Привітання з ювілеєм Ользі Хомушку! »Tuva.Asia

Сьогодні відзначає ювілей доктор філософських наук, професор, ректор

, Член редколегії нашого видання Ольга Матпаевна Хомушку. З цього приводу ми направили їй привітання: "У цей день хотілося б підкреслити значення Ваших досягнень, Вашої діяльності: Ви внесли значний вклад в розвиток наукового знання, всебічно досліджуючи проблеми релігійного життя сучасної Туви, збагачуючи і в цілому релігієзнавство, і тувіноведеніе; Ви - перший доктор філософських наук республіки і ми дуже пишаємося цим; Ви - прекрасний оратор, що робить Вас незамінним провідним всіх найважливіших зібрань інтелігенції Туви; Ви - дуже перспективний організатор науки і освіту: я, під Вашим керівництвом

успішно розвивається і буде розвиватися; і все це чудово поєднується з тим, що Ви - прекрасна жінка і чудова мама.

Ваш ювілей особливо значимий не тільки для Ваших безпосередніх колег, друзів, а й для всієї наукової громадськості Туви. Ми всі сподіваємося на подальше процвітання головного вузу Туви під Вашим керівництвом, а також розвиток нашого єдиного в світі загального журналу тувіноведов.

Бажаємо Вам щастя, здоров'я, подальших творчих успіхів ".


Мабуть, зараз нікого не здивує жінка-керівник. Або здивує? Адже не просто відділу в установі або виробничого підприємства. А державного вузу республіки! В історії тувинського держуніверситету вперше таким великим освітнім закладом сьогодні керує жінка.
Знайомтеся: доктор філософських наук, професор, депутат Хурал представників р Кизила Хомушку Ольга Матпаевна. Напередодні її ювілею (по великому секрету - її день народження 10 квітня) кореспондент газети зустрівся з ректором, щоб поговорити не тільки про роботу, а й особистому житті. Де ж ця красива, чарівна, але дуже вимоглива до себе і оточуючих жінка знаходить час на все? Невже в керованому нею університеті, який по праву вважається кузнею кадрів, навчилися розтягувати добу ?! Ні, просто вміють працювати і Мабуть, зараз нікого не здивує жінка-керівник укладатися в терміни.
- Ольга Матпаевна, посаду ректора дуже відповідальна і часом непосильна навіть для чоловіків. Треба бути не тільки висококваліфікованим фахівцем у своїй сфері діяльності, але і розумним управлінцем, тим більше в такому численному колективі, як університет. Коли Ви зайняли цей пост?
- Я пройшла конкурсний відбір з 5-ти претендентів і призначили ректором наказом міністра освіти і науки Російської Федерації в лютому 2014 року. Перш ніж стати ректором, я викладала, потім була заступником міністра кадрової політики і навчальних закладів Республіки Тива, проректором з наукової роботи та міжнародних зв'язків ТувГУ . Все це дозволило отримати життєвий досвід, вміння розбиратися в людях, дало знання різних напрямків роботи.
- Чи пам'ятаєте ви свій перший день, коли стали ректором? Ось зайшли в кабінет, сіли за стіл і ... далі?
- Чесно кажучи, немає, у мене взагалі той період часу йшов як в якоїсь «нереальності», як мені сказали потім, що, мабуть, я не могла вчинити по-іншому, проте, можливо, ще до кінця не усвідомлювала, що з цього моменту я беру на себе відповідальність за величезну кількість людей, і за багато іншого. Але мене з дитинства вчили не боятися відповідальності. В той момент, пам'ятаю, промайнула думка: батьки, напевно, пишалися б мною.
- Успіх в роботі багато в чому залежить від тих, хто пліч-о-пліч поруч з вами ...
- Звичайно. У мене хороша команда - проректора, декани, завідувачі кафедрами, керівники різних підрозділів, всі вони - професіонали своєї справи, на яких я можу покластися.
- Чи важко керівнику сказати: немає?
- Так, іноді дуже важко буває відмовити, особливо, коли мова йде про людину, її майбутнє, напевно, я не завжди буваю і права, і іноді доводиться вибирати між справедливістю і особистими симпатіями, наскільки це у мене виходить ... Взагалі, я думаю , що до жінки-керівника в суспільстві (будь-якому!) завжди дуже пильну увагу, кожен раз доводиться доводити свою спроможність.
- Минулий 2015 рік був для університету особливим - ювілей!
- Двадцятирічний ювілей наш університет зустрів гідно. Великим подарунком до нашого ювілею стало і завершення довгобуду: навчально-лабораторного корпусу, будівництво якого почалося ще в 1989 році. Крім цього ми успішно пройшли акредитацію своїх освітніх програм. А проект «Розробка програми бакалаврату в області відкритого і дистанційного навчання за напрямом підготовки« Енергоефективність при будівництві будівель в Російській Федерації, Китаї та Азербайджані »став переможцем міжнародного конкурсу« Еразмус + ». У 2015 році університет увійшов до Асоціації регіональних адміністрацій Північно-Східної Азії.
- Стоп, стоп. Я знаю, Ольга Матпаевна, що про Ваше університеті, досягнення Ви можете говорити нескінченно. Тому що любите свою справу. Однак - ювілей. І Ви, я знаю, як зараз кажуть, - що відбулася жінка у всіх планах. Давайте поговоримо про сім'ю.
- У мене улюблений і люблячий чоловік Віктор. Двоє дітей, старша - Настя - вже має свою сім'ю, живе в Улан-Уде, три роки тому вона подарувала нам чудесного онука - Івана. А молодшому синові - Олексію - п'ятнадцять, він поки навчається у восьмому класі і хоче бути поліцейським.
- Багато людей не можуть відповісти на питання: яка у них є мрія. А Ви можете відповісти? Про що мрієте?
- Мрія ... Найбільша мрія - щоб у всіх було все добре, щоб не було тероризму, землетрусів, війн і т.д., а якщо не так глобально, хочу, щоб наші діти могли самі мріяти і здійснювати свої мрії, щоб не боялися придумувати щось зовсім нове і йти до цього нового. Все в наших руках!
- З Днем народження від колективу газети «Плюс Інформ». Наукових досягнень і сімейного щастя!
- Спасибі.

Для довідки:
Ольга Матпаевна Хомушку народилася 10 квітня 1961 року о Реутова Московської області в родині математиків - Зої Василівни і Матпа Сумбуевіча Хомушку.
У 1979 році із золотою медаллю закінчила школу № 1 ім М. Бухтуєва в м Кизилі.
У 1983 році закінчила філософський факультет МДУ імені М. В. Ломоносова і в 1988 році там же вступила до аспірантури. Успішно завершила навчання захистом кандидатської дисертації в 1992 році.
У 2006 році в Російській Академії Державної служби захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора філософських наук.
Розмовляла Тетяна Рамазанова, фото з сімейного архіву О. Хомушку

Або здивує?
Де ж ця красива, чарівна, але дуже вимоглива до себе і оточуючих жінка знаходить час на все?
Невже в керованому нею університеті, який по праву вважається кузнею кадрів, навчилися розтягувати добу ?
Коли Ви зайняли цей пост?
Чи пам'ятаєте ви свій перший день, коли стали ректором?
Далі?
Чи важко керівнику сказати: немає?
А Ви можете відповісти?
Про що мрієте?