Про кафедру «Нарисна геометрія і машинна графіка»

Новий час, нові вимоги, але традиції кафедри зберігаються Новий час, нові вимоги, але традиції кафедри зберігаються. Сьогодні кафедра «Нарисної геометрії і машинної графіки» - висококваліфікований і згуртований колектив. Керує кафедрою старший викладач Галина Василівна Фокіна.

Кафедра продовжує розвивати намічені перспективні напрямки і домоглася деяких успіхів. В даний час на кафедрі працює 18 викладачів, з них за сумісництвом - 2 людини. Інженери та лаборанти - 4 людини.

Понад чверть століття відпрацювали на кафедрі більшість викладачів. Колектив здатний вирішувати сучасні завдання по впровадженню нових технологій в навчальний процес.

Робота з інформаційними графічними системами спричинила необхідність підвищення кваліфікації викладачів, які працюють на кафедрі, і залучення нових співробітників. На кафедру прийшли молоді перспективні викладачі Е. А. Шабельникова (Алексєєва), Ж. В. Кашина, А. Ф. Гарнага. Комп'ютерна графіка стала невід'ємною частиною графічної підготовки студентів.

Колектив кафедри традиційно формується в основному з випускників "Політ", що мають досвід роботи на заводах, НДІ і КБ в якості конструкторів або технологів, що сприяє збереженню політеновскіх традицій у викладанні дисциплін кафедри. Ці традиції завдяки отриманому виробничого досвіду викладачів полягають в тому, що студенти в процесі навчання отримують знання і навички не тільки з викладаються кафедрою курсів, але і з суміжних дисциплін: основ конструювання, технології виготовлення, способам обробки деталей і складання вузлів різного технологічного призначення.

У роботі зі студентами використовуються комплекти завдань, наочні та навчальні посібники, методичні вказівки, карти програмованого контролю за темами дисциплін, розроблені викладачами кафедри, роздатковий матеріал у вигляді деталей, складальних одиниць і інструменту для виконання завдань за темами «Робочі креслення», «Ескізування» і «Складальне креслення».

Наша кафедра бере активну участь в організації навчального процесу по графічним дисциплінам на основі дистанційних освітніх технологій. Для методичної підтримки дистанційного навчання розроблено необхідне програмно-методичне забезпечення.

Одним з найбільш значущих подій в історії кафедри стало створення в 1999 р центру комп'ютерної графіки «Перспектива», в якому пройшли навчання фахівці таких підприємств, як «Дальенергомаш», «Транстелеком» і ін., Проводяться спецкурси для студентів-заочників.

Багато уваги кафедра приділяє створенню і оновленню навчально-методичних комплексів, навчальних і навчально-методичних посібників, розробці бази тестового контролю, проведення університетських олімпіад. За останнє десятиліття кафедрою підготовлені до друку та видано цілий ряд навчальних посібників і методичних вказівок з нарисної геометрії, інженерної та комп'ютерної графіки для денного та заочного відділень.

Викладачі ведуть також велику наукову роботу зі студентами. Так, наприклад, на проведених щорічних науково-технічних конференціях, конкурсах і олімпіадах студенти, підготовлені викладачами кафедри, успішно виступають з цікавими і змістовними доповідями і займають призові місця.

Головним завданням у своїй діяльності кафедра вважає вдосконалення навчального процесу, розвиток просторового мислення та виховання у студентів самостійного творчого підходу до вирішення поставлених перед ними завдань.

Кожен з працівників кафедри, будь то інженер, лаборант, доцент або старший викладач, присвятили частину свого життя спільній справі, залишивши, перш за все, хороші спогади і теплі почуття в душі багатьох тисяч випускників ХПІ-ХГТУ-тогу, які пройшли через терни нарисної геометрії і інженерної графіки до освоєння обраної спеціальності.

Викладачі кафедри - самі «високопоставлені» в тогу (працюють на 5-му і 6-му поверхах - вище всіх!). Колектив - переважно жіночий. Тому, трохи лірики:

«Нам байдуже до біографій,
Коль вражає головний вид.
У жінок з інженерної графіки
І лиск промов, і блиск ланіт.
Їх форм лекальні криві
Видно і в профіль, і анфас.
По бойовому ділові
Бути в формі спонукають вас? »

Л.Г. Вайнер