26 - 29 серпня в Бучацькому міському парку в Літньому театрі (м Буча, Київська обл.) Відбулася Літня підсумкова школа акторської, режисерської та сценографічне мистецтва НСТДУ.
Сезонні школи - це один з проектів, впроваджений головою НСТДУ Богданом Струтинським для розвитку українського театру і стимулювання театрального руху. Сезонні школи проводяться в кожному сезоні і є освітнім проектом для молоді.
Модератор проекту - керівник напрямку молодіжної політики та пошуково-експериментального театру НСТДУ, художній керівник Театру "Золоті ворота" Стас Жирков.
Під час прес-конференції голова НСТДУ, н. а. Україна Б. Струтинський зазначив: "Я дуже радий бачити всіх саме тут. Цей Літній театр ми відкрили в 2012 році і тепер тут Національна оперета України щорічно проводить музичний фестиваль" О-Фест ".
Сезонні школи - це проект, який дозволяє фахівцям кожного театрального напрямку досліджувати і удосконалювати ту чи іншу тему. Це і театральний менеджмент, і семінари для театральних завлітів, і круглі столи для недержавних театрів, акторські та режисерські школи та ін.
Хочеться сказати, що Союз перейшов нам у спадок з усіма радянськими пережитками. Я звертаюся до вас, молоді люди: Союз нікого ні до чого не зобов'язує. Союз - це виявлення ідей вільних людей. Саме ви формулюєте і проізводет продукт Союзу - театральне мистецтво. Ви задаєте теми, пропонуєте ідеї. Подавайте свої ідеї на сайт НСТДУ і в Фейсбук.
Також я хочу подякувати Бучанська міська рада, команду Союзу і всіх, хто долучається до наших проектів ".
Стас Жирков, куратор сезонних шкіл розповів про плани Літньої школи: "Я як куратор проекту більше відповідальний за проведення всієї школи. Тут є учасники, які були на попередній школі в Києві. Однією з умов було те, щоб учасники приєдналися до кількох школам. Перша школа в Івано-Франківську була теоретичної, зараз школа більш практична. Багато людей після першої школи продовжили спілкуватися, їздили один до одного, дивилися вистави. і це також одна з цілей школи - почати спілкування і обмін досвідом. Ми спеціально розширив географію: Одеса, Маріуполь, Чернігів ".
Для акторів це вже друга школа. А ОСЬ ДЛЯ РЕЖИСЕРІВ І сценографів ВПЕРШЕ була сформована окрема спеціальна програма! Робота ділилася на майстер-класи, а також самостійну роботу учасників, яку координував Стас Жирков.
Учасники відвідали майстер-класи від провідних українських режисерів, а також гостя з Франції.
Крім фізичних тренінгів, були також більш інтелектуальні програми. Наприклад, драматург і режисер, екс-художній керівник Львівського академічного драматичного театру імені Лесі Українки (сезон 2016-2017 рр.) Павло Ар'є поставив більш інтелектуальну задачу. Учасники повинні були написати 5 тез: 1. Який театр був в минулому; 2. Який театр був 10-20 років тому; 3. Який театр зараз; 4. Який театр міг би бути; 5. Який театр буде в майбутньому.
АКТОРИ:
Агафонова Вікторія, м Маріуполь, Донецький академічний обласний драматичний театр; Артеменко Сергій, Г. Житомир, Житомирський академічний український музично-драматичний театр ім. І. Кочерги; Валівоць Серафима, Г. Київ, КНУТКіТ ім. І. Карпенка-Карого (актриса драматичного театру і кіно); Владовіч Анна, Г. Чернігів, Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка; Дзядек Остап, Г. Львів, Львівський академічний драматичний театр ім. Лесі Українки; Заведія Олена, м Житомир, Житомирський академічний український музично-драматичний театр ім. І. Кочерги; Кістки Владислав, Г. Одеса, Одеська театральна лабораторія "Театр на Чайної"; Люба Христина, Г. Київ, КНУТКіТ ім. Карпенко-Карого (майстерня - Д. М. Богомазова); Манастирський Олександр, м Чернігів, Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка; Нестерова Алла, Г. Одеса (м Чорноморськ), Одеський обласний академічний російський драматичний театр; Пльондер Артем, м Київ, КНУКіМ (актор кіно); Слободенюк Микита, Г. Київ, КНУКіМ (актор кіно); Собержанській Сергій, Г. Запоріжжя, Запорізький обласний український музично-драматичний театр ім. В. Магара; Шенфельд Катерина, Г. Київ, Київський академічний драматичний Театр на Подолі.
РЕЖИСЕРИ:
Бударіна Наталя, Г. Київ, Києво-Могилянської театральний центр "Пасіка", режисер в "Tata art project";
Фортус Олександр, Г. Запоріжжя, Запорізький академічний обласний театр юного глядача (актор, режисер)
Миколаїв Ігор, м Рівне, Рівненський академічний український музично-драматичний театр (актор, режисер)
Губрій Тетяна, режисер театру "Золоті ворота" (м.Київ)
Сценографія:
Бабич Катерина, Г. Київ, Театр на Подолі;
Апельта-Матвейчук Анна, Г. Маріуполь, Донецький академічний обласний драматичний театр.
Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в Telegram