Презентація результатів реалізації проекту «Храми, монастирі та каплиці Вологди: створення інформаційної системи з використанням інтернет-технологій»

Керівник проекту о. Алексій (Сорокін)

17 січня 2017 року приміщенні Тендряковского центру Вологодської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулася презентація результатів реалізації проекту «Храми, монастирі та каплиці Вологди: створення інформаційної системи з використанням інтернет-технологій», здійсненого в рамках Міжнародного відкритого грантового конкурсу «Православна ініціатива 2015-2016» . Співфінансування реалізації цього проекту здійснило Вологодське обласне відділення Російського географічного товариства.

Про проект детально розповів його ініціатор - керівник Відділу зі взаємодії Церкви і суспільства Вологодської митрополії, настоятель Лазаревського храму міста Вологди протоієрей Олексій Сорокін. Він назвав розширення присутності Церкви в інтернет-просторі однією з нагальних завдань, вирішення якої сприяє і реалізований проект. Аудиторія проекту - перш за все молодь, це і вологжане, і гості Вологди. Внесок вологодського Науково-видавничого центру «Старожитності Півночі», який виступив виконавцем значної частини робіт за проектом, представив заступник директора Олександр Валерійович Суворов. Він підкреслив, що реалізація проекту є надзвичайно актуальною в наші дні: систематизована і вивірена інформація про всі храмах, монастирях і каплицях Вологди стає, завдяки використанню можливостей Інтернету і технології QR-кодів, доступною величезній кількості людей різного віку і соціальних груп.

Присутні на презентації прослухали виступи головного консультанта Комітету з охорони об'єктів культурної спадщини Вологодської області Данила Миколайовича Русанова і начальника Управління культури і історико-культурної спадщини Адміністрації міста Вологди, кандидата історичних наук Миколи Олексійовича Дьякова. Вони відзначили, що ведеться в Вологді робота відповідає кращим світовим практикам у цій сфері. Серед результатів реалізації проекту вони особливо підкреслили привернення уваги суспільства до проблем збереження історико-культурної спадщини та вагомий внесок у зростання туристичної привабливості міста. Значимість постійної роботи з поглиблення історичних знань про історію храмів і монастирів Вологди підкреслив на ряді прикладів Андрій Іванович Меньшиков, а співробітник Науково-видавничого центру «Старожитності Півночі» Марія Сергіївна Герасимова проаналізувала громадську думку і перші відгуки користувачів про проект.

Нагадаємо, що в ході реалізації проекту в Інтернеті на сайті qr35.ru «Система інформування про об'єкти культурної спадщини Вологодської області» розміщена інформація і ілюстративний матеріал про всі храмах, каплицях і монастирях міста Вологди. Були розроблені, узгоджені в Комітеті з охорони об'єктів культурної спадщини Вологодської області, виготовлені і розміщені на храмах, каплицях, монастирях Вологди більше 50 табличок з короткою інформацією про них (посвята, дата побудови, статус об'єкта) і QR-кодами (посиланнями, що ведуть на сторінку інтернет-ресурсу з інформацією про об'єкт). Представлена ​​і інформація про сучасне життя парафій, є посилання на ресурси парафій в мережі Інтернет. Таким чином у кожного жителя і гостя Вологди з'явилася можливість оперативно отримати необхідні відомості, стоячи прямо перед храмом, монастирем або каплицею і використовуючи смартфон або планшет, а будь-якому користувачеві Інтернету в будь-якому кінці світу стала доступна докладна інформація про всі існуючі нині храмах, монастирях і каплицях Вологди.