Прем'єра документального фільму про «Тижні совісті» відбудеться в Мамма

© Міжнародний Меморіал

30 листопада в Мультимедіа Арт Музеї, Москва (Мамма) пройде прем'єрний показ документального фільму «30 років совісті», який розповідає про «Тижні совісті» - першої в СРСР громадської акції, присвяченої жертвам політичних репресій.

Початок о 19:00, вхід вільний за попередньою реєстрації .

«Тиждень совісті» проходила в ДК МЕЛЗ (Палац культури Московського електролампового заводу, нині Палац на Яузі) з 19 по 26 листопада 1988 року. Після того, як в липні 1988 року акція була анонсована в журналі «Огонек», її організатори отримали десятки тисяч документів від родичів жертв політичного терору. Театральний художник Дмитро Кримов побудував в фойє ДК МЕЛЗ «Стіну пам'яті», до якої кожен міг прикріпити документи і фотографії репресованих. На великій мапі Радянського Союзу були відзначені табору. Був оголошений відкритий конкурс на меморіал жертвам репресій.

У листопаді 1988 року весь тиждень навколо ДК МЕЛЗ стояла довга черга. У спеціально організованому інформаційному центрі можна було отримати довідки про зниклих родичів. На вечорах «Тижня совісті» виступали відомі письменники, актори, художники, журналісти, громадські діячі, були показані перші фільми про репресії.

У фільмі «30 років совісті», створеним проектом «Історія Росії в фотографіях» спільно з Міжнародним Меморіалом, учасники «Тижня совісті» розповідають про те, як вдалося організувати подібне безпрецедентний захід, доповнюючи свої спогади унікальними фотографіями і відеохронікою.

На вечорі в Мамма виступлять творці фільму і організатори «Тижня совісті» - продюсер Олександр Вайнштейн (в 1988 році - директор ДК МЕЛЗ), галерист Любов Шакс (в 1988 році - завідуюча відділом ДК МЕЛЗ), театральний художник і режисер Дмитро Кримов, історик Дмитро Юрасов, архітектор Борис Уборевич-Боровський, фотограф Юрій Рост.