- Способи полювання на вовка:
- Полювання на вовка з лайками
- Полювання капканами
- Полювання на вовка з беркутом
- Обговорення на форумі:
відео-новинки
Полювання на сірого хижака в Росії завжди відрізнялася не тільки різноманітністю способів, але і масштабами. При значному збільшенні вовчого поголів'я, на державному рівні розроблялися і впроваджувалися навіть планові програми по їх знищенню. І в такі періоди майже повсюдно застосовувалася облава.
Способи полювання на вовка:
Фото з полювання:
Облавне полювання з прапорцями
Облава або полювання на вовків з прапорцями - один з найстаріших способів, що застосовувався і взимку, і влітку. Свою другу назву цей вид полювання отримав через використання розвішаних на шнурі червоних прапорців.
У зимовий період, прибувши в район, де живуть вовки, єгеря насамперед викладають привади - падаль - недалеко від вивідати лігва, щоб запас їжі затримав зграю на цьому місці. Крім того, полохливий і недовірливий хижак, будучи ситим, стає менш пильним.
При окладі зграї мисливці використовують безліч комбінацій в залежності від конкретних умов і чисельності зграї. Для успішної облави необхідний безпомилковий розрахунок і чітке проведення окладу. А для цього сам коло, щоб випадково не злякати чуйного звіра, слід робити більшим і широким - наприклад, якщо лінія стрільців відкрита, то діаметр кола робиться до двох з половиною кілометрів.
Стрілки зазвичай розташовуються не далі ніж в п'ятдесяти метрах один від одного, з огляду на напрямок вітру. Потім окладчікі, намагаючись діяти безшумно, розвішують прапорці по бічних сторонах, на висоті не більше вісімдесяти сантиметрів від землі. Після чого починається сама облава - виходять загоничі і, галасуючи, піднімають звірів, направляючи їх в сторону стрільців. Полюванням з собаками цей вид назвати не можна, проте загоничі цілком можуть використовувати їх для посилення шуму.
До основному правилу облави відноситься те, що стріляти необхідно напевно, оскільки вовки дуже витривалі і, маючи навіть по кілька ран, можуть піти.
Полювання на вовка з лайками
Цей вид застосовується в весняно-літній період, і частіше за все лайки використовуються для знищення вовченят і молодих вовків в місці, де розташовано лігво. Собака шукає слід, а тому і починати полює найкраще рано вранці, по росі. Знайшовши місце розташування вовчого лігва, мисливець кілька разів стріляє в повітря і потім спускає лайку. Дорослі вовки бояться пострілів і негайно залишають гніздо, тікаючи далеко. Вовченята і молодняк також біжать, але ховаються неподалік, де їх знаходить і душить лайка. Собака повинна бути міцною і сильною, краще, якщо вона буде не одна. Однак небезпеки немає навіть для лайки-одинаки - незважаючи на те, що молоді вовки іноді більші за неї, вони слабкіше і, головне, боягузливіше.
Реальну загрозу для собак представляють пастки і капкани, і тому категорично не рекомендується використовувати лайок на місцевостях, де ті розставляються.
Полювання капканами
Полювання на вовка капканами проста, як і сам механізм цієї пастки. Однак в силу того, що сірий хижак куди більше боїться людини, ніж, наприклад, лисиця, він дуже обережний, і встановлювати пастки потрібно ретельніше, акуратніше їх обробляти. Капкани не повинні мати жодного стороннього запаху, навіть власного, залізного, особливо пов'язаного з людиною. Для знищення запахів можна прокип'ятити капкани з ялиновими лапами або сіном. А розставляти їх слід тільки в рукавицях або рукавичках.
Взимку капкани встановлюються прямо на вовчій ланцюжку слідів або під самим відбитком, вибравши частина снігу і розташувавши на дні виїмки сторожку пастку. Влітку біля місця установки краще використовувати пріваду .
Зазвичай на вовка використовуються переважно рамкові капкани розміру № 5.
Полювання на вовка з беркутом
Полювання на хижаків з беркутом вважається красивою і високоспортівной, свого часу вона була особливо поширеною в Киргизії, Казахстані і Туркменії. Мисливці верхом полювали на вовків в степу, де птах добре переглядає великі відстані. На голову беркута надягали спеціальний ковпак, який закривав очі. Якщо птах привчена на слово "вовк", мисливець вимовляв його, знімаючи ковпачок і відпускаючи беркута. Виявивши сірого хижака, птах без праці наздоганяла його і вцепляются кігтями в голову і спину. Підоспілому мисливцеві залишалося лише добити паралізованого звіра.
Обговорення на форумі:
На нашому форумі мисливці обмінюються знаннями, спостереженнями і досвідом. Ви також можете взяти участь в обговоренні різних видів полювань, в тому числі і цієї теми на форумі .