- Правила складання іспиту в ГИБДД - здаємо на права в 2019 році - ПІЛОТОВ.НЕТ Для отримання водійського...
- Документи для складання іспиту в ГИБДД
- Етапи складання іспитів в ГИБДД за новими правилами
- Теоретичний іспит на знання правил дорожнього руху
- Друга частина іспиту: водіння на автодромі
- Здача практичного іспиту з водіння в місті
- Як перездати іспит з водіння?
- Навчання в автошколі - де вчать водінню?
- Правила складання іспиту в ГИБДД - здаємо на права в 2019 році - ПІЛОТОВ.НЕТ
- Зміни в правилах здачі іспиту в ГИБДД в 2019 році
- Документи для складання іспиту в ГИБДД
- Етапи складання іспитів в ГИБДД за новими правилами
- Теоретичний іспит на знання правил дорожнього руху
- Друга частина іспиту: водіння на автодромі
- Здача практичного іспиту з водіння в місті
- Як перездати іспит з водіння?
- Навчання в автошколі - де вчать водінню?
- Правила складання іспиту в ГИБДД - здаємо на права в 2019 році - ПІЛОТОВ.НЕТ
- Зміни в правилах здачі іспиту в ГИБДД в 2019 році
- Документи для складання іспиту в ГИБДД
- Етапи складання іспитів в ГИБДД за новими правилами
- Теоретичний іспит на знання правил дорожнього руху
- Друга частина іспиту: водіння на автодромі
- Здача практичного іспиту з водіння в місті
- Як перездати іспит з водіння?
- Навчання в автошколі - де вчать водінню?
Правила складання іспиту в ГИБДД - здаємо на права в 2019 році - ПІЛОТОВ.НЕТ
Для отримання водійського посвідчення після проходження курсу навчання водінню в автошколі водії обов'язково повинні підтвердити отримані знання правил дорожнього руху і практичних навичок керування транспортним засобом шляхом складання іспиту в ГИБДД.
Правила складання іспитів в ГИБДД час від часу змінюються, так і в минулому році Постановою Уряду РФ N 1097 «Про допуск до керування транспортними засобами» (разом з «Правилами проведення іспитів на право керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія») були затверджені нові правила іспитів на права, в яких зафіксовано порядок здачі іспиту та порядок видачі посвідчень водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Зміни в правилах здачі іспиту в ГИБДД в 2019 році
Найважливіші зміни, внесені в правила складання іспитів на права в Російській Федерації за останній рік, такі:
- За новими правилами іспит в ГИБДД дозволено здавати громадянам з 16-річного віку, але з 16 і до 18 років для допуску до іспиту потрібно надати письмову згоду батьків (опікунів, піклувальників);
- З'явилася можливість подачі заяви на складання іспиту на права і оплату держмита за видачу посвідчення водія через сайт державних послуг;
- Тепер дозволено здавати іспити не тільки за місцем прописки або тимчасового проживання, а й в будь-якому підрозділі ДАІ на території Російської Федерації, яке приймає іспити на права;
- Екзаменаторами тепер можуть бути тільки особи старше 25 років з вищою освітою, стажем водіння не менше 5 років і мають права тієї ж категорії, по якій вони приймають іспити;
- Не приймаються до здачі іспитів особи, що навчалися самостійно. Іспит дозволено здавати тільки після закінчення автошколи і отримання відповідного документа;
- Теоретичний етап іспиту за новими правилами має на увазі рішення 20 екзаменаційних питань (по 5 питань з 4 тематичних блоків) за 20 хвилин. Якщо іспитів допущена 1 помилка або 2 помилки в різних блоках або ви не змогли відповісти на 1 запитання або 2 питання в різних блоках, за новими правилами здачі теоретичного іспиту вам надається можливість відповісти на додаткові питання. Таким чином відповідно до п. П. 98, 99 Адміністративного регламенту «Про затвердження Адміністративного регламенту Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації з надання адміністративної послуги з проведення іспитів на право керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія» іспитів необхідно правильно відповісти:
- на 5 питань додаткового тематичного блоку протягом 5 хвилин - якщо відповіді на перші 20 запитань була допущена одна помилка або не була дана відповідь на одне питання;
- на 10 питань додаткового тематичного блоку протягом 10 хвилин - якщо було допущено 2 помилки в різних тематичних блоках (з перших 20 питань) або не дано відповіді на 2 питання в різних тематичних блоках або допущена одна помилка і не дано відповіді на одне питання в різних тематичних блоках. При цьому, якщо в додатковий час іспитується правильно відповів на додаткові питання, то за теоретичну частину іспиту виставляється оцінка «ЗДАВ». - Іспит можна здавати як на автомобілі з механічною коробкою передач, так і з автоматичною (але в правах буде стояти відмітка про те, до керування транспортним засобом з будь трансмісією допущений водій - якщо здавали на механіці, то можете управляти машиною як з МКПП, так і з АКПП, якщо здавали на автоматі, то управляти можна тільки ТЗ з автоматичною коробкою перемикання передач);
- Встановлено термін дії успішної здачі етапу іспиту в ГИБДД - 6 місяців;
- Іспит для інвалідів здається на спеціально обладнаних транспортних засобах;
- За новими правилами для отримання водійських прав категорій «D», «Tm», «Tb» і підкатегорії «D1» вік водій повинен бути старше 21 років.
- Для категорій «BE», «CE», «DE» до здачі іспитів допускаються особи, які мають право на керування транспортними засобами відповідно категорій «B», «C», «D» протягом не менше 12 місяців.
- Ще одним з важливих нововведень стала можливість іспитів знімати на відео процес складання іспиту з водіння, для того, щоб простіше вирішувати спірні моменти при їх виникненні на дистанції.
Документи для складання іспиту в ГИБДД
Щоб здавати іспити з водіння і отримати посвідчення водія, громадянин зобов'язаний надати до підрозділу ДАІ наступні документи:
- Паспорт заявника;
- Заява на здачу іспиту (можна подати в письмовій та електронній формі);
- Висновок медичної комісії;
- Документ про проходження навчання в автошколі;
- Діючі водійські права, тобто є (наприклад, для отримання додаткової категорії);
- Якщо претендентові від 16 до 18 років - письмову згоду батьків.
При цьому, оскільки іспити ще не здані і підстав для видачі посвідчення водія поки немає, квитанція про оплату державного мита надавати не потрібно. Після прийому цих документів призначається дата іспиту в ГИБДД, а також місце і час.
Етапи складання іспитів в ГИБДД за новими правилами
Власне самі іспити на отримання прав в ГИБДД для майбутнього водія складаються з трьох частин (етапів), це:
- Теоретичний іспит;
- Перевірка практичних навичок водіння на автодромі;
- Перевірка навичок водіння в міських умовах.
Теоретичний іспит на знання правил дорожнього руху
При проходженні теоретичної частини іспиту в ГИБДД (перший етап) оцінюються ваші знання:
- Правил дорожнього руху;
- Законодавчих норм, що стосуються безпеки дорожнього руху;
- Основ безпеки при управлінні транспортним засобом;
- Основних відомостей щодо допуску транспортного засобу до експлуатації;
- Правил надання першої допомоги при дорожньо-транспортних пригодах;
- Норм відповідальності водіїв в області цивільного, адміністративного та кримінального права.
Іспит проходить в стандартній формі з екзаменаційними питаннями, сформованими в окремі екзаменаційні квитки, по 20 питань в одному квитку. Допустимий час відповіді на який дістався квиток - 20 хвилин. Іспит здається в електронному вигляді, при цьому вибравши один раз відповідь на питання, допускається один раз його виправити. При виборі відповіді вдруге він заморожується і вважається остаточно обраним без можливості виправлення.
Для того, щоб іспит вважався зданим, потрібно правильно відповісти на 20 питань квитка, або на всі додаткові питання, якщо в квитку були допущені помилки. Всі квитки, за якими приймається «теорія», ви можете знайти на офіційному сайті ГИБДД ( gibdd.ru ).
Тільки після успішного складання теоретичного іспиту вступник допускається до здачі практики.
Друга частина іспиту: водіння на автодромі
На полігоні державтоінспекції екзаменований підтверджує володіння практичними навичками водіння в умовах обладнаного автодрому або закритої майданчика. Для успішного складання цієї частини іспиту потрібно виконати вправи з числа вже відпрацьованих під час навчання в автошколі.
Виконання вправи починається від стартової лінії, зупинка допускається без перетину лінії «СТОП». За кожну помилку інспектор нараховує штрафні бали. Якщо кількість помилок менше, ніж те, яке забезпечує нездачу іспиту, ви зважаєте успішно пройшли випробування і допускаються до третьої частини іспиту - практичного водіння в умовах міської дорожнього руху.
Здача практичного іспиту з водіння в місті
Як екзаменаційного вправи вам буде запропоновано проїхати певний відрізок шляху по дорожньому маршруту в місті. Маршрути для перевірки навичок водіння розміщують, як правило, в центрі міської межі. Дорожня обстановка при русі в центрі досить наочно дозволяє виявити як рівень знання правил дорожнього руху, так і практичні навички орієнтування в дорожній ситуації.
При проходженні маршруту в місті вам запропонують припаркуватися, рушити з місця, обігнати автобус і т.п. Зустрічається й такий метод перевірки впевненості водіння, як провокація з боку інспектора, який пропонує виконати дію проти правил ДД - якщо вступник відчуває себе впевнено і знає, що робить, він не піддасться на таку провокацію і, відповідно, не почне працювати штрафного очка за помилку.
Успішне проходження всіх трьох частин іспиту буде означати, що іспит складено, і ви отримаєте водійське посвідчення саме тієї категорії, на яку навчалися і здавали іспит. Посвідчення водія видається на 10 років, після чого змінюється в загальному порядку.
Як перездати іспит з водіння?
У разі, якщо один з етапів іспиту в ГИБДД не був зданий вдало, вступник має право перездати іспит. Слід пам'ятати, що перездача етапу іспиту можлива лише через встановлений новими правилами термін.
У разі першої невдалої спроби здати етап іспиту - для перепідготовки відводиться 7 днів. Якщо ж етап не був зданий з трьох спроб (кожна через сім днів), то наступного разу іспитується буде допущений до перездачі лише через 30 днів. Тобто схема спроб перездач виглядає так:
- перша перездача через 7 днів після першої невдалої спроби,
- друга перездача через 14 днів,
- третя через 44 дня,
- наступна через 74 дня,
- п'ята спроба через 104 дня,
- шоста перездача через 134 дня,
- остання перездача через 164 дня після першої невдалої.
Якщо не вдалося успішно перездати етап з семи спроб, то необхідно скласти іспити заново!
Навчання в автошколі - де вчать водінню?
Програма навчання водіїв затверджена Наказом Міністерства освіти і науки РФ м N 1408 «Про затвердження примірних програм професійного навчання водіїв транспортних засобів відповідних категорій і підкатегорій». Даний наказ набрав чинності кілька років тому, але актуальний і на 2019 рік. Крім програми навчання, в наказі опубліковані вимоги міністерства освіти до автошкіл, учбовими автомобілями, автомобільним навчальним майданчикам, до оснащення класів, де проходять заняття в автошколах.
Відповідність кожної автошколи цим вимогам перевіряється інспекцією ГИБДД, без позитивного висновку якої навчання в конкретній автошколі неможливо.
Програма навчання в автошколі має в собі наступні модулі навчання:
- Базовий модуль. Він призначений для всіх вперше навчаються водінню. Даний блок має тривалість 84 години навчального часу і має в своєму складі програму вивчення правил дорожнього руху, дорожнього законодавства, розбору правил надання першої допомоги постраждалим в ДТП і психологічних ситуацій, що виникають на дорозі.
- Спеціальний модуль. Цей блок має на увазі додаткові знання для тих, хто отримує додаткову категорію. Навчання в цьому модулі ведеться за спеціальною програмою, яка враховує рівень знань і необхідну специфіку купується водійських категорії.
Згідно з новими вимогами кожна автошкола зобов'язана перед випуском перевіряти рівень знань своїх випускників. Для цього перед випуском проводиться внутрішній випускний іспит, де отримані учнями знання і навички водіння перевіряються викладачами школи. Показником того, що слухач успішно закінчив навчання в автошколі, є що видається йому свідоцтво про отримання водійських професії.
Зверніть увагу, що варто дбайливо зберігати свідчення про навчання в автошколі, так як саме на підставі цього документа ви можете бути допущені до здачі іспиту в ГИБДД за новими правилами. Після автошколи необов'язково відразу ж здавати на права в державтоінспекції, ви маєте законне право здати на права і через місяць після навчання водінню, і через 10 років. Удачі на іспитах в ГИБДД!
Правила складання іспиту в ГИБДД - здаємо на права в 2019 році - ПІЛОТОВ.НЕТ
Для отримання водійського посвідчення після проходження курсу навчання водінню в автошколі водії обов'язково повинні підтвердити отримані знання правил дорожнього руху і практичних навичок керування транспортним засобом шляхом складання іспиту в ГИБДД.
Правила складання іспитів в ГИБДД час від часу змінюються, так і в минулому році Постановою Уряду РФ N 1097 «Про допуск до керування транспортними засобами» (разом з «Правилами проведення іспитів на право керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія») були затверджені нові правила іспитів на права, в яких зафіксовано порядок здачі іспиту та порядок видачі посвідчень водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Зміни в правилах здачі іспиту в ГИБДД в 2019 році
Найважливіші зміни, внесені в правила складання іспитів на права в Російській Федерації за останній рік, такі:
- За новими правилами іспит в ГИБДД дозволено здавати громадянам з 16-річного віку, але з 16 і до 18 років для допуску до іспиту потрібно надати письмову згоду батьків (опікунів, піклувальників);
- З'явилася можливість подачі заяви на складання іспиту на права і оплату держмита за видачу посвідчення водія через сайт державних послуг;
- Тепер дозволено здавати іспити не тільки за місцем прописки або тимчасового проживання, а й в будь-якому підрозділі ДАІ на території Російської Федерації, яке приймає іспити на права;
- Екзаменаторами тепер можуть бути тільки особи старше 25 років з вищою освітою, стажем водіння не менше 5 років і мають права тієї ж категорії, по якій вони приймають іспити;
- Не приймаються до здачі іспитів особи, що навчалися самостійно. Іспит дозволено здавати тільки після закінчення автошколи і отримання відповідного документа;
- Теоретичний етап іспиту за новими правилами має на увазі рішення 20 екзаменаційних питань (по 5 питань з 4 тематичних блоків) за 20 хвилин. Якщо іспитів допущена 1 помилка або 2 помилки в різних блоках або ви не змогли відповісти на 1 запитання або 2 питання в різних блоках, за новими правилами здачі теоретичного іспиту вам надається можливість відповісти на додаткові питання. Таким чином відповідно до п. П. 98, 99 Адміністративного регламенту «Про затвердження Адміністративного регламенту Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації з надання адміністративної послуги з проведення іспитів на право керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія» іспитів необхідно правильно відповісти:
- на 5 питань додаткового тематичного блоку протягом 5 хвилин - якщо відповіді на перші 20 запитань була допущена одна помилка або не була дана відповідь на одне питання;
- на 10 питань додаткового тематичного блоку протягом 10 хвилин - якщо було допущено 2 помилки в різних тематичних блоках (з перших 20 питань) або не дано відповіді на 2 питання в різних тематичних блоках або допущена одна помилка і не дано відповіді на одне питання в різних тематичних блоках. При цьому, якщо в додатковий час іспитується правильно відповів на додаткові питання, то за теоретичну частину іспиту виставляється оцінка «ЗДАВ». - Іспит можна здавати як на автомобілі з механічною коробкою передач, так і з автоматичною (але в правах буде стояти відмітка про те, до керування транспортним засобом з будь трансмісією допущений водій - якщо здавали на механіці, то можете управляти машиною як з МКПП, так і з АКПП, якщо здавали на автоматі, то управляти можна тільки ТЗ з автоматичною коробкою перемикання передач);
- Встановлено термін дії успішної здачі етапу іспиту в ГИБДД - 6 місяців;
- Іспит для інвалідів здається на спеціально обладнаних транспортних засобах;
- За новими правилами для отримання водійських прав категорій «D», «Tm», «Tb» і підкатегорії «D1» вік водій повинен бути старше 21 років.
- Для категорій «BE», «CE», «DE» до здачі іспитів допускаються особи, які мають право на керування транспортними засобами відповідно категорій «B», «C», «D» протягом не менше 12 місяців.
- Ще одним з важливих нововведень стала можливість іспитів знімати на відео процес складання іспиту з водіння, для того, щоб простіше вирішувати спірні моменти при їх виникненні на дистанції.
Документи для складання іспиту в ГИБДД
Щоб здавати іспити з водіння і отримати посвідчення водія, громадянин зобов'язаний надати до підрозділу ДАІ наступні документи:
- Паспорт заявника;
- Заява на здачу іспиту (можна подати в письмовій та електронній формі);
- Висновок медичної комісії;
- Документ про проходження навчання в автошколі;
- Діючі водійські права, тобто є (наприклад, для отримання додаткової категорії);
- Якщо претендентові від 16 до 18 років - письмову згоду батьків.
При цьому, оскільки іспити ще не здані і підстав для видачі посвідчення водія поки немає, квитанція про оплату державного мита надавати не потрібно. Після прийому цих документів призначається дата іспиту в ГИБДД, а також місце і час.
Етапи складання іспитів в ГИБДД за новими правилами
Власне самі іспити на отримання прав в ГИБДД для майбутнього водія складаються з трьох частин (етапів), це:
- Теоретичний іспит;
- Перевірка практичних навичок водіння на автодромі;
- Перевірка навичок водіння в міських умовах.
Теоретичний іспит на знання правил дорожнього руху
При проходженні теоретичної частини іспиту в ГИБДД (перший етап) оцінюються ваші знання:
- Правил дорожнього руху;
- Законодавчих норм, що стосуються безпеки дорожнього руху;
- Основ безпеки при управлінні транспортним засобом;
- Основних відомостей щодо допуску транспортного засобу до експлуатації;
- Правил надання першої допомоги при дорожньо-транспортних пригодах;
- Норм відповідальності водіїв в області цивільного, адміністративного та кримінального права.
Іспит проходить в стандартній формі з екзаменаційними питаннями, сформованими в окремі екзаменаційні квитки, по 20 питань в одному квитку. Допустимий час відповіді на який дістався квиток - 20 хвилин. Іспит здається в електронному вигляді, при цьому вибравши один раз відповідь на питання, допускається один раз його виправити. При виборі відповіді вдруге він заморожується і вважається остаточно обраним без можливості виправлення.
Для того, щоб іспит вважався зданим, потрібно правильно відповісти на 20 питань квитка, або на всі додаткові питання, якщо в квитку були допущені помилки. Всі квитки, за якими приймається «теорія», ви можете знайти на офіційному сайті ГИБДД ( gibdd.ru ).
Тільки після успішного складання теоретичного іспиту вступник допускається до здачі практики.
Друга частина іспиту: водіння на автодромі
На полігоні державтоінспекції екзаменований підтверджує володіння практичними навичками водіння в умовах обладнаного автодрому або закритої майданчика. Для успішного складання цієї частини іспиту потрібно виконати вправи з числа вже відпрацьованих під час навчання в автошколі.
Виконання вправи починається від стартової лінії, зупинка допускається без перетину лінії «СТОП». За кожну помилку інспектор нараховує штрафні бали. Якщо кількість помилок менше, ніж те, яке забезпечує нездачу іспиту, ви зважаєте успішно пройшли випробування і допускаються до третьої частини іспиту - практичного водіння в умовах міської дорожнього руху.
Здача практичного іспиту з водіння в місті
Як екзаменаційного вправи вам буде запропоновано проїхати певний відрізок шляху по дорожньому маршруту в місті. Маршрути для перевірки навичок водіння розміщують, як правило, в центрі міської межі. Дорожня обстановка при русі в центрі досить наочно дозволяє виявити як рівень знання правил дорожнього руху, так і практичні навички орієнтування в дорожній ситуації.
При проходженні маршруту в місті вам запропонують припаркуватися, рушити з місця, обігнати автобус і т.п. Зустрічається й такий метод перевірки впевненості водіння, як провокація з боку інспектора, який пропонує виконати дію проти правил ДД - якщо вступник відчуває себе впевнено і знає, що робить, він не піддасться на таку провокацію і, відповідно, не почне працювати штрафного очка за помилку.
Успішне проходження всіх трьох частин іспиту буде означати, що іспит складено, і ви отримаєте водійське посвідчення саме тієї категорії, на яку навчалися і здавали іспит. Посвідчення водія видається на 10 років, після чого змінюється в загальному порядку.
Як перездати іспит з водіння?
У разі, якщо один з етапів іспиту в ГИБДД не був зданий вдало, вступник має право перездати іспит. Слід пам'ятати, що перездача етапу іспиту можлива лише через встановлений новими правилами термін.
У разі першої невдалої спроби здати етап іспиту - для перепідготовки відводиться 7 днів. Якщо ж етап не був зданий з трьох спроб (кожна через сім днів), то наступного разу іспитується буде допущений до перездачі лише через 30 днів. Тобто схема спроб перездач виглядає так:
- перша перездача через 7 днів після першої невдалої спроби,
- друга перездача через 14 днів,
- третя через 44 дня,
- наступна через 74 дня,
- п'ята спроба через 104 дня,
- шоста перездача через 134 дня,
- остання перездача через 164 дня після першої невдалої.
Якщо не вдалося успішно перездати етап з семи спроб, то необхідно скласти іспити заново!
Навчання в автошколі - де вчать водінню?
Програма навчання водіїв затверджена Наказом Міністерства освіти і науки РФ м N 1408 «Про затвердження примірних програм професійного навчання водіїв транспортних засобів відповідних категорій і підкатегорій». Даний наказ набрав чинності кілька років тому, але актуальний і на 2019 рік. Крім програми навчання, в наказі опубліковані вимоги міністерства освіти до автошкіл, учбовими автомобілями, автомобільним навчальним майданчикам, до оснащення класів, де проходять заняття в автошколах.
Відповідність кожної автошколи цим вимогам перевіряється інспекцією ГИБДД, без позитивного висновку якої навчання в конкретній автошколі неможливо.
Програма навчання в автошколі має в собі наступні модулі навчання:
- Базовий модуль. Він призначений для всіх вперше навчаються водінню. Даний блок має тривалість 84 години навчального часу і має в своєму складі програму вивчення правил дорожнього руху, дорожнього законодавства, розбору правил надання першої допомоги постраждалим в ДТП і психологічних ситуацій, що виникають на дорозі.
- Спеціальний модуль. Цей блок має на увазі додаткові знання для тих, хто отримує додаткову категорію. Навчання в цьому модулі ведеться за спеціальною програмою, яка враховує рівень знань і необхідну специфіку купується водійських категорії.
Згідно з новими вимогами кожна автошкола зобов'язана перед випуском перевіряти рівень знань своїх випускників. Для цього перед випуском проводиться внутрішній випускний іспит, де отримані учнями знання і навички водіння перевіряються викладачами школи. Показником того, що слухач успішно закінчив навчання в автошколі, є що видається йому свідоцтво про отримання водійських професії.
Зверніть увагу, що варто дбайливо зберігати свідчення про навчання в автошколі, так як саме на підставі цього документа ви можете бути допущені до здачі іспиту в ГИБДД за новими правилами. Після автошколи необов'язково відразу ж здавати на права в державтоінспекції, ви маєте законне право здати на права і через місяць після навчання водінню, і через 10 років. Удачі на іспитах в ГИБДД!
Правила складання іспиту в ГИБДД - здаємо на права в 2019 році - ПІЛОТОВ.НЕТ
Для отримання водійського посвідчення після проходження курсу навчання водінню в автошколі водії обов'язково повинні підтвердити отримані знання правил дорожнього руху і практичних навичок керування транспортним засобом шляхом складання іспиту в ГИБДД.
Правила складання іспитів в ГИБДД час від часу змінюються, так і в минулому році Постановою Уряду РФ N 1097 «Про допуск до керування транспортними засобами» (разом з «Правилами проведення іспитів на право керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія») були затверджені нові правила іспитів на права, в яких зафіксовано порядок здачі іспиту та порядок видачі посвідчень водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Зміни в правилах здачі іспиту в ГИБДД в 2019 році
Найважливіші зміни, внесені в правила складання іспитів на права в Російській Федерації за останній рік, такі:
- За новими правилами іспит в ГИБДД дозволено здавати громадянам з 16-річного віку, але з 16 і до 18 років для допуску до іспиту потрібно надати письмову згоду батьків (опікунів, піклувальників);
- З'явилася можливість подачі заяви на складання іспиту на права і оплату держмита за видачу посвідчення водія через сайт державних послуг;
- Тепер дозволено здавати іспити не тільки за місцем прописки або тимчасового проживання, а й в будь-якому підрозділі ДАІ на території Російської Федерації, яке приймає іспити на права;
- Екзаменаторами тепер можуть бути тільки особи старше 25 років з вищою освітою, стажем водіння не менше 5 років і мають права тієї ж категорії, по якій вони приймають іспити;
- Не приймаються до здачі іспитів особи, що навчалися самостійно. Іспит дозволено здавати тільки після закінчення автошколи і отримання відповідного документа;
- Теоретичний етап іспиту за новими правилами має на увазі рішення 20 екзаменаційних питань (по 5 питань з 4 тематичних блоків) за 20 хвилин. Якщо іспитів допущена 1 помилка або 2 помилки в різних блоках або ви не змогли відповісти на 1 запитання або 2 питання в різних блоках, за новими правилами здачі теоретичного іспиту вам надається можливість відповісти на додаткові питання. Таким чином відповідно до п. П. 98, 99 Адміністративного регламенту «Про затвердження Адміністративного регламенту Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації з надання адміністративної послуги з проведення іспитів на право керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія» іспитів необхідно правильно відповісти:
- на 5 питань додаткового тематичного блоку протягом 5 хвилин - якщо відповіді на перші 20 запитань була допущена одна помилка або не була дана відповідь на одне питання;
- на 10 питань додаткового тематичного блоку протягом 10 хвилин - якщо було допущено 2 помилки в різних тематичних блоках (з перших 20 питань) або не дано відповіді на 2 питання в різних тематичних блоках або допущена одна помилка і не дано відповіді на одне питання в різних тематичних блоках. При цьому, якщо в додатковий час іспитується правильно відповів на додаткові питання, то за теоретичну частину іспиту виставляється оцінка «ЗДАВ». - Іспит можна здавати як на автомобілі з механічною коробкою передач, так і з автоматичною (але в правах буде стояти відмітка про те, до керування транспортним засобом з будь трансмісією допущений водій - якщо здавали на механіці, то можете управляти машиною як з МКПП, так і з АКПП, якщо здавали на автоматі, то управляти можна тільки ТЗ з автоматичною коробкою перемикання передач);
- Встановлено термін дії успішної здачі етапу іспиту в ГИБДД - 6 місяців;
- Іспит для інвалідів здається на спеціально обладнаних транспортних засобах;
- За новими правилами для отримання водійських прав категорій «D», «Tm», «Tb» і підкатегорії «D1» вік водій повинен бути старше 21 років.
- Для категорій «BE», «CE», «DE» до здачі іспитів допускаються особи, які мають право на керування транспортними засобами відповідно категорій «B», «C», «D» протягом не менше 12 місяців.
- Ще одним з важливих нововведень стала можливість іспитів знімати на відео процес складання іспиту з водіння, для того, щоб простіше вирішувати спірні моменти при їх виникненні на дистанції.
Документи для складання іспиту в ГИБДД
Щоб здавати іспити з водіння і отримати посвідчення водія, громадянин зобов'язаний надати до підрозділу ДАІ наступні документи:
- Паспорт заявника;
- Заява на здачу іспиту (можна подати в письмовій та електронній формі);
- Висновок медичної комісії;
- Документ про проходження навчання в автошколі;
- Діючі водійські права, тобто є (наприклад, для отримання додаткової категорії);
- Якщо претендентові від 16 до 18 років - письмову згоду батьків.
При цьому, оскільки іспити ще не здані і підстав для видачі посвідчення водія поки немає, квитанція про оплату державного мита надавати не потрібно. Після прийому цих документів призначається дата іспиту в ГИБДД, а також місце і час.
Етапи складання іспитів в ГИБДД за новими правилами
Власне самі іспити на отримання прав в ГИБДД для майбутнього водія складаються з трьох частин (етапів), це:
- Теоретичний іспит;
- Перевірка практичних навичок водіння на автодромі;
- Перевірка навичок водіння в міських умовах.
Теоретичний іспит на знання правил дорожнього руху
При проходженні теоретичної частини іспиту в ГИБДД (перший етап) оцінюються ваші знання:
- Правил дорожнього руху;
- Законодавчих норм, що стосуються безпеки дорожнього руху;
- Основ безпеки при управлінні транспортним засобом;
- Основних відомостей щодо допуску транспортного засобу до експлуатації;
- Правил надання першої допомоги при дорожньо-транспортних пригодах;
- Норм відповідальності водіїв в області цивільного, адміністративного та кримінального права.
Іспит проходить в стандартній формі з екзаменаційними питаннями, сформованими в окремі екзаменаційні квитки, по 20 питань в одному квитку. Допустимий час відповіді на який дістався квиток - 20 хвилин. Іспит здається в електронному вигляді, при цьому вибравши один раз відповідь на питання, допускається один раз його виправити. При виборі відповіді вдруге він заморожується і вважається остаточно обраним без можливості виправлення.
Для того, щоб іспит вважався зданим, потрібно правильно відповісти на 20 питань квитка, або на всі додаткові питання, якщо в квитку були допущені помилки. Всі квитки, за якими приймається «теорія», ви можете знайти на офіційному сайті ГИБДД ( gibdd.ru ).
Тільки після успішного складання теоретичного іспиту вступник допускається до здачі практики.
Друга частина іспиту: водіння на автодромі
На полігоні державтоінспекції екзаменований підтверджує володіння практичними навичками водіння в умовах обладнаного автодрому або закритої майданчика. Для успішного складання цієї частини іспиту потрібно виконати вправи з числа вже відпрацьованих під час навчання в автошколі.
Виконання вправи починається від стартової лінії, зупинка допускається без перетину лінії «СТОП». За кожну помилку інспектор нараховує штрафні бали. Якщо кількість помилок менше, ніж те, яке забезпечує нездачу іспиту, ви зважаєте успішно пройшли випробування і допускаються до третьої частини іспиту - практичного водіння в умовах міської дорожнього руху.
Здача практичного іспиту з водіння в місті
Як екзаменаційного вправи вам буде запропоновано проїхати певний відрізок шляху по дорожньому маршруту в місті. Маршрути для перевірки навичок водіння розміщують, як правило, в центрі міської межі. Дорожня обстановка при русі в центрі досить наочно дозволяє виявити як рівень знання правил дорожнього руху, так і практичні навички орієнтування в дорожній ситуації.
При проходженні маршруту в місті вам запропонують припаркуватися, рушити з місця, обігнати автобус і т.п. Зустрічається й такий метод перевірки впевненості водіння, як провокація з боку інспектора, який пропонує виконати дію проти правил ДД - якщо вступник відчуває себе впевнено і знає, що робить, він не піддасться на таку провокацію і, відповідно, не почне працювати штрафного очка за помилку.
Успішне проходження всіх трьох частин іспиту буде означати, що іспит складено, і ви отримаєте водійське посвідчення саме тієї категорії, на яку навчалися і здавали іспит. Посвідчення водія видається на 10 років, після чого змінюється в загальному порядку.
Як перездати іспит з водіння?
У разі, якщо один з етапів іспиту в ГИБДД не був зданий вдало, вступник має право перездати іспит. Слід пам'ятати, що перездача етапу іспиту можлива лише через встановлений новими правилами термін.
У разі першої невдалої спроби здати етап іспиту - для перепідготовки відводиться 7 днів. Якщо ж етап не був зданий з трьох спроб (кожна через сім днів), то наступного разу іспитується буде допущений до перездачі лише через 30 днів. Тобто схема спроб перездач виглядає так:
- перша перездача через 7 днів після першої невдалої спроби,
- друга перездача через 14 днів,
- третя через 44 дня,
- наступна через 74 дня,
- п'ята спроба через 104 дня,
- шоста перездача через 134 дня,
- остання перездача через 164 дня після першої невдалої.
Якщо не вдалося успішно перездати етап з семи спроб, то необхідно скласти іспити заново!
Навчання в автошколі - де вчать водінню?
Програма навчання водіїв затверджена Наказом Міністерства освіти і науки РФ м N 1408 «Про затвердження примірних програм професійного навчання водіїв транспортних засобів відповідних категорій і підкатегорій». Даний наказ набрав чинності кілька років тому, але актуальний і на 2019 рік. Крім програми навчання, в наказі опубліковані вимоги міністерства освіти до автошкіл, учбовими автомобілями, автомобільним навчальним майданчикам, до оснащення класів, де проходять заняття в автошколах.
Відповідність кожної автошколи цим вимогам перевіряється інспекцією ГИБДД, без позитивного висновку якої навчання в конкретній автошколі неможливо.
Програма навчання в автошколі має в собі наступні модулі навчання:
- Базовий модуль. Він призначений для всіх вперше навчаються водінню. Даний блок має тривалість 84 години навчального часу і має в своєму складі програму вивчення правил дорожнього руху, дорожнього законодавства, розбору правил надання першої допомоги постраждалим в ДТП і психологічних ситуацій, що виникають на дорозі.
- Спеціальний модуль. Цей блок має на увазі додаткові знання для тих, хто отримує додаткову категорію. Навчання в цьому модулі ведеться за спеціальною програмою, яка враховує рівень знань і необхідну специфіку купується водійських категорії.
Згідно з новими вимогами кожна автошкола зобов'язана перед випуском перевіряти рівень знань своїх випускників. Для цього перед випуском проводиться внутрішній випускний іспит, де отримані учнями знання і навички водіння перевіряються викладачами школи. Показником того, що слухач успішно закінчив навчання в автошколі, є що видається йому свідоцтво про отримання водійських професії.
Зверніть увагу, що варто дбайливо зберігати свідчення про навчання в автошколі, так як саме на підставі цього документа ви можете бути допущені до здачі іспиту в ГИБДД за новими правилами. Після автошколи необов'язково відразу ж здавати на права в державтоінспекції, ви маєте законне право здати на права і через місяць після навчання водінню, і через 10 років. Удачі на іспитах в ГИБДД!
Навчання в автошколі - де вчать водінню?Навчання в автошколі - де вчать водінню?
Навчання в автошколі - де вчать водінню?
Як перездати іспит з водіння?
Навчання в автошколі - де вчать водінню?
Як перездати іспит з водіння?
Навчання в автошколі - де вчать водінню?
Як перездати іспит з водіння?
Навчання в автошколі - де вчать водінню?