Потрібні добровольці. Як жителі стежать за безпекою районів



13:00

Потрібні добровольці. Як жителі стежать за безпекою районів

Добровільні помічники поліції і районних управ з 790 пунктів охорони порядку розглядають щодня 1800 скарг москвичів.
Що ви будете робити, якщо в під'їзді є квартира з підозрілими мешканцями? Сусідський дитина постійно ходить з синцями? Двері в підвал вашої багатоповерхівки весь час навстіж?
Куди звертатися з проблемою, що стосується безпеки людей, «АіФ» дізнався у голови Московської міської ради громадських пунктів охорони порядку Тетяни Косаревич.
Разом з дільничним
АіФ: Тетяна Леонідівна, в Москві існує єдина «гаряча лінія», куди можуть зателефонувати мешканці, якщо в будинку є «нехороша» квартира або виникла інша проблема з сусідами?
Тетяна Косаревич: Універсального телефону немає, а ось організація є. Далеко не перший рік в місті працюють громадські пункти охорони порядку (ОПОП). Це сполучна ланка між населенням і численними органами державної влади та місцевого самоврядування. І хочу підкреслити, що пункти діють не самі по собі, а в тісному співробітництві з соцзахистом, управою, поліцією. Більш того, практично завжди голови рад ОПОП працюють в тому ж приміщенні, де веде прийом населення дільничний уповноважений. Це дозволяє розібратися з виникаючими у москвичів питаннями швидко і результативно.
- Куди саме треба звертатися? В найближчий пункт або в будь-який?
- У найближчий до вашого будинку, тому що повноваження членів ОПОП поширюються на конкретну територію. На сьогоднішній день в столиці створено 790 пунктів (див. Інфографіку), тобто в кожному районі є кілька адрес, де в будні дні з 16.00 до 20.00 чергують голови громадських пунктів. Всі адреси та телефони ви знайдете на сайті mgsopop.ru.
Хто стає головами ОПОП? Москвичі з вищою освітою, які легко контактують з людьми і мають досвід роботи в правоохоронних органах, органах державної влади і управління. Більшу частину посад займають колишні співробітники поліції. Наприклад, людина довгі роки працював в столиці дільничним уповноваженим, і після виходу на пенсію він стає головою ОПОП. Тобто він продовжує займатися тими ж питаннями громадської безпеки, просто в іншому статусі. До нас приходять і москвичі, у яких за плечима колосальний досвід роботи з населенням в управах, муніципалітетах, московських департаментах. До речі, ми віддаємо перевагу кандидатам, які живуть в безпосередній близькості від ОПОП, де вони хочуть працювати. Причина проста - місцеві жителі відмінно знають потреби свого мікрорайону, його проблемні території, і цей життєвий досвід безцінний. Для них влаштовуються семінари, зустрічі з експертами, а ще дуже важливо бути в курсі всіх останніх подій районного та міського масштабу. І, до речі, співробітники пунктів охорони порядку регулярно підвищують свою кваліфікацію.
потрібні добровольці
- Чим зайняті співробітники пунктів охорони порядку?
- До кожного ОПОП прикріплено по кілька добровольців. Це москвичі, які мають активну громадянську позицію і готові допомагати з забезпеченням безпеки жителів нашого великого міста. Як саме? Вони проводять регулярні рейди по району, спільні заходи з правоохоронними органами (в тому числі в рамках міських заходів), правові консультації населення. Останнє - суттєвий аспект забезпечення безпеки городян. Кожен день представники громадських пунктів охорони порядку консультують з правових питань приблизно 700 осіб.
- Мова йде про столичних законах, які стосуються безпеки москвичів?
- Спектр тем дуже широкий, він пов'язаний як з московським, так і з федеральним законодавством. Насправді мова йде про практичне застосування Адміністративного та Кримінального кодексів, про права та обов'язки городян і посадових осіб державних органів. Адже людині, яка приходить в ОПОП зі своєю бідою, потрібна саме допомогу у вирішенні проблеми, а не тільки загальна юридична консультація. Наприклад, йому заважають спати галасливі сусіди, влаштовують вечірки. Співробітник ОПОП знає правила, що містяться в столичному законі про тишу, тому він може відразу проконсультувати мешканця, ущемляються його права. І одночасно він підказує, як можна впливати на порушника законними методами.
- Хіба в пункті охорони порядку не можуть вирішити вашу проблему?
- Громадський пункт охорони порядку не наглядовий орган і не поліція. У нього немає права, наприклад, виписати штраф. Це державно-громадське об'єднання (див. Інфографіку на с. 13). Завдання голів ОПОП - задокументувати звернення жителя, перевірити його і направити інформацію про можливе правопорушення в відповідну інстанцію. На цьому їхня робота не закінчується. Вони зобов'язані сприяти тому, щоб проблема жителя дійсно була вирішена. Але і голови, і їх помічники не чекають, коли надійде повідомлення від населення. Вони самі перевіряють закріплену за ділянкою територію і при виявленні проблем діють згідно з регламентом.
- А чи багато москвичів звертається в ОПОП?
- Щодня надходить понад 1800 скарг. Це і колективні, і індивідуальні звернення. В середньому за місяць спільно з дільничними уповноваженими поліції і представниками управ районів розглядають понад 38 тисяч звернень. А адже ще є портал «Наше місто», де акумулюються проблеми, багатьма з них займаються в тому числі і співробітники ОПОП. Забезпечувати безпеку в Москві можна різними способами, але важливо, щоб і самі москвичі вносили власний посильний вклад: повідомляли про помічених правопорушення або ставали активістами громадського пункту.
Робота в районах
У ОПОП № 20 Південного Тушина прийшла пенсіонерка зі скаргою на дочку, яка пішла від свого 4-річну дитину, пішовши з дому. Голова ради ОПОП Олександр Ряполов сповістив управу і відділ МВС Росії по району, комісію у справах неповнолітніх. Жінку розшукали і поставили на облік. Після декількох бесід з психологом вона повернулася до дитини і влаштувалася на работу.В районі Академічний активісти ОПОП регулярно займаються проблемою бомжів. «Надходять численні скарги від жителів, - каже голова ради ОПОП району Хайдяр Юнісов. - Але люди, що потрапили у важку життєву ситуацію, не завжди приймають допомогу ». Правда, в холоди бомжі нерідко самі приходять в громадський пункт і просять викликати «Соціальний патруль» .Голова ради ОПОП № 65 в Куркине Анатолій Кабанець знайшов підхід до важкого підлітка, який перебував на обліку за хуліганство і прогулював школу. Він запропонував старшокласнику разом працювати на виборах. Відмінно розбираючись в комп'ютері, підліток надавав допомогу Анатолію Кабанця протягом всієї виборчої кампанії. Після цього поведінка хлопця кардинально змінилося, а після закінчення школи він вступив до інституту.
незабуте старе
Сучасні ОПОП діють в столиці з 2005 року. Але їх «попередники» з'явилися ще в 1980 році, коли було прийнято положення про громадські пунктах охорони порядку в Українській РСР.
Їх відкрили для того, щоб об'єднати роботу штабів добровільних народних дружин, товариських судів, будинкових (вуличних, сільських) комітетів, громадських інспекцій у справах неповнолітніх. Разом ці «активні городяни» стежили за порядком на вулицях і в житлових будинках, тримали в полі зору «асоціальних» громадян (не тільки викликаючи їх в товариський суд, а й допомагаючи позбутися від алкогольної залежності, влаштуватися на роботу), а також вони займалися важкими підлітками і важкими батьками.
До речі
Коли рік тому в Москві проходили вибори в органи місцевого самоврядування, муніципальними депутатами стали 6 голів рад громадських пунктів охорони порядку столичних районів.
Борис Каюків (Ярославський район, СВАО) Володимир Погорєлов (район Східний, ВАО) Олег Владимиров (Нижегородський район, ЮВАО) Микола Зюзін (район Любліно, ЮВАО) Наталія Шабашева (район Царицино, ЮАО) Дмитро Семенов (район Зябліково, ЮАО)
Єдиний технічний центр (ЕТЦ) позавідомчої охорони
ЕТЦ - це консорціум організацій, що мають багаторічний досвід роботи з обладнання об'єктів і квартир громадян технічними засобами охорони, системами відеоспостереження та контролю доступу, а також по взаємодії з підрозділами позавідомчої охорони органів внутрішніх справ.
Підключення засобів сигналізації може здійснюватися як на пульт централізованого спостереження територіальних підрозділів поліції ФГКУ УВО ГУ МВС Росії, так і на власний моніторинговий пульт Локального Центру Моніторингу (http: //лцм-пульт.рф/).
На тривожні сигнали, що надходять з охоронюваних об'єктів і квартир громадян, реагують різні наряди поліції, в тому числі і позавідомчої охорони органів внутрішніх справ ФГКУ УВО ГУ МВС Росії.
Безліч людей вже використовують рішення компанії http://www.etc-ohrana.ru , Щоб захистити ті речі, які найбільш важливі - їх будинки, квартири, сім'ї, майно і бізнес. Власний моніторинговий центр дозволяє в цілодобовому режимі здійснювати моніторинг стану технічних засобів охорони, а в разі їх спрацювання в найкоротші терміни передати тривожні повідомлення в чергові частини батальйонів поліції позавідомчої охорони, територіальних органів внутрішніх справ для направлення груп затримання (груп негайного реагування) поліції на місце події .



Оцініть матеріал:


Щиро вітаємо з ДРУЗЬЯМИ:


Матеріали публікуються на "НАШОЇ ПЛАНЕТУ" це інтернет огляд російських і зарубіжних засобів масової інформації по темі сайту. Всі статті та відео представлені для ознайомлення, аналізу та обговорення. Думка адміністрації сайту і Ваша думка, може частково або повністю не збігатися з думками авторів публікацій. Адміністрація не несе відповідальності за достовірність та зміст матеріалів, які додаються користувачами в стрічку новин.

Категорія: Суспільство | Переглядів: 349 | додав: Pantera | | Теги: | Рейтинг: 5.0 / 6
В КОМЕНТАРЯХ неприпустимо КРИТИКА САЙТУ, АДМІНІСТРАТОРІВ, МОДЕРАТОРОВ і КОРИСТУВАЧІВ, ЯКІ ГОТУЮТЬ ДЛЯ ВАС НОВИНИ! ПОВАЖАЙТЕ чужу працю! Всього коментарів: 0

По цій темі дивіться:

Завантаження ...



Що ви будете робити, якщо в під'їзді є квартира з підозрілими мешканцями?
Сусідський дитина постійно ходить з синцями?
Двері в підвал вашої багатоповерхівки весь час навстіж?
Куди саме треба звертатися?
В найближчий пункт або в будь-який?
Хто стає головами ОПОП?
Як саме?
Мова йде про столичних законах, які стосуються безпеки москвичів?
Хіба в пункті охорони порядку не можуть вирішити вашу проблему?
А чи багато москвичів звертається в ОПОП?