Правила поточного контролю успішності, проміжної і підсумкової атестації

Ви перебуваєте: Нормативна база

Дані оновлені: 01.07.2017г.

sp; 5) орган із сертифікації - юридична особа, акредитована в установленому порядку для організації процедури з підтвердження відповідності та видачі сертифіката про кваліфікацію за підсумками оцінки рівня професійної підготовленості;

6) кваліфікаційна комісія - колегіальний орган, що створюється для оцінки рівня професійної підготовленості і визначення рівня кваліфікації випускника організацій технічної і професійної освіти.

Виноска. Пункт 2 в редакції наказу Міністра освіти і науки РК від 29.08.2013 № 360 (вводиться в дію після закінчення десяти календарних днів після його першого офіційного опублікування); зі змінами, внесеними наказом Міністра освіти і науки РК від 13.05.2016 № 318 (вводиться в дію після дня його першого офіційного опублікування).

2. Проведення поточного контролю і проміжної
атестації учнів

3. Поточний контроль з дисциплін за відсутності по ним практичних та семінарських занять здійснюється шляхом перевірки викладачем обов'язкових контрольних робіт (письмових завдань, рефератів) передбачених навчальною програмою. Контрольна робота проводиться за кількома варіантами (не менше 4 варіантів) або за індивідуальними завданнями.

4. Поточний контроль успішності з дисциплін, вивчення яких згідно з навчальним планом обмежується лекційним курсом, за відсутності обов'язкових контрольних робіт, не здійснюється. Перелік таких дисциплін визначається дисциплінами (цикловими) комісіями організацій освіти.

5. Перелік дисциплін і форма проведення проміжної атестації учнів встановлюються організаціями технічного та професійного, послесреднего освіти відповідно до державних загальнообов'язковими стандартами і вносяться в графік навчально-виховного процесу на початку навчального року.

6. Проміжна атестація учнів в організаціях технічної і професійної, послесреднего освіти здійснюється відповідно до робочих навчальних планів і програм, розроблених на основі державних загальнообов'язкових стандартів освіти, в формі захисту курсових проектів (робіт), заліків та іспитів, при цьому заліки та захист курсових проектів (робіт) проводяться до початку іспитів. Курсові проекти (роботи) виконуються після закінчення теоретичної частини або розділу дисципліни, що забезпечує засвоєння знань, достатніх для виконання курсового проекту (роботи) з даної дисципліни.

7. Заліки проводяться з дисциплін, які переходять на наступний семестр, якщо навчальним планом поточного семестру проміжна атестація у вигляді іспиту або підсумкового заліку з даної дисципліни не передбачена.

Заліки з диференційованими оцінками ( "відмінно", "добре", "задовільно" і "незадовільно") проводяться по курсових проектів (робіт), професійній практиці, а також зі спеціальних дисциплін, перелік яких визначається відповідно до робочого навчального плану.

8. Матеріали проміжної атестації учнів складаються на основі робочих навчальних планів і програм кожної навчальної дисципліни.

9. У період підготовки до проміжної атестації учнів проводяться консультації за рахунок загального бюджету часу, відведеного на консультації.

10. Для проведення проміжної атестації учнів у формі іспитів повинні бути підготовлені:

екзаменаційні квитки (екзаменаційні контрольні завдання), тестові завдання;

наочні посібники, матеріали довідкового характеру, нормативні документи і зразки техніки, дозволені до використання на іспиті;

навчальні та технологічні карти;

спортивний зал, обладнання, інвентар;

екзаменаційна відомість.

11. Проміжна атестація (прийом іспитів і заліків) здійснюється викладачем, який проводив навчальні заняття з даної дисципліни протягом семестру (півріччя), або за дорученням керівника організації освіти викладачем, які мають кваліфікацію, відповідну профілю даної дисципліни.

12. До проміжної атестації допускаються навчаються, повністю виконали всі практичні, лабораторні, розрахунково-графічні та курсові роботи (проекти), заліки згідно з типовими навчальними програмами з кожної дисципліни і не мають незадовільних оцінок за підсумками поточного обліку знань.

Ті, що навчаються, мають по 1-2 дисциплін незадовільні оцінки, допускаються до іспитів з дозволу керівника організації освіти, а мають більше двох незадовільних оцінок - рішенням педагогічної ради (далі - педрада).

13. При проведенні проміжної атестації для виконання завдання по екзаменаційних білетів:

на усний іспит виділяється не більше 25 хвилин на кожного учня;

на проведення письмового іспиту передбачається не більше:

1) 6-ти астрономічних годин з літератури (твір);

2) 4-х академічних годин з математики та спеціальних дисциплін;

3) 3-х астрономічних годин з державної мови і російської мови (переказ);

4) 2-х астрономічних години з державної мови і російської (диктант).

Письмові (тестові завдання) екзаменаційні роботи виконуються на папері зі штампом організації освіти.

Виноска. Пункт 13 в редакції наказу Міністра освіти і науки РК від 13.05.2016 № 318 (вводиться в дію після дня його першого офіційного опублікування).

14. Іспити зі спеціальних дисциплін, пов'язані з прослуховуванням, переглядом навчальних робіт, спортивними виступами, приймаються викладачами відповідної методичної предметної і циклової комісії, кафедр. На їх проведення передбачається фактично витрачений час, але не більше одного академічного години на кожного учня.

15. Під час проведення проміжної атестації (іспитів та заліків) присутність сторонніх осіб без дозволу керівника організації технічного і професійного, послесреднего освіти не допускається (крім заступника керівника з навчально-виховної, методичної робіт, завідувача відділенням і голови предметно-циклової комісії).

16. Навчаються, що не пройшли проміжну атестацію через хворобу або з інших поважних причин, керівником організації технічного і професійного, послесреднего освіти встановлюються індивідуальні терміни їх здачі, затвердженої наказом керівника організацій освіти.

17. Оцінка знань учнів при здачі іспитів, а також при захисті курсових проектів проводиться по цифровій п'ятибальною системою: (5- "відмінно, 4" добре ", 3" задовільно ", 2" незадовільно ").

18. Перескладання іспиту, при отриманні оцінки "незадовільно" (не зараховано), допускається не більше одного разу за однією і тією ж дисципліни.

Перездача іспиту (заліку) допускається з письмового дозволу завідувача відділенням, у встановлені ним строки того ж викладачеві, який веде дисциплін (або у відсутності провідного викладача іншого викладача, що має кваліфікацію, відповідну профілю даної дисципліни).

19. Ті, що навчаються, мають за результатами проміжної атестації більше трьох незадовільних оцінок, відраховуються з організації освіти за рішенням педради наказом керівника організації технічного і професійного, послесреднего освіти з видачею йому (їй) довідки встановленого зразка.

20. Ті, що навчаються, повністю виконали вимоги навчального плану певного курсу, які успішно склали всі заліки та іспити проміжної атестації, переводяться на наступний курс наказом керівника організації технічного і професійного, послесреднего освіти.

21. Підсумкові оцінки з дисциплін, що не виносяться на проміжну атестацію, виставляються викладачами по завершенню курсу на основі оцінок поточного контролю успішності.

22. До дострокової здачі іспитів проміжної атестації без звільнення від поточних навчальних занять наказом керівника організації технічного і професійного, послесреднего освіти допускаються успішні навчаються, які виконали лабораторні, практичні, розрахунково-графічні та курсові роботи (проекти), заліки згідно з типовими навчальними програмами з дисциплін поточного семестру з оцінкою "відмінно".

3. Проведення підсумкової атестації учнів

23. Підсумкова атестація учнів організацій технічної і професійної, послесреднего освіти включає:

1) підсумкову атестацію учнів у закладах освіти;

2) оцінку рівня професійної підготовленості та присвоєння кваліфікації.

23-1. Підсумкова атестація учнів в організаціях технічної і професійної, послесреднего освіти проводиться навчальним закладом з метою визначення ступеня освоєння учнями освітніх програм з відповідних спеціальностей.

Виноска. Типові правила доповнені пунктом 23-1 згідно з наказом Міністра освіти і науки РК від 29.08.2013 № 360 (вводиться в дію після закінчення десяти календарних днів після його першого офіційного опублікування).

24. Для проведення підсумкової атестації учнів в організаціях освіти створюється атестаційна екзаменаційна комісія наказом керівника організації освіти.

Склад атестаційної екзаменаційної комісії формується з числа кваліфікованих фахівців підприємств, викладачів спеціальних дисциплін, майстрів виробничого навчання та представників колегіальних органів управління навчального закладу в співвідношенні 65% від представників роботодавців і 35% від представників організації технічного і професійного, послесреднего освіти.

Виноска. Пункт 24 в редакції наказу Міністра освіти і науки РК від 13.05.2016 № 318 (вводиться в дію після дня його першого офіційного опублікування).

25. Комісія створюється на період підсумкової атестації не пізніше, ніж за один місяць до проведення підсумкової атестації.

26. Комісія визначає:

відповідність рівня теоретичної та практичної підготовки учнів встановленим загальнообов'язковим стандартам технічного і професійного, послесреднего освіти;

фактичний рівень знань, умінь і практичних навичок учнів з виробничого навчання, загально-професійних та спеціальних дисциплін, їх відповідність вимогам навчальних програм і кваліфікаційних характеристик за професіями (спеціальностями).

27. Тривалість засідань комісії не повинна перевищувати 6 годин на день.

28. Підсумкова атестація учнів в організації технічного і професійного, послесреднего освіти проводиться в терміни, передбачені графіком навчального процесу та робочими навчальними планами у формі, визначеній державними загальнообов'язковими стандартами технічної і професійної, послесреднего освіти.

29. До комісії подаються такі матеріали і документи:

державний загальнообов'язковий стандарт освіти за спеціальністю (професією);

наказ керівника організації технічної та професійної освіти про допуск учнів до підсумкової атестації;

зведені відомості підсумкових оцінок учнів;

комплект екзаменаційних білетів і перелік питань, що виносяться на підсумкові іспити, згідно навчальної програми;

документи, що підтверджують право того, хто навчається на перенесення термінів підсумкової атестації за станом здоров'я.

Виноска. Пункт 29 в редакції наказу Міністра освіти і науки РК від 13.05.2016 № 318 (вводиться в дію після дня його першого офіційного опублікування).

30. Підсумкова атестація учнів в організаціях технічної і професійної, послесреднего освіти проводиться в формі здачі підсумкових іспитів зі спеціальних дисциплін та / або захисту дипломних проектів (роботи).

Підсумкові іспити зі спеціальних дисциплін проводяться відповідно до навчальних програм в наступних формах: усно, письмово, у формі комплексних іспитів, що включають питання декількох спеціальних дисциплін.

Захист дипломного проекту (роботи) проводиться на відкритому засіданні комісії з проведення підсумкової атестації за участю не менше 2/3 її членів.

Тривалість захисту одного дипломного проекту (роботи) не повинна перевищувати 30 хвилин на одного учня. Для захисту дипломного проекту, який навчається виступає з доповіддю тривалістю не більше 10 хвилин. Результати захисту дипломного проекту (роботи) оголошуються в день їх проведення.

Тривалість усного підсумкового іспиту не повинна перевищувати 15 хвилин на одного учня.

31. Особам, які мають оцінку "незадовільно" при захисті дипломного проекту або складання підсумкового іспиту, атестаційна комісія виносить рішення про допуск до повторної перездачі підсумкової атестації та визначає її терміни. Повторний підсумковий іспит проводиться тільки по дисципліні, по якій була отримана незадовільна оцінка.

Комісія визначає, уявити навчається на повторний захист ту саму роботу з доопрацюванням, яка визначається комісією, або ж розробити нову тему.

32. Навчальні, який отримав оцінку "незадовільно" при повторній захисту дипломного проекту або здача підсумкових іспитів, видається довідка встановленого зразка про закінчення повного курсу навчання за фахом (професії).

33. Ті, що навчаються, що не з'явилися на захист дипломного проекту (роботи) або складання підсумкового іспиту з поважної причини, підтвердженої відповідними документами, наказом керівника організації освіти можуть бути допущені до проходження підсумкової атестації у встановлені терміни.

34. Засідання атестаційної екзаменаційної комісії оформляється відповідним протоколом, який підписується головою, членами і секретарем комісії.

Виписки з протоколу засідання атестаційної екзаменаційної комісії про результати підсумкової атестації учнів в організаціях технічної і професійної, послесреднего освіти передаються в орган по сертифікації.

Виноска. Пункт 34 в редакції наказу Міністра освіти і науки РК від 29.08.2013 № 360 (вводиться в дію після закінчення десяти календарних днів після його першого офіційного опублікування).

34-1. Оцінка рівня професійної підготовленості та присвоєння кваліфікації за професіями - частина підсумкової атестації учнів організацій технічної і професійної освіти, що є необхідною умовою для видачі сертифіката про присвоєння кваліфікації за професіями (спеціальностями) кваліфікованих робітничих кадрів.

Для організації оцінки рівня професійної підготовленості та присвоєння кваліфікації випускникам органом по сертифікації створюється кваліфікаційна комісія.

Голова кваліфікаційної комісії призначається з числа представників підприємств і асоціацій роботодавців за погодженням з регіональними палатами і філіями палат Національної палатою підприємців Республіки Казахстан (за винятком автономних організації освіти), а в організаціях освіти республіканського підпорядкування за погодженням з Національною палатою підприємців Республіки Казахстан (за винятком автономних організації освіти (не більше 3-х разів поспіль)). До складу кваліфікаційної комісії входять представники підприємств, викладачі спеціальних дисциплін, майстри виробничого навчання, представники органів по охороні праці і техніки безпеки в співвідношенні 75% від представників роботодавців і 25% від представників організації технічного і професійного, послесреднего освіти за погодженням з регіональними палат і філіями національної палати підприємці Республіки Казахстан (за винятком автономних організації освіти).

Виноска. Типові правила доповнені пунктом 34-1 згідно з наказом Міністра освіти і науки РК від 29.08.2013 № 360 (вводиться в дію після закінчення десяти календарних днів після його першого офіційного опублікування); зі зміною, внесеною наказом Міністра освіти і науки РК від 13.05.2016 № 318 (вводиться в дію після дня його першого офіційного опублікування).

35. Оцінка рівня професійної підготовленості і присв