Гіпермаркет знань >> фізкультура >> фізкультура 11 клас >> Правила поведінки і техніка безпеки на заняттях фізичними вправами
Правила поведінки і техніка безпеки на заняттях фізичними вправами
Це одна з основних тем, яка повинна бути добре освоєна учнями. Норми поведінки учнів на уроках фізичної культури регламентують спілкування дітей один з одним і з учителем, ставлення до шкільного майна і т.д. Учні повинні знати, що від дотримання правил поведінки на фізкультурних заняттях залежить їх здоров'я і навіть життя. Наявні на спортивних майданчиках обладнання та інвентар можуть стати причиною важких травм і каліцтв. Щорічно в загальноосвітніх установах на заняттях фізичною культурою і спортом отримують травми десятки тисяч учнів. Найвищий рівень травматизму відзначений на уроках фізичної культури в середніх і старших класах, і особливо на уроках гімнастики. Учні повинні знати, що факторами ризику є такі снаряди, як кінь, козел, підкидного містки, а також пошкоджені мати і ін. Однією з причин травматизму є прагнення слабких учнів не поступитися своїм більш сильним і спритним одноліткам.
Учнів потрібно переконати в тому, що знання правил поведінки і техніки безпеки, формування установки на їх виконання знижують травмоопасность занять у спортивних залах і на спортивних майданчиках не тільки на уроках, а й у вільний час.
Існують основні загальні правила поведінки на заняттях фізичною культурою , Які потрібно засвоїти всім учням. Згідно з ними кожен учень повинен: сумлінно оволодівати знаннями, практичними навичками і вміннями з предмету «Фізична культура»; не спізнюватися на навчальні заняття і не пропускати їх без поважної причини; своєчасно і точно виконувати розпорядження, вказівки і команди вчителя; строго дотримуватися вимог техніки безпеки, особистої гігієни, вимоги, що пред'являються до спортивної форми і взуття; дотримуватися чистоти в роздягальні, на спортивному майданчику, в спортивному залі; берегти спортивний інвентар і обладнання; Не приступайте до виконання вправ на снарядах без дозволу вчителя.
Крім правил поведінки, учням потрібно строго дотримуватись відповідних правил техніки безпеки: не порушувати певну учителем організацію уроку; бути уважним, зосередженим при виконанні вправ ; не забігати на сусідню доріжку; при груповому старті не штовхатися; метати м'яч, гранату в певному учителем секторі і по команді; не ходити за снарядом в поле без дозволу вчителя; не виконувати складні вправи на гімнастичних снарядах без страховки і допомоги; НЕ приземлятися на з'єднання матів; не грати на слизькій підлозі; уникати зіткнень; стежити за ознаками відмороження; поступатися лижню при обгоні; не спускалися на лижах поруч з деревами, кущами, камінням, в перехресному напрямку і не зупинятися біля підніжжя гори.
Учні повинні добре знати, що основні заходи, які сприяють профілактиці травматизму при заняттях фізичними вправами, такі: повноцінна розминка; дотримання санітарно-гігієнічних вимог (температура приміщення, вологість, освітленість, вентиляція, підбір і підгонка спортивного інвентарю та снарядів і ін.); дотримання методичних принципів; перевірка місць занять; перевірка інвентарю та обладнання; правильний підбір вправ; контроль за правильним виконанням вправ.
Вивчення правил поведінки на заняттях з фізичної культури має здійснюватися протягом усього періоду навчання. Щоб травматизму на уроках фізичної культури стало менше, перед початком нової теми учителем проводиться інструктаж з техніки безпеки.
На кожному уроці учням нагадують конкретні, відповідні для даного уроку правила техніки безпеки, які їм необхідно дотримуватися при вивченні навчального матеріалу.
Лях В. І., Зданевич А. А., Фізична культура., 11 кл., Методичний посібник. Базовий рівень / В. І. Лях, А. А. Зданевич; під заг. ред. В. І. Ляха. - 7-е вид. - М .: Просвещение, 2010 року.
зміст уроку конспект урокуопорний каркас презентація уроку акселеративного методи інтерактивні технології Практика завдання і вправи самоперевірка практикуми, тренінги, кейси, квести домашні завдання дискусійні питання риторичні питання від учнів Ілюстрації аудіо-, відео- та мультимедіа фотографії, картинки графіки, таблиці, схеми гумор, анекдоти, приколи, комікси притчі, приказки, кросворди, цитати Доповнення реферати статті фішки для допитливих шпаргалки підручники основні і додаткові словник термінів інші Удосконалення підручників та уроків виправлення помилок в підручнику оновлення фрагмента в підручнику елементи новаторства на уроці заміна застарілих знань новими Тільки для вчителів ідеальні уроки календарний план на рік методичні рекомендації програми обговорення Інтегровані уроки
Якщо у вас є виправлення або пропозиції до даного уроку, Напишіть нам .
Якщо ви хочете побачити інші коригування та побажання до уроків, дивіться тут - освітній форум .