Правила запису пісні в студії

  1. Правила запису пісні в студії Запис музичної композиції в студійному звучанні - копітка робота, що...
  2. вибір студії ↑
  3. Підготовка до запису ↑
  4. Як проходить запис? ↑
  5. Вартість оренди звукозаписної студії ↑

Правила запису пісні в студії

Правила запису пісні в студії

Запис музичної композиції в студійному звучанні - копітка робота, що вимагає повної самовіддачі і професійного підходу. Деякі початківці колективи роблять спроби записувати треки в домашніх умовах, отримуючи на виході музичний матеріал сумнівної якості. Очевидно, що для отримання по-справжньому відмінного результату, краще всього записати пісню в студії, що має повний спектр спеціалізованого звукового обладнання.

Перший студійний запис своєї пісні дає поштовх до подальшого розвитку. Але для того щоб отримати дійсно якісний трек, музикантам потрібно знати, як правильно вибрати студію, як підготується до запису і з чого складається вартість оренди звукозаписної майстерні.

зміст

Чим хороша майстерня?

Студійна демо-запис дозволяє музикантам по-новому почути своє виконання. Це цінний досвід, який спонукає розвиватися далі. Але навіть ті початківці команди, які вже напрацювали високий клас гри, іноді не знають, як краще співпрацювати з майстерні звукозапису.

Щоб якісно записати пісню в студії, простого пориву «хочу!» Абсолютно недостатньо. Запис музичної композиції в студійному звучанні - це копітка робота, що вимагає повної самовіддачі і професійного підходу. Не будучи впевненими в своїх можливостях, деякі початківці колективи роблять спроби записувати треки в домашніх умовах. На перший погляд, такий варіант здається для новачків найкращим: він начебто не вимагає грошових витрат і дозволяє легко розпланувати всі етапи роботи. Однак насправді вигоди домашньої фонограми сильно перебільшені, і ось чому.

Для того щоб записати трек будинку, потрібні:

  • професійна звукова карта для комп'ютера;
  • конденсаторний мікрофон з кабелем і предусилителем;
  • ветрозащита для нього;
  • гітарний підсилювач.

Купівля навіть цього мінімального комплекту обладнання вже зажадає витрат. Але основна проблема домашньої фонограми - сумнівна якість музичного матеріалу, одержуваного на виході. Повністю позбутися в квартирі від сторонніх шумів, «зникнення» звуку, зникнення стереоефекту і інших неприємностей просто неможливо. Тому очевидно, що для отримання по-справжньому відмінного результату найкраще записати пісню в студії, що має повний спектр спеціалізованого звукового обладнання.

вибір студії

Новачки в цьому питанні часто покладаються на рекомендації колег, які вже мали справу з тією чи іншою компанією звукозапису майстерні і можуть розповісти, наскільки добре пройшов запис пісні в студії. Спираючись на відгуки друзів, відбирають кілька майстерень з прийнятною цінової категорії, а потім обходять всі їх по черзі, складаючи особисте враження. При цьому гучне ім'я студії - не головне. Куди важливіше поговорити зі звукорежисером, послухати вже готові матеріали, оцінити приміщення і клас звукозаписувального обладнання.

Підготовка до запису

Перед тим, як приступити до створення якісної студійного запису, н еобходимо вирішити, яку саме пісню потрібно записати в студії, і запланувати щільний графік репетицій. Особливу увагу приділяють ударним: барабанщику потрібно зіграти свою партію повністю під метроном. багато професійні звукозаписні студії приймають тільки погодинну оплату, тому ретельно відрепетируваною матеріал дозволить значно заощадити час і скоротити витрати.

Перш ніж їхати на запис, в цілях економії часу необхідно зателефонувати з менеджером і уточнити, чи потрібно щось привезти з собою. Робота в студії починається з настроювання інструментів, це кропітка праця, що вимагає професіоналізму і унікального майстерності. Потім стартує безпосередньо сам процес запису, що складається з декількох етапів. При цьому всі складові музичного треку, як правило, записуються окремо і в певній послідовності. Партія кожного інструменту зводиться на чорнову.

Як проходить запис?

Повне уявлення про те, як записують пісні в студії, дає перелік основних етапів процесу.

  • На першому етапі записується підкладка або так звана «риба».
  • Другий етап - барабани і ударні інструменти. Перед початком роботи барабанщика саджають за скляною звуконепроникній перегородкою. З огляду на тривалої настройки, запис партії барабанів є найбільш трудомісткою і довгої за часом.
  • Потім під партію барабанів прописується звучання бас гітари.
  • На отриману ритм основу (барабани + бас) записуються солирующие партії гітар і всіх інших інструментів.
  • Після попереднього відомості фонограми починається робота над вокальною партією. Під час запису вокаліст знаходиться в закритих навушниках.

Вартість оренди звукозаписної студії

Оплата за послуги звукозаписних студій найчастіше погодинна. Потрібно враховувати, що кожна з партій для вибору найкращого виконання та звучання переграється кілька разів. В середньому, на запис кожного інструменту йде не менше однієї години. Після завершення запису звукорежисер приступає до остаточного відома фонограми. Дана робота оплачується за окремим тарифом. Послуги запрошених бек вокалістів і вартість оренди музичних інструментів оплачуються додатково.

Багато звукозаписні майстерні пропонують записати пісню в студії «під ключ», що має на увазі фіксовану оплату за створення музичної композиції або навіть цілого альбому. Але і в цьому випадку, час знаходження на студії буде лімітована.

При роботі з майстерні «зіграність» колективу дає деяку можливість заощадити. Наприклад, можна записати одночасно барабани, бас гітару і ритм гітару. Такий варіант не тільки знижує витрати, але і дозволяє домогтися більш насиченого і об'ємного звучання.

Якщо рівень професійної підготовки виконавців на висоті, то можливий варіант живої студійного запису, під час якої музиканти грають одночасно. Це дозволить скоротити час перебування на студії і значно зменшить витрати на запис треку. Але потрібно пам'ятати, що вокал при «живому» способі все ж пишеться окремо, після доопрацювання записи всіх інструментів.

Як проходить запис?