У податковому законодавстві закріплено право платника податків на своєчасний залік або повернення сум надміру сплачених чи стягнутих податків. Відносно повернення або заліку надміру сплачених сум держмита застосовуються положення ст.78 Податкового кодексу РФ з урахуванням особливостей, встановлених гл. 25.3 НК РФ. Подати заяву на повернення держмита можна протягом трьох років з дня її сплати.
Пунктом 3 ст. 333.40 гл.25.3 «Державне мито» Податкового кодексу Російської Федерації встановлено, що заява про повернення надміру сплаченого (стягнутої) суми державного мита у справах, що розглядаються в судах, а також світовими суддями, подається платником суми до податкового органу за місцем знаходження суду, в якому розглядалася справа. При цьому до заяви повинні бути додані:
- платіжні документи про сплату держмита: оригінали - якщо сума підлягає поверненню в повному обсязі, копії - при частковому поверненні;
- рішення, ухвали і довідки судів про обставини, які є підставою для повного або часткового повернення надміру сплаченого (стягнутої) суми державного мита.
Замість повернення держмита з бюджету платник податків має право зарахувати зайво сплачену суму в рахунок держмита, що підлягає сплаті за скоєння аналогічного дії. Така можливість передбачена в п. 6 ст. 333.40 Податкового кодексу Російської Федерації.
Залік проводиться на підставі заяви платника. Його також можна подати протягом трьох років з дня сплати суми держмита в бюджет або з дня прийняття судом рішення про повернення мита з бюджету.
Заява про залік складають у довільній формі і направляють в той уповноважений орган, в який платник звертався за здійсненням юридично значущої дії. До заяви необхідно додати такі документи:
- платіжне доручення або квитанцію зі справжньою відміткою банку про сплату держмита;
- рішення уповноваженого органу, що здійснює конкретні юридично значимі дії, або рішення, визначення або довідка суду, що підтверджують право на повернення держмита.
// УФНС по Володимирській області