Принципи і правила громадянства РФ




Реєстрація в Москві

Принципи і правила громадянства РФ

Принципи громадянства РФ і правила, що регулюють питання громадянства РФ не можуть містити положень, що обмежують права громадян за ознаками соціальної, расової, національної, мовної чи релігійної приналежності. Громадянство РФ є єдиним і рівним незалежно від підстав його придбання. Проживання громадянина РФ за межами РФ не припиняє його громадянства Російської Федерації. Громадянин РФ не може бути позбавлений громадянства РФ або права змінити його. Громадянин РФ не може бути висланий за межі РФ або виданий іноземній державі. Російська Федерація заохочує придбання громадянства РФ особами без громадянства, які проживають на території РФ.
Наявність у особи громадянства РФ або факт наявності в особи в минулому громадянства СРСР визначається на підставі законодавчих актів РФ, РРФСР або СРСР, міжнародних договорів РФ, РРФСР або СРСР, що діють на день настання обставин, з якими пов'язується наявність у особи відповідного громадянства.
Заяви з питань громадянства РФ подаються за місцем проживання заявника: особою, яка проживає на території РФ в територіальний орган ФМС, особою проживають за межами РФ і не мають місця проживання на території РФ в дипломатичне представництво або консульська установа РФ знаходиться за межами РФ. Заява подається заявником особисто. У разі, якщо заявник не може подати заяву особисто в зв'язку з обставинами, що мають винятковий характер і підтверджене документально, заяву і необхідні документи можуть бути передані на розгляд через іншу особу або надіслані поштою.
В цьому випадку, справжність підпису особи, яка підписала заяву, засвідчується нотаріальними записами.
Заява про зміну громадянства дитину або не дієздатної особи подається їх батьками, або іншими законними представниками за місцем проживання заявника або за місцем проживання дитини.
Питання про прийом в громадянство Російської Федерації в Загальному порядку відповідно до статті 13 цього Закону, поновлення у громадянстві РФ в загальному порядку відповідно до статті 15 (іноземні громадяни та особи без громадянства, які раніше мали громадянство РФ і оформили вихід з громадянства Російської Федерації ), а також вихід з громадянства РФ в загальному порядку відповідно до частини 1 статті 19 та частиною 1 статті 26 цього федерального закону, здійснюються на підставі Указу Президента Російської Федерації.
Вихід з громадянства РФ особи, що проживає на території РФ, здійснюється на підставі добровільного волевиявлення в спрощеному і загальному порядку.
Вихід з громадянства РФ не допускається, якщо громадянин РФ:
1 має не виконане перед РФ зобов'язання, встановлене Федеральним законом;
2 притягнутий компетентними органами РФ в якості обвинуваченого у кримінальній справі або стосовно його є що вступив в законну силу і підлягає виконанню обвинувальний вирок суду;
3 не має іншого громадянства і гарантій його придбання.
Прийом в громадянство Російської Федерації в спрощеному порядку набуття чи припинення громадянства РФ - порядок розгляду питань громадянства та прийняття рішень з питань громадянства РФ щодо осіб, на яких поширюються умови передбачені цим Законом, здійснюється на підставі рішення управління ФМС Росії по м Москві.
Управління ФМС Росії по м Москві здійснює прийом і розгляд та оформлення громадянства РФ за заявами в спрощеному (реєстраційному порядку) від громадян Республік Киргизстану, Казахстану і Білорусі, поданих відповідно до Міжурядової Угоди від листопада 2000 року, і відповідно до указу Президента Російської Федерації від 19 жовтня 2011р. №1391 з внесеними змінами до пункту 22.1 Положення про порядок розгляду питань громадянства російської Федерації, що передбачає прийом заяв про набуття громадянства Російської Федерації тільки при наявності дозволу на проживання в Російській Федерації.
Прийом документів про набуття громадянства Російської Федерації здійснюється окружними відділеннями з питань громадянства РФ, РВП і ВЖ ОУФМС Росії по м Москві.

Читайте також