причетність | Московський драматичний театр

  1. ДОРОГІ ДРУЗІ І КОЛЕГИ!
  2. ШАНОВНІ КОЛЕГИ І ГЛЯДАЧІ!
  3. Ігор СІРЕНКО, художній керівник театру
  4. До 220-РІЧЧЯ Олександра Сергійовича Пушкіна
  5. 5 червня 1898 НАРОДИВСЯ Федеріко Гарсія Лорка
  6. ВІТАЄМО! ВІТАЄМО! ВІТАЄМО!
  7. Поновлення МУЗЕЙНІЙ ЕКСПОЗИЦІЇ передували ВИСТАВА
  8. ПЕРШИЙ ВСЕРОССИЙСКИЙ СОЦІОЛОГІЧНИЙ ОПИТУВАННЯ ТЕАТРАЛЬНИХ ГЛЯДАЧІВ
  9. ВІТАЄМО!
  10. ІТАЛІЙСЬКІ ПРИСТРАСТІ У ТЕАТРАЛЬНОМУ МУЗЕЇ ім.БАХРУШІНА
  11. БІЗНЕС - НЕ В ЗБИТКИ КУЛЬТУРІ
  12. НІЧ ТЕАТРІВ-2019
  13. ГЛАВРЕД ЖУРНАЛУ "НАША МОЛОДЬ" ПЕТРО Альошкін Про РІК ТЕАТРУ І СПЕКТАКЛІ "Вовча КОЛО"
  14. Петро Альошкін
  15. ЛИСТ Олександр Калягін Валентина Матвієнко
  16. МЕДИНСЬКИЙ ОГОЛОСИВ ПРО ВИВЕДЕННЯ ТЕАТРІВ З-ПІД ЗАКОНУ ПРО ДЕРЖЗАКУПІВЛІ
  17. ТЕАТРАЛЬНА ЕТИКА
  18. 2019 й - РІК ТЕАТРУ
  19. ПРО КУЛЬТУРУ - З ПЕРШИХ РУК

У найближчу неділю - 16 червня ц У найближчу неділю - 16 червня ц.р. учасники, організатори та публіка, відвідувала заходи, що проходили в рамках XVI Фестивалю-конкурсу національних театрів "Москва - місто світу" дізнаються імена переможців і лауреатів.
Напередодні цієї події до всіх, кого Фестиваль не залишив байдужим (в їх числі - Московський драматичний театр "Причетність", що представив на суд журі та глядачів виставу "Мовчання - золото", поставлений художнім керівником театру, заслуженим артистом РРФСР і заслуженим діячем мистецтв Росії І . М. Сіренко за п'єсою П. Кальдерона в перекладі Н. Ванханен), звернувся Голова СТД РФ А.А. Калягін:

Союз театральних діячів Російської Федерації,
Всеросійське театральне товариство

ДОРОГІ ДРУЗІ І КОЛЕГИ!

Сердечно вітаю учасників та організаторів XVI Фестивалю-конкурсу Сердечно вітаю учасників та організаторів XVI Фестивалю-конкурсу     національних театрів «Москва - місто світу» національних театрів «Москва - місто світу»!

Знаменно, що ваш Фестиваль присвячений Року театру!

Не дивлячись ні на які труднощі, протягом стількох років ви впевнено розвиваєте і підтримуєте культуру народів сучасної Росії, збагачуючи театральну палітру Москви.
Цей дивовижний Фестиваль наповнений многозвучен національних мов, різноманіттям не тільки класичної драматургії, а й постановками сучасних авторів.

Поряд з прославленими театральними школами, які виховують кадри для національних театрів Росії та країн світу, ви сприяли появі нових театральних шкіл, які продовжують традиції свого національного театру.

Участь у Фестивалі професійних театрів Москви, Росії і зарубіжних країн, підтримка аматорських, молодіжних та дитячих театральних колективів столиці і Підмосков'я наочно свідчать про величезний творчий потенціал тих, хто по-справжньому любить мистецтво театру і створює багатонаціональний свято культурного життя Москви не тільки для діячів театру , а й глядачів.

Я вірю, що Фестиваль буде жити і розвиватися так само насичено, залучати до творчості нові національні театри і глядачів, відкривати імена подвижників багатонаціональної театральної культури Москви - міста світу!

Бажаю вам успіху і натхненної творчості!

Щиро Ваш
народний артист Росії
Голова Спілки театральних діячів РФ
Олександр Калягін

* * *

ШАНОВНІ КОЛЕГИ І ГЛЯДАЧІ!

Прийміть поздоровлення з головним державним святом - Днем Росії Прийміть поздоровлення з головним державним святом - Днем Росії!

Всі ми - жителі великий і сильної країни. Разом бережемо вікові традиції, пам'ятаємо велику історію, пишаємося справами наших співвітчизників.

Це свято нагадує нам не тільки про любов до малої і великої Батьківщини, а й про відповідальність перед її минулим, сьогоденням і майбутнім. Сьогодні кожен з нас вносить частинку в розвиток і процвітання Росії. І від наших знань, професіоналізму, роботи на совість залежить, яким буде наше місто і Росія в цілому завтра.

У цей святковий день від щирого серця бажаю вам успіху у всіх починаннях. Благополуччя, миру і добра вашим рідним і близьким!

Ігор СІРЕНКО,
художній керівник театру

* * *

До 220-РІЧЧЯ Олександра Сергійовича Пушкіна

І.А. БУНІН:
«Півтора століття тому Бог дарував Росії велике щастя. Але не дано було їй зберегти це щастя. У якийсь страшний термін обірвалася, при її потуранні, дорогоцінна життя Того, Хто втілив в собі її вищі досконалості. А що сталося з нею самою, Росією Пушкіна, - знову-таки при її потуранні, відомо всьому світу. І тому були б ми брехунами, лицемірами - і більш того: були б гідні вимовляти в ці дні Його безсмертне ім'я, якби не було в наших серцях і великої скорботи про нашу спільну з Ним батьківщині ... .Не розхитані одне: наша тверда віра, що Росія, яка породила Пушкіна, все ж не може загинути, змінитися в вічних засадах своїх і що воістину не переможуть її до кінця сили адові ».
(<До пушкінської річниці>. 21 червня 1949 г.)

Ф.М. ДОСТОЄВСЬКИЙ:
«Якби жив він довше, може бути сумував би безсмертні і великі образи душі російської, вже зрозумілі нашим європейським братам, залучив би їх до нас набагато більше і ближче, ніж тепер, може бути, встиг би їм роз'яснити всю правду прагнень наших, і вони вже більше розуміли б нас, ніж тепер, стали б нас передбачати, перестали б на нас дивитися настільки недовірливо і зарозуміло, як тепер ще дивляться. Жив би Пушкін довше, так і між нами було б, можливо, менш непорозумінь і суперечок, ніж бачимо тепер. Але бог судив інакше. Пушкін помер в повному розвитку своїх сил і безперечно забрав із собою в труну деяку велику таємницю. І ось ми тепер без нього цю таємницю розгадує ».
(З промови «Пушкін». 1880.)

ТЕФФІ:
«Пушкіна перекладати не можна. Його поезія як древнє заклинання, що передається від батька до сина, від сина до онука, від онука до правнука. У заклинанні жодного слова зачепити не можна - ні замінити, ні змінити, ні підправити, ні переставити, - негайно ж магія зникає. Зникає та магічна радіоактивність, та емоційна сутність, яка дає життя. Залишається сенс слова, але магія зникає. І з цим сперечатися не можна ».
(Зі статті «Пушкінські дні». 1949.)

* * *

5 червня 1898 НАРОДИВСЯ Федеріко Гарсія Лорка

(З промови Про театр 2 (З промови "Про театр" 2. лютого 1935 р .; переклад Н. Малиновської)

"... Театр, може бути, саме могутнє і вірний засіб відродження країни; як барометр, театр вказує на підйом або занепад нації. Чуйний, прозорливий театр (я говорю про всі жанрах - від трагедії до водевілю) здатний в лічені роки змінити образ почуттів цілого народу, і, точно так же, калік театр, який відростив копита замість крил, здатний розтлити і приспати націю.

Театр - це школа сміху і сліз; це вільна трибуна, з якої має викривати брехливу або стару мораль, представляючи через живі долі вічні закони серця і душі людської.

Якщо народ не простягнув руку допомоги своєму театру, він або мертвий, або при смерті. Але також і театр, якщо він безпристрасний, глухий до биття суспільного життя, до пульсу історії, до трагедії народу, сліпий до споконвічних фарбам рідної землі і чужий її душі, не сміє називатися театром. Гральний будинок, заклад, де віддаються мерзенні пороку - "вбивають час", - ось йому ім'я. Я не хочу нікого образити, я нікого персонально не маю на увазі, я говорю про театр взагалі, про те, що треба вирішувати проблему.

День у день я чую про кризу театру і кожен раз думаю, що зло не в тому, в чому його зазвичай вбачають. Зло випливає з глибинної суті речей; воно не в плодах - не в спектаклях, але в коренях їх, в театральній організації. Якщо актори і драматурги будуть і надалі залишатися маріонетками в руках комерсантів, які не здатні оцінити твір і не обмежених ніяким художнім або державним контролем, то і актори, і драматурги, і театр разом з ними щогодини будуть пов'язати все глибше без будь-якої надії на порятунок ... "

* * *

ВІТАЄМО! ВІТАЄМО! ВІТАЄМО!

УКАЗОМ ПРЕЗИДЕНТА РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ В УКАЗОМ ПРЕЗИДЕНТА РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ В.В.Путіна ВІД 29.04.2019 № 199
"ПРО НАГОРОДЖЕННЯ ДЕРЖАВНИМИ НАГОРОДАМИ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ" (номер опублікування: 0001201905040002;
дата опублікування: 04.05.2019)
АКТРИСА МОСКОВСЬКОГО ДРАМАТИЧНОГО ТЕАТРУ "Причетність", НАРОДНА АРТИСТКА РРФСР, ЛАУРЕАТ ДЕРЖАВНИХ ПРЕМІЙ СРСР і РРФСР, ЛАУРЕАТ ПРЕМІЇ МЕРІЇ м.Москва У ОБЛАСТІ ЛІТЕРАТУРИ І МИСТЕЦТВА
СВІТЛАНА МИКОЛАЇВНА мізер
НАГОРОДЖЕНА ОРДЕНОМ ПОШАНИ.

ВІТАЄМО Світлани Миколаївни, Раду і ПИШАЄМОСЯ НАГОРОДОЮ!

* * *

Поновлення МУЗЕЙНІЙ ЕКСПОЗИЦІЇ
передували ВИСТАВА

Поновлення МУЗЕЙНІЙ ЕКСПОЗИЦІЇ   передували ВИСТАВА

Державний центральний театральний музей ім. А.А. Бахрушина відновлює показ експозиції в пам'ять театрального художника Валентини Смирнової (1948-2018).
Експозиція буде представлена в приміщенні філії музею - Будинку-музею М. Н. Єрмолової з 25 квітня по 2 червня 2019 року.

Прекрасний художник, чудовий чоловік Валентина Смирнова довгий час співпрацювала з нашим театром, виступаючи в ролі художнього консультанта та експерта. У 1993 році вона оформила сценографію і зробила ескізи костюмів для вистави «Білі троянди, рожеві слони» за п'єсою Вільяма Гібсона. Вистава з успіхом йде по цю пору, а за виконання головної ролі - активістки Моллі Іган, народна артистка РРФСР, лауреат Державних премій СРСР і РРФСР, лауреат Премії мерії Москви в області літератури і мистецтва Світлана Мизери була удостоєна театральної премії «МК» « підсумки театрального сезону - 2008/09 »в номінації« Метри »- КРАЩА ЖІНОЧА РОЛЬ.

На честь відновлення показу експозиції в пам'ять Валентини Смирнової на сцені Московського драматичного театру «Причетність» (вул. Радіо, 2) 25 квітня 2019 року відбувся показ вистави «Білі троянди, рожеві слони» за участю легендарної актриси Світлани Мизери і заслуженого артиста Росії Михайла Жирова .

* * *

ПЕРШИЙ ВСЕРОССИЙСКИЙ СОЦІОЛОГІЧНИЙ ОПИТУВАННЯ
ТЕАТРАЛЬНИХ ГЛЯДАЧІВ

У Рік театру по всій країні проходить соціологічне опитування театральної публіки. Проводить це опитування Союз театральних діячів Російської Федерації спільно з Державним інститутом мистецтвознавства в мережі Інтернет. Для того, щоб взяти участь в цьому опитуванні пройдіть, будь ласка, за наступним посиланням:
ПЕРШИЙ ВСЕРОССИЙСКИЙ СОЦІОЛОГІЧНИЙ ОПИТУВАННЯ ТЕАТРАЛЬНИХ ГЛЯДАЧІВ
Заздалегідь дякуємо Вам за участь у першому всеросійському опитуванні глядачів театру.

* * *

ВІТАЄМО!

Художній керівник театру - заслужений артист РРФСР і заслужений діяч мистецтв Росії І.М. Сіренко і доктор політичних наук, професор політології, професор економіки П.П. Бородін

Комітет підтримки програм Президента РФ у сфері промисловості, сільського господарства, науки, освіти і медицини нагородив Почесною грамотою Московський драматичний театр Причетність і його художнього керівника - заслуженого артиста РРФСР і заслуженого діяча мистецтв Росії І Комітет підтримки програм Президента РФ у сфері промисловості, сільського господарства, науки, освіти і медицини нагородив Почесною грамотою Московський драматичний театр "Причетність" і його художнього керівника - заслуженого артиста РРФСР і заслуженого діяча мистецтв Росії І.М. Сіренко за сумлінну працю високий професіоналізм, за особистий внесок у розвиток Російської Федерації за справжнє служіння людям і суспільству в номінації "Кращий театр року РФ".

Церемонія вручення відбулася 22 березня ц.р. в ході нагородження Національною премією "Великі люди Великої Росії".

* * *

ІТАЛІЙСЬКІ ПРИСТРАСТІ
У ТЕАТРАЛЬНОМУ МУЗЕЇ ім.БАХРУШІНА

26 березня в приміщенні Каретного сараю Державного центрального театрального музею ім 26 березня в приміщенні Каретного сараю Державного центрального театрального музею ім.А.А. Бахрушина пройшов показ вистави "Королева-мати".

"Королева-мати" в Московському драматичному театрі "Причетність" той рідкісний випадок, коли автор п'єси Манліо Сантанеллі, відвідавши виставу, не тільки високо оцінив роботу творчого колективу, а й запросив "співучасники" представити його на театральному фестивалі, що проходив в Неаполі.

"Королева-мати" за визначенням автора - комедія, спектакль для дорослих дітей і пристарілих батьків, в основі якого - проблема взаємин, теми колишньої значущості і нинішньої віддаленості від дійсності, родинних контактів і людської самотності, нерозривному зв'язку мати-син, разгневанності і любові - всього того, без чого люди виявляються непотрібними навіть самим собі.

Блискучий дует н Блискучий дует н.а. РРФСР, лауреата Державних премій СРСР і РРФСР, лауреата Премії мерії Москви в області літератури і мистецтва Світлани Мизери - Володимира Баландіна вражає вищою формою партнерських взаємин і рідкісним взаєморозумінням, а виконавиця головної ролі Світлана Мизери приголомшує унікальною органічністю і такими нехитрими, але чомусь то майже загубленими нинішнім театром якостями: чудовою промовою, тонким гумором і рідкісним, майже невагомим, але від того не менш їдким сарказмом, умінням слухати і чути партнера, б ть зворушливою, владної і одночасно жалюгідною, існуючи на тій ледь помітною грані, що відокремлює пафос від здорового глузду.

"Перш за все - глядач, а потім - автор", - написав М. Сантанеллі після перегляду вистави в "Співпричетності» ". "... Я дивився виставу не тільки як глядач, а й як автор, тому можу говорити від першої особи".

Режисер вистави - заслужений артист РРФСР і заслужений діяч мистецтв Росії Ігор Сіренко.

* * *

БІЗНЕС - НЕ В ЗБИТКИ КУЛЬТУРІ

Учасники засідання комісії Московської міської Думи з культури і масових комунікацій обговорили ситуацію з використанням будівель і території за адресою Старосадскій провулок, будинок 3, стор Учасники засідання комісії Московської міської Думи з культури і масових комунікацій обговорили ситуацію з використанням будівель і території за адресою Старосадскій провулок, будинок 3, стор. 2, 3, 4. Кілька років тому вони були надані «Московському драматичному театру« Причетність », але переїзд театру не відбувся: замість формування культурного кластера на території працюють шиномонтаж і автомийка.

Голова комісії МГД по культурі і масовим комунікаціям Євген Герасимов, фракція партії «Єдина Росія»:
«Колективу театру« Причетність »було передано невеличке приміщення, розташоване в Старосадском провулку. Йшлося про створення культурного комплексу з використанням прилеглих приміщень і території. Однак переїзд так і не відбувся. Роботи з проектування та ремонту також не почалися.
Сьогодні в столиці дуже багато робиться для підтримки творчих колективів, в тому числі театральних. Викликає подив, чому в тих приміщеннях, які повинні були стати частиною театру «Причетність», знаходяться автомийка і ресторан. Безумовно, ми підтримуємо бізнес, але не на шкоду культурі ».

Начальник управління реновації Префектури Центрального адміністративного округу міста Москви Олександр Грудев:
«За нашою інформацією, будови 2 і 3 в Старосадском провулку знаходяться у власності ТОВ« Кабріолет », як і земельну ділянку під цими будівлями. Власник планує провести капітальний ремонт об'єкта. Власнику було направлено попередження про те, щоб ніякі роботи не велися до тих пір, поки не з'явиться ясність в цьому питанні ».

Заступник керівника Департаменту культури міста Москви »Леонід Ошарін:
«Все залежить від Департаменту культури було зроблено, в тому числі заплановані бюджетні асигнування на цей проект. Ситуація, що склалася обмежує театр в діях. На даний момент проектні роботи вести неможливо і безглуздо.
Ми маємо намір звертатися в усі інстанції, що мають відношення до вирішення цього питання. Думаю, необхідно підготувати спільний документ від Департаменту культури і Мосміськдуми ».

Голова комісії МГД по культурі і масовим комунікаціям заявив, що має намір з'ясувати причини, через які не відбувся переїзд театру Голова комісії МГД по культурі і масовим комунікаціям заявив, що має намір з'ясувати причини, через які не відбувся переїзд театру. «Необхідно провести вдумливу і копітку роботу, вивчити всі документи, в тому числі рішення суду, на підставі якого ділянку передали в приватну власність. Якщо приміщення театру, яке є об'єктом культурної спадщини, буде знаходитися в оточенні приватних власників, колектив не зможе вибудувати свою роботу. У театрі не буде підсобних приміщень, а вони необхідні для його повноцінної діяльності. Театр погодився переїхати за умови, що в Старосадском провулку буде створений культурний кластер », - підкреслив Євген Герасимов.
Бізнес - не на шкоду культурі

* * *

НІЧ ТЕАТРІВ-2019

23 березня в Московському драматичному театрі «Причетність» відбулося імерсивні вистава «Театр і література - дві зірки російської культури».

З великим успіхом пройшла поетична презентація «ВИСОЦКІЙFOREVE», підготовлена і виконана артистом театру Вадимом Долгачева в співдружності з колегами Глібом Мачнєва і Уляною Мілюшкіной, не тільки розчулити публіку, а й привніс в їхні серця великий заряд історичного позитиву і вдячної пам'яті.

Останнє було підхоплено енергійними ритмами та текстами групи «LET" S GO! »Артиста театру Олександра Спиридонова і його творчого партнера Євгена Нікітенкова.

Можна сказати, що сцена і зал для глядачів «дихали в унісон», а саме музичне об'єднання театру і літератури вийшло на рідкість виразним.

* * *

ГЛАВРЕД ЖУРНАЛУ "НАША МОЛОДЬ" ПЕТРО Альошкін
Про РІК ТЕАТРУ І СПЕКТАКЛІ "Вовча КОЛО"

Ще два тіжні того Вийшов черговий номер журналу «Наша молодь», в якому я знову головний редактор Ще два тіжні того Вийшов черговий номер журналу «Наша молодь», в якому я знову головний редактор. Запрацювався и забув розповісті про нього.
У номері кілька матеріалів присвячено театру, Аджея идет Рік театру в России (на обкладінці персона номера директор московського театру «Місяця»), продовження повістей Тетяни Жарикова «Шлях на ешафот», Сергій Ионина «Не Ріда Мене, Мати», Юхима Гаммера «Дівчинка з БЛИСКАВКА в рукавічці »и Розповідь Володимира Пронского« Танці біля Чорного моря », опублікованій до 70-річчя письменника.
І вступ моє до номеру присвячено театру:
Дорогі друзі!
Рік, что настав Оголошення в России, як вам відомо, Роком театру. Ми и Ранее частенько розповідалі про театр, про молодих, Які подаються Великі надії акторів. Например, в Листопадового номері персон БУВ талановитий актор Артем Семіган. А в цьом году будемо друкувати матеріали про театрах в кожному номері. Як бачите, в цьом йдет про Московський «театрі Місяця»!
В Останній місяць мені удалось подивитись Шість вистав у різніх театрах. І враження від них теж Різні. Сильно розчарувала постановка по знаменітій п'єсі Олександра Островського «Прибуткове місце» в театрі Пушкіна. Здавай б, что проблеми, підняті драматургом в п'єсі, зараз Актуальні, сучасні, но режисер превратилась спектакль в порожню фантасмагорію.
Чи не чекає я будь-которого одкровення для себе и в спектаклі «Служніці» в театрі Віктюка. Вирішив нарешті подивитися його в вільний вечір. Адже спектакль йде на сцені вже тридцять років. Подивився, що не зворушило. Не моє! Але добре, що театр у нас різний. Не всім же працювати в стилі Малого театру, де ми з захопленням дивилися «Дітей Ванюшина».
Вразив нас маленький, непомітний, тихий театр «Причетність» своїм спектаклем «Вовчий коло». Всі актори грали переконливо, психологічно достовірно. Драму «Вовчий коло» написав і поставив режисер Валерій Іванов-Таганський. Історія дуже цікава, з наших днів! Але в репертуарі театру і класичні п'єси Шекспіра, Горького, Чехова, Гумільова, Бернарда Шоу, Кальдерона та ін.
Побували ми і на двох прем'єрів в Театрі Джигарханяна. Спочатку на ліричній комедії з великою журливістю - «Акомпаніатор». У п'єсі перетворюють в комедію трагічну ситуацію, знайому всім по публікаціям в ЗМІ, а хтось відчув її на своїй шкурі: відбирання шахраями квартир у одиноких, безпомічних старих. Вистава частенько переривався сміхом і оплесками глядачів, а в кінці ми влаштували довгу овацію акторам стоячи.
Але несподівано найбільше побаченого за цей місяць зачарувала нас прем'єра вистави «Ніч Гельвера» на Малій сцені Театру Джигарханяна. Кращого спектаклю в минулому році ми не бачили! У п'єсі два героя: мати і недоумкуватий син. Сцени немає, грають перед тобою. Для цих двох акторів слово «гра» не підходить. Вони жили на сцені, а ми підглядали за їх життям. В залі
стояла така тиша, що здавалося, залетить комар, і його свербіж заважатиме глядачам.
Я не думав, що ще є в нашому театрі такі вистави! Начитавшись критики, вважав, що всі режисери тільки і роблять, що ганяють по сцені голих мужиків і баб, думаючи, що глядач отупіла і йому це цікаво. Виявляється, що є і справжнє мистецтво!
Тільки вдумайтеся! Весь спектакль на сцені лише дві особи в звичайній квартирі, а зал дві години, затамувавши подих в прямому сенсі цього слова, стежить за ними.
За моїми спостереженнями, зараз в Москві театральний бум. Не знаю, як в інших містах. Зали в усіх театрах, великих і малих, забиті на всіх виставах, талановитих і бездарних.
Прекрасних вам вистав в цьому році!

Петро Альошкін

Журнал "Наша молодь"

* * *

ЛИСТ Олександр Калягін Валентина Матвієнко

Стривожений вчорашнім несподіваною заявою Голови Уряду Д. А. Медведєва про те, що в Росії занадто багато державних театрів, А.А.Калягін - Голова СТД РФ, член Ради при Президентові РФ з культури і мистецтва - звернувся з листом до Голови Ради Федерації В .І.Матвіенко

Лист Олександра Калягіна Валентині Матвієнко

* * *

МЕДИНСЬКИЙ ОГОЛОСИВ ПРО ВИВЕДЕННЯ ТЕАТРІВ
З-ПІД ЗАКОНУ ПРО ДЕРЖЗАКУПІВЛІ

"Не можна вибрати режисера по аукціону"

Міністр культури Володимир Мединський заявив про повномасштабні зміни, які очікують російські театри в Рік театру Міністр культури Володимир Мединський заявив про повномасштабні зміни, які очікують російські театри в Рік театру. Йдеться про внесення змін до 44-ї Федеральний закон про держзакупівлі.
Мединський відразу оголосив: «Творчість і держзакупівлі - речі несумісні. Не можна вибрати по аукціону режисера, замінити актора, купити костюми і декорації оптом. Йдеться про те, щоб не просто внести зміну в 44-й ФЗ, а щоб по можливості вивести театри та інші заклади культури з-під стандартних механізмів, які описують відносини товарів і послуг ».
Виводити намір різними способами. Зокрема, пропонується зняти з театрів обов'язок придбання авторських і суміжних прав, збільшити в десять разів ліміт закупівель культурних установ у єдиного постачальника.
Крім того, в театрах хочуть відкрити книжкові магазини. Про це заявив заступник міністра культури Павло Степанов. Він розповів, що відомством розроблений законопроект, який передбачає відкриття в театраx кніжниx магазинів за пільговою орендною ставкою, що дозволить поліпшити конкуренцію на книжковому ринку і посилить розвиток галузі.
Ще одна новація від Мінкульту: пропонується перевіряти на затребуваність всіх творчих працівників театрів, за винятком тих, у кого укладено строковий трудовий договір. Що це таке? Відповідаючи на неозвучених питання, чиновник тут же обмовився, що мова тут не про свободу творчості і контролі з боку відомства, а ініціатива виходить від самого професійного співтовариства і пов'язана з затребуваністю артиста в репертуарі театру.
Нарешті, в деяких театрах з'явиться посаду президента, щоб віддати належне видатних діячів культури. Власне, таким президентом стала тепер уже екс-художній керівник МХАТу ім. Горького Тетяна Дороніна.
Торкнулися на прес-конференції і тему кіно. Мединський заявив, що жодна з компаній, яка увійшла в список боржників, опублікований Фондом кіно, чи не буде допущена до конкурсу на отримання підтримки Мінкульту. «У нас був неприємний випадок, коли одна з такиx компаній отримала гроші», - сказав він. Правда, міністр не без гордості зауважив, що багато кіношники вже розплатилися: «23 кінокомпанії погасили борги, навіть не найбільші продюсери».
Мединський оголосив про виведення театрів з-під закону про держзакупівлі

* * *

ТЕАТРАЛЬНА ЕТИКА

Віддаючи данину пам'яті великому реформатору театру, доречно згадати його кращі вислови, зібрані в книзі Етика Віддаючи данину пам'яті великому реформатору театру, доречно згадати його кращі вислови, зібрані в книзі "Етика". Для багатьох сьогодні поняття "театральна етика" - з числа глибоко і міцно забутих ...

«ЯКБИ ВИ ЗНАЛИ, ЯК ГЛЯДАЧ ВІДЧУВАЄ ВСЕ, ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ ЗА закритою завісою» ...

Охороняйте ваш театр від усякої скверни і самі собою створяться і сприятливі умови для творчості і для необхідного вам акторського самопочуття.
***
Власний приклад - найкраще підтвердження не тільки для інших, але головним чином для себе самого. Коли ви вимагаєте від інших того, що самі вже провели в життя, ви впевнені, що ваші вимоги здійсненні, ви з власного досвіду знаєте, важко воно або легко.
***
Тому не коверзуйте, відкиньте критиканство і вдивляйтеся уважніше в те, що вам дають більш досвідчені хоча б вони і не були геніями. Треба вміти брати корисне.
***
Коротше кажучи здорова атмосфера, дисципліна і етика не створюються розпорядженням, правилом, циркуляром, розчерком пера. Це не робиться, так би мовити, «оптом», бо так проводяться корпоративні впливу, - те, про що я говорю, проводиться «в роздріб». Це не масова, що не фабрична, а кустарна робота.
***
Ми прикриваємо своє самолюбство, заздрість, інтриги всілякими красивими словами на кшталт «благородне змагання», але крізь них весь час просочуються отруйні випаровування поганий закулісної акторської заздрості і інтриги, отруйні атмосферу театру.
***
У театр не можна входити з брудними ногами. Бруд і пил отряхает при вході, калоші залишайте в передній разом з усіма дрібними турботами, чварами і неприємностями, які псують життя і відволікають увагу від мистецтва. Відхаркався перш ніж увійти в театр. А увійшовши, вже не дозволяйте собі плювати в кожному куті. Тим часом, в переважній більшості випадків, актори з усіх боків вносять в театр всякі життєві гидоти, плітки, інтриги, пересуди, наклеп, заздрість і дрібне самолюбство. В результаті виходить не храм мистецтва, а плювальниця, бур'янистої ящик, смітник.

* * *

2019 й - РІК ТЕАТРУ

2019 й - РІК ТЕАТРУ

Відповідно до Указу Президента Володимира Путіна 2019 рік у Російській Федерації оголошено Роком театру.

Його основні завдання пов'язані зі збереженням і популяризацією кращих вітчизняних театральних традицій і досягнень; доступністю кращих зразків театрального мистецтва для жителів різних міст, вдосконаленням організації театральної справи і залученням уваги до питань театральної освіти. Заходи Року охоплять усі регіони Російської Федерації.

В рамках Року заплановані масштабні міжнародні та всеукраїнські заходи. З березня по листопад 2019 року триватиме Всеросійський театральний марафон, який почнеться у Владивостоці, охопить всю країну і завершиться в Калінінграді. З червня по листопад в Санкт-Петербурзі відбудеться Театральна олімпіада.

У 2019 пройде 25-й фестиваль «Золота маска», XIV Міжнародний театральний фестиваль імені Чехова, відкриття сцени Малого театру в місті Когалимі, гастрольні проекти в рамках програми «Великі гастролі», Літній фестиваль губернських театрів, Фестиваль театрів малих міст Росії, Фестиваль -конкурс аматорських театрів Росії. Також в програмі - заходи Спілки театральних діячів Росії, видання «Театральній енциклопедії Росії», тематичні форуми, зустрічі, майстер-класи, семінари з провідними акторами, режисерами та театральними фахівцями; круглі столи, присвячені питанням збереження унікальних театральних професій і інших актуальних питань; конкурси, спрямовані на підтримку сучасної драматургії і молодої режисури.

Оргкомітет з проведення всеросійської програми Року театру в Росії очолила заступник Голови Уряду РФ Ольга Голодець. До складу оргкомітету увійшли представники федеральних і регіональних органів виконавчої влади, загальноросійської громадської організації «Союз театральних діячів РФ», керівники найбільших російських театрів.
Нагадаємо, що єдиний день відкриття Року театру пройшов 13 грудня минулого року.
2019 рік - РІК ТЕАТРУ В РОСІЇ

* * *

ПРО КУЛЬТУРУ - З ПЕРШИХ РУК

«Культура вперше в історії країни внесена до переліку національних проектів. Загальфедеральний бюджет на культуру в останні роки становить близько 100 млрд рублів на рік ».

Про це та багато іншого - в інтерв'ю Володимира Мединського НТВ
Ексклюзивне інтерв'ю міністра культури РФ Володимира Мединського. Повна версія

Що це таке?