Пологи в Майамі: як російськомовні приїжджають в США за громадянством

Громадянин США і Росії Максим Севрюгин, який народився в Майамі, на своїй першій фотосесії

Громадянин США і Росії Максим Севрюгин, який народився в Майамі, на своїй першій фотосесії. Фото: Tulips Photography

«Щоб потрапити в Санні-Айлз-Біч, нам скоро потрібна буде російська віза», - каже мені таксист-латиноамериканець. Санні - передмістя Маямі з найбільшим присутністю російськомовного населення у Флориді (близько десяти відсотків за даними останнього перепису). У місцевих ЗМІ його іноді називають «маленькою Москвою». Саме з цієї причини тут воліють зупинятися багато російських сім'ї, які приїжджають в південний штат з важливою метою - народити дитину. При цьому, природно, одним з головних чинників при прийнятті батьками рішення про поїздку в США на пологи є автоматичне отримання їх чадом американського громадянства.

Сергій Коваль, підприємець в сфері IT, розповів «Форуму», що вони з дружиною вирішили народжувати в США через нинішню політичну ситуацію в Росії.

«Перша дитина у нас народився в Росії. На той момент ситуація в країні була ще більш-менш нормальна. Коли ж ми дізналися про те, що скоро з'явиться друга дитина, ситуація істотно змінилася: Крим, санкції. Після чого я вирішив все, що у нас є, виводити з Росії. Ми стали думати про те, як забезпечити дитині можливість вибору і інше майбутнє. Вважаємо, що правильно зробили. Можливо, найближчим часом мати дитини, народженої в Штатах, стане якимось плямою. Якщо зовсім буде не під силу, знову поміняємо місце проживання », - каже Сергій.

«Я завжди був більше людиною світу, ніж якоїсь конкретної країни, працював в міжнародних компаніях, і західні цінності мені набагато ближче, ніж цінності, які сьогодні проповідують російською владою. Завжди вважав, що ніякої конфронтації на рівні звичайних громадян Росії і Америки немає, а є політика, брудна у всьому світі. На рівні пропаганди в Росії ми чуємо, що там [на Заході] вороги, там вас не люблять, там небезпечно, - нарікає тато дитини-американця. - Ми ж, подорожуючи по Америці і Європі, цього ніколи не помічали. Куди б ми не приїхали, люди з радістю сприймали те, що ми з Росії. У нашому суспільстві нагнітається озлобленість, преса і телебачення фактично створюють образ ворога ».

«З паспортом США весь світ - ваш!» - такий слоган можна виявити на брошурі, яку отримують нові громадяни країни. Фото: Рафаель Апріам

Депутатська «недоторканність»

У тому, що отримання громадянства - ключова причина пологів в Америці, визнаються далеко не всі. Особливо це стосується людей публічних, таких як, наприклад, російські депутати і держслужбовці. За словами керівників одного з провідних агентств з організації пологів в Майамі, ця категорія становить майже половину їх клієнтури. Всі ці люди вважають за краще зберігати інкогніто, з огляду на труднощі у відносинах між Росією і США. Більш того, багато російських чиновники на сьогоднішній день входять в американські санкційні списки, складені слідами анексії Криму і безперервного конфлікту на сході України.

«Якось нас просто порекомендували людям, а ці люди виявилися з дуже високим статусом в Росії», - розповідає про створення свого агентства Ксенія Золотарьова. Вона сама народжувала в Майамі, після чого вирішила змінити офіс в московському туристичному агентстві на новий бізнес в США. Спочатку Ксенія і її чоловік Олексій займалися оформленням документів для тих, хто вирішив народжувати в Майамі, потім до цієї послуги додалася і повноцінна організація пологів для всіх бажаючих.

«Нам подзвонили і сказали:« Вагітність 38 тижнів, прилітаємо післязавтра, потрібна квартира преміум-класу і доктор. Якщо почнемо народжувати на виході з літака, потрібно, щоб за нами приїхала швидка. А через місяць у мене важлива нарада, і ми повинні вилетіти назад ». І ось все це ми повинні були організувати за два дні. Сумнівалися, що встигнемо, але в підсумку отримали колосальний досвід. Зараз медичний туризм - наш бізнес, ми розбираємося в пологах, у всіх тонкощах і нюансах американської медицини, знаємо всі підводні камені », - каже Ксенія.

У родині Севрюгіна в Майамі народилася друга дитина, і батьки не сумніваються, що зробили правильний вибір. Фото: Рафаель Апріам

Головне - за свій рахунок

Законне право на отримання громадянства за народженням (так званий «принцип грунту»), закріплено 14-й Поправкою до Конституції США. Стівен Камароти з вашингтонського Центру з вивчення питань імміграції розповідає, що щорічно близько сорока тисяч чоловік приїжджають в США по лінії «пологового туризму».

Однак до туристам, які приїжджають народжувати в США, місцева влада ставиться досить уважно і, можна сказати, насторожено. Головне, що їх цікавить, - платоспроможність іноземців, тобто проти комерційних пологів ніхто не заперечує. А ось якщо ви вирішите народити безкоштовно, за рахунок американських платників податків, в майбутньому в'їзд в США вам може бути закритий назавжди. Втрати американського уряду через туристів-шахраїв, за оцінкою Камароти, складають близько чотирьохсот мільйонів доларів на рік.

«Вони [влада] не проти те, щоб люди приїжджали в США народжувати, але є багато жителів країн, що розвиваються або країн третього світу, які приїжджають сюди і народжують безкоштовно, - говорить доктор Набив Матар, активно працює з російськими пацієнтами протягом чотирьох років. - Крім того, перебування громадян Росії протягом стандартного періоду (близько півроку) також має істотне значення для економіки країни: оренда квартири, машини, витрати на шопінг і так далі. Для американських лікарів ніяких обмежень на роботу з іноземними пацієнтами не існує, якщо у вас є ліцензія на законну діяльність. Ми відправляємо пацієнтам з Росії щось на зразок запрошення із зазначенням дати першого візиту ».

Доктор Набив Матар, працюючи з мамами з Росії, вчить нові слова російською мовою. Серед них - «тужся» і «спасибі». Фото: Рафаель Апріам

Зараз, за ​​словами американського акушера-гінеколога, у нього близько п'ятнадцяти-двадцяти пацієнток з Росії щомісяця. У кабінеті Матара, який прикрашають різні грамоти, можна побачити безліч російських сувенірів, а сам він розповідає, що вивчив найважливіші в його справі слова, такі як «серце», «добре», «тужся», «сильно» і «спасибі» .

«Російські пацієнтки дуже відповідальні, вони уважно стежать за собою в період вагітності. Я був вражений ними, - розповідає Матар. - Крім того, я помітив, що для росіянок вагітність і народження дитини - величезна подія в їхньому житті, чого не можна сказати про американських пацієнток. Можливо, тому що жінки з Росії, найчастіше, народжують першу дитину після тридцяти років, і у них зазвичай не так багато дітей, рідко більше двох. Можу помилятися, але така картина склалася у мене, виходячи з віку і сімейного статусу моїх пацієнток ».

Інтернет-форум проти посередників

Перед тими, хто вирішив народжувати в США, традиційно постає вибір - робити все самостійно або звертатися до компаній-посередників, яких в одній лише Флориді близько 180. Деякі з них нагадують «фірми-одноденки», які працюють до першого конфліктного випадку, після чого моментально закриваються. Інші завищують «цінник» настільки, що відлякують клієнта, який не готовий піти на великі витрати. Проти посередництва активно виступає творець популярного інтернет-форуму про пологи в США Денис Простоквашино. Він і його дружина Людмила, народивши дитину в Майамі, опублікували на своєму сайті практично покрокову інструкцію про те, як самостійно організувати пологи і оформити всі необхідні документи для новонародженого.

«Якогось бажання« напаскудити »компаніям-посередникам ніколи не було. Дратували стиль спілкування і рівень сервісу маямського братії, - пояснює мету свого проекту Денис. - Мене не турбує, як до нас ставляться посередники. Ми не займаємося організацією пологів ні в Майамі, ні в інших містах США. Ми створили майданчик, на якій користувачі і вендори діляться інформацією, в тому числі є сторінки приблизно сімдесяти компаній-посередників, інформацію про яких нам надсилають, або ми періодично знаходимо поновлення в пошукових системах.

Я б себе сприймав, як шкідника для їх застояного бізнесу початку 2000-х, але життя рухається вперед. Радий, що в 2015 році такий стиль ведення бізнесу, як «дикий ринок», практично пішов у минуле, і конкуренція переросла в якісне русло ».

На сайті «Delivery in USA» відвідувачі самі діляться інформацією про лікарів, лікарнях, педіатрах, оформленні документів, оренді квартир та інших важливих складових пологів в США. За словами Простоквашино, народити в Майамі не дорожче, ніж в «улюблених місцях» в Москві, де практикуються комерційні пологи з високим рівнем організації та новітнім обладнанням.

«Не впевнений, що ми придумали якусь нову бізнес-модель, але вважаю, що ми успішно реалізували мрію багатьох - приїхати в США і за пару років побудувати успішну компанію з повного нуля, із застосуванням сучасних технологій. Ми займаємося тим, що цікаво, і це приносить якісь доходи, - розповідає Денис. - Ситуація в Росії, дійсно, не найсприятливіша для пологів в США, в першу чергу, через геополітики. Однак я не можу сказати, що в кількісному вираженні приїжджають стало менше, просто змінилася географія. Вивільнені місця на літаках в Майамі зайняли українські, казахстанські та білоруські мами ».

Штраф в Росії і «незвичайні» імена

Серед тих, кому допоміг особистий досвід Дениса і Людмили, - Олександра Абаєва, дружина російського футболіста Іллі Абаєва, воротаря московського «Локомотива».

«Якось так навколо мене склалися обставини, що все ніби підштовхувало до поїздки в США. Якихось політичних цілей не було. Отримати для дитини американське громадянство непогано, але головним було бажання якихось пригод, моя схильність до авантюризму і кліматичні умови - малюк народиться у Флориді, на океані. Ну а якщо у дитини згодом буде вибір щодо громадянства - це тільки плюс. Коли все чують про Майамі, відразу думають, що це коштує якихось божевільних грошей. Але для цього зовсім не обов'язково бути мільйонером, просто треба все грамотно спланувати і розрахувати », - пояснює Олександра.

Але для цього зовсім не обов'язково бути мільйонером, просто треба все грамотно спланувати і розрахувати », - пояснює Олександра

Майамі - популярний напрям не тільки для зірок російського шоу-бізнесу, а й для представників світу спорту. Первісток футболіста московського «Локомотива» Іллі Абаєва і його дружини Олександри з'явився на світло у Флориді. Фото: з особистого архіву

З того, що її вразило в США, Олександра Абаєва називає рівень сервісу в госпіталі - то, що на пологах поруч з мамою можуть перебувати до шести чоловік, і «без всяких шапочок і бахіл». Крім того, вона відзначає систему безпеки з браслетами на ніжці дитини, які визначають місцезнаходження немовляти, і харчування, в якому «було все, що в Росії знаходиться в забороненому списку для мами, що годує».

Після повернення в Росію, як розповідає Олександра, на неї завели адміністративну справу за те, що вона невчасно подала відомості про наявність другого громадянства у дитини. З літа 2014 року це обов'язкова процедура за російським законодавством (повідомлення має бути подано в строк не пізніше ніж через шістдесят днів з моменту отримання документа, що дозволяє проживати на території іноземної держави).

«Довелося заплатити штраф п'ятсот рублів, але неприємно було саме те, що завели реальну справу з безліччю сторінок. Інших якихось негативних моментів на собі не відчула. Коли дізнаються, що сина звуть Крістіан, багато хто дивується, але я періодично відповідаю, що там, де ми живемо півроку, ім'я Маша теж дуже незвично, так що це питання ситуації. Я не шкодую ні на секунду ні про що. Яка б зараз не була ситуація між країнами, якщо у нас буде другий, я приїду сюди ж », - запевняє мама Крістіана.

Чи не афішувати громадянство дитини

Московський PR-консультант Олена Мінц народжувала у Флориді півтора роки тому, і тепер зізнається, що їй іноді буває складно розмовляти зі знайомими, які народжували в Росії.

«У мене абсолютно позитивні і радісні враження. На сніданок і каву, і помідори, і морозиво (чого у нас категорично не можна), чуйне ставлення доктора і персоналу госпіталю. А в Росії, за розповідями дівчаток, часом не докликатись нікого, їжу не дають по дві доби через те, що передбачається кесарів. Крім того, рідних не пускають, а зі мною був чоловік, і це було чудово. У мене не зовсім гладко все йшло, але жодного негативного спогади про пологи не залишилося. Чула, в якому стані в Росії знаходилися деякі мами в схожій з моєї ситуації, і відбувалися абсолютно жахливі речі. Рада, що я поїхала в Америку », - каже Олена.

Рада, що я поїхала в Америку », - каже Олена

Олена Мінц і її чоловік сприймають американський паспорт дитини як приємний бонус до того, що вдалося «народити в нормальних умовах». Фото: з особистого архіву

За словами Мінц, вони намагаються не афішувати громадянство своєї дитини серед сторонніх людей і не викладають, на відміну від багатьох батьків, американський паспорт дитини в соцмережі. З іншого боку, ніякого негативу по відношенню до американського громадянства в своєму оточенні Олена не помічає. Вона з чоловіком сприймають цей паспорт як приємний бонус до того, що вдалося «народити дитину в нормальних умовах».

«У Москві останні місяці вагітності потрібно було б переважно сидіти вдома. Через реагенту на вулицях особливо не погуляєш, та й просто слизько. В Америці у мене була дуже активне життя: океан, пляж, прогулянки, - розповідає Олена. - Не дивлячись на те, що не всі витрати були прогнозовані, на той момент було якесь відчуття фінансової стабільності, якого немає зараз. Крім того, заощадження та виплати, покладені в Росії, покривали якусь частину витрат ».

Анна Севрюгина, для якої пологи в США були другими, каже, що в Росії все було так само професійно, не дивлячись на те, що медицина в цілому не на такому високому рівні. Для неї важливіше людський фактор, оскільки з персоналом в американському госпіталі їй, наприклад, не дуже пощастило. Чергова медсестра довго не підходила до новонародженого і відмовлялася виконувати певні процедури, посилаючись на те, що вони не входять в її компетенцію.

Ксенія Гусарова (в післяпологовий палаті в госпіталі в Майамі) залишилася дуже задоволена американської медициною. Фото: Катерини Панової

«Це було досить обурливо. Чекаєш, що до тебе прийдуть, тобі підкажуть і тобі допоможуть. У Москві все було чітко. Вранці обхід - всі лікарі, медсестри, маніпуляції, і це було передбачувано. Тут у них майже щогодини якийсь обхід, при цьому медсестра за півдня до нас жодного разу не зайшла. Вона потім вибачалася перед нашим лікарем, але не перед нами. Ситуація якось потихеньку сама розсмокталася, так як тут дуже бояться судів і всяких позовів », - пояснює Севрюгина.

Експансія російськомовних лікарів

Ще один фактор, який насторожував Анну, - незнання англійської мови. З цієї причини вона вибрала російськомовного доктора. Лев Кандін переїхав в Майамі з Нью-Джерсі, де пропрацював більше десяти років після закінчення американського медичного вузу. Слід зазначити, що за останні роки у Флориді помітно додалося лікарів, які володіють російською мовою: Альберт Стариков, Олександр Бірман, Мар'яна Бубуча і інші.

«У багатьох інших містах, включаючи Нью-Йорк, ще не все облаштовано для пологів приїжджих, - говорить в інтерв'ю« Форуму »Кандін. - Якщо і є, то ціни набагато вище, ніж в Майамі. Наприклад, госпіталь в Нью-Йорку обходиться в шість-сім тисяч доларів, а тут удвічі дешевше. Житло, в порівнянні з тим же Нью-Йорком або Лос-Анджелесом, теж набагато економніше. З огляду на те, що на сьогоднішній день твориться з рублем, люди розглядають різні варіанти. І головна перевага Майамі - фінансове. Тут вже налагоджена система: лікар, пологи, анестезіолог. Крім того, госпіталі не сильно відрізняються один від одного ».

Лев Кандін переїхав в Майамі недавно і каже, що тут набагато більше можливостей для тих, хто приїжджає народжувати з-за кордону. Фото: Рафаель Апріам

Кредо доктора Кандінова, за його словами, - прямий зв'язок з пацієнтками, у яких є номер його мобільного телефону і можливість зателефонувати йому в будь-який час доби. Крім того, у Кандінова немає обмежень по кількості прийомів до восьми тижнів післяпологового періоду.

«Я намагались працювати без посередників. Мій підхід - працювати з людьми безпосередно, щоб всіляко допомагаті Клієнтам персонально. Є, Звичайно, Клієнти, Які приходять через агентства. Бажання людей народжувати в Америці через посередників продиктовано страхом і незнанням ситуації, - вважає Лев Кандін. - Лікарі в Росії схильні лякати всіляко: це не можна, то не можна. Як правило, я відразу скасовую більшість медикаментів, з якими жінки сюди приїжджають, крім вітамінів. Люди готові витрачати свої заощадження на надання медичних послуг високої якості і на отримання громадянства для народженої дитини ».

Боротьби за клієнта все активніше, ціни - нижче

Втім, стрімке падіння курсу рубля за останні місяці істотно позначилося на числі росіян, що приїжджають на пологи в США, про що говорять і представники компаній-посередників.

«Щодо Росії, звичайно, є побоювання, тому що ніхто не знає, що буде далі. Були люди, які збиралися приїжджати за контрактом, але не приїхали саме через курс долара.

За оформленням документів був період, коли звернень стало в два рази менше, - розповідає керівник агентства Ксенія Золотарьова. - Люди намагалися будь-якою ціною зробити все самостійно, але, вважаючи, що поїздка в Москву для оформлення документів виходить дорожче, приходили до нас. Ми робили великі знижки, проводили різні акції, знижуючи свій прибуток до мінімуму, щоб зацікавити клієнтів, тому що їх просто не було ».

Коли кількість компаній, що займаються пологами, стрімко зростає, багато хто йде на незаконні дії. Наприклад, Золотарьова пояснює, що в контракт з клієнтом не може бути включена відповідальність за самі пологи, тобто приймати гроші за медичні послуги - лікаря і госпіталю - посередники не мають права. Крім того, деякі компанії оформляють відразу два свідоцтва про народження (американське і російське) на дитину замість апостиля на оригінальний, американський сертифікат, або роблять закордонний паспорт на дитину без оформлення російського громадянства, після чого у людей виникають проблеми після повернення в Росію.

Крім того, деякі компанії оформляють відразу два свідоцтва про народження (американське і російське) на дитину замість апостиля на оригінальний, американський сертифікат, або роблять закордонний паспорт на дитину без оформлення російського громадянства, після чого у людей виникають проблеми після повернення в Росію

Госпіталі Майамі активно рекламують себе. Наприклад, цей банер розташований навпроти офісу одного з гінекологів. Фото: Рафаель Апріам

«Ми вказуємо в контрактах все, починаючи з того, де ми зустрічаємо клієнта, що відбувається потім, куди ми його возимо (до лікаря, по магазинам і так далі), які документи на дитину робимо. Однак все росіяни хочуть, щоб у них був такий же докладний контракт з госпіталем і з доктором, а це неможливо, тому що в США все трохи по-іншому, - каже Золотарьова. - Контракти підписані на покупку квартири, машини, а на послуги - звичайний інвойс (рахунок на оплату), в якому доктор, наприклад, пише «прийняття пологів природним шляхом», «анестезія» і так далі. Ніякі форс-мажори в цьому інвойсі НЕ прописуються, включаючи суму на випадок, якщо дитина народжується завчасно. Люди з Росії не розуміють, що це за папірець і як вона працює ».

Пологи в Майамі в цифрах

Незважаючи на важке економічне становище в Росії, маямського напрямок як і раніше популярно. Люди, які часто літають в Майамі і назад, розповідають, що на кожному рейсі до Москви в середньому по п'ять немовлят.

«Американське громадянство - це безвізовий в'їзд майже в усі країни світу, можливість користуватися американською освітою і всілякими пільгами, - розповідає уродженець Кубані Юрій Моша, власник великого холдингу, який надає імміграційні та візові послуги. - США - найсильніша і багата держава світу. Поки, в усякому разі. Звичайно, дитині з американським паспортом, коли він стане дорослим, буде легше себе реалізувати ».

Маріанна, 26-річна москвичка, яка народжувала у Флориді два роки тому, прилетіла в Майамі і цього літа, щоб народити другу дитину. Спеціально для «Форуму» вона порівняла свої витрати на перші і другі пологи в рублевому еквіваленті. Пологи у неї приймав один і той же доктор, але в різних госпіталях. У 2013 році за пологи в Memorial Regional вона заплатила 8500 $ (за тим курсом - близько 290 тис. Рублів), включаючи гонорар лікаря, а в 2015 році за пологи в госпіталі Jackson North - 7000 $ (за нинішнім курсом - близько 450 тис. рублів). Оформлення американських і російських документів для дитини обидва рази обійшлося приблизно в тисячу доларів (34 тисячі рублів в 2013 році, 65 тисяч рублів - в 2015 році).

Окрема графа - оренда квартири. Два роки тому апартаменти в Майамі-Біч на першій лінії (one bedroom в США, двокімнатна квартира за російськими мірками) коштували $ 8500. за п'ять місяців (близько 290 тисяч рублів), а в цьому році - $ 8000 за чотири місяці (520 тисяч рублів) за квартиру в Санні-Айлз на другій лінії. Якщо не брати до уваги витрат на авіаквитки, харчування та додаткові витрати, поїздка в 2013 році обійшлася як мінімум в шістсот тисяч рублів, а нинішній візит до Флориди коштував понад мільйон рублів.

Якщо не брати до уваги витрат на авіаквитки, харчування та додаткові витрати, поїздка в 2013 році обійшлася як мінімум в шістсот тисяч рублів, а нинішній візит до Флориди коштував понад мільйон рублів

Маріанна з Москви двічі за два роки народжувала в Майамі і може порівняти бюджети поїздок в 2013 році і зараз, після стрімкого падіння рубля. Фото: Tulips Photography

Комерційні пологи в США в порівнянні з аналогічними у Росії показують істотну різницю в деяких випадках. Наприклад, судячи з інформації на сайті популярного серед жителів Москви перинатального медичного центру, мінімальна вартість пологів в столичній приватній клініці становить близько 350 тисяч рублів (ведення вагітності категорії А і послуги лікаря першої групи). Однак пологи категорій «люкс» або «VIP» обійдуться в мільйон і півтора мільйона рублів відповідно.

Втім, подальша доля 14-й Поправки до Конституції США, а також можливість росіян і інших шанувальників «пологового туризму» відвідувати Штати, не ясна. «Форум» повідомляв раніше про плани потенційного кандидата в президенти від Республіканської партії Дональда Трампа звернутися в суд і домогтися визнання норми про надання громадянства всім народженим в США неконституційною.

Однак, згідно з американськими правилами, навіть Верховний суд не може визнати поправку неконституційною, тому що вона є невід'ємною частиною самої Конституції. Щоб змінити основний закон, нова поправка повинна бути запропонована двома третинами сенаторів і конгресменів. Вона вступає в законну силу після схвалення трьома чвертями всіх штатів, і президент в цьому процесі участі не бере.

Джерело: Forum Daily

http://www.forumdaily.com/rody-v-majami-kak-russkoyazychnye-priezzhayut-v-ssha-za-grazhdanstvom/#