Автор: Austria Online (RuViennaVoice) 📺 Дивитися відео
Тривалість - 00:09:11 (Посилання відкриється в новому вікні)
Вітаю всіх, друзі! З вами знову Максим, і сьогодні я хотів би відповісти на ваші запитання, які мені люди задають на каналі, незважаючи на те що він дуже маленький.
Ну і перше питання, на який я б хотів відповісти ... Багатьох людей цікавить, як можна приїхати до Австрії і залишитися в ній за допомогою такого способу, як політичний притулок або беженство. Я не фахівець в цьому питанні, але зараз ця тема дуже актуальна, в тому числі і для мене. Тому що я сам приїхав з України, з тих областей, в яких зараз йде війна. Звичайно, коли я приїжджав сюди шість років тому, то ніякої війни ще не було і в помині. Країна щасливо вибрала Віктора Януковича і сподівалася на якісь зміни. Всі ми знаємо, що їх не відбулося, і зараз частина України знаходиться в стані війни. Але дивно те, що, незважаючи на те що президент привселюдно оголошує, що в країні йде війна і навіть називає конкретного супротивника - Російську Федерацію - ніхто з них не поспішає вводити в країні військовий стан. А раз немає воєнного стану, то немає ніякої війни, це класифікується, як якийсь локальний конфлікт. Тому міжнародні організації, пов'язані з беженство, не можуть відкрити свої представництва в Україні, щоб зареєструвати біженців.
Я спеціально пішов в департамент MA 35, який займається питаннями легалізації в країні, отримання громадянства і т. Д., І, з трудом знайшовши потрібну людину, якій можна задати це питання, я поцікавився, яким же чином людям отримати статус біженця в Австрії. На це мені була дана відповідь: «Ця людина повинна будь-яким способом дістатися до Австрії і вже тут подати документи на визнання його біженцем». Я це розумію так, що ви можете бути в статусі туриста, можете взяти транзитну візу через Австрію в іншу країну або в'їхати на якусь офіційну конференцію і вже тут подавати документи. В Австрії є кілька пунктів, в яких можна подати на беженство. Один з них знаходиться в аеропорту, інший - в невеликому селі Трайскирхен біля Відня. Туди потрібно віднести документи, і після цього вам присуджується якийсь тимчасовий статус людини, у якого взяли документи на статус біженця.
Зараз Австрія приймає близько 2000 біженців з Сирії, але там трохи інша обстановка - там офіційно оголошена війна є офіційні біженці. В Україні нічого подібного немає, тому потрібно якимось чином дістатися до країни. Я глибоко в цьому питанні не розбирався, але, наскільки я зрозумів, людям, які подають документи на беженство, надається тимчасове житло, є навіть якісь селища для біженців. Їм також надається медична страховка і навіть деякі гроші на особисті витрати. Далеко не факт, що вас визнають біженцем, Австрія може вирішити, що ви не підходите під цей статус, або перенаправити вас в будь-яку іншу країну Євросоюзу через занадто великої кількості біженців, або повністю відмовити.
Але незважаючи на це, з огляду на те, що на вашій території зараз йде війна, ви можете використовувати цю можливість, як спосіб сховатися хоч на якийсь час. Якщо вас дійсно бомблять і є ризик для здоров'я вашого і ваших близьких, то навіть ці кілька місяців, поки буде йти розгляд вашої справи, ви будете перебувати в безпеці і відносному комфорті, який непорівнянний з комфортом таборів біженців, які влаштовуються в Україні. А після того, як людина отримує тут статус біженця, за ним закріплюються всі соціальні пільги. Ми зустрічали людей, які живуть тут з цим статусом, і вони живуть набагато краще за мене, висококваліфікованого фахівця, заробляють не такі погані як для Австрії гроші. Ми зустрічали людей, яким держава давала прекрасні обставлені трикімнатні квартири, їм платять гроші на кишенькові витрати, їх безкоштовно годують і одягають. Я не намагаюся сказати, що якось негативно ставлюся до цих людей, тому що вони пережили жахи, вижили у війні. Звичайно, це великий тягар для платників податків, для звичайних австрійських бюргерів.
Ось і все, що я хотів сказати по цій темі. Якщо комусь буде цікаво, я постараюся знайти якусь додаткову інформацію. Просто знайте, що якщо ви перебуваєте в такій важкій ситуації, і є загроза вашому житті, якщо ви житель Донбасу чи Криму ... Всі ми знаємо, що Євросоюз трохи схиблений на своїй толерантності до людей і на цьому можна грати. Тому я не думаю, що ваш випадок, який ви будете пояснювати в суді, викличе у когось сумніви, щодо того, що ви дійсно знаходилися в небезпеці, у вас не було іншого вибору, окрім як бігти. Ось так, друзі! Всього доброго! Бережіть себе! Бувай!
Підпишіться на наші соц. мережі, щоб дізнатися більше: YouTube-канал , Telegram , ВКонтакте , Facebook , Instagram .
Поділіться статтею в соц. мережах: Comments system Cackl e