Про ІжГСХА з офіційного сайту Іжевської державної сільськогосподарської академії

  1. Про Іжевської державної сільськогосподарської академії - ІжГСХА в Іжевську
  2. Історія академії
  3. Факультети ІжГСХА в Іжевську
  4. агроінженерний факультет
  5. зооінженерний факультет
  6. лісогосподарський факультет
  7. Факультет ветеринарної медицини
  8. Факультет енергетики и електріфікації
  9. економічний факультет
  10. Факультет довузівської освіти
  11. Факультет додаткової професійної освіти
  12. Факультет заочного навчання
  13. Факультет неперервної професійної освіти
  14. Факультет Підвищення кваліфікації
  15. Контакти ІжГСХА в Іжевську, адреса на карті

Іжевська державна сільськогосподарська академія є єдиним вищим навчальним закладом Удмуртської Республіки, який випускає фахівців аграрного профілю

Іжевська державна сільськогосподарська академія є єдиним вищим навчальним закладом Удмуртської Республіки, який випускає фахівців аграрного профілю. За роки існування вузу було підготовлено понад 50 тисяч висококваліфікованих фахівців, велика частина яких працює в сільському господарстві. Багато в чому завдяки їх самовідданій праці Удмуртська Республіка входить в число кращих регіонів по сільськогосподарському виробництву в РФ. Академія по праву пишається своїми випускниками, які очолюють передові сільгосппідприємства республіки. Серед випускників вузу є депутати Держради і члени уряду УР.

Про Іжевської державної сільськогосподарської академії - ІжГСХА в Іжевську

Про Іжевської державної сільськогосподарської академії - ІжГСХА в Іжевську

Навчання в академії ведеться по 38 освітніми програмами, які відповідають федеральним стандартам

Історія академії

Федеральне державне бюджетне освітня установа вищої освіти «Іжевська державна сільськогосподарська академія» є правонаступником Московського зоотехнічного інституту конярства, створеного в 1943 році.

Наказом Міністерства вищої освіти СРСР від 18 серпня 1954 року Московський зоотехнічний інститут конярства був переведений в місто Іжевськ і реорганізований в Іжевський сільськогосподарський інститут.

У 1994 році інститут отримав статус академії.

Факультети ІжГСХА в Іжевську

агрономічний факультет

агрономічний факультет

Історія факультету починається в 1954 році, коли на базі Московського зоотехнічного інституту конярства (МЗІК) був сформований Іжевський сільськогосподарський інститут. Відкриття факультету було пов'язано із збільшеною потребою народного господарства в продукції рослинництва. Удмуртська Республіка відчувала гострий дефіцит фахівців агрономічного профілю.

Формування факультету йшло на основі кафедр і співробітників, що переїхали з МЗІКа. Це були: завідувач кафедри органічної та біологічної хімії, кандидат біологічних наук, доцент Гусєв Сергій Андрійович; завідувач кафедри неорганічної та аналітичної хімії, кандидат хімічних наук Дерендяев Семен Павлович; завідувач кафедри землеробства та рослинництва, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Степанов Євграф Хомич; завідувач кафедри фізвиховання Лямін Віталій В'ячеславович; а також асистент кафедри землеробства і рослинництва Кабанова Євгенія Олександрівна; викладач кафедри фізвиховання Пашкова Валентина Семенівна. Першим деканом інституту, який курирував зоотехнічний і агрономічний факультети, був доцент Сергій Андрійович Гусєв.

За минулі півстоліття минуло багато знаменних подій в житті факультету. Зараз це навчальний і науковий центр, де готують фахівців для сільськогосподарського виробництва, для сільськогосподарських науково-дослідних установ, здійснюють перепідготовку та підвищення кваліфікації фахівців, проводять наукові дослідження і забезпечують науковий супровід сільськогосподарського виробництва.

Щорічно студентами факультету на бюджетній основі стають 75-100 чоловік як з Удмуртії, так із сусідніх і віддалених регіонів Росії і ближнього зарубіжжя. Факультет має необхідну базу для навчання, проходження практик і проведення наукових досліджень. Студенти та аспіранти проводять наукові дослідження на дослідному полі і в лабораторіях кафедр факультету.

агроінженерний факультет

Підготовка інженерів-механіків в Іжевському сільськогосподарському інституті (ІжСХІ) почалася на прохання Уряду Удмуртської АРСР в 1955-1956 навчальному році на базі агрономічного факультету.

З 1957-1958 навчального року факультет МСГ стає самостійним підрозділом ІжСХІ. На посаду декана був обраний Кургузкін Георгій Олександрович. Після реорганізації були сформовані три кафедри: кафедра сільськогосподарських машин, кафедра фізики та вищої математики, кафедра тракторів, автомобілів і технології металів.

У наступні роки деканами факультету працювали: Колесніченко Костянтин Якович (1969-70 рр., 1973-81 рр.), Логунов Володимир Іванович (1970-71 рр.), Власов Віктор Григорович (1971-73 рр.), Максимов Леонід Михайлович ( 1981-84 рр.), Сунцов Юрій Іванович (1984-2006).

Становлення факультету практично завершилося до 1960 року. До цього періоду на факультеті МСГ було сформовано вісім кафедр: «Фізика», «Механіка і вища математика», «Деталі машин і графіка», «Трактори і автомобілі», «Технологія металів і ремонт машин», «Експлуатація машинно-тракторного парку» , «Електрифікація і механізація тваринницьких ферм», «Сільськогосподарські машини».

У 1978 році на факультеті було створено студентське конструкторсько-дослідницьке бюро (Скиба).

У 1993 році був проведений набір студентів на спеціальність «Механізація переробки сільськогосподарської продукції». В подальшому на базі факультету механізації сільського господарства був утворений факультет механізації переробки сільськогосподарської продукції, до складу якого увійшли три кафедри - кафедра механізації переробки сільськогосподарської продукції », кафедра процесів і апаратів і кафедра технології конструкційних матеріалів. Факультет очолив доцент кафедри експлуатації машинотракторного парку Скуругін Іван Миколайович. У 1998 році роботу факультету очолив доцент кафедри сільськогосподарських машин Максимов Павло Леонідович.

У 2002 році на факультеті механізації сільського господарства був проведений перший набір студентів на спеціальність «Технологія обслуговування та ремонту машин в агропромисловому комплексі».

У 2004 році на факультеті механізації переробки сільськогосподарської продукції було проведено перший набір студентів на спеціальність «Технологія продуктів громадського харчування».

У 2006 році відбулося возз'єднання факультетів механізації сільського господарства і механізації переробки сільськогосподарської продукції, утворився агроінженерний факультет. Його роботу очолив доктор технічних наук Максимов Павло Леонідович.

зооінженерний факультет

Історія зооинженерного факультету бере свій початок з 30-х років минулого століття, коли Постановою Ради Народних Комісарів СРСР від 2 вересня 1931 року № 765 «Про заходи щодо розвитку конярства господарства» був організований Московський інститут конярства на базі Московського кінного заводу. Метою створення цього ВНЗ стало виконання планового завдання по щорічній підготовці 300 зоотехніків-конярів. Інститут був розміщений поблизу станції Голіцино (45 км від Москви).

Перед Великою Вітчизняною війною Московський інститут конярства був закритий. Однак постановою Раднаркому СРСР і ЦК ВКП (б) від 12 травня 1943 він був відновлений і отримав назву Московського зоотехнічного інституту конярства (МЗІК).

У 1954 році Верховна Рада, Рада Міністрів Удмуртської АРСР звернулися до Ради Міністрів СРСР про переведення Московського зоотехнічного інституту конярства в місто Іжевськ і його реорганізації в Іжевський сільськогосподарський інститут Міністерства вищої освіти СРСР (Постанова Ради Міністрів СРСР від 5 серпня 1954 року № 1616). У відповідності до цього наказу в складі ІжСХІ було встановлено два факультети: зоотехнічний і агрономічний.

На основі наукового та навчального потенціалу Московського інституту конярства відбувалося комплектування кафедр факультету висококваліфікованими кадрами, оснащення навчальними посібниками та обладнанням.

На початку роботи факультету в 1954 році в його складі було 8 кафедр: приватного тваринництва, годівлі та розведення сільськогосподарських тварин, анатомії і фізіології сільськогосподарських тварин, ветеринарії з основами зоогігієни, загальної хімії, іноземних мов, економіки та організації сільськогосподарського виробництва.

В процесі розвитку інституту структура факультету, викладацький склад змінювалися. У 1982 році в інституті відкривається економічний факультет, куди переводяться кафедри організації сільськогосподарського виробництва і економіки сільського господарства.

У 1995 році на зооінженерному факультеті проводиться набір студентів на перший курс за фахом «Ветеринарія». У зв'язку з цим формуються наступні кафедри: патанатомії та гістології, незаразних хвороб і радіобіології. Після успішного проведення першого випуску спеціалістів ветеринарної медицини та акредитації спеціальності «Ветеринарія» у вересні 2000 року був організований ветеринарний факультет як структурний підрозділ академії.

лісогосподарський факультет

В середині 90-х рр. XX століття в Удмуртської Республіці виникла потреба у фахівцях з вищою освітою. Однак випускники профільних вузів країни неохоче приїжджали в лісгоспи та лісництва регіону для постійного тут проживання і роботи. Це і послужило підставою для відкриття в Іжевської ГСХА нової спеціальності «Лісове господарство».

Ідейним натхненником був доцент кафедри землеробства і меліорації Н.Г. Єфімов. За підтримки ректорату академії (В.В. Фокін, Л.І. Любимов) і Міністерства лісового господарства УР (Н.Я. Байраків) були підготовлені документи, а з 1 вересня 1995 року здійснено перший прийом студентів на дану спеціальність при агрономічному факультеті ( декан AM Ленточкін).

Через рік (у 1996 році) була сформована кафедра «Лісівництво», яку очолила доцент Т.В. Клімачева - випускниця (1967 рік) Московського лісотехнічного інституту (нині МГУЛ). Для роботи на цій кафедрі були запрошені випускники Удмуртского державного університету Н.Ю. Сунцова і Н.М. Ітешіна; Марійського державного технічного університету - Є.С. Логінова; Нижегородської сільськогосподарської академії - В.В. Ладигін. Запрошені з виробництва С.В. Українців, П.A. Артем'єв.

У 2000 році були створені ще дві випускаючі кафедри. Кафедру «Лісові культури» очолив професор, доктор сільськогосподарських наук А.К. Касимов. Для роботи на кафедрі були запрошені кандидат сільськогосподарських наук В.В. Шпагіна, А.С. Машівський, з виробництва - Н.В. Духтанова, В.В. Преснухин. Кафедру «Лісовпорядкування і таксація лісу» очолив професор, доктор сільськогосподарських наук П.А. Соколов. Для роботи на кафедрі були запрошені професор Н.І. Невзоров і А.А. Невзорова, доцент Н.Ш. Шукенбаева. На цій же кафедрі після закінчення лісогосподарського факультету ФГТУ ВПО Іжевська ГСХА працювали викладачами Д.Ю. Панкратов, А.С. Зеленін.

В результаті до складу лісогосподарського факультету, створеного 1 вересня 2000 року, увійшли чотири кафедри: лісівництва, лесозащіти і екології, лісових культур, лісовпорядкування і таксації лісу.

Велику допомогу в організації бази для проведення навчальних та виробничих практик надав Міністр лісового господарства Удмуртської Республіки (1996-2006 рр.), Кандидат економічних наук Н.Я. Байраків. Для ведення занять запрошувалися працівники та провідні фахівці Міністерства лісового господарства (далі Управління лісами Удмуртської Республіки); головний лісничий Е.Е. Семенових, начальник відділу лісового господарства, а в подальшому заступник міністра, головний лісничий А.А. Петров, начальник відділу охорони і захисту лісу В.Б. Мурзанаев, начальник відділу лісовідновлення А.І. Черенков та інші провідні фахівці. В даний час факультет тісно співпрацює з фахівцями Міністерства лісового господарства Удмуртської Республіки, очолюваного Р.З. Касимова, який надає допомогу факультету в рішенні багатьох питань, пов'язаних з виробничими практиками, навчальним процесом в цілому.

Професорсько-викладацьким складом кафедр здійснюється підготовка фахівців за напрямами бакалаврату: «Лісове справу» і «Землевпорядкування та кадастри». Підготовка магістрів ведеться за напрямом «Лісове справу».

Перший випуск фахівців лісового господарства був здійснений в 2000 році. За час існування факультету підготовлено та випущено фахівців лісового господарства - 773 особи, бакалаврів за напрямом підготовки «Лісове справу» - 42 людини, а також магістрів за напрямом підготовки «Лісове справу» - 12 осіб.

В даний час на факультеті дві випускаючі кафедри: лісівництва та лісових культур, лісовпорядкування і екології.

Навчально-методична робота:

Викладачами кафедр з усіх дисциплін розроблено робочі програми і навчально-методичні комплекси (УМК) відповідно до Державного освітнього стандарту вищої професійної освіти (ДОС 2000 року) і Федеральним державним освітнім стандартом третього покоління (ФГОС 2015 року). Розроблено методичні вказівки для проведення лабораторних, практичних і самостійних занять студентів, тестові завдання для поточного контролю успішності тощо

У 2006 році (автор П.А. Соколов) підготовлено до видання навчальний посібник з грифом УМО «Моделювання екосистем. Обробка результатів вимірювань ». И.Л. Бухаріна, К.Є. Ведерников, Т.М. Поварніціна (2007) підготували навчальний посібник «Еколого-біологічні особливості деревних рослин в урбанізованому середовищі», яке стало лауреатом Всеросійського конкурсу на краще електронний навчальний посібник 2009 року.

Факультет ветеринарної медицини

Підготовка студентів за спеціальністю 111201 - «Ветеринарія» почалася з 1 вересня 1995 року в базі зооинженерного факультету згідно з наказом № 184 від 30.01.1996 року Державного комітету Російської Федерації з вищої освіти.

Необхідність у фахівцях цього профілю стала на той час найнагальнішою проблемою: ветслужба Удмуртії була забезпечена ветеринарними лікарями на 41%. У республіці спостерігалася гостра нестача ветеринарних фахівців вищої кваліфікації, випускники шкіл в цей важкий в економічному відношенні час часто не могли виїхати на навчання в інший регіон країни і отримати професію ветеринара. Рішення було знайдено: в травні 1994 року Рада Міністрів Удмуртської Республіки виніс постанову «Про підготовку ветеринарних лікарів при Іжевському сільськогосподарському інституті з метою забезпечення господарств Удмуртії власними кадрами».

Ректорат розумів всю складність питання організації нового факультету, забезпечення його професорсько-викладацьким складом, розміщення кафедр і лабораторій на наявних площах навчальних корпусів, створення ветеринарної клініки за спеціальними клінічних дисциплін. Для цього були потрібні значні фінансові вкладення. Безсумнівно, це був досить сміливий і рішучий крок на шляху розвитку академії.

Незважаючи на великі труднощі, спеціальність розвивалася, і в 2000 році наказом № 290-К від 18.09.2000 року на базі зооинженерного факультету був створений факультет ветеринарної медицини, який очолив професор Трошин Євген Іванович.

До складу факультету увійшло 5 кафедр:

  1. кафедра незаразних хвороб і радіобіології
  2. кафедра патологічної анатомії і гістології
  3. кафедра анатомії та зоології
  4. кафедра фізіології сільськогосподарських тварин
  5. кафедра інфекційних та інвазійних хвороб


За рішенням Вченої Ради факультету, протокол № 12 від 05.09.2003 року та наказу по академії № 88 від 17.09.2003 року було вироблено переформування кафедр факультету ветеринарної медицини в нині чинні. Навчання студентів на цих кафедрах ведуть 5 докторів наук, професорів і 18 кандидатів наук, доцентів. За час існування факультету захищені три докторські дисертації: - Шагіахметовим Юрієм Сунагатовічем, Бурдовим Геннадієм Миколайовичем і Нових Миколою Миколайовичем; 15 кандидатських дисертацій.

На факультеті систематично ведеться робота по поліпшенню методики викладання. По багатьох дисциплінах розроблені багатопрофільні контрольні запитання та завдання. Для підготовки висококваліфікованих спеціалістів ветеринарної медицини на факультеті створена хороша матеріально-технічна база.

Особлива увага приділяється навчальним і виробничим практикам, які проходять в системі ветеринарних установ і в передових сільськогосподарських підприємствах зони розподілу випускників.

Вчені факультету активно займаються науковими дослідженнями в області профілактики і лікування захворювань тварин, створення і впровадження нових лікувальних препаратів. Проводять скринінгові дослідження протиепізоотичних, проти паразитарних заходів, мікроелементів і ін. За досягнення в області науки професору Нових А.А. присвоєно почесне звання Заслуженого діяча науки Удмуртської Республіки.

Факультет енергетики и електріфікації

Сімдесяті роки двадцяти століття в Нашій стране відзначаліся Бурхливий розвитку електріфікації сільського господарства. На селі начали будуваті Великі переробні сільськогосподарські об'єкти, створюваті обласні та Районні підприємства «СІЛЬГОСПЕНЕРГО». Таке становище було характерно для більшості регіонів Росії, в тому числі і для Удмуртії.

Для грамотної експлуатації електроустаткування потрібні були фахівці - інженери-електрики. Ініціаторами відкриття факультету «Електрифікація сільського господарства» виступили ректор сільськогосподарського інституту В'ячеслав Павлович Коврига та проректор з навчальної роботи Валентин Васильович Фокін.

Перший набір студентів на факультет в кількості 75 чоловік був виконаний в 1975 році. У 1976 році набрали 100 осіб.

Офіційне відкриття нового факультету було оформлено наказом по інституту в січні 1977 року. Таким чином, 10 січня 1977 року - це дата народження факультету електрифікації сільського господарства.

Всього на факультеті було створено сім кафедр. Три кафедри перевели з інших факультетів. Це кафедри «Історії», «Вищої математики», «електрифікації сільського господарства», після перекладу отримала назву кафедра «Автоматизованого електроприводу». Для створення інших кафедр були запрошені викладачі з Челябінського інституту механізації та електрифікації сільського господарства. З 1976 по 1978 роки з ЧІМЕСХ прибутку Карабаш Г.П., Носков В.А., Рен Ф.Д., Козинський В.А. і Шмігель В.Н. Були організовані кафедри «Теоретичні основи електротехніки», «Електричні машини», «Електричне освітлення і опромінення», перейменована в 1997 році в кафедру «Електропостачання», «Електротехнологія сільськогосподарського виробництва».

Велику допомогу в обладнанні нових лабораторій надали промислові підприємства і організації міста Іжевська. Поступово були створені всі необхідні для навчального процесу лабораторії.

Керівництво вузу приділяє велику увагу розвитку факультету. З введенням нового навчального корпусу в 1993 році всі спеціалізовані кафедри факультету переїхали і отримали нові приміщення. В даний час на факультеті є 22 спеціалізовані навчальні лабораторії, 3 комп'ютерні класи.

Навчальний процес постійно удосконалюється. У перші роки набір на факультет проводився за фахом 1510 - Електрифікація сільського господарства. З 1988 року почалася підготовка за фахом 311400 - Електрифікація і автоматизація сільського господарства.

Перший випуск інженерів-електриків був проведений в 1980 році. За роки існування факультетом з 1980 по 2017 рік було випущено 2605 інженерів-електриків за очною формою і 888 за заочною формою підготовки,

Подальший розвиток електроенергетики і теплоенергетики сільськогосподарського виробництва зажадало організувати підготовку інженерів-енергетиків. У зв'язку з цим в 2005 році на факультеті була відкрита нова спеціальність 140106 - «Енергозабезпечення підприємств». Відкриття даної спеціальності дало новий імпульс розвитку факультету. Організовано теплоенергетичні лабораторії, в найкоротші терміни освоєно викладання енергетичних дисциплін. До 2017 року було випущено 158 енергетиків за очною формою і 92 - за заочною формою навчання.

Сучасні умови ставлять жорсткі умови підготовки фахівців. Особливі вимоги пред'являються до якості навчання. У 2011 році були прийняті нові Федеральні державні освітні стандарти і факультет перейшов на підготовку бакалаврів і магістрів за напрямами «Агроінженерія» і «Теплоенергетика і теплотехніка». До 2017 року підготовлено 360 бакалаврів і 96 магістрів.

Для забезпечення нових вимог були проведені структурні перетворення факультету. У 2012 році факультет перейменований у факультет «Енергетики та електрифікації», в 2013 році на базі трьох кафедр: «Теоретичні основи електротехніки», «Електричні машини» і «Електропостачання» було створено кафедру «Електротехніка, електрообладнання та електропостачання», в 2014 році до факультету приєдналася кафедра «Філософія».

Таким чином, сьогодні факультет представлений трьома спеціалізованими кафедрами, двома гуманітарними кафедрами і однієї природничо кафедрою.

Факультет знаходиться в постійному розвитку, складені плани подальшого вдосконалення викладання на факультеті.

Навчання студентів не обмежена основною спеціальністю, за час перебування в стінах академії вони можуть отримати додатково робочі спеціальності, спеціальність перекладача. Велика увага приділяється науковій діяльності на факультеті. Багато студентів займаються в наукових гуртках, проводять наукові студентські дослідження, які щорічно доповідають на конференціях. Студенти мають можливість реалізувати себе в суспільному житті, в самодіяльності, для цього створені найсприятливіші умови на факультеті.

Всі ці роки наш факультет був одним з основних серед вузів Удмуртії, де проводилася і проводиться підготовка інженерів-електриків. Випускники користуються великим попитом не тільки в сільськогосподарських організаціях, але і на промислових підприємствах, а також в енергообслужівающіх і енергопостачальних організаціях Удмуртії.

Іжевська ГСХА і факультет енергетики і електрифікації по праву пишаються своїми випускниками. Багато з них досягли великих успіхів у своїй роботі, займають високі керівні пости.

Багато хто з випускників перейшли працювати в інші галузі виробництва, очолюють підприємства, працюють на відповідальних державних посадах.

За минулі роки своєї роботи ФЕЕ придбав великий досвід і популярність в Удмуртії. Щорічно спостерігається високий конкурс серед бажаючих отримати вищу освіту. На факультеті склався працездатний і висококваліфікований колектив викладачів. Багато з них заслужено мають подяки, урядові грамоти і нагороди. Колектив викладачів і лаборантів з високою відповідальністю виконують свої обов'язки по підготовці фахівців енергетиків.

економічний факультет

Історія економічного факультету починається з підготовки фахівців економічного профілю на базі кафедри економіки та організації сільськогосподарського виробництва в Іжевському сільськогосподарському інституті, відповідно до наказу Міністерства сільського господарства СРСР № 132 від 21.05.1982 року.

У вересні 1982 року був здійснений перший прийом на економічне відділення Іжевського сільськогосподарського інституту (нині ФГБОУ ВПО «Іжевська державна сільськогосподарська академія») двох груп, за спеціальностями 1715 «Економіка і організація сільського господарства» і 1740 «Бухгалтерський облік і аналіз господарської діяльності в сільському господарстві ».

Організація економічного факультету була нелегкою справою. Були відсутні досвід, необхідні кадри професорів і викладачів, навчальні плани і програми підготовки фахівців сільського господарства нового профілю і абсолютно нової орієнтації.

У 1984 році, на підставі наказу Міністерства сільського господарства СРСР № 60 від 3.04.1984 року. організований економічний факультет. Велика заслуга в створенні і становленні факультету, в розвитку економічної науки належить професору, доктору економічних наук, зав. кафедри економіки і організації сільськогосподарського виробництва, Брянських Євгену Петровичу і професору Власову Віктору Григоровичу, першому декану факультету.

В даний час заступниками декана економічного факультету є - к.п.н., доцент Кравченко Ніна Олександрівна, к.е.н., доцент Некрасова Олена Володимирівна, к.е.н., доцент залишається Гамлет Якович, диспетчерами факультету - Решетова Анна Анатоліївна, Алипова Катерина Леонідівна.

Факультет завоював і міцно утримує провідне становище в системі вищої освіти за економічними спеціальностями в регіоні.

У роки реформування всієї економічної системи країни відбулися колосальні зміни в економічній освіті. Тому колективу факультету довелося кардинально перебудовувати свою роботу, шукати нові освітні технології. Життя вимагало підготовки економістів нового типу, здатних працювати в умовах повної самостійності товаровиробників, багатоукладної економіки, ринкових відносин та в умовах найжорстокішого системної кризи. У ці роки була проведена структурна реорганізація факультету.

Сучасні умови привели до вдосконалення економічних напрямків вищої професійної освіти.

Навчання на факультеті здійснюється за спеціальностями:

  • «Бухгалтерський облік, аналіз і аудит» (кваліфікація «економіст») зі спеціалізацією «Бухгалтерський облік, аналіз і аудит в комерційних організаціях»;
  • «Економіка і управління на підприємстві АПК» (кваліфікація «економіст-менеджер») за спеціалізаціями «Оцінка власності», «Основи підприємницької діяльності», «Стратегічне планування на підприємстві АПК»;
  • бакалаврат за напрямом «Економіка» (кваліфікація «бакалавр економіки»);
  • бакалаврат за напрямом «Менеджмент» (кваліфікація «бакалавр менеджменту»).


Зараз економічний факультет - один з провідних факультетів академії. На факультеті навчаються разом із заочним відділенням понад 1500 студентів. На 7 його кафедрах працюють понад 100 викладачів, з них 7 професорів і понад 60 доцентів. Три кафедри є випускають за фахом «Економіка і управління на підприємстві АПК» і дві - за спеціальністю «Бухгалтерський облік, аналіз і аудит».

На кафедрах факультету є аспірантура, де навчаються понад 30 аспірантів очного і заочного навчання щорічно.

Підготовку студентів на факультеті здійснюють кафедри, очолювані провідними вченими академії: економіки АПК, організації виробництва і підприємництва, філософії, бухгалтерського обліку та аудиту, економічної кібернетики та інформаційних технологій, менеджменту та права, економічного аналізу і статистики.

В даний час на факультеті ведеться активна наукова робота і сформовані наукові школи професорами факультету Алборова Р.А., Осиповим А.К., Акмаровим П.Б., Гоголєвим І.М., Алексєєвої Н.А. відомі своїми дослідженнями в таких областях як вдосконалення управління господарюючими суб'єктами, фінансів, організації виробництва, праці та її оплати, а також інформаційного та контрольно-аналітичного забезпечення менеджменту.

Факультет довузівської освіти

Підготовка до ЄДІ (ОГЕ) - важливий період в житті кожного школяра. Від отриманих результатів багато в чому залежить його подальша доля. Тому про підготовку до ЄДІ (ОГЕ) краще подбати заздалегідь і довірити цей серйозний процес справжнім професіоналам.

На підготовчих курсах ФГБОУ ВО «Іжевська ГСХА» допоможуть заповнити прогалини шкільних знань з математики, фізики, хімії, біології, російської мови та суспільствознавства (предмети на вибір). Програма побудована таким чином, що Ви повторіть весь курс по предмету, отримаєте додаткові знання і якісно підготуватися до здачі ЄДІ (ОГЕ). Заняття проводять кваліфіковані викладачі, що мають великий педагогічний досвід з підготовки до ОГЕ, ЄДІ.

П'ять плюсів підготовчих курсів Іжевської ГСХА:

  1. Навчання на курсах ведуть досвідчені викладачі, що мають великий стаж роботи. Вони допоможуть школярам заповнити прогалину, отримати додаткові знання, якісно підготуватися до здачі ЄДІ (ОГЕ).
  2. Ведеться систематична робота з матеріалами ЄДІ (ОГЕ). За час навчання школярі будуть вирішувати тестові завдання, знайомитися з завданнями державних іспитів, що допоможе їм психологічно підготуватися до підсумкових випробувань.
  3. Вартість навчання (академічна година - 80 рублів) набагато нижче, ніж у репетиторів, а ось результат перевершить всі очікування! Випускники підготовчих курсів Іжевської ГСХА успішно здають всі іспити, вступають до вищих навчальних закладів Іжевська та інших міст РФ на бюджетні місця.
  4. Курси дають можливість школярам адаптуватися до вузівської системи навчання.
  5. Для слухачів курсів, налаштованих надходити в Іжевську ГСХА, приймальна комісія організовує зустрічі з ректором, деканами факультетів, в ході яких школярам допоможуть вибрати майбутню професію і факультет для вступу до вузу.

Факультет додаткової професійної освіти

Факультет додаткової професійної освіти (ФДПО) Іжевської ГСХА пропонує вам отримати другу вищу освіту за програмами магістратури або напрямками бакалаврату (в прискорені терміни).

ФДПО є структурним підрозділом ФГБОУ ВО Іжевська ГСХА і здійснює свою діяльність відповідно до наявної у академії ліцензією на право ведення освітньої діяльності № 1739 від 06 листопада 2015 року з освітніми програмами вищої освіти - бакалаврату та магістратури за заочною формою навчання з повним відшкодуванням витрат на навчання з боку юридичної або фізичної особи.

На факультеті навчаються понад 500 студентів з різних регіонів РФ та інших держав.

Факультет заочного навчання

Напрями навчання:

Напрямок бакалаврату:

  1. «Економіка»
  2. «Менеджмент»
  3. «Землевпорядкування та кадастри»
  4. «Агроінженерія»
  5. «Технологія продукції і організація громадського харчування»
  6. «Технологія виробництва и переробки сільськогосподарської продукції»
  7. «Лісове справу»
  8. «Теплоенергетика теплотехніка»
  9. «Зоотехнія»
  10. «Агрономія»
  11. "Техносферна безпека"


спеціальності:

  1. «Ветеринарія»
  2. "Економічна безпека"

Факультет неперервної професійної освіти

Закінчивши технікум (коледж, ліцей) і отримавши диплом про середню професійну освіту, ви маєте можливість продовжити освіту в системі безперервного навчання і здобути вищу освіту в прискорений термін на факультеті неперервної професійної освіти (ФНПО) Іжевської ГСХА.

Академія має великий досвід прискореного навчання студентів на базі середньої професійної освіти в рамках факультету неперервної професійної освіти, створеного в червні 2000 року як структурний підрозділ академії. За період існування факультет підготував 11000 дипломованих фахівців з вищою освітою.

Випускники факультету успішно працюють на посадах спеціалістів і керівників в різних галузях професійної діяльності: в державних і муніципальних установах, в банківській і фінансовій сферах, в нафтогазовій галузі, на підприємствах електропостачання та енергозабезпечення, в організаціях автотранспорту та агропромислового комплексу, в торгівлі і організаціях громадського харчування , на промислових підприємствах і в сфері послуг.

В даний час на факультеті навчаються випускники майже ста середніх професійних навчальних закладів Удмуртії, інших регіонів Росії і країн ближнього зарубіжжя. До навчання студентів залучається висококваліфікований професорсько-викладацький склад.

Навчальні заняття проводяться в добре оснащених навчальних кабінетах, лабораторіях і лекційних залах. Всі студенти забезпечуються, на безкоштовній основі, навчально-методичною літературою, послугами бібліотеки, читальних залів, комп'ютерних класів.

Іногороднім студентам на період навчально-екзаменаційних сесій надається гуртожиток.

Факультет Підвищення кваліфікації

В умовах економіко-правових перетворень і впровадження нових зразків техніки і технологій у виробництво, цілеспрямоване і планомірне формування готовності працівників якісно виконувати професійну діяльність є однією з головних задач при організації додаткової професійної освіти.

Порядок і умови реалізації освітніх програм встановлюються відповідно до федеральних державних освітніх стандартів, Типовим положенням про освітній установі додаткової професійної освіти (підвищення кваліфікації) фахівців, іншими нормативно-правовими актами.

Діяльність факультету спрямована на формування у фахівців високого професіоналізму, сучасного економічного мислення, вміння працювати в умовах ринкових відносин.

Додаткові освітні програми допомагають фахівцям підвищити свій професійний рівень. На лекціях і семінарах висвітлюються найбільш актуальні теми, слухачі отримують кваліфіковану консультацію, можливість обмінятися досвідом зі своїми колегами, встановити ділові відносини з новими партнерами. Навчальний процес на факультеті здійснюється відповідно до річного календарним навчальним графіком. Навчальні заняття проводяться з навчально-тематичними планами і програмами, погодженими з замовником. Навчання ведеться за очною, очно-заочної та заочної форм навчання відповідно до навчального графіком і розкладом занять на кожен день. Інформаційне та консультаційне обслуговування здійснюється шляхом проведення консультацій в процесі навчання в умовах виробництва, а також організацією семінарів і конференцій.

Факультет підвищення кваліфікації - це згуртована команда творчих та енергійних професіоналів, які мають високим інтелектуальним потенціалом і досвідом роботи в сфері навчання та інформаційної підтримки. Факультет підвищення кваліфікації має одну з найкращих в республіці навчально-матеріальною базою. До послуг слухачів - досвідчений професорсько-викладацький склад, сучасні технології навчання, затишні аудиторії та лабораторії, оснащені новітнім обладнанням, комп'ютерні класи.

Під час навчання всі слухачі забезпечуються комплектом інформаційно-довідкових матеріалів, гуртожитком. Після закінчення навчання слухачам видаються документи державного зразка (дипломи, свідоцтва, посвідчення), відповідно до виконаної навчальною програмою.

Контакти ІжГСХА в Іжевську, адреса на карті

Адреса: вулиця Студентська, будинок 11, місто Іжевськ, республіка Удмуртія, 426069

Телефон: 8 (341) 258-99-48

Джерело: ІжГСХА Офіційний сайт Іжевської державної сільськогосподарської академії - izhgsha.ru



Ангеліна