Прем'єр-Міністр РК зустрівся з керівниками установ нібито

АЛМАТИ. КАЗИНФОРМ - В рамках робочої поїздки в Алмати Прем'єр-Міністр РК Бакитжан ​​Сагінтаев провів зустріч з працівниками сфери освіти з питань підвищення якості технічної і професійної освіти в рамках реалізації Послання Президента, також відвідав ряд освітніх установ з метою ознайомлення з системою викладання і створеними для учнів умовами , передає primeminister.kz .

На зустрічі з керівниками навчальних закладів нібито Алмати було обговорено питання нової моделі підготовки кадрів через центри компетенцій, а також поліпшення умов навчання для студентів коледжів.

Прем'єр-Міністр звернув увагу на необхідність підвищення якості підготовки кадрів в умовах Четвертої промислової революції. Главою держави поставлено завдання по прискореної модернізації всієї економіки Казахстану. Разом з тим, з урахуванням впровадження новітніх технологій, актуальним є питання перенавчання діючих кадрів. Освіта стає безперервним процесом, що вимагає не тільки постійного вдосконалення навичок, а й отримання абсолютно нової спеціалізації, затребуваною на ринку праці і в межах окремого регіону.

Людський капітал виходить на перше місце. У зв'язку з цим, створення центрів компетенції по наданню необхідних навичок необхідно у всіх регіонах. При цьому, велика увага необхідно приділяти оснащенню даних центрів. Це дозволить випускати фахівців, максимально наближених до реалій сьогоднішнього дня. Разом з тим, для зручності громадян та більшої ефективності системи перенавчання інформація про затребуваних в регіоні сферах діяльності, професії, потреби великих підприємств в тій чи іншій спеціальності повинна бути у відкритому доступі.

На сьогоднішній день Урядом ведеться комплексна робота з підготовки робітничих кадрів. За даними Міністерства освіти і науки РК, в Казахстані 821 навчальних закладів нібито, навчання ведеться по 213 спеціальностями та 693 спеціальностями. Двоїсте навчання впроваджується в 486 коледжах, в системі беруть участь 3993 підприємств з охопленням близько 40 тис учнів. При цьому рівень працевлаштування серед випускників перевищує 92%. Разом з тим, в рамках дуального освіти підписано угоду з Міністерством праці Німеччини про співробітництво з питань модернізації системи профтехосвіти.

Б. Сагінтаев повідомив присутнім, що в роботі з підготовки компетентних фахівців важливо орієнтуватися на міжнародні стандарти, це дозволить підвищити конкурентоспроможність випускників. Так, на прикладі відбувся в Астані республіканського чемпіонату WorldSkills видно, що у казахстанської молоді є великий потенціал, бажання вчитися і освоювати передові технології і навички. Разом з тим, для системного вирішення питань кадрового забезпечення в країні увагу слід приділити взаємодії між навчальними закладами та роботодавцями.

В ході обговорення представники системи освіти виступили з актуальних питань підготовки кадрів. Так, голова правління НАО «Холдинг« Кәсіпкор »Е. Кузенбаев розповів учасникам зустрічі про концептуальні підходи в зміні підготовки кадрів нібито. На його думку, одним з основних заходів модернізації системи технічного та професійної освіти є створення Центрів компетенції. Дана міра дозволяє одночасно комплексно вирішити кілька основних напрямків модернізації типо: це мобільність організацій і підвищення якості індивідуальних програм розвитку. Керівник навчального центру KNAUF О. Сотников повідомив, що компанія в рамках своєї діяльності приділяє велику увагу освітнім проектам з підготовки кадрів для будівельної галузі, які володіють новими технологіями будівельних робіт. Так, в створених на виробничій базі заводу центрах навчено більше 14 тис. Слухачів.

У своєму виступі директор Алматинского коледжу будівництва та народних промислів К. Жамангозов позначив значимість статусу педагога і питання оплати праці. Фактично заробітна плата працівників освіти, в тому числі викладачів і майстрів виробничого навчання коледжів пов'язана безпосередньо з базовим посадовим окладом. В даному напрямку важлива робота, що проводиться в рамках виконання Послання Глави держави щодо підвищення рівня доходів населення. Майстер виробничого навчання Алматинского державного коледжу енергетики та електронних технологій К. Абельдінов підкреслив, що рух WorldSkills Kazakhstan грає важливу роль у формуванні фахівця нової формації міжнародного рівня. На думку майстра в Казахстані необхідно далі розвивати цей напрямок, займатися більш поглибленою підготовкою молодих фахівців і виходити на міжнародний рівень.

Питання вдосконалення практикоорієнтовний навчання і стимулювання бізнесу в рамках подушного фінансування підняла заступник директора з навчально-методичної роботи Алматинского коледжу туризму і гостинності І. Анаятова. За її словами, фінансування підготовки фахівців нібито, через систему подушного фінансування, враховує всі витрати на організацію і здійснення теоретичного і практичного навчання фахівців, а також створення належної освітнього середовища.

Крім того, учасниками зустрічі були підняті питання акредитації організацій нібито, розвитку заходів підтримки студентів, в тому числі через збільшення грантів з інженерного напрямку і забезпечення гуртожитками.

В обговоренні також взяли участь міністр освіти і науки Е. Сагада і заступник голови правління Національної Палати підприємців «Атамекен» Е. Жумагазіев.

Підводячи підсумки зустрічі, Прем'єр-Міністр Б. Сагінтаев зазначив, що в Уряді на постійній основі розглядається питання технічної підготовки кадрів. Разом з тим, спільними зусиллями держави і бізнесу необхідно перебудувати систему профтехосвіти з метою підготовки висококваліфікованих кадрів і зниження частки іноземної робочої сили на підприємствах країни. Поряд з цим, особливу увагу приділено подальшому розвитку в Казахстані руху WorldSkills. Успішна участь казахстанської команди в міжнародних чемпіонатах дозволить заявити про країну на весь світ, тим самим залучаючи іноземних інвесторів.

Ознайомлення з прийнятими в місті заходами щодо підвищення якості підготовки майбутніх кадрів продовжилося в ході відвідування ряду об'єктів освітньої інфраструктури: Казахстанської школи інтелекту, Алматинского будівельно-технічного коледжу, Міжнародного університету інформаційних технологій.

У Казахстанської школі інтелекту Б. Сагінтаев оглянув навчальні класи, зони читання, спортивний та актовий зали. Заступник акима міста А. Кирикбаев розповів, що школа працює за програмою IB (міжнародний бакалаврат). Таким чином, випускники даної установи мають 15% переваги при вступі до кращих університетів світу і можуть бути зараховані відразу на II курс навчання. Слід зазначити, що засновником є ​​компанія Gateway, штаб-квартира якої знаходиться в Сінгапурі, з регіональними офісами в 15 країнах 5 континентів світу. Поряд зі школою компанія в Алмати також відкрила центр раннього розвитку і загальноосвітню школу. Згідно з даними акімату міста, будівництво входить в 50 проектів-драйверів розвитку Алмати в рамках реалізації Посланні Глави держави.

Прем'єр-Міністру також доповіли про хід виконання доручень Президента щодо підвищення рівня доходів населення, зокрема працівників системи освіти. За даними акімату Алмати, з початку року на 30% підвищилася заробітна плата майже 70% вчителів Алмати, перейшли на оновлене зміст освіти. У свою чергу, з 1 вересня вперше 1293 вчителя, що пройшли національне кваліфікаційне тестування, отримали до посадового окладу надбавку від 30 до 50%. Крім того, виявляються заходи підтримки вчителів, які викладають англійською мовою. Так, другий рік вчителям шкіл, які викладають фізику, хімію, біологію та інформатику англійською мовою встановлена ​​доплата в розмірі 200% від посадового окладу.

На прикладі роботи Алматинского будівельно-технічного коледжу Прем'єр-Міністр ознайомився з якістю надання знань та навичок за робочими спеціальностями. Тут увагу було приділено технічному оснащенню будівлі спеціальними технологіями по сухому будівництву, зварювального справі, технічного обслуговування автомобільного транспорту, меблевому виробництву, проведення електромонтажних та сантехнічних робіт, а також забезпечення охорони праці. На сьогоднішній день коледж веде підготовку +1042 студентів за сімома спеціальностями. У коледжі також впроваджені дуальна система і модульна технологія навчання. За словами директора коледжу І. Нурмуханбетова, завдяки тісній співпраці з понад 100 організаціями та підприємствами, досягнуть 100% показник працевлаштування випускників.

Слід зазначити, що для підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців на базі коледжу організовано галузевого кластеру, який складається з чотирьох ресурсних центрів: «АСТК - Кнауф Гіпс Капшагай», «АСТК - Електроінструменти Bosch», а також центри меблевого виробництва і зварювального справи.

З якістю вищої освіти Б. Сагінтаев ознайомився під час відвідування Міжнародного університету інформаційних технологій, який був створений за дорученням Глави держави з метою підготовки міжнародних ІТ-фахівців. На сьогоднішній день в національному рейтингу «Незалежної агентства щодо забезпечення якості в освіті» даний вуз займає I місце за спеціальностями «Обчислювальна техніка та програмне забезпечення» і «Інформаційні системи».

Ректор МУІТ Д. Шинибеков повідомив, що всього з 2009 р підготовлено 4154 студентів усіх рівнів, при цьому близько 70% - на основі державного освітнього гранту. Викладацький склад представлений докторами та кандидатами наук, PhD і DBA, випускниками програми «Болашак» і зарубіжними викладачами. Поряд з цим, університет активно співпрацює з флагманами освіти в Азії, в Європі і в США. На сьогоднішній день студенти МУІТ є переможцями міжнародних кейс-чемпіонатів і призерами численних інноваційних змагань і конкурсів: Zhastar Innovation, TG Fair, Kazakhtelecom Hackathon, Nurintech і ін.

Прем'єр-Міністру також доповіли, що з метою створення комфортних умов для навчання завершено будівництво 2 гуртожитків на 1000 місць і модернізація гуртожитку на 200 місць. Крім того, до кінця 2020 р акіматом планується будівництво та введення в експлуатацію 40 гуртожитків в 27 вузах на 21 080 місць.

В системі технічної та професійної освіти міста Алмати функціонують 81 коледж з охопленням 66 120 чоловік, в тому числі 23 459 учнів в державних і 42 661 учнів в приватних коледжах. Підготовка фахівців здійснюється за 98 спеціальностями та 163 спеціальностями. В рамках Програми розвитку продуктивної зайнятості та масового підприємництва на 2017-2021 роки в 26 навчальних закладах нібито міста навчаються 4897 осіб (по РК 348 навчальних закладів, навчається 36 356 осіб).

На сьогоднішній день в Алмати діють 39 вузів з контингентом 145 тис. Чоловік. З них 7 національних і 1 державний, в яких навчаються 66,8 тис. Студентів. Всі інші 31 вузів - приватні, з контингентом 78,2 тис. Осіб. Бакалаврів в місті навчається 130 тис., Магістрантів 12,3 тис. І докторантів 2,7 тис. Осіб. Частка Алмати за освітніми грантами на 2018-2019 навчальний рік становить 40% від загальної кількості по республіці - є лідером. На сьогоднішній день, кількість студентів, які надійшли з державного гранту, складає 28 тис. (Зростання на 55% або 10 тис. Чоловік.), З них бакалаврат - 22 тис. В розбивці за наступними напрямками: гуманітарні науки - 10 тис. І технічні спеціальності - 12 тис. магістратура - 4,7 тис. та докторантура - 1,2 тис.

За роки незалежності в Алмати побудовано 117 навчальних закладів. За останні п'ять років фінансування освіти в мегаполісі зросла на 37% або майже на 27 млрд тенге. При цьому особлива увага сьогодні приділяється розвитку інфраструктури освіти. Тільки в цьому році на будівництво та капітальний ремонт виділено понад 17 млрд тенге.