Президент Росії Володимир Путін пообіцяв, що безкоштовну вищу освіту в РФ збережеться.
У Росії кожен абітурієнт має право на конкурсній основі безкоштовно отримати вищу освіту в державному чи муніципальному освітньому закладі. Вища освіта дає унікальні знання і навички, які роблять абітурієнта майстром в певній галузі. Така освіта допомагає мислити глобально і готує до професійного життя.
За зростанням числа студентів варто зрозуміле бажання людей підвищити свій соціально економічний статус, навчання дозволяє претендувати на великі можливості працевлаштування і більш високу оплату праці.
Право на безкоштовну вищу освіту в Росії: залишається без істотних змін.
На зустрічі з робітниками Тверського вагонобудівного заводу 10 січня 2018 року президент Росії Володимир Путін згадав про систему вищої освіти. Було сказано, що в системі вищої освіти змін не буде. Безкоштовну вищу освіту збережеться в РФ, хоча платне буде працювати на тих же умовах.
Систему ЄДІ реформи теж не торкнуться. Більш того, Володимир Путін схвалив існування єдиного державного іспиту. Позитивною стороною даної системи, за словами президента, є те, що ЄДІ, зрівнює всіх вступників абітурієнтів. Тобто можливість вступити після здачі іспиту в певний вуз, є і у міських абітурієнтів, і у тих, хто приїжджає з глибинок Росії.
Право на безкоштовну вищу освіту в Росії: гарантується законом держави на конкурсній основі. Повна вища освіта відповідного має на меті підготовку і перепідготовку фахівців відповідного рівня, задоволення потреб особистості в поглибленні і розширенні освіти на базі середньої (повної) загальної, середньої професійної освіти.
Повна вища освіта відповідного може бути отримано в освітніх установах вищої професійної освіти (вищих навчальних закладах).
Громадянам Російської Федерації гарантується здобуття на конкурсній основі безкоштовної вищої і післявузівської професійної освіти в державних, комунальних вищих навчальних закладах в межах державних освітніх стандартів, якщо освіту даного рівня громадянин здобуває вперше.
Отримання першого освіти за освітніми програмами вищої професійної освіти різних ступенів не розглядається як отримання другої вищої професійної освіти.
Основні положення з даного питання в Федеральному законі від 22.08.1996 № 125-ФЗ «Про вищу і післявузівську освіту». Згідно з новітнім російським законодавством виділяють три рівні вищої освіти:
вища освіта - бакалаврат;
вища освіта - специалитет, магістратура;
вища освіта - підготовка кадрів вищої кваліфікації.
Відповідно до п. 3 ст. 5 Федерального закону від 29.12.2012 N 273-ФЗ «Про освіту в Російській Федерації» гарантується на конкурсній основі безкоштовність вищої освіти, якщо освіту даного рівня громадянин здобуває вперше.
Право на безкоштовну вищу освіту в Росії: держава щорічно запрошує 15 тисяч іноземних абітурієнтів.
Іноземним абітурієнтам вчитися в Росії престижно і вигідно. У країні є вузи, які спеціалізуються на самих різних напрямках підготовки, тому є великий вибір. Потрібно тільки підібрати відповідну програму навчання, підготувати необхідні документи, приїхати в Росію і почати вчитися.
Здобувати освіту можна як на комерційній основі, так і безкоштовно за підтримки Уряду. У Росії щорічно виділяється певна кількість бюджетних місць для іноземців у вищих навчальних закладах країни.
В цілому существют багато різних форм фінансування, грантів і стипендій, так що кожен студент зможе вибрати для себе оптимальний варіант.
Якщо отримати стипендію не вдалося, то можна продовжувати в напрямку платного навчання. Вартість навчання у вузах Росії значно нижче, ніж в інших країнах. Абітурієнту потрібно уважно вивчити освітні програми, довідатися про ціни і, цілком можливо, що вдасться знайти підходящий варіант.
Протягом останніх трьох років РФ щорічно запрошує по 15 тисяч іноземних громадян абсолютно
безкоштовно навчатися в вузах РФ. У цьому процесі задіяно більше 400 російських університетів.
джерело: http://www.rusinkg.ru/
Прес-служба Росії в Киргизстані