі (дягилевських фестиваль) або Воронежі (Платонівська фестиваль), «Урал Опера Балет Фест» буде відрізняти чіткий кураторський жест, який буде присутній у всіх подіях афіші.

Про специфіку

Про специфіку

«Урал Опера Балет Фест» присвячений сучасному академічному мистецтву; тому, як академічні жанри - опера, балет, симфонічна і камерна музика - продовжують жити сьогодні, які метаморфози переживають, і які нові форми висловлювання утворюють на перетині.

«Ми позиціонуємо« Урал Опера Балет Фест »як фестиваль нової класики. На ньому будуть звучати ті твори, які можуть в майбутньому скласти класичний фонд XXI століття. Наш посил - показати, що між сучасним мистецтвом, цим страшним деструктивним звіром, і класикою немає ніякої прірви. Навпаки, те, що твориться сьогодні, має генетичний зв'язок з класичними творами », - каже Богдан Корольов.

Ще одна важлива відмінність фестивалю - великий акцент на творах російських авторів, яких мало хто знає навіть у вузькому професійному колі. «В останні роки наш театр дуже активно працює з сучасними композиторами, тобто спирається не тільки на відомі оперні та балетні твори, а й працює з сьогоднішніми авторами. Це характеризує наш театр як досить молодий, що розвивається, шукає інші форми вираження », - зазначає Андрій Шишкін.

Про програму

Про програму

Програма розгорнеться відразу на двох майданчиках - на сцені Єкатеринбурзького театру опери та балету і в просторі Єльцин Центру. Включення в фестивальний контекст останнього, як зазначає програмний директор Єльцин Центру Денис Корніївський, має для Президентського центру велике значення: «Майданчик Президентського центру, як вважають багато хто, є« виключеною »з міського контексту - це майданчик, яка формує і реалізує власну програму. Тому участь у якості партнера в «Урал Опера Балет Фест» принципово важливо і дає нам відчуття, що ми працюємо всередині міста і є частиною єдиного культурного простору ».

Таким чином, на сцені Єкатеринбурзького театру опери та балету буде йти основна програма. По-перше, тут будуть представлені спектаклі господаря фестивалю - прем'єра «Наказ короля» (14 жовтня) в постановці В'ячеслава Самодурова, опера «Кармен» у постановці Олександра Тітель (16 жовтня), балет «Марна пересторога» в постановці Сергія Віхарева за участю запрошених зірок (17 жовтня), балет «Пахіта» в постановці Сергія Віхарева і В'ячеслава Самодурова, також за участю запрошених зірок (21 жовтня). По-друге, глядачі побачать вистави гостей: Новосибірського театру «Старий будинок», який привезе гучну фантастичну оперу «Снігуронька» (18 жовтня), а також Inbal Pinto & Avshalom Pollak Dance Company (Тель-Авів) з постановкою Oyster ( «Устриця» ) - 20 жовтня.

19 жовтня вперше в Єкатеринбурзі буде вручена Всеросійська премія для молодих музичних критиків «Резонанс», яка до сих пір вручалася на дягилевських фестивалі в Пермі. А в другому і третьому відділенні вечора прозвучить нова музика російських композиторів - Анатолія Корольова (композитора балету «Наказ короля») і Юрія Красавіна (відомого єкатеринбурзькому глядачеві завдяки балету «Пахіта»).

А в другому і третьому відділенні вечора прозвучить нова музика російських композиторів - Анатолія Корольова (композитора балету «Наказ короля») і Юрія Красавіна (відомого єкатеринбурзькому глядачеві завдяки балету «Пахіта»)

Протягом усього фестивалю буде проходити супутня програма, яка буде розгортатися на кількох просторах Єльцин Центру. Так, 15 жовтня в кіно-конференц залі Єльцин Центру відбудеться сольний концерт 11-річної піаністки Олександри Довгань, сенсації Grand Piano Competition Дениса Мацуєва. В цей же вечір (а також 16 жовтня) в Атріумі глядачів чекає дивертисмент для німого кіно і ансамблю «Подорож на Місяць» (вхід вільний).

Також на глядачів чекає велика лекційна програма (імена лекторів поки тримаються в таємниці), і велика освітня програма, яку формує премія «Резонанс». Освітня програма розгорнеться за чотирма напрямками: як робити текст, як робити дизайн ЗМІ, як займатися smm і як організовувати дискусійні простору. «Сьогодні ми спостерігаємо ситуацію, що фактично ніде читати і писати про балет, оперу, симфонічній музиці. На зміну великої критики в федеральних виданнях приходять малі медіа, студентські медіа, telegram-канали, які завойовують куди більшу аудиторію і викликають набагато більшу довіру, ніж рецензії в великих ЗМІ. Наш фестиваль звертає на це увагу, і ми постараємося, щоб майстер-класи, лекції та розбори текстів лауреатів «Резонансу» були публічними », - підкреслює Богдан Корольок.

Якщо ж допитливому глядачеві не буде достатньо вистав, концертів і лекцій, то фестиваль приготував ще й кінопрограму, яка також створюється спільно з премією «Резонанс», проектом TheatreHD і компанією «ОпераHD». Програма включатиме п'ять кінопоказів, в числі яких - дві російські прем'єри: спектакль Зальцбургсокго фестивалю «Аїда», британський документальний фільм «Нурієв. Його сцена - весь світ », спектакль Паризької опери« Снігуронька »(опера Римського-Корсакова), балет« Герой нашого часу »в постановці Кирила Серебренникова і Юрія Посохова (кінопоказ буде супроводжуватися публічної зустріччю з творцями і учасниками балету) і балет« Онєгін » Джона Кранко.

З повною програмою фестивалю можна познайомитися тут .

поділилися
в соцмережах


Коментарі користувачів сайту

Залиште коментар