Про це у своєму акаунті у Фейсбуці повідомила його дочка, мистецтвознавець і галерист Анна Тихонова-Йорданова. 27 вересня Віктор Петрович відсвяткував свій 63-й день народження. Назавтра він помер.
Фото: Аліс Юневіч / facebook.com/vitart.net
- Я в шоці, - пише сербський колекціонер і організатор пленерів Віра Джукич. - Віктор був одним з самих кращих моїх друзів в Білорусі. Тільки що його привітала з днем народження. Його майстерня завжди була відкрита для дружби і гуманітарних проектів на підтримку хворих дітей і які потребують допомоги.
Віктор Тихонов народився в 1955 році в селі Пукшин в околицях Вітебська. У 1973 році закінчив Республіканську школу по музиці і образотворчому мистецтву в Мінську, потім Білоруську Академію мистецтв. Учень Гавриїла Харитоновича Ващенко. Зі студентських років брав участь у численних виставках в Білорусі і за кордоном. У 1983 році вступив до Спілки художників СРСР.
Тихонов - художник особливий вже хоча б тому, що працював в самих різних жанрах. Він створював не тільки живописні полотна, а й фрески, вітражі, мозаїки. Його яскраві і впізнавані садово-паркові пейзажі іноді порівнюють з картинами французького постімпрессіоніста Поля Сіньяка.
Але головне - він відродив Старобілоруська технологію різьблення по левкасу, яка використовувалася в іконопису. Левкас - це особливий грунт, який готується з крейди, розмішати на тваринному або риб'ячому клею з додаванням льняної олії. У цій техніці Віктор Петрович створював портрети та інші станкові роботи.
Ще одна його незвичайна ідея - схрестити «Чорний квадрат» Малевича з білоруської «маляванкой» - мальованим килимом.
Девіз художника Віктора Тихонова - «Мир, любов, краса, нескінченність». У нескінченність він і пішов, заповівши нащадкам мир, любов і красу.
Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Поставте йому оцінку.
3.4
Помітили помилку?