Поради бувалих: як здати ЄДІ на 100 балів

  1. психологічна підтримка
  2. ґрунтовний підхід
  3. Не тільки для іспиту

У російських школах почався сезон здачі Єдиного державного іспиту - 31 травня випускники 2017 року потрібно буде складати математику. RT запитав у тих, кому в 2016 році вдалося впоратися з ЄДІ на 100 балів, як вони готувалися до фінальних іспитів і які поради можете дати тим, хто закінчує школу в 2017 році.

За статистикою минулих років здачі ЄДІ, найвищий середній бал отримували школярі на іспитах з предметів «Міжнародні відносини», «Лінгвістика», «Сходознавство» і «Юриспруденція». Середній бал тих, хто планував пов'язати своє життя з ядерною фізикою, соціологією, інформаційними технологіями або сферою нафтової індустрії, становив близько 70.

Однак число стобалльніков збільшується рік від року. Так, в 2015 році кількість здають ЄДІ на 100 балів зросла по країні майже на 1000 і склало 4600. Більшість з них - 3046 осіб - заробили вищий бал з російської мови, який є обов'язковим предметом. Далі йдуть хімія (близько 500 чоловік), фізика та література (по 230 стобалльніков). Найскладніше виявився англійську мову - число здали іспит за вибором ледь досягає декількох десятків.

Як систему ЄДІ рік від року намагаються модернізувати, так і школярі знаходять оптимальні способи підготовки. Як розповіли RT відмінники 2016 року, ніяких особливих хитрощів для того, щоб скласти іспит на 100 балів, їм не знадобилося. При цьому ні для кого з них подібний результат не став випадковістю.

психологічна підтримка

На думку Дарини Ловцова, яка здала на 100 балів ЄДІ з хімії, запорукою її успіху були інтенсивні заняття протягом півроку. Вона освоювала теорію на уроках і консультаціях з хімії в школі, а практику вигострювала з репетитором. Репетитор ж багато в чому допомогла Ловцова в моральному плані. За словами стобалльніци, перед іспитом її з усіх боків залякували труднощами ЄДІ. Але репетитор не тільки навчила Дарину справлятися із завданнями будь-якої складності за попередні роки, а й переконала в тому, що та цілком готова здавати хімію.

Також по темі

У російських школах почався сезон здачі Єдиного державного іспиту - 31 травня випускники 2017 року потрібно буде складати математику Успіхи на емоціях: вчені розкрили секрет освоєння математики

Негативні емоції впливають на успіхи в освоєнні математики. До такого висновку прийшла група вчених в результаті дослідження, яке ...

«Я звернулася до репетитора тільки тому, що все кругом займалися з репетиторами, і мені здавалося, що я готуюся погано, недостатньо, неправильно. Тут скоріше психологічний аспект спрацював. Не знаю, вийшло б у мене домогтися такого ж результату без допомоги репетитора. Коли у тебе є репетитор, це підсилює мотивацію і змушує сидіти над завданнями. Тут і в фінансах справа, і в відповідальності перед викладачем, є і батьками, та й перед шкільною вчителькою з хімії - приголомшливою, до слова - вдарити в бруд обличчям не хотілося. Взагалі, можна осилити все і без репетитора, адже кругом тонни матеріалів для підготовки, причому у вільному доступі. Але без нього набагато важче змусити себе всім цим користуватися ».

Коли ж до іспиту залишаються лічені дні, Дар'я радить постаратися впоратися з хвилюванням, яке заважає адекватно оцінювати свої здібності, і сконцентруватися.

«Безперечно, Єдиний державний іспит - важливий етап, але він не такий страшний, як його малюють. Іспити вже почалися, на підготовку залишилося зовсім мало часу, але досить, щоб побороти своє хвилювання. Потрібно добре харчуватися, висипатися і перед іспитом не сидіти до ранку ».

ґрунтовний підхід

Психологічний аспект ЄДІ зазначила і Єлизавета Шабанова, яка в 2016 році здала на 100 балів російську мову, літературу і суспільствознавство. За її словами, на школярів задовго до іспитів починають тиснути розповідями про ЄДІ, не забуваючи нагадати про металошукачі і злих спостерігачів. Єлизавета радить спокійно і розмірено готуватися, а потім без зайвих нервів, з ентузіазмом відправлятися на іспити. Їй же самій прийти на іспити готовою до будь-складнощів дозволило активну участь в олімпіадах з російської мови, історії та суспільствознавства.

«Спочатку я брала участь з бажання стати лідером, вступити в хороший вуз, скориставшись пільгами для олімпіадників, - поділилася Шабанова. - Але в процесі підготовки з'явився найсильніший інтерес до пізнання нового, жага знайомитися на цих інтелектуальних змаганнях з незвичайними, дійсно розумними хлопцями. Олімпіади перестали бути засобом вступу до вузу - сама участь в них стало для мене метою ».

Не тільки для іспиту

Єлизавета Шабанова вивчала цікавили її предмети набагато глибше, ніж вимагала шкільна програма. Під час підготовки до іспиту з російської вона читала етимологічні словники, що, за її словами допомагає краще відчути і сучасний стан мови, вивчала посібники з лінгвістики, вирішувала завдання минулих років.

Також по темі

Читайте з розумом: 5 найцікавіших науково-популярних книг травня

Травня порадує любителів науково-популярного жанру. Читачі зможуть дізнатися все про «ящера-тирана», отримати поради, як написати ідеальний ...

«Історія, безумовно, стала більш витратною за часом і зусиллям, адже обсяги цього предмета просто безмежні! Я читала підручники як сучасних авторів, так і класиків історичної науки - Ключевського, Соловйова, Костомарова. Дивилася різні програми і курси лекцій, знову-таки читала архаїчні тексти, без яких неможливо зрозуміти епоху, її неповторну культуру, - вважає Єлизавета. - У вивченні суспільствознавства мені дуже допомогли мої пізнання в русистики і історії. Також можу порекомендувати підручники Мельвиля, Хейвуд, Сорвіно, Смелзера ... І дуже важливо цікавитися тим, що відбувається навколо, дивитися новини, читати статті, адже чисто теоретичних знань ніколи не буде достатньо ».

Ще однією стобалльніце, Лілії Дальшевской, здати іспит допомогла любов до російської мови. Другою причиною її успіху стала планомірна підготовка. Лілія не запускало предмет протягом усього освітнього процесу і часто писала твори - це завдання спочатку викликало у неї найбільше складнощів.

«Потрібно завжди сподіватися на краще. Перевіряючі - теж люди, і я думаю, вони отримують задоволення від читання творів. Навряд чи вони поставлять низький бал, якщо воно написано по-справжньому добре, - вважає Лілія. - Я не переживала через твори, я лише намагалася вкласти в нього всю свою душу. Якщо вже я отримала найвищий бал, значить, виклалася на всі сто ».