Позбавтеся Від Небажаних Шумов і помилки При Грі На Гітарі

Якщо Вам ніяк не вдається підвищити якість гри на гітарі, причина може бути в присутності зайвих шумів. Для деяких гітаристів поліпшення техніки гри на гітарі не має ніякого відношення до вилучення тих звуків, які музикант "хоче" чути. Шуми, які іноді можна почути при грі і створюють враження недбалості, викликані звучанням струн (нот), на яких ми насправді «не граємо".
Якщо Ви точно витягаєте ноти, які хочете зіграти на гітарі, але все ще чуєте сторонній шум струн в своїй грі, то ця стаття допоможе Вам поліпшити техніку гри і позбутися від цих небажаних звуків.
Щоб ефективно глушити ті гітарні струни на яких ви не граєте, потрібно використовувати два абсолютно різних прийому: один застосовується для усунення шуму від більш НИЗКИХ (по тону) струн, а інший - щоб приглушити вищі (по тону) струни.
Хоча існує кілька способів глушити звук струн, деякі способи мають певні переваги перед іншими, і тому (принаймні, на мою думку) вони краще.

Багато гітаристів використовують долоню правої руки, щоб глушити нижні (по тону) струни. Хоча це, в цілому, хороша техніка, вона має пару серйозних недоліків.

  1. Глушіння долонею призводить до легкої затримки в глушіння тієї струни, яка звучала мить назад. Під час цієї затримки якраз і чути небажаний звук. Це відбувається по 2 основним причинам:
  1. Долоню набагато м'якше, ніж бічна сторона великого пальця, і тому для заглушення гітарної струни долонею потрібно більше часу.
  1. Досить важко поставити долоню точно так, щоб надійно і впевнено і в будь-якій позиції глушити гітарні струни поряд з тією струною, на якій в даний момент витягується звук.
  1. Якщо Ви використовуєте долоню для глушіння гітарних струн, нормальна позиція медіатора (не під час гри) знаходиться в стороні від струн. Я називаю це "природною точкою спокою".

Я називаю це природною точкою спокою

Якщо зупиняти медіатор високо над струнами (в моменти між отриманням нот), то навантаження на праву руку значно збільшується, і тому ймовірність брудної гри і шуму від струн сильно збільшується, а швидкість гри знижується.
Відмінне рішення цих проблем (а також спосіб поліпшення техніки звуковидобування) - це використання боковини великого пальця для глушіння всіх нижніх (по тону) гітарних струн, як показано на фото:

Зауважте, що "природна точка спокою" при цьому знаходиться НА струнах (як видно на фото). Це значно знижує кількість непотрібних рухів і дозволяє грати на гітарі швидше і з меншими зусиллями.

Багато гітаристів не мають ні найменшого уявлення про те, як можна глушити зайвий шум від верхніх (тонких) струн, і часто саме це і є однією з причин їх "недбалої" техніки.
Як правило, я показую моїм студентам два основних прийоми для глушіння верхніх струн, коли працюю з ними над поліпшенням техніки гри.
Перша техніка полягає в використанні внутрішньої сторони (тієї, де знаходиться подушечка) вказівного пальця лівої руки. Злегка доторкніться подушечкою пальця до тих верхнім струнах, які треба заглушити. Ключове слово - "злегка". Не треба тиснути сильно, інакше струни почнуть звучати як притиснуті. Просто покладіть палець на струни, і вони не будуть звучати.

Просто покладіть палець на струни, і вони не будуть звучати

Крім того, верхні струни можна глушити пальцями правої руки (тими, які не використовуються при грі на гітарі - середнім, безіменним, мізинцем).

Крім того, верхні струни можна глушити пальцями правої руки (тими, які не використовуються при грі на гітарі - середнім, безіменним, мізинцем)

Такий додатковий прийом надійно заглушить верхні струни, і шум від них перестане псувати Вашу гру на гітарі.
Коли Ви застосуєте ці прийоми разом з технікою глушіння нижніх струн, гра відразу стане набагато чистіше. Тепер завжди будуть звучати тільки ті струни, на яких Ви граєте!
Якщо Ви наполегливо працюєте над удосконаленням техніки гри і синхронізацією рук (як описано в статті " Як поліпшити техніку гри на гітарі і грати чисто - частина 1 "), То Ви вже знаєте що навіть якщо звуковидобування і синхронізація рук відпрацьовані добре, а глушіння - немає, результат все одно буде сумним. Тому, працюючи над навичками гри, тримайте в голові все 5 моментів, описаних в цій серії статей:

  1. Усвідомлення конкретної проблеми
  2. Чіткість звуковидобування - півдорозі до синхронної роботи рук
  3. Відпускання - другі півдорозі до синхронної роботи рук
  4. Глушіння нижніх струн
  5. Глушіння верхніх струн

Якщо Вам потрібна додаткова допомога в освоєнні гри на гітарі, подивіться мої 15 безкоштовних порад про гру на гітарі .