- Історія Уральського державного архітектурно-художнього університету - УрГАХУ
- Факультети та інститути в УрГАХУ
- факультет дизайну
- Інститут образотворчих мистецтв
- Факультет очно-заочної освіти
- Факультет довузівської подготовки
- Факультет додаткової професійної освіти
- Аспірантура в УрГАХУ
- Відео: Презентація УрГАХУ
Уральський державний архітектурно-художній університет є одним з провідних вузів країни, які готують висококваліфіковані кадри в галузі містобудування, архітектури, дизайну, образотворчого мистецтва. Це складний освітній, науковий і творчий комплекс, що забезпечує безперервну багаторівневу підготовку фахівців, яка включає довузівську підготовку, бакалаврат, специалитет, магістратуру, аспірантуру, підвищення кваліфікації та професійну перепідготовку.
Історія Уральського державного архітектурно-художнього університету - УрГАХУ
Уральський державний архітектурно-художній університет є одним з провідних вузів країни, які готують висококваліфіковані кадри в галузі містобудування, архітектури, дизайну, образотворчого мистецтва.
Історія університету бере свій початок в 1947 році, коли в Уральському індустріальному інституті (нині Уральський федеральний університет) була створена кафедра архітектури, на базі якої в 1967 році була відкрита філія Московського архітектурного інституту, перетворений в 1972 році в самостійний Свердловський архітектурний інститут. У 1995 році інститут отримав державний статус академії.
Наказом Міністерства освіти і науки РФ № 1246 від 29 жовтня 2015 року приватний виш перейменований в федеральне державне бюджетне освітня установа вищої освіти «Уральський державний архітектурно-художній університет».
В даний час УрГАХУ - найбільший в Росії вуз архітектурно-художнього профілю, єдиний в Уральському федеральному окрузі. Це складний освітній, науковий і творчий комплекс, що забезпечує безперервну багаторівневу підготовку фахівців, яка включає довузівську підготовку, бакалаврат, специалитет, магістратуру, аспірантуру, підвищення кваліфікації та професійну перепідготовку.
В університеті реалізуються основні освітні програми за спеціальностями та напрямками підготовки укрупнених груп напрямів підготовки і спеціальностей вищої освіти «Культура і мистецтво», «Будівництво та архітектура» і за програмами післявузівської професійної освіти. Освітні програми підготовки, реалізовані в УрГАХУ, входять в рейтинг кращих програм в рамках проекту «Кращі освітні програми інноваційної Росії», який проводиться щорічно журналом «Акредитація в освіті» спільно з Національним центром суспільно-професійної акредитації.
В університеті навчається близько 2300 студентів та 55 аспірантів. Науково-освітню діяльність здійснює кваліфікований склад педагогів чисельністю близько 300 осіб. Серед них 49 докторів і професорів, близько 100 кандидатів наук і доцентів. Понад 100 викладачів є членами творчих спілок - Союзу архітекторів, Спілки дизайнерів, Спілки художників і Спілки кінематографістів Росії.
У структурі університету 5 факультетів: Архітектури, Дизайну, Очна-заочного (вечірнього) навчання, довузівської підготовки, Додаткового професійної освіти; Інститут образотворчих мистецтв. Також працює аспірантура.
Університет здійснює багаторівневу підготовку за напрямами «Архітектура» та «Дизайн» з термінами навчання за освітніми програмами бакалавра архітектури - 5 років, бакалавра дизайну - 4 роки, магістра архітектури - 2 роки, магістра дизайну - 2 роки. За спеціальностями образотворчого мистецтва - наскрізна підготовка з терміном навчання 6 років.
В університеті найбільша на Уралі бібліотека з архітектури і мистецтва - 80 тис. Томів, Музей архітектури і дизайну, сучасний спорткомплекс, спортивна база на озері Шарташ, 2 гуртожитки на 600 місць, комплекс громадського харчування. Загальна площа навчально-лабораторної бази становить понад 30 тис. Кв. м. На базі університету успішно працює єдиний в країні Уральський центр розвитку дизайну, створений в 2008 році за підтримки Міністерства економіки РФ, Губернатора та Уряду Свердловської області.
В університеті працює видавництво, журнал «Архитектон», що входить до списку провідних рецензованих журналів ВАКу, студентська газета «Архіпелаг».
Аналіз основних показників демонструє зростання і розширення сфери наукової діяльності, підвищення наукового і практичного ефекту від проведених робіт. Зростає число публікацій викладачів, аспірантів і студентів в наукових журналах, в тому числі і в журналах, рекомендованих ВАК. За рейтингом цитування та інтенсивності публікаторськой діяльності УрГАХУ займає перше місце серед архітектурно-художніх вузів Росії.
У 2013 році УрГАХУ увійшов до складу Міжнародної асоціації університетів і коледжів мистецтв, дизайну і медіа «Cumulus» і пройшов перший етап валідації освітніх програм з архітектури спільної з комісією МСА - ЮНЕСКО.
Студенти та аспіранти УрГАХУ - постійні призери щорічних міжнародних, всеукраїнських та регіональних конкурсів: «Архітектура», «Євразійська премія», «Кінопроби», «Рука майстра», «Малі архітектурні форми міста Єкатеринбурга», а також постійні призери конкурсів промислового дизайну, що проводяться міжнародними гігантами в світі електроніки та автомобілебудування - концернами «Міцубісі моторс», «Фольксваген», «Самсунг електронікс».
Професори університету - лауреати міжнародних конкурсів «Алмазна премія миру», «Золота пальмова гілка» в Каннах, на кращий підручник з архітектури, міжнародного фестивалю «Зодчество», відзначені національним призом «Вікторія», «Кришталевий Дедал», золотими медалями та дипломами за кращі монографії, каталоги і творчі роботи.
В цілому студенти і викладачі університету стали лауреатами та дипломантами близько 120 конкурсів, фестивалів, виставок.
В університеті застосовуються сучасні освітні технології: дистанційне навчання, інтерактивні методи, інтернет-тестування і ін.
Активне студентське життя організовує студентський Рада. При ньому працюють спортклуб, студентський клуб, студентський театр, Театр моди, поетичне об'єднання.
Випускники працюють головними архітекторами в великих містах Росії (Єкатеринбург, Сочі, Тюмень, Красноярськ і ін.), А також провідними дизайнерами в корпораціях «КАМАЗ», «ВАЗ», «Ніссан», «Пежо», «Тойота» та ін.
УрГАХУ має договірні зв'язку і здійснює міжнародне співробітництво з Паризьким університетом «Сорбонна», Флорентійським університетом, з рядом університетів і фірм Великобританії, США, Японії, Китаю, Південної Кореї, Німеччини, Канади.
З кожним роком розширюється інформаційний простір вузу. Розвивається і модернізується парк комп'ютерної техніки та обладнання. В університеті близько 700 комп'ютерів і понад 300 одиниць друкарської і копіювальної техніки, 11 комп'ютерних аудиторій.
Факультети та інститути в УрГАХУ
факультет архітектури
Підготовка бакалаврів ведеться за напрямками:
07.03.01 Архітектура,
07.03.04 Містобудування (профіль підготовки - містобудівне проектування).
Тривалість навчання - 5 років. Після захисту дипломного проекту - надання кваліфікації бакалавра і отримання диплома.
Підготовка магістрів ведеться за напрямком:
07.04.01 Архітектура
Нормативний термін підготовки магістрів - 2 роки. Після захисту магістерської дисертації - привласнення кваліфікації і отримання диплома.
Магістерські програми:
- теорія та історія архітектури;
- містобудівне проектування;
- архітектура будівель і споруд;
- ландшафтна архітектура;
- архітектурна реставрація і реконструкція;
- архітектура об'єктів промислової інфраструктури міста.
Навчання на факультеті денний, за рахунок коштів федерального бюджету або на платній основі.
Випускаючі кафедри:
- архітектури
Формування і становлення кафедри, заснованої в 1967 році, відбувалося під керівництвом яскравого, самобутнього педагога і вченого, доктора архітектури, професора Б.М.Дaвідсона, який заклав основу регіональної архітектурної школи. Історично склалося назва кафедри - кафедра архітектури житлових і громадських будівель.
За минулі роки кафедрою підготовлено сотні фахівців в галузі архітектури житлових і громадських будівель, які успішно працюють в багатьох містах Уральського регіону, Росії та інших країн в області архітектурної практики, науки і освіти.
В даний час на кафедрі проводиться підготовка магістрів (магістерські програми «Архітектура житлових і громадських будівель» і «Архітектура будівель і споруд»), крім того кафедра готує студентів 5-6 курсу факультету очно- заочного навчання за спеціалізацією «Архітектура житлових і громадських будівель» . На кафедрі ведеться підготовка аспірантів.
У штаті кафедри працюють висококваліфіковані фахівці. Більшість викладачів кафедри займається реальним проектуванням. Основний напрямок наукової та навчально-методичної діяльності - архітектура житлових і громадських будівель і багатофункціональних комплексів, її теорія і практика. Публікації, проекти і наукові розробки викладачів кафедри присвячені архітектурі цивільних будівель.
- містобудування
Кафедра відкрита в 1969 році. Перший випуск архітекторів-містобудівників відбувся в лютому 1973 року. З 2001 року кафедра здійснює підготовку магістрів за програмою «Містобудівне проектування». З 1 вересня 2011 року на кафедрі почалася підготовка студентів за напрямом «Містобудування».
- Історії мистецтв та реставрації
Кафедра Історії мистецтв була заснована в 1976 році під керівництвом А.Е. Коротковском і за сприяння колективу кафедри Основ архітектурного проектування. Метою освіти кафедри було викладання в вузі (тоді ще Свердловському архітектурному інституті) циклу дисциплін з історії мистецтв, архітектури та дизайну, а також для ведення фундаментальних і прикладних досліджень в цій області. Незабаром кафедру очолив Н.В. Алещенко, який зумів в короткий термін за допомогою досвідчених колег створити навчально-методичну основу для викладання мистецтвознавчих дисциплін. Основним науковим напрямком кафедри стало вивчення архітектурної спадщини Уральського регіону. Поряд з цим велися дослідження інших аспектів історії архітектури, наприклад, архітектури Західної Європи рубежу 19-20 століть.
- Ландшафтної архітектури і дизайну
Кафедра відкрита в 2007 році. В даний час на кафедра здійснюється підготовка бакалаврів, а також магістрів за магістерською програмою «Ландшафтна архітектура».
Колектив кафедри активно співпрацює з адміністрацією міста Єкатеринбурга, адміністраціями УРФО і Свердловської області; здійснює розробку схем архітектурно-ландшафтно-територіального планування, ландшафтно-містобудівного зонування, ландшафтно-планувальної організації територій, виконує проекти архітектурно-ландшафтної організації рекреаційних територій, дизайн-проекти ландшафтного облаштування земельних ділянок різного статусу.
- архітектурного проектування
Кафедра архітектурного проектування заснована в 1991 році під керівництвом А.В. Меренкова. Кафедра була створена як унікальний навчально-науково-методичний центр з підготовки бакалаврів архітектури в Росії. Випускники кафедри, як правило, продовжують навчання архітектурному майстерності з різних магістерськими програмами на відповідних кафедрах нашого вузу та інших архітектурних шкіл, як в Росії, так і за кордоном.
Колектив кафедри на протязі більш ніж двадцятирічної цілеспрямованої діяльності сформував і апробував методичні основи базової архітектурної підготовки майбутніх зодчих, що вплинуло на розвиток концепції підготовки бакалаврів в архітектурних школах країни і знайшло відображення в ряді основоположних положень державних стандартів першого і другого (ДОС ВПО), а також третього покоління (ФГОС ВПО). У першому і другому стандарті, перш за все, це виразилося у включенні до складу дипломного проекту бакалаврів комплекту робочих креслень. У третьому стандарті знайшла підтримку концепція профільної підготовки бакалаврів на заключному етапі навчання і на етапі дипломування з урахуванням подальшої спрямованості магістерських програм.
- Теорії архітектури і професійних комунікацій
факультет дизайну
Підготовка бакалаврів за напрямом 54.03.01 Дизайн
профілі:
- Промисловий дизайн,
- Дизайн середовища,
- Графічний дизайн,
- Дизайн костюма,
- Дизайн мультимедіа.
Тривалість навчання - 4 роки. Після захисту дипломного проекту - надання кваліфікації бакалавра і отримання відповідного диплома.
Підготовка магістрів з напряму 54.04.01 Дизайн
Підготовка здійснюється за наступними магістерськими програмами:
- Графічний дизайн;
- Промисловий дизайн;
- Дизайн костюма;
- Дизайн середовища.
Нормативний термін підготовки за магістерськими програмами - 2 роки.
Після захисту магістерської дисертації - привласнення кваліфікації і отримання диплома магістра.
Навчання проводиться за очною (денною) формою за рахунок коштів федерального бюджету і на платній основі.
Випускаючі кафедри:
- Промисловий дизайн
Сьогодні в стінах кафедри індустріального дизайну студенти вивчають процес проектування товарів культурно-побутового і господарського призначення, промислового та спеціалізованого обладнання, середовищних об'єктів, засобів транспорту, упаковки і промграфікі.
- Дизайн середовища
Сьогодні в стінах кафедри дизайну середовища студенти вивчають процес проектування різних середовищних об'єктів.
- Графічний дизайн
Кафедра утворена в 2003 році у відповідь на стрімке зростання потреб російської економіки у фахівцях різних напрямків графічного дизайну - товарні знаки, корпоративна айдентіка, упаковка, реклама, брендинг, поліграфія, мультимедіа і т.д. У загальній структурі ринку дизайнерських послуг в Росії з 2000-х років послуги графічних дизайнерів складають від 70 до 80%, і ці позиції з розвитком сучасних інформаційних технологій тільки посилюються.
- Дизайн одягу
Сьогодні в стінах кафедри студенти вивчають процес проектування одягу різного призначення і різного рівня для жінок, чоловіків і дітей. Унікальна методика підготовки дизайнерів одягу, полягає в тому, що в основі її лежить концептуальний соціо-культурний проектний підхід в поєднанні з конструктивно-технологічної опрацюванням проектованих зразків одягу. Випускники кафедри володіють усіма необхідними навичками створення дизайн-проектів, орієнтованих, як на індивідуального замовника, так і на масове серійне виробництво.
Інститут образотворчих мистецтв
Бакалаврат / Спеціалітет:
54.03.02 Декоративно-прикладне мистецтво і народні промисли (ДПІ та НП) (напрямок).
Профілі: Художня обробка металу; Художня обробка кераміки.
Тривалість навчання - 4 роки. Після захисту дипломної роботи - привласнення кваліфікації бакалавра і отримання відповідного диплома.
54.03.03 Мистецтво костюма і текстилю (напрямок)
Тривалість навчання - 4 роки. Після захисту дипломної роботи - привласнення кваліфікації бакалавра і отримання відповідного диплома.
54.05.02 Живопис (спеціальність).
Тривалість навчання - 6 років. Після захисту дипломної роботи - привласнення кваліфікації фахівця - художник-живописець (станковий живопис).
54.05.03 Графіка (спеціальність).
Тривалість навчання - 6 років. Після захисту дипломної роботи - привласнення кваліфікації фахівця - художник анімації та комп'ютерної графіки.
54.05.01 Монументально-декоративне мистецтво (МДІ) (спеціальність).
Тривалість навчання - 6 років. Після захисту дипломної роботи - привласнення кваліфікації і отримання диплома спеціаліста:
- художник монументально-декоративного мистецтва (живопис);
- художник монументально-декоративного мистецтва (скульптура);
- художник-проектувальник інтер'єру.
Магістратура
54.04.02 Декоративно-прикладне мистецтво і народні промисли (ДПІ та НП).
Профіль - Художня обробка матеріалів.
Тривалість навчання - 2 роки.
Після захисту магістерської дисертації - привласнення кваліфікації і отримання диплома магістра.
Навчання очне, за рахунок коштів федерального бюджету і на платній основі.
Навчання очно-заочна, на платній основі.
кафедри:
- Декоративно-прикладного мистецтва
Кафедра декоративно-прикладного мистецтва була створена в УралГАХА в 2005 році.
В даний час структуру кафедри складають три майстерні: художня обробка металу під керівництвом випускника ЛВХПУ І.В. Бикова, художня обробка металу та каменю під керівництвом проф. Н.Д. Кузнєцової, художня кераміка під керівництвом проф. Н.X. Хакимова.
Ці три напрямки стали основою діяльності кафедри, орієнтованої на підготовку фахівців широкого профілю, здатних реалізовувати отримані знання, як на виробництві, так і в індивідуальній творчій діяльності.
- Монументально-декоративного мистецтва
У 1991 році на базі кафедри композиційно-художньої підготовки з'явилася спеціальність «Монументально-декоративне мистецтво». У 1995 році на основі цієї кафедри із залученням провідних художників-практиків Єкатеринбурга була утворена кафедра декоративного мистецтва для викладання повного циклу художніх спецдисциплін з I по V курс і випуску дипломованих фахівців-художників монументально-декоративного мистецтва за спеціалізаціями: «Монументальний живопис», «Скульптура ».
- художнього текстилю
Основу спеціалізованої підготовки складають такі дисципліни: основи композиції, художнє проектування, основи виробництва, основи килимарства, експериментальний текстиль.
- Графіки та анімації
Спеціалізація «Анімаційний дизайн» організована у вересні 2002 року.
Кафедра готує професійних художників анімації та комп'ютерної графіки.
Студенти вивчають крім традиційних (живопис, малюнок, анатомія) і такі унікальні дисципліни, як історія анімації, світова художня культура, художня постановка і виробництво анімаційного кіно.
- станкового живопису
Основними напрямками діяльності кафедри, крім освіти, є розвиток традицій російського живопису, вивчення взаємодії історично сформованих традицій з сучасною практикою художньої творчості, активна виставкова діяльність, до якої залучено не тільки викладачі, а й студенти.
Факультет очно-заочної освіти
Факультет очно-заочного навчання (ФОЗО) організовує навчальний процес по очно-заочній (вечірньої) формі за наступними напрямками підготовки бакалаврів:
07.03.01 Архітектура,
54.03.01 Дизайн (профілі: промисловий дизайн, графічний дизайн, дизайн середовища).
Нормативний термін навчання: у напрямку 07.03.01 Архітектура - 5,5 років, у напрямку 54.03.01 Дизайн - 4 роки.
Підготовка на факультеті здійснюється на основі договорів з повним відшкодуванням витрат. Вартість навчання але ФОЗО на 40% менше, ніж на денному платному відділенні.
Заняття проводяться 5 днів на тиждень з 15.00 до 20.00.
Іногороднім по можливості надається гуртожиток.
Факультет довузівської подготовки
Факультет довузівської підготовки (ФДП):
- веде спеціалізовану довузівську архітектурно-художню підготовку для вступу до академії за всіма програмами додаткової освіти, реалізованим в рамках освітньої програми додаткової освіти «Підготовка до вступу в вуз», в системі підготовчого відділення, підготовчих курсів, школи архітектурно-художньої творчості;
- формує контингент абітурієнтів шляхом залучення до вузу найбільш талановитої молоді, орієнтованої на творчу творчу діяльність.
Навчання у всіх структурних підрозділах факультету здійснюється на основі Договору на навчання за додатковими освітніми програмами.
Факультет був організований в 1989 році з ініціативи ректора, професора Геннадія Заїкіна. ФДП на базі існуючих на той час підготовчого відділення, школи юного архітектора (ШЮА), в подальшому отримала назву школи архітектурно-художньої творчості (ШАХТ), і підготовчих курсів.
Мета освіти факультету - об'єднання в одному структурному підрозділі академії (тоді ДАІ) всіх видів спеціалізованої довузівської архітектурно-художньої підготовки школярів. Факультет довузівської підготовки САИ став другим в країні факультетом подібного профілю.
Основні напрямки діяльності: навчальний, навчально-методичне, профорієнтаційний, організаційне, виховне, творче.
Кожен підрозділ факультету, провідне навчальну роботу, є досить самостійною ланкою спеціалізованого архітектурно-художньої освіти школярів і має свої навчальні цілі і завдання, згідно з якими вибирає оптимальні форми роботи, терміни навчання, структуру і послідовність навчального процесу, а також форми контролю рівня знань і умінь учнів.
До роботи з довузівської підготовки на всіх підрозділах ФДП залучаються найбільш кваліфіковані викладачі різних кафедр академії.
Факультет довузівської підготовки тісно співпрацює з приймальною комісією, спільно з якою щорічно в дні весняних шкільних канікул проводить День відкритих дверей і конкурс для абітурієнтів та школярів, які отримали статус міжрегіональних. Щорічно в конкурсі беруть участь понад 500 осіб.
Факультет додаткової професійної освіти
Факультет додаткової професійної освіти здійснює підвищення кваліфікації та перепідготовку осіб з вищою і середньою професійною освітою, відповідними напрямами підготовки та спеціальностями університету.
Йде постійний набір в групи.
Програми професійної перепідготовки:
- Ландшафтний дизайн
- Дизайн інтер'єра
- Дизайн одягу
- Ювелірний дизайн
- Графічний дизайн
Програми додаткової освіти:
- Авторська програма Яни Романової «Стилістика і стилі в костюмі. Модні тенденції та власний стиль »
- Основи практичної геммологии, оцінка та огранювання ювелірних каменів
- іміджева фотографія
- Мода в сучасному суспільстві
- Екодизайн в деталях
- Курси художньої майстерності (базовий рівень). ведеться набір
- Організація малого бізнесу в сфері створення одягу індивідуальним способом
- Курси комп'ютерної графіки
Аспірантура в УрГАХУ
Напрями підготовки прийому 2017 року:
07.06.01 Архітектура.
Кваліфікація: Дослідник. Викладач-дослідник
50.06.01 Мистецтвознавство
Кваліфікація: Дослідник. Викладач-дослідник
Терміни навчання: за очною формою - 3 роки, за заочною формою - 4 роки.
Відео: Презентація УрГАХУ
Контактна інформація УрГАХУ в Єкатеринбурзі
Адреса: 620075 Росія, Єкатеринбург, вулиця Карла Лібкнехта, будинок 23.
Телефон: +7 (343) 371-33-69
Електронна пошта ректора: [email protected] (для офіційних листів), [email protected] (для особистих листів)
Джерело: УрГАХУ офіційний сайт Уральського державного архітектурно-художнього університету - http://www.usaaa.ru/
Ангеліна