Полиць для лазні. Робимо своїми руками

  1. Вибір матеріалу.
  2. Полиць для лазні - варіанти монтажу.
  3. Розміри полиць для лазні.
  4. Як зробити полиць для лазні своїми руками?

Після закінчення   внутрішнього оздоблення парної   наступне, що потрібно зробити - це встановити меблі, а саме - полиць для лазні

Після закінчення внутрішнього оздоблення парної наступне, що потрібно зробити - це встановити меблі, а саме - полиць для лазні. Як встановити полиць для лазні своїми руками? Яких умов слід дотримуватися?

Правильна установка полиць для лазні є дуже важливим нюансом, так як від цього безпосередньо залежить наскільки зручно буде вам і вашим гостям відпочивати в лазні.

Побудувати полиць для лазні справа відповідальна, але зовсім не складне, ознайомившись з нашими рекомендаціями ви цілком зможете впоратися з цим завданням самостійно.

  1. Вибір матеріалу.
  2. Полиць для лазні - варіанти монтажу.
  3. Розміри полків для лазні.
  4. Як зробити полиць для лазні своїми руками?

Вибір матеріалу.

Вибір матеріалу

Початковий етап будь-якого будівництва - це вибір матеріалу. Від цього залежить не тільки схема подальших дій, адже різний матеріал вимагає різної обробки і різних умов, а також кінцева вартість проекту, яку звичайно ж слід прорахувати до того як почати будівництво, що б потім не довелося зупиняти процес в самому розпалі через брак коштів .

Для виготовлення меблів в парній традиційно використовують дерево. Яким вимогам повинен відповідати матеріал для внутрішньої обробки , Що б його можна було використовувати?

  1. Володіти високою стійкістю до високої температури і постійному впливу вологи.
  2. Мати високу щільність волокон
  3. Мати низьку теплопровідність.
  4. Чи не включати в себе смоли.

Ідеально всім цим вимоги відповідають такі породи як липа , осика , абаш , Їх найчастіше і застосовують для виготовлення полиць для лазні.

Полиць для лазні - варіанти монтажу.

Полиць для лазні - варіанти монтажу

Якщо переглянути фотографії з зображенням парних, можна помітити, що розміщення полків, в принципі, однотипно. Розміщують полки на різній висоті, пов'язано це з різною температурою пари на різних рівнях, кожна людина відвідує лазню, може вибрати відповідний для себе клімат.

Основних варіантів розміщення кілька:

  1. Ступеневу розміщення. Як правило таких рівнів три.
  2. Буквою «Г». Полиці для лазні розміщуються на двох суміжних стінах. Наприклад, дві на одній (нижня і верхня) і одна, середня, на інший.
  3. «Купе» - коли полиць дві і вони розміщені одна над іншою, при цьому верхня може підніматися і фіксуватися коли її не використовують. Як у вагоні поїзда.
  4. Якщо парна великого розміру (що трапляється вкрай рідко) полки можна розмістити уздовж кожної зі стін.

Вибір варіанту розміщення полків залежить в першу чергу від розміру парної, а якщо розмір приміщення дозволяє будь-яким варіантом, то вибір залежить від уподобань господаря.

Розміри полиць для лазні.

Розміри полиць для лазні

Наведемо основні стандартні параметри полку для лазні.

Перший важливий параметр - це висота розміщення полки. Вимірюють цей параметр від статі і від стелі. Від полки до стелі повинна бути відстань не менше 110 сантиметри, при такій висоті людина зможе зручно себе почувати і лежачи, і сидячи. Відстань від нижньої полиці до підлоги повинно становити не менше 60 сантиметрів.

Що стосується, довгі, то вона повинна бути в межах від 150-220 см. При довжині полки в 150 сантиметрів людина зможе лежати із зігнутими в колінах ногами, а при довжині 180-220 сантиметрів можна розташується і в повний зріст.

Ширина полиці 50-90 сантиметрів. Слід зауважити, що ширина в 50 сантиметрів добре підходить для полиць призначених тільки для сидіння, для лежачих полків оптимальна ширина 90 сантиметрів і більше.

Розміри можна змінювати в залежності від розміру парної, але тільки в бік збільшення. Зменшувати розміри не варто, так як в такому випадку ви нехтуєте комфортом.

Як зробити полиць для лазні своїми руками?

Як зробити полиць для лазні своїми руками

Для того, що б зробити полиць для лазні самостійно вам знадобляться:

  1. Час і терпіння.
  2. Столярні інструменти.
  3. Кріплення. Звичайні металеві цвяхи не підійдуть для монтажу полиць в парній, так як під впливом високої температури вони можуть заподіяти опік. Найкраще для таких цілей використовувати дерев'яні кілочки. В крайньому випадку, можна використовувати і цвяхи, але кріпити їх потрібно з внутрішньої сторони, глибоко втапливая капелюшки в деревину.
  4. Деревина. Деревину підходящої породи слід попередньо підготувати, вона повинна бути ідеально гладкою.
  5. Рівень. Рівень потрібен тому, що полки в лазні будують з невеликим ухилом (до 2 градусів) для того, що б вода легше стікала і не затримувалася на поверхні.

Конструкція полку для лазні складається з двох частин:

1. Каркас. Каркас може кріпиться двома способами:

- до стіни, за прикладом полиць в поїзді, без опори на підлогу;

- з опорами, за прикладом лавки.

Для того що б зробити каркас вам необхідно зробити чотири опори ( «ніжки» майбутньої конструкції), до нижньої поверхні опор потрібно прикріпити гумові прокладки, це забезпечить додаткову стійкість і продовжить службу опор. Розмір бруса для виготовлення каркаса повинен складати приблизно 50Х70 сантиметрів. Знизу «оперізувати» ці опори будуть поперечні кріплення, а зверху необхідно набити поперечні планки з кроком 50 сантиметрів. Між стіною і полицею слід залишити зазор приблизно 10 сантиметрів. На ці планки буде кріпитися настил.

2. Настил. Настил може бути як стаціонарний, так і знімний, знімний полегшує сушку і догляд за матеріалом. Настил складається з добре відшліфованих дощок, товщина такої дощечки повинна бути в 4 рази менше ніж її ширина. Кріплять дощечки з відстанню 1-2 сантиметри, відстань потрібно для кращої вентиляції і якнайшвидшої просушування деревини після використання парної. Кріпити настил лежака можна як поздовжньо, так і поперечно, а ось планки для спинки кріплять частіше поздовжньо.

Більш детально про те як зробити полиць для лазні своїми руками пропонуємо подивитися в наступному відеоролику. Приємного перегляду!

Ірина Железняк, Власкор інтернет-видання AtmWood Ірина Железняк, Власкор інтернет-видання "AtmWood. Дерево-промисловий вісник"




Схожі статті:

Copyright © atmwood.com.ua.Копіювання матеріалу дозволено при вказівці гіперпосилання на джерело

Як зробити полиць для лазні своїми руками?
Яких умов слід дотримуватися?
Як зробити полиць для лазні своїми руками?
Як зробити полиць для лазні своїми руками?