- Історія Дагестанського державного педагогічного університету - ДДПУ
- Факультети в ДДПУ в Махачкалі
- Факультет дагестанської філології
- Факультет дошкільної освіти
- Факультет іноземних мов
- Історичний факультет
- Факультет математики, фізики та інформатики
- Факультет початкових класів
- факультет Права
- Факультет соціальної педагогіки та психології
- Факультет спеціального (дефектологічну) освіти
- Технології та професійно-педагогічної освіти
- факультет управління
- Факультет фізичної культури і безпеки життєдіяльності
- Філологічний факультет
- Художньо-графічний факультет
- Інститут культури и мистецтва
- Контакти ДДПУ в Махачкалі, адреса на карті
Федеральне державне бюджетне освітня установа вищої професійної освіти «Дагестанський державний педагогічний університет» є вузом федерального підпорядкування, які мають статус юридичної особи, які реалізують професійні освітні програми вищої, післявузівської, додаткового професійної освіти та довузівської підготовки.
Історія Дагестанського державного педагогічного університету - ДДПУ
Свою історію педагогічний університет веде з далекого 12 листопада 1917 року, коли в Дагестані в м Темірхан-Шура (нині Буйнакськ) був відкритий педагогічний інститут в будівлі Реального училища. Першим ректором був випускник історичного факультету Азербайджанського університету Джавадбек Рафікбегов. Відкриття було ініційовано і підтримано такими відомими особистостями як міністр освіти Дагестану Нурмагомедов Шахсуваров, представники інтелігенції, політичні та релігійні діячі Джалалудін Коркмасов, Нажмудін Гоцінскій, Гайдар Бамматов і ін. В роки громадянської війни першому педагогічному вузу Дагестану довелося тимчасово припинити роботу. У 1931 році діяльність була відновлена вже при новій владі. Потім у важкі роки Великої Вітчизняної війни Постановою Раднаркому РРФСР від 1 листопада 1943 року приватний виш отримав статус Дагестанського жіночого вчительського інституту в м Махачкала. У 1954 році він був перейменований в Дагестанський державний жіночий педагогічний інститут ім. Г.Цадаси. Згодом інститут послідовно трансформувався в один із значущих центрів педагогічної освіти Дагестану і Росії. У 1964 році жіночий педагогічний інститут був перетворений в Дагестанський державний педагогічний інститут (постанова Ради Міністрів Української РСР № 1467 від 30 грудня 1963 року), а в 1994 році в Дагестанський державний педагогічний університет (Розпорядження Уряду Російської Федерації № №1691-Р від 11 вересня 1992 року Наказ Державного комітету РФ з вищої освіти № 699 від 12 липня 1994 року і Наказ Міністерства освіти РФ № 200 від 27 липня 1994 року).
У рік 50-річчя Союзу РСР педагогічний інститут був нагороджений почесною грамотою Верховної Ради Української РСР і Ювілейною медаллю «50-років СРСР» за високі досягнення в освіті і довголітнього розвиток педагогічних традицій.
Величезну роль в становленні Дагестанського державного педагогічного інституту зіграв великий учений і громадський діяч член. кор. АПН СРСР Магомедов Ахмед Магомедович.
Великий внесок у розвиток вузу вніс професор, доктор біологічних наук, автор понад 130 наукових робіт з біології та екології, Депутат Народних зборів Республіки Дагестан кількох скликань Шейіх Ібрагімович Ісмаїлов, який керував Дагестанським державним педагогічним (інститутом) університетом з 1987 по 2006 рр.
Науково-педагогічний потенціал вузу значно виріс завдяки діяльності Джафара Михайловича Маллаева, який став першим доктором педагогічних наук, очолював Дагестанський державний педагогічний університет з 2007 по 2012 рік. Будучи членом-кореспондентом РАО, видатним вітчизняним дефектологом, Д.М. Маллаєв успішно поєднував науково-педагогічну та адміністративну роботу в вузі з громадською діяльністю, будучи головою Дагестанського регіонального відділення загальноросійської громадської організації «Всеукраїнське педагогічне зібрання». Автор понад 300 публікацій, керівник наукової школи «Гуманізація загальної та спеціальної освіти».
Факультети в ДДПУ в Махачкалі
Природно-Географічний факультет
Природно - географічний факультет знову створений в жовтні 2014 року, на базі об'єднання біолого - хімічного і географічного факультетів розділених в 1976 році, історія природно - географічного факультету починається 1962 року. Факультет веде освітню діяльність на основі ДОС і ФГОС. Студенти факультету під керівництвом заступника декана Тагір Расуловіч Балгуева організували Клуб спортивного туризму, який бере активну участь не тільки в заходах факультету та університету, а й в республіканському масштабі.
Факультет дагестанської філології
Факультет дагестанської філології функціонує в структурі Дагестанського державного педагогічного університету з 2003 року. На факультеті склалася оптимальна структура управління навчальною, навчально-методичною, науково-дослідної, виховної та іншою діяльністю, заснована на принципах поєднання єдиноначальності і коллегіональності, що забезпечує досить високий рівень взаємодії структурних підрозділів факультету. Сформовані традиції, пошук нових форм, рішень, підходів в справі навчання і виховання філологів сприяє збереженню стабільності і динамічному розвитку факультету. Кращі студенти нагороджуються іменними стипендіями: президента РД, імені Расула Гамзатова, Фонду Гаджи Махачева, фонду імені Абдурахмана-Хаджі ас Сугурі, благодійного фонду «Шарвіт» і адміністрації МО «Сулейман-Стальський район», Вченої Ради університету.
Викладачі та студенти залучені в науково-дослідницьку діяльність. Підготовка викладацьких кадрів здійснюється через свою аспірантуру за такими спеціальностями: «Мови народів Російської Федерації (кавказькі мови)», «Порівняльно-історичне, типологічне і порівняльне мовознавство» і «Література народів Російської Федерації». На факультеті створені необхідні умови для навчальної, наукової діяльності студентів. Функціонують кабінети дагестанських мов і дагестанської літератури, комп'ютерний клас. Факультет має творчі зв'язки з різними лінгвістичними і творчими колективами провідних вузів і академічних установ Росії і за кордоном. Факультет є науково-методичним центром збереження і розвитку національних культур.
Факультет дошкільної освіти
На факультеті здійснюється підготовка фахівців у галузі дошкільної освіти з урахуванням унікальності періоду дошкільного віку і завдань, що стоять перед дошкільною освітою і всією системою освіти Росії на сучасному етапі. Дошкільна освіта за новим законопроектом стає самостійним рівнем освіти і регулюється Федеральними державними освітніми стандартами. Факультет веде свою історію з 1979 року, коли було відкрито факультет дошкільного виховання Дагестанського державного педагогічного інстітута.С 2014 року на факультеті здійснюється підготовка бакалаврів профілем підготовки «Додаткова освіта».
Факультет іноземних мов
Рівні освіти: бакалаврат, магістратура, специалитет.
Тут ви отримаєте вищу освіту, опануєте іноземними мовами, станете фахівцями високого рівня, затребуваними в багатьох сферах життя і діяльності в нашій країні і за кордоном. Ви зможете не тільки вчитися, а й вносити свої ідеї та втілювати їх в життя, брати участь у цікавій суспільного життя педагогічного університету, вирости добрим, вихованим і освіченим сучасною людиною.
Історичний факультет
Історичний факультет - один із кращих освітніх підрозділів ДДПУ. Він був відкритий в березні 1976 року і проводив підготовку за спеціальностями «Історія» і «Англійська мова». В даний час на історичному факультеті ДДПУ 2 кафедри: «Історії», «Загальної історії». У різні роки роботою історичного факультету керували декани: Казім Ансар Каяевіч, Гаджієв Гаджи Абдулаевич, Гасанов Магомед Раджабовіч, Ічалов Газімагомед Хайбуллаевіч. У 2004 році на чолі історичного факультету встав наш випускник к.і.н., доцент, депутат Народних зборів РД Асваров Наріман Асваровіч.
Історичний факультет веде освітню діяльність у напрямку - педагогічну освіту - 44.03.05 (очна, заочна) - з двома профілями підготовки «Історія і Право» (бакалавр); - 44.04.01 (магістр). Термін навчання за очною формою становить 5 років, за заочною - 5,5 років в бакалавраті, а також 2 роки за очною формою і 2,5 року за заочною формою в магістратурі.
Факультет математики, фізики та інформатики
З 2012 року почалася нова історія факультети - фізичний і математичний факультети знову були об'єднані в єдиний фізико-математичний факультет. Деканом об'єднаного факультету став професор Бакман Ширвани Абдулатіповіч. З 2014 року факультет отримав назву - факультет математики, фізики та інформатики.
Факультет початкових класів
Факультет початкових класів у педагогічному інституті був відкритий в 1974 році. Сьогодні факультет початкових класів випускає висококваліфікованих учителів початкових класів. За роки існування факультет початкових класів підготував понад 9000 вчителів початкових класів для міських і сільських малокомплектних шкіл. На денному та заочному відділеннях навчаються близько 1100 студентів.
факультет Права
Телефон факультету: +7 (8722) 68-21-92
E-mail: [email protected]
Факультет соціальної педагогіки та психології
Факультет соціальної педагогіки та психології - освітня установа, що забезпечує середні і спеціальні навчальні заклади професійними кадрами відповідної кваліфікації. У структурі Дагестанського державного педагогічного університету факультет починає функціонувати з жовтня 2014 року.
Факультет спеціального (дефектологічну) освіти
Факультет спеціального (дефектологічну) освіти - єдиний в Республіці Дагестан спеціалізований факультет, який готує кадри для спеціальної освіти на Північному Кавказі (вчителів-логопедів і спеціальних психологів), а також - клінічних психологів для систем освіти, соціального захисту населення, охорони здоров'я.
Технології та професійно-педагогічної освіти
Освітня діяльність на факультеті ведеться за двома основними напрямками:
44.03.05 - «Педагогічна освіта», профілі «Технологія» та «Економіка»;
44.03.04 - «Професійне навчання» по галузям Профілі: «Інформаційні технології»; "Економіка та управління"; «Декоративно-прикладне мистецтво і дизайн».
На факультеті функціонують магістерські програми:
44.03.01 - «Професійне навчання» по галузям: «Комп'ютерні освітні технології», «Економіка освіти», «Управління професійно-педагогічним персоналом».
44.04.01 - «Педагогічна освіта»: Профілі «Вища освіта», «Економічна освіта».
У складі факультету технології та професійно-педагогічної освіти 4 кафедри: інформатики та інформаційних технологій, економіки, дизайну і підприємництва, педагогіки і технологій професійної освіти і технології і методики навчання, студентські об'єднання (інтернет-центр, дизайн-центр, наукове об'єднання).
Очолює факультет доктор педагогічних наук, професор Аліпханова Ф.Н. Заступники з навчальної роботи к.п.н., доцент Салахбеков А.П., з виховної та соціальної роботи к.п.н., ас. Гаджікурбанова Г.М., з наукової роботи та інформатизації і голова навчально-методичної комісії к.п.н., доцент Гамзаева М.В.
факультет управління
У 1996 році, в зв'язку з якісно новим організаційно - правовим статусом - перетворенням педагогічного інституту в педагогічний університет, включенням в наукову класифікацію по підготовці кадрів нового напряму «Менеджмент» та спеціальної урядової програмою з підготовки управлінців-професіоналів був створений факультет управління. На факультеті розроблена ефективна організаційна структура управління, заснована на поєднанні принципів єдиноначальності і колегіальності. Загальне керівництво факультетом здійснює вчена рада факультету, безпосереднє - декан. Навчальний процес організовується відповідно до навчальних планів, які реалізуються за допомогою графіка навчального процесу, розкладу занять, екзаменаційних сесій, роботи державної атестаційної комісії.
Основними замовниками фахівців, підготовлених факультетом, є установи та органи управління освітою республіки, міст і районів, також установи освіти різного типу. Є позитивні відгуки організацій - споживачів про діяльність факультету та якості роботи його випускників. Наші випускники займають керівні пости, як в сфері освіти, так і в інших областях.
Виховна робота на факультеті будується відповідно до концепції виховної та соціальної роботи ГОУ ВПО ДДПУ, з загальноуніверситетським планом заходів і з планом виховної роботи факультету. Основною метою виховної роботи є формування у студентів активної життєвої позиції, патріотизму, гуманістичного світогляду, культури поведінки, поваги до закону і правопорядку, формування активної, соціально-відповідальної, компетентної, всебічно розвиненої особистості.
Основними напрямами виховної діяльності є гуманітарний, духовно-моральне, політичне, правове, етичне, естетичне, трудове, цивільне, патріотичне, професійне, фізичне, екологічне виховання, профілактика шкідливих звичок, робота в гуртожитках, робота щодо соціального захисту студентів. На факультеті проводяться різні заходи виховного характеру. Це і суботники, де традиційно беруть участь всі курси на чолі з кураторами та заступником декана з виховної роботи, і заходи присвячені святкуванню дня вчителя, нового року, дня захисника Вітчизни, 8 березня, травневих свят, останніх дзвінків і т.д.
Стабільно на факультеті функціонують органи студентського самоврядування. Це рада менеджерів факультету і активи курсів. Рада менеджерів збирається раз на тиждень і обговорює поточні питання і проблеми діяльності студентів. На всіх нарадах педагогічного колективу менеджери курсів беруть активну участь. На кожному курсі, крім загального менеджера є менеджери за напрямками. Органи студентського самоврядування активно допомагають заступнику декана в організації чергувань в аудиторіях, в гардеробі, в фойє факультету. Разом з викладачами стежать за зовнішнім виглядом студентів і за порядком на території. Спільно з представником студентської профспілки проводиться робота по виявленню студентів, які потребують соціальної підтримки та допомоги.
Факультет фізичної культури і безпеки життєдіяльності
Факультет фізичної культури і безпеки життєдіяльності - як освітня структура підготовки фахівців з фізичної культури і спорту в даний час являє собою ефективну систему підготовки фізкультурно-спортивних кадрів для освітньої системи і різних об'єктів фізичної культури і спорту РД.
Філологічний факультет
Філологічний факультет функціонує в складі ДДПУ з дня його заснування. В даний час на факультеті функціонують чотири кафедри: теорії та історії російської мови; літератури; загального мовознавства; теорії і методики навчання російській мові і літературі. Будучи одним з провідних факультетів ДДПУ, факультет філології відіграє значну роль в підвищенні освітнього і загальнокультурного рівня населення республіки і регіону в цілому.
Факультет активно включений в світовий освітній простір і працює в тісній співпраці з рядом університетів Росії і зарубіжних країн (Англія, Бельгія, Польща та ін.), Де наші кращі з кращих студенти мають можливість пройти семестрову стажування або продовжити навчання.
Художньо-графічний факультет
На факультеті в різних майстернях поряд з досвідченими педагогами-художниками, випускниками Московських і Санкт-Петербурзьких академічних вузів захоплено працюють найбільш талановиті випускники ХГФ ДДПУ. Це особливий світ талановитих людей, які розмовляють мовою малюнка, глини, металу, дерева, тканини.
Складовою частиною підготовки фахівців на факультеті є активна участь студентів в художніх виставках, як в Росії, так і за кордоном. Результати участі в цих виставках - золоті і срібні медалі, велика кількість дипломів і грамот.
Сьогодні факультет знайшов свою нішу в світовому освітньому пространстве. Широка база художньо-естетичних, мистецтвознавчих знань і практичних навичок дозволяє випускникам нашого факультету бути затребуваними, конкурентноздатними і знаходити себе в самих різних сферах діяльності - в освітніх школах, коледжах, гімназіях, ліцеях та вузах, а також в наукових установах, редакціях газет і журналів , державних установах, у сфері реклами. Скрізь, де б не працювали наші випускники, відзначають їх високу майстерність і творчий потенціал. Наш факультет молодий, сповнений інноваційних ідей та сил для їх здійснення.
Інститут культури и мистецтва
Інститут культури і мистецтва веде свою історію з 1964 року, коли в складі Дагестанського державного педагогічного інституту був відкритий музично-педагогічний факультет.
Біля витоків музично-педагогічного факультету стояли Ш.Р. Чала, С.Е. Зельцер, Ю.М. Ханукаев, Х.И. Асланбеков, Г.Ф. Панюкова, А.Г. Алікараев, Б.М. Магомедова, С.П. Шаріна, Ш.І. Заірбекова, Г.А. Гонджуа.
Головна місія інституту полягала в підготовці кваліфікованих викладачів музики для загальноосвітніх шкіл.
У різні роки факультет очолювали Ш.P. Чала (1965-1967), А.З. Ефендієв (1967-1969), М.А. Молчанова (1970-1972), Н.А. Абдулгамідова (1973-1977), Х.И. Асланбеков (1977-1978), К.А. Султанов (1979-1989), Т.З. Джандаров (1990-1998), Р.С. Осипов (1998-2014), Р.З. Акавов (2014-2017).
У 1990-ті роки музично-педагогічний факультет був перейменований у факультет музики. У 2016 році рішенням Вченої ради ДДПУ на базі факультету музики створений інститут культури і мистецтва.
Інститут культури і мистецтва сьогодні - єдине в республіці освітня установа, що забезпечує середні школи, школи мистецтв, середніх спеціальних навчальних закладів республіки музичними кадрами відповідної кваліфікації.
Інститут веде підготовку бакалаврів за напрямами: 44.03.01 - Педагогічна освіта, профіль: «Музична освіта»; 44.03.05 - Педагогічна освіта (з двома профілями підготовки): «Музика» і «Світова художня культура», «Музика» і «Додаткова освіта (в області вокального виконавства, в області хореографії)». Підготовка магістрів здійснюється за направленням 44.04.01 - Педагогічна освіта, профіль «Музична освіта».
На базі інституту в різні роки були проведені всеукраїнські конференції «Фольклор в контексті культури» (2009, 2011, 2012), «Музика: мистецтво, освіту, діалог культур» (2010), «Культура, мистецтво, художню освіту: регіональні особливості, традиції , новації »(2014 року),« Моя професія - вчитель музики »(2017).
Навчальна діяльність студентів органічно пов'язана з участю в конкурсних і фестивальних проектах, таких як міжнародні конкурси «Журавлі над Росією» (2012, Москва), «Майбутнє планети» (2011, 2014 року, Санкт-Петербург), «Санкт-Петербург в дзеркалі світової музичної культури »(2011),« Нальчик - підкова щастя »(2014 року), Всеросійський конкурс хорових диригентів (2014 року, 2016, Таганрог), міжрегіональний фестиваль коледжів культури і мистецтв« Дарування Кавказу (2017, Грозний), Всеросійський конкурс дитячої та молодіжної творчості « фольклорна мозаїка »(2016, Сара нск).
Випускників інституту сьогодні можна зустріти в загальноосвітніх школах, школах мистецтв, педагогічних коледжах, музичних училищах, в районних, сільських і міських центрах культури, на естраді.
Колектив науково-педагогічних працівників інституту вкладає всі свої вміння, енергію і досвід в здійснення основного завдання - формування сучасного педагога-музиканта, активно включеного в освітню і культурну середу Республіки Дагестан.
Контакти ДДПУ в Махачкалі, адреса на карті
Адреса: 367003, Російська Федерація, Республіка Дагестан, місто Махачкала, вулиця М. Ярагского, будинок 57.
Телефон / факс: (8722) 67-95-50
Офіційний електронну адресу ДДПУ: [email protected]
Джерело: ДДПУ офіційний сайт Дагестанського державного педагогічного університету - www.dgpu.net
Ангеліна