Престижна освіта в Європі: Чеський варіант

Чехія - спокійна, тиха країна в самому центрі Європи, що має більш ніж 600-річні традиції університетської освіти і перебуває зараз на порозі освітнього буму, причому завдяки іноземній молоді. Чехія є реальну альтернативу для тих, хто хотів би вчитися за кордоном, але не може дозволити собі навчання в дорогих західних країнах. Зі вступом Чехії в ЄС навчання в цій країні набуло ще більшого значення, тим більше що вищу освіту там як і раніше безкоштовно, а до престижу і популярності деяких вузів (перш за все, Карлова університету) додалася ще вільна конвертація диплома.

Дійсно, Чехія сьогодні - одна з небагатьох країн світу, яка пропонує іноземним студентам унікальні можливості отримання якісної європейської освіти на бюджетній основі. У Чехії 30 вищих навчальних закладів , З них 27 - державні, а три - приватні. Всі чеські вузи пропонують програми, що дають можливість отримати ступеня бакалавра (3-4 роки), магістра (+ 2-3 роки) або доктора (+ 3-4 роки).

Всі чеські вузи пропонують програми, що дають можливість отримати ступеня бакалавра (3-4 роки), магістра (+ 2-3 роки) або доктора (+ 3-4 роки)

Фото з сайту www.themedicalbag.com

Якісну економічну освіту дає університет економіки в Празі , Де є факультети фінансів та бухгалтерії, міжнародних відносин, господарсько-підприємницький, інформатики та статистики, менеджменту. Інженерні науки, математику, фізику та сучасні інформаційні системи відповідно до світових стандартів викладають в технічному університеті в Празі, університеті Південної Богемії і технічному університеті Брно.

У Карловому університеті одним з найсильніших напрямів традиційно вважається медицина; інтерес представляють також факультети соціальних наук, філософський, природознавства і гуманітарних наук. університет імені Масарика в Брно - другий за величиною - славиться факультетами медицини, економіки та управління. Є факультети права, гуманітарних і економічних наук, природничих наук, педагогічний, інформатики, соціології.

Для Прийом до всіх вузів треба мати атестат про повну загальну середню освіту та успішно скласти вступні іспити на чеському або англійською мовою (якщо навчання платне). З 1 січня 1999 року іноземці користуються правом на безкоштовну вищу освіту в Чехії. Вікових обмежень при вступі до вузів немає. Квот для іноземців не існує, так що кількість зарубіжних абітурієнтів не обмежена. Термін подачі заяв в більшість вузів - з 1 січня по 28 лютого.

Фото з сайту www.usnews.com

Документи від абітурієнта приймаються тільки в його присутності. Необхідно написати заяву про прийом (чеською мовою), заплатити реєстраційний внесок, надати атестат про повну загальну середню освіту або довідку про те, що абітурієнт вчиться на мовних курсах. Вступні іспити ВНЗ проводять в червні. Що саме доведеться здавати, залежить від обраної спеціалізації: майбутні технарі здають математику і фізику, економісти - чеський і математику, журналісти - чеський і загальноосвітній тест, міжнародники - математику, чеський і друга іноземна, медики - фізику, хімію, біологію.

Складання іспитів і подальше навчання здійснюються на чеською мовою. У деяких вузах за окремими спеціальностями можна навчатись англійською мовою, але вже за плату від 1500 євро в рік, в залежності від вузу і факультету.

У деяких вузах за окремими спеціальностями можна навчатись англійською мовою, але вже за плату від 1500 євро в рік, в залежності від вузу і факультету

Фото з сайту www.euroversity.de

Для вступу до вузів Чехії російським абітурієнтам необхідна хороша підготовка, перш за все, з чеської мови. Щоб допомогти абітурієнтам успішно пройти вступні випробування, в університетах спеціально розроблені програми довузівської підготовки .

Стандартна програма триває близько 10 місяців (з вересня по червень). Курс довузівської підготовки включає, крім чеської мови, заняття із загальноосвітніх предметів. Всі вживані навчальні посібники написані самими досвідченими викладачами. На заняттях використовується аудіо- та відеокурси. Викладачі віддають перевагу прямому методу навчання чеському, без використання для пояснення будь-якого іншого мови. Пояснення на інших мовах допускаються лише в перші два тижні навчання, та й то в незначному обсязі.

Випускники підготовчої програми вступають до вищих навчальних закладів країни за тими ж правилами, що і чехи, але завдяки тому, що вступні іспити здають письмово, можуть розсилати заявки не в один, а в кілька вузів одночасно. Успішно здали письмові іспити допускаються до співбесіди, на якому перевіряються знання розмовної чеської мови і реалій чеської життя.

Фото з сайту www.optimumsource.net


Особливо важливо те, як вирішується проблема працевлаштування після здобуття вищої освіти. Репутація чеського вищої освіти за кордоном досить солідна, і у випускників, бажаючих попрацювати за кордоном, проблем з працевлаштуванням не виникає, тим більше що, перебуваючи в самому центрі Європи, Чехія підтримує тісні зв'язки з іншими державами. У самій країні досить багато зарубіжних компаній і фірм, які охоче запрошують на роботу випускників чеських університетів. Що стосується Росії, то багато солідних організації, як вітчизняні, так і зарубіжні, зацікавлені у фахівцях, які мають хороше європейську освіту. Навчання в Чехії створює передумови для успішної кар'єри, і ваше завдання - цими можливостями скористатися.