Заступник Голови Уряду Російської Федерації з питань спорту, туризму і молодіжної політики Віталій Мутко підписав 5 липня 2017 року «План заходів з розвитку волонтерського руху в Російській Федерації». Документ розрахований до 2020 року. План передбачає реалізацію комплексу заходів, спрямованих на розвиток волонтерства, в тому числі внесення змін до законодавства.
Заступник Голови Уряду Російської Федерації з питань спорту, туризму і молодіжної політики Віталій Мутко підписав 5 липня 2017 року «План заходів з розвитку волонтерського руху в Російській Федерації». Документ розрахований до 2020 року.
Підготовка Плану здійснювалася Громадською палатою Російської Федерації (ОП РФ) спільно з Агентством стратегічних ініціатив при активній участі Асоціації волонтерських центрів та Роспатріотцентра відповідно до доручення Президента РФ Володимира Путіна.
Член Комісії ГП РФ у справах молоді, питань волонтерства та патріотичному вихованню Артем Метелев розповів, чим важливий цей документ: «Реалізація Плану дозволить поступово створити сприятливі умови для мільйонів волонтерів в нашій країні. У цій роботі планується задіяти багато федеральні відомства, велика роль відведена суб'єктам Росії. Важливо створити ефективні заходи підтримки суспільно-корисної діяльності, до якої залучено наші громадяни, зняти основні бар'єри в сприйнятті цього феномена і в цілому розширити можливість волонтерів брати участь в розвитку галузей охорони здоров'я, культури, соціального захисту, спорту, освіти, екології ».
«Ми провели громадські слухання в більшості суб'єктів Росії, залучили понад 2 000 чоловік, ключових експертів в області добровольчества. По суті справи, це результат роботи всієї країни », - додав Артем Метелев.
План передбачає реалізацію міжсекторальних заходів, спрямованих на розвиток волонтерства, в тому числі внесення змін до законодавства, які не тільки дозволять уніфікувати терміни «волонтерство» та «волонтерство», а й визначать повноваження федеральних органів виконавчої влади в області підтримки волонтерства (волонтерства). Також заплановано проведення наукових, соціологічних і статистичних досліджень, спрямованих на вивчення форм і масштабів участі громадян і організацій в добровольчої (волонтерської) діяльності, узагальнення кращих практик та розробка методичних матеріалів щодо фінансової підтримки волонтерства (волонтерства) в рамках надання субсидій соціально орієнтованим некомерційним організаціям.
Одним з важливих розділів Плану є заходи щодо вдосконалення механізмів взаємодії добровольчих (волонтерських) організацій з органами державної влади та зацікавленими організаціями, а також заходи щодо розвитку механізмів підтримки волонтерства (волонтерства). Тут передбачається розробка та затвердження єдиного календарного плану всеукраїнських і міжрегіональних заходів в області популяризації волонтерства (волонтерства), плану дій по інформаційній підтримці, підвищення кваліфікації посадових осіб та працівників органів виконавчої влади, моніторинг реалізації заходів підтримки волонтерства в суб'єктах Російської Федерації, і багато іншого.
В окремий розділ винесені заходи, спрямовані на розвиток добровольчого (волонтерського) руху за пріоритетними напрямами, в тому числі патріотичної спрямованості.
Очікувані результати реалізації Плану - це поява єдиної термінології, визначення повноважень органів виконавчої влади в області підтримки волонтерства, а також координація міжвідомчої взаємодії, уявлення об'єктивної інформації про волонтерство, формування науково-аналітичної бази з метою поліпшення заходів з розвитку добровольчої (волонтерської) діяльності.
Планом визначено контрольні показники, серед яких, наприклад, виділено чи розвиток волонтерства в якості окремого напрямку конкурсу субсидій для соціально орієнтованих некомерційних організацій, частка добровольчих організацій, що здійснюють свою діяльність на базі федеральних державних освітніх організацій вищої освіти, питома вага чисельності молодих людей у віці від 14 до 30 років, які беруть участь в добровольчої (волонтерської) діяльності, та інші.
Ухвалення цього документа має велике значення в тому числі і для Самарської області, де зараз, напередодні Чемпіонату світу з футболу-2018 активно розвивається волонтерство і відкриті центри підготовки волонтерів, а розпорядженням Губернатора Самарської області Миколи Івановича Меркушкина від 25 листопада 2016 року № 657 р затверджено Концепцію програми «Міські волонтери».
План заходів з розвитку волонтерського руху в РФ до 2010 року