Поневіряння за кордоном: іжевчан закрили в електричці в Барселоні

У жовтні 2012 Сергій Князєв відпочивав з друзями в Іспанській Каталонії, в місті Бланес. Знаменита Барселона перебувала всього в 1,5 годинах їзди на електричці, і Сергій з другом вирішили з'їздити прогулятися по ній.

- На зворотному шляху ми сіли в електричку з кінцевою зупинкою в Бланес, були впевнені, що приїдемо за призначенням, тому заспокоїлися і вирішили подрімати, - розповідає Сергій.

Але ось прокинулися друзі в порожніх замкнених вагонах в депо. Навколо не було ні пасажирів, ні вагоноводів. Тільки такі ж порожні потяги, як той, в якому приїхали вони. На кінцевій станції було кілька шляхів, 6 платформ, в глухому куті якого зупинився поїзд героїв, навколо глушину. Був час сієсти (післяобідній відпочинок, який є традицією Іспанії - прим.ред.), Та працівників в окрузі не було.

Однак туристам пощастило: крім них, в електричці заснув такий же роззява з місцевих. Сергій розтормошив його і вони почали кричати і бити по склу в порожньому депо. На щастя, іспанець докричався на «рідному» мовою, їх почув місцевий двірник і покликав машиністів, іжевчан визволили з полону.

- Коли ми вибралися то в очі кинулося лише будівля самої станції. Там сиділи диспетчери, як на базі таксі - з навушниками і мікрофончики. Крім них, нікого не було.

Співробітники депо допомогли нам: пояснили, що електричка йшла в зворотну сторону, розповіли, де ми знаходимося, як дістатися до Бланеса і що останній поїзд відходить через дві хвилини з далекої платформи, - розповідає Сергій. - Ми встигли на потяг і більше в поїздах не спали!

Як з'ясувалося пізніше, друзі сіли на електричку, яка рухалася в зворотному напрямку. Прокинувшись, вони виявили, що знаходяться в депо, в замкнених вагонах, де не залишилося пасажирів і вагоноводів.

***

Під час іспанських ув'язнень, Сергій тільки вступив до аспірантури ІжГТУ. У 2011 він брав участь в конференції МГТУ «Станкин» в Москві, його робота увійшла в 10 кращих робіт Росії і нагородою була безкоштовне стажування в Італії за програмою «металообробка» на базі Малинського політехнічного університету. Після проходження стажування в Італії, дуже сподобалося, тому вирішив з'їздити туристом в сусідню Іспанію.

Зараз Сергій викладає на кафедрі «Машини і технологія обробки металів тиском і зварювальне виробництво», працює інженером-конструктором в компанії ТОВ «Іж-РЕСТ». Збирається в Грецію.

Без документів і грошей в Америці

У жовтні 2012 іжевчанін Айдар Міннахметов був на форумі Agel World, в рамках дня народження компанії, що займається функціональним і спортивним харчуванням, який проходив в Солт-Лейк-Сіті в США. У день від'їзду його сусід по кімнаті, москвич Женя, виявив, що пропали всі його документи.

До хлопців прийшов менеджер, покликали прибиральницю, 1,5 години вони намагалися пояснити, що трапилося, Айдар ще сяк-так говорив англійською, а Женя не розумів ні слова, тому весь час писав в перекладача на Айпад. В результаті розмова завершилася тим, що хлопцям запропонували дзвонити в російське посольство.

Тоді Айдар запропонував сходити в спорткомплекс, де і проходив форум, на який приїжджали хлопці. До слова, це баскет-хол команди Utah Jazz, в її складі грав екс-іжевчанін, знаменитий баскетболіст Андрій Кириленко. Але в неділю там нічого працювало, всі двері закриті.

- Вирішили зайти з підземної парковки - там сиділа охорона. Півгодини ми їм пояснювали, що нам треба зайти всередину, подивитися ті місця, на яких сидів Женя, раптом він залишив документи саме там. Перш за все, вони говорили, що там вже забралися, показали речі в коробці, в якій було все, що знайшли прибиральниці. Потрібних нам, природно не було. Але ми все-таки напросилися і нас провели тим самим шляхом, звідки виходять баскетболісти на поле, з-під трибун - це просто мега-відчуття.

Айдар уточнив, що його знайомий весь час жив з Айпад, і весь захід, яке йшло 2 дні, він провів за ним. Однак wi-fi ловив не у всіх секторах. Під захід було відведено 3 з них, інші просто пустували і не були висвітлені. І Женя в пошуках безкоштовного Інтернету йшов в місця звукооператорів і светорежіссеров, де нікого не було.

- Спочатку ми шукали на тих місцях, де проходив форум, проте потім додумалися піти туди, де весь час пропадав Женя. Природно, там навіть не прибирали і ми наші документи мирно лежать на столі.

Хлопці дякували охоронців, Женя навіть хотів їм дати рідкісну купюру в 2 долари, яка в Америці вважається щасливою. Охоронці відмовилися, і тоді юні Шерлоки просто пішли повідомляє інформаційний портал topachka.com .

- Нам сказали що Женя «very lucky» - (дуже щасливий - прим ред.), - сміється Айдар. - Він, звичайно, був неймовірно щасливий, а у мене весь день пішов на пошуки, хоча я планував залишити його під покупки. Коли ми закінчили, було вже 7 годин, і всі магазини, які були мені потрібні, вже закрилися.

***

У період пошуку документів на іншому континенті, навчався в магістратурі ІжГТУ за напрямом «техносферной безпеку». Зараз Айдар підприємець і збирається продовжити свої неймовірні пригоди в ОАЕ, Дубай.

Дорогі читачі, якщо у вас є незабутні історії, якщо ви теж потрапляли в ув'язнення за кордоном, зв'яжіться з нами!

Телефонуйте за номером редакції - 94-50-05 або пишіть по електронній пошті [email protected]