Прийоми оформлення відкритих просторів - веранд, терас і балконів



Свіжість - якість, яка цінується дуже дорого, починаючи від свіжих ідей в бізнесі і закінчуючи свіжими устрицями на вечерю. У дизайні і архітектурі свіжими в прямому і переносному сенсі є прийоми оформлення відкритих просторів - веранд, терас і балконів.




Крім безперешкодного доступу свіжого повітря веранди, тераси і балкони об'єднує ще одна обставина - якими вони будуть, вирішується на стадії проектування і будівництва будинку, будь то міська висотка або котедж. Пізніше за допомогою оформлення і декоративних прийомів можна тільки підкреслити достоїнства або нівелювати недоліки простору і відкривається виду, а також зробити відпочинок максимально комфортним. Адже розслаблятися, мріяти, дрімати, вести неспішні бесіди, пити чай з варенням - традиційні заняття і для післяобідньої дачного життя, і для міського літнього вечора. Але, буває, що балкон служить не місцем для насолоди кавою, а місцем де ми складуємо непотрібні речі. Рішення одне - балкони під ключ ціни невисокі, сміливо замовляйте і насолоджуйтеся видом.

Зимовий сад - можливість насолоджуватися соковитою зеленню і екзотичними рослинами круглий рік, не залишаючи меж свого будинку або квартири. Про корисні для здоров'я властивості такого захоплення ботанікою, як розведення рослин, всім відомо. Також результати флористичних експериментів можуть стати прикрасою практично будь-якого інтер'єру, наприклад мальовничій зоною в вітальні або їдальні. Зимовий сад може зайняти цілу кімнату, а в заміських будинках - навіть спеціально збудований павільйон-оранжерею, який прикрасить ділянку своєї, припустимо, незвичайною формою з ефектним склінням. А вечорами освітлена зсередини оранжерея стане ще й зачаровує світиться об'єктом.



Відкриті тераси, які використовуються тільки в теплу пору року, можуть щосезону декоруватися по-новому. Але якщо говорити про гармонійне поєднання природи та інтер'єру, то можна запозичити прийоми оформлення традиційних японських будинків. Використовувати натуральні матеріали - циновки, дерево, тонку тканину або папір - для виготовлення ширм і перегородок і вловити своєрідну гармонію в пропорціях. А сад каменів може замінити кам'яна стежка. На такий терасі добре розмовляти, дегустувати рідкісні сорти чаю і займатися йогою або, наприклад, дихальною гімнастикою.


Строгий мінімалістський будинок добре виглядає тільки тоді, коли простір навколо відповідне. І в цьому випадку тераси і альтанки грають швидше архітектурно- композиційну роль. Мінімалістами категорично відкидається звична котеджна архітектура з фольклорними мотивами. На їхню думку, найкраще простір можуть підкреслити площині, які, власне, і стають терасами. Однак виправдано і зведення архітектурних споруд малих форм, які, на відміну від житлового будинку, можуть бути більш сміливими і авангардними. З них виходять дуже стильні веранди та альтанки. Монументальні печі, дизайнерські каміни і лаконічна меблі - все працює на образ будинку-концепції.



Квіти, листя, стебла, дерева вже давно обжилися в наших інтер'єрах - у вигляді рослинних мотивів в орнаментах і малюнках. Одна з нових тенденцій в оформленні - природа, яка увійшла в інтер'єр, така, яка вона є. Прекрасна і без прикрас. Гілки дерев стають частиною меблів, мох - килимом, листя - обробкою, квіти - декором. Декоратори часто використовують цей прийом. З його допомогою добре виходить настрій стародавнього, порослого плющем замку або альтанки в саду. Він в тому чи іншому вигляді може бути присутнім на веранді або на балконі.


Дахи - невід'ємна частина міської романтики. Традиційні місця для закоханих і художників поступово перетворюються в престижні пентхауси, мансарди, тераси. А в історії архітектури даху давно розглядали як можливість мати відкрите і досить великий простір там, де щільна міська забудова не дозволяє бачити лінію горизонту. Слідом за Токіо і Нью-Йорком у великих містах все частіше зустрічаються тераси і сади на дахах. Прийоми їх оформлення подібні до тих, що використовуються в наземних спорудах. Особливу увагу варто приділити питанню безпеки і захисту від вітру. А також передбачити ілюмінацію для романтичного вечора або дружньої вечірки.



Архітектор Сергій Кривошеєв:


Цей будинок ми створювали для людини, всерйоз захопленого розведенням рослин і ландшафтним дизайном, професіонала в цій справі. І наявність великого зимового саду було основною умовою проекту. Він зайняв приблизно 1/4 площі будинку і став центром інтер'єру, сполучною простором (розташований на місці центрального холу, і звідси є виходи в вітальню, їдальню, спальню і басейн). З одного боку, все тут створено для рослин - планування простору, двох'ярусне освітлення з денним та електричним світлом. Але в цьому зимовому саду дуже органічно відчувають себе і люди. Саме тут розмістилися зона релаксації, вітальня з диванами, їдальня і музичний салон.


Архітектор Артурас Імбрасас:


Ми мали справу з уже готовим балконом. І, оскільки балкон від вітальні відділяло лише скління, ми вирішили посилити ефект перетікання простору за допомогою єдиного рівня підлоги, а також заміною вікна на орні двері, так що в теплу пору року кімната і балкон об'єднуються. Особливу увагу ми приділили підлозі. Він виконаний з бразильського дерева зі спеціальною обробкою-не боїться води і перепаду температур. І в нього вбудовані джерела світла. Відбитий від стелі світло виходить розсіяним і дуже м'яким. Крім шезлонгів на цьому балконі можуть розташовуватися невеликий столик і торшер, створюючи камерну атмосферу вечорами.


Архітектор Ольга Мотина:


Основним нашим задумом було створити ілюзію вулиці або внутрішнього дворика. Для цього ми використовували фактуру цегляних стін і виклали підлогу бруківкою. А основним декоративним елементом стала кування.


Архітектор Михайло Соловйов-Петко:


Ковані стіл, стільці і колонка для води були виготовлені за нашими ескізами. До них підібрали квіти в горщиках (нарочито звичайні, не екзотичні) і вуличні годинник. Для створення ілюзії більшого простору балкона ми використовували дзеркало, а його форма арки підкреслює схожість з внутрішнім двориком. Брутальність колони ми нівелювали кованим ажуром.


Архітектор Ігор Сушков:


Історичний вигляд будинку і оригінальні балконні решітки продиктували стиль оформлення балкона. Мені ж хотілося створити на цьому невеликому затишному балконі відчуття відкритого сонячного дворика. В обробці використовували плитку для підлоги з малюнком зеленого кольору-он добре поєднується з кольором фасаду будинку. Широкі підвіконня з вапняку зручні і виконують функцію полиць. У сонячний день мереживна тінь від кованої решітки-такий же повноправний елемент декору, як ажурна меблі з вишуканими вигинами спинок і світильники з вітражними стеклами.


Архітектор Сергій Серпухов:


На цю велику терасу (близько 40 квадратних метрів) є виходи з кожної кімнати квартири, і нам хотілося створити незвичайне і приємне простір, робоча назва якого було «східний чайний храм». Половина тераси має безшовне скління, яке при гарній погоді можна зрушити в одну сторону і отримати відкритий простір. А в холодну пору року на ній тепло за рахунок підлог з підігрівом. Для її оформлення ми використовували різьблені меблі ручної роботи з екзотичних порід дерева, спеціально привезену з Індонезії. Такі меблі вимагала особливого оточення. Ми підібрали екзотичні хвойні рослини з кулястої кроною.