Основними нормативними документами, регулюючими договір роздрібної купівлі-продажу, виступають Цивільний кодекс РФ і Закон РФ від 07.02.1992 N 2300-1 «Про захист прав споживачів". Договір роздрібної купівлі-продажу є публічним, в силу чого продавець не має права відмовити в його укладенні будь-якому звернувся до нього особі. Угода вважається завершеною, коли споживач передав продавцеві гроші або іншим способом оплатив покупку, а продавець передав йому товар.
При оплаті банківською картою, покупець отримує підтвердження факту переказу коштів. Це виражається в отриманні касового чека. Крім того, зарахування коштів продавцю простежується в історії операцій по банківській карті.
У той же час з ГК РФ і Закону N 2300-1 випливає, що покупець має право відмовитися від покупки і зажадати повернення сплачених грошей в разі покупки неякісного товару. У загальному випадку покупець може пред'явити продавцю зазначені вимоги, якщо недоліки виявлено протягом гарантійного терміну або терміну придатності товару.
Власники пластикових карт часто зустрічаються з проблемою - чи можна в разі повернення товару повернути гроші готівкою, якщо товар був оплачений банківською картою?
Банківські картки є електронним засобом платежу, що дозволяє клієнту оператора з переказу грошових коштів здійснювати переказ грошових коштів в рамках безготівкових розрахунків ( п. 1.5 Положення про емісію платіжних карт і про операції, що здійснюються з їх використанням (затв. Банком Росії 24.12.2004 N 266-П), п. 19 ст. 3 Федерального закону від 27.06.2011 N 161-ФЗ «Про національну платіжну систему»).
Тобто розрахунки за допомогою банківських карт не є готівковими розрахунками.
Відповідно до п. 2 Вказівок Банку Росії від 07.10.2013 N 3073-У «Про здійснення готівкових розрахунків» індивідуальні підприємці і юридичні особи не мають права витрачати надійшли в їх каси готівку у валюті Російської Федерації за продані ними товари, виконані ними роботи та (або) надані ними послуги, а також отримані в якості страхових премій, за винятком повернення за сплачені раніше готівкою і повернені товари, невиконані роботи, ненадані послуги.
Отже, при поверненні товару, сплаченого за допомогою банківської карти, продавець не може повернути вартість товару готівкою.
Якщо карта покупця, з якої надійшла оплата, на момент повернення вже недійсна, то покупець повинен вказати (в претензії, заяві) будь-яку іншу карту (береться до уваги), на яку можуть бути перераховані гроші.
За наданням правової допомоги (усна консультація, практична допомога в складанні претензій, позовних заяв, скарг до судових органів) жителі міста Красноуфимск, Красноуфимского, Ачітского і артінского районів можуть звернутися до консультаційного пункту для споживачів Красноуфимского філії ФБУЗ «Центр гігієни і епідеміології в Свердловської області »з понеділка по п'ятницю з 8.30 до 17.00 за адресою: м Красноуфимск, вул. Радянська, 13; по телефону (34394) 2-00-14; або шляхом написання листа на електронну адресу - [email protected]
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter
Власники пластикових карт часто зустрічаються з проблемою - чи можна в разі повернення товару повернути гроші готівкою, якщо товар був оплачений банківською картою?