Про КГАУ з офіційного сайту Казанського державного аграрного університету в Казані

  1. Про Казанському державному аграрному університеті - КГАУ
  2. Історія Казанського ГАУ
  3. Інститути та факультети КГАУ в Казані
  4. інститут економіки
  5. агрономічній факультет
  6. Факультет лісового господарства та екології
  7. Контакти КГАУ в Казані, адреса на карті

Підготовка кваліфікованих кадрів для АПК в університеті здійснюється за 12 спеціальностями та напрямками, 5 програмами магістратури, 22 програмами післявузівської професійної освіти (аспірантура) і 2 напрямками докторантури, програмами (курсам) підвищення кваліфікації та програмами професійної перепідготовки, а також програмами додаткової та довузівської підготовки

Підготовка кваліфікованих кадрів для АПК в університеті здійснюється за 12 спеціальностями та напрямками, 5 програмами магістратури, 22 програмами післявузівської професійної освіти (аспірантура) і 2 напрямками докторантури, програмами (курсам) підвищення кваліфікації та програмами професійної перепідготовки, а також програмами додаткової та довузівської підготовки.

Про Казанському державному аграрному університеті - КГАУ

Про Казанському державному аграрному університеті - КГАУ

Місія Казанського ГАУ:

спираючись на вікові традиції освіти, примножувати наукове знання і духовну спадщину для поліпшення якості життя людини та сталого розвитку аграрної сфери, ефективно реалізуючи природний і виробничий потенціал Татарстану, Росії та світу

Стратегічні пріоритетами Казанського ГАУ є:

  • випереджувальний освоєння змісту професійної освіти підвищеного рівня адекватного потребам ринку праці, сучасної техніки і технологій в АПК;
  • вивчення, розробка і впровадження ефективних інноваційних методик і технологій навчання, з урахуванням міжнародного та вітчизняного досвіду;
  • освоєння інноваційних ресурсозберігаючих технологій в сільському господарстві: техніки, агрономії, тваринництві, економіці та управлінні АПК;
  • навчально-виробнича, практикоорієнтовний і консультаційна діяльність, створення навчальних фермерських господарств;
  • науково-дослідна, інноваційна та дослідно-експериментальна робота через створення науково-дослідних інститутів, технопарків, проблемних лабораторій, бізнес-інкубаторів;
  • розширення міжнародного співробітництва з урахуванням напрямків діяльності та пріоритетів нацпроектів в АПК та освіті;
  • інформатизація та комп'ютеризація всіх напрямків діяльності;
  • зміцнення і розвиток матеріально-технічної, навчально-виробничої, соціально-дозвіллєвої і спортивно-оздоровчої бази;
  • забезпечення професійної компетентності і функціональної грамотності фахівців АПК, професійної та соціальної мобільності в сільськогосподарській галузі.

Історія Казанського ГАУ

Історія Казанського ГАУ

22 травня 1922 на основі об'єднання сільськогосподарського факультету Політехнічного інституту і лісового факультету Казанського університету був заснований Казанський інститут сільського господарства та лісівництва. За минулі роки структура інституту неодноразово змінювалася. У різні періоди велася підготовка на зоотехнічному факультеті, плодоовочевому, агролісомеліоративна.

У 1995 році Казанському сільськогосподарському інституту як великому навчально-науковому центру в області підготовки фахівців для сільського господарства був привласнений статус академії. Подальший стабільний і динамічний розвиток академії, накопичений викладацький і науковий потенціал, що дозволяє забезпечувати підготовку висококваліфікованих кадрів для сільського господарства по широкому спектру спеціальностей, розвинена науково-технічна база стали підставою для рішення Акредитаційної Колегії Федеральної служби з нагляду в сфері освіти і науки Міністерства освіти і науки Російської Федерації від 6 липня 2006 року (наказ від 27 липня 2006 року № 1868) про присвоєння академії статусу університету. Нова назва - Казанський державний аграрний університет - було присвоєно наказом засновника вузу - Міністерства сільського господарства Російської Федерації (наказ від 16 серпня 2006 року № 238)

В даний час Казанський державний аграрний університет являє собою великий навчально-науковий центр. У складі університету - Інститут економіки, Інститут механізації і технічного сервісу та 2 факультети: агрономічний і лісового господарства та екології.

Загальний контингент студентів на 1 жовтня 2014 року склав 5398 чоловік (2683 - за очною формою навчання та 2715 - за заочною формою). За 92 роки існування підготовлено понад 36 тисяч фахівців для сільського та лісового господарства: агрономів, інженерів-механіків, економістів, бухгалтерів, інженерів лісового справи.

Ефективна профорієнтаційна робота і якісний відбір абітурієнтів щорічно забезпечують стабільно високий конкурс до університету. За останні п'ять років істотно збільшився конкурс, в 2014 році на очну форму навчання склав 8,67 заяв на місце.

З кожним етапом розвитку нашої країни роль висококваліфікованих кадрів і науки стає все більш вагомою і вирішальною, в тому числі і в агропромисловому комплексі. В умовах жорсткої конкуренції на світовому і вітчизняному ринку, в тому числі і на ринку продовольства - без широкого залучення кадрового та наукового потенціалу нашої республіки добитися корінного перелому в економіці неможливо.

Казанський державний аграрний університет, що володіє багатим науковим потенціалом і необхідної матеріально-технічною базою, покликаний забезпечити АПК і лісове господарство республіки і регіони, Середнього Поволжя висококваліфікованими фахівцями, науково-педагогічними кадрами та науковими розробками світового рівня. Багато викладачів удостоєні почесних звань Російської Федерації і Республіки Татарстан, серед них заслужені діячі науки Російської Федерації та Республіки Татарстан, лауреати Державної премії Республіки Татарстан.

Науково-дослідна робота в Казанському ГАУ виконується по 18 пріоритетних наукових напрямів, що включає економіку і управління агропромисловим комплексом, бухгалтерський облік, землеробство і рослинництво, тваринництво, механізацію сільського господарства, технічний сервіс і електрифікацію, природокористування, лісове господарство та екологію, соціальні та гуманітарні науки . В університеті функціонують 22 наукові школи. Підготовка аспірантів в університеті ведеться за 22 спеціальностями, працюють 3 дисертаційних ради.

Наукові розробки співробітників університету щорічно представляються на міжнародних, регіональних, республіканських та міських виставках. Перемоги на них знаходять своє відображення в численних дипломах різних ступенів. За останні п'ять років отримано 35 золотих, срібних і бронзових медалей міжнародного і всеросійського рівня

Успішно розвиваються нові форми науково-технічного співробітництва з виробництвом і безнес-структурами АПК через створення сучасних лабораторій, дослідно-проізводстенних підприємств, спільних кафедр. Серед наших партнерів: ЗАТ "Агросила груп», ВАТ «Червоний Схід Агро», ТОВ «МК Тарос», ЗАТ «Проімнтел АГРО», ТОВ «Дмілк», ГУП Агрокомбінат «Травневий», ТОВ «Саба», Сабінські і Арский лісгоспи, і багато інших.

Особливо пильну увагу в Казанському державному аграрному університеті приділяється розробці і впровадженню високоефективних ресурсозберігаючих технологій вирощування сільськогосподарських культур. Є договору про наукове співробітництво з провідними вузами та науковими установами регіону. Створено науково-виробничі центри з інновацій в агропромисловому комплексі: по впровадженню зберігаючих технологій в АПК, інформаційно-консультаційні, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців АПК, аерокосмічних досліджень сільськогосподарських і лісових ресурсів. Активну та плідну співпрацю ведеться з РАН, АН РТ, Інститутом екології та природних систем АН РТ, РІВЦ при Міністерстві сільського господарства і продовольства РТ.

Казанський державний аграрний університет бере активну участь у міжнародному співробітництві РФ і РТ в галузі освіти і науки, розвиває культурні зв'язки з метою досягнення і підтримки міжнародного рівня здійснюваних освітніх програм, наукових досліджень, організації та управління. Це дозволяє реалізовувати основні завдання Болонського процесу і сприяє інтеграції в міжнародну систему науки і освіти. Міжнародні зв'язки розвиваються через укладення двосторонніх договорів і угод.

Розвиваються академічні обміни, студентські обміни з вузами і організаціями Німеччини, США, Великобританії, Данії. На сьогоднішній день університет має договору з академічного обміну з Пітсбурзького університету (штат Канзас, США), з університетом Еберсвальде (Німеччина). Щорічно студенти університету беруть участь в програмах по проходженню виробничих практик APOLLO і LOGO.

Для проведення навчально-спортивних і оздоровчих заходів для студентів та співробітників університету в навчальному містечку на Фермі-2 є спортивний корпус площею 2263,6 м², який обладнаний спортивним залом, борцівських залом і залами важкої атлетики, аеробіки, стрілецькою тиром, шаховим клубом, лижної базою, стадіоном і відкритими спортивними майданчиками. В кінці грудня 2009 року відбулося відкриття нового універсального спортивного комплексу «Тулпар» Казанського ГАУ, сучасна матеріально-технічна база якого дозволить забезпечити навчально-тренувальний процес на найвищому рівні.

У навчальному містечку на Фермі-2 створені всі умови для нормального життя і відпочинку студентів та співробітників університету. 5 будівель гуртожитку на тисячу чотиреста шістьдесят чотири ліжко-місць, 2 столові, 6 буфетів і 1 кафе. Первинне медичне обслуговування студентів і співробітників здійснюється в медпункті в навчальному містечку Ферма-2, площа якого становить 140 м² в приміщенні гуртожитку № 6, а також міської поліклініки № 9.

Історія і авторитет найстарішого аграрного вузу, професорсько-викладацький колектив, прекрасні навчальні корпуси, інноваційні технології та наукові досягнення - основа подальшого розвитку Казанського державного аграрного університету.

Інститути та факультети КГАУ в Казані

Інститут механізації та технічного сервісу

Інститут механізації та технічного сервісу

Інститут механізації та технічного сервісу утворений в 2007 році на базі факультетів механізації сільського господарства і технічного сервісу.

В даний час в ІМіТС навчається понад дві тисячі студентів очного і заочного відділень:

  1. за напрямами підготовки бакалаврів: 35.03.06 - Агроінженерія; 23.03.03 - Експлуатація транспортно-технологічних машин і комплексів; 20.03.01 - техносферной безпеку;
  2. за спеціальностями: 23.05.01 - Наземні транспортно-технологічні засоби;
  3. за програмами магістратури у напрямку 35.04.06 - Агроінженерія.


Студенти Інституту в процесі навчання отримують робочі спеціальності «Слюсар з ремонту автомобілів», «Слюсар із ремонту паливної апаратури», «Аккумуляторщик» з видачею відповідних посвідчень, а також навчаються на водіїв категорій B, C, трактористів-машиністів категорій B, C, D , E, F і ін.

Навчальний процес і науково-дослідна робота проводяться в 65 спеціалізованих лабораторіях, оснащених сучасним обладнанням.

Підготовка фахівців здійснюється в тісній співпраці з підприємствами АПК і машинобудування (Ростсельмаш, ВАТ КамАЗ, ТОВ ДаМілк Агро », ЗАТ« МК Тарос », ЗАТ« Промінтел-Агро »,« Вестфалія-Сердж », ТОВ« Фемакс », НВП« Агромакс » , ТОВ «Агропартнер-Трейд», ТОВ «Транстехсервіс», ТОВ «Геліос-Агро», ТОВ «Транзит-Ойл»). На базі деяких з них створені філії кафедр. На кафедрах за сумісництвом працюють кандидати і доктора наук з виробництва.

Активно розвивається міжнародне співробітництво: за кордоном видано понад 20 наукових праць вчених ІМіТС, в т.ч. одна монографія, щорічно 5-6 студентів проходять стажування в навчальних закладах США, Німеччини, Франції та інших країн.

Науково-дослідна робота в ІМіТС ведеться з урахуванням сучасних вимог аграрного виробництва за напрямками: наукові основи проектування просторових механізмів і практичне застосування електрофізичних методів обробки матеріалів (наукові керівники А.Г. Мудров, Ф.А. Шамсутдинов); динаміка енергоустановок, мобільних енергетичних засобів і їх ефективне використання (наукові керівники Г.Г. Галеев, К.А. Хафизов); розробка і створення енерговлагосберегающіх комплексів ротаційних ґрунтообробних машин нового покоління (наукові керівники А.Р. Валієв, А.В. Матяшин); Розробка та впровадження системи машин для індустріального виробництва продукції тваринництва (наукові керівники А.І. Рудаков, Б.Г. Зиганшин); розробка перспективних технологій і технічних засобів для виробництва та переробки конкурентоспроможної продукції рослинництва (наукові керівники Є.Г. Нуруллін, Н.К. Мазитов, AB Бєлінський); розробка технології ефективного використання і підвищення працездатності сільськогосподарської техніки (наукові керівники Р.К. Абдрахманов, І.Г. Галієв); забезпечення безпеки технологічних процесів в сільськогосподарському виробництві (наукові керівники А.Х. Зімагулов, Ю.В. Якимів); розробка методів підвищення надійності пружних елементів сільськогосподарських машин і агрегатів (науковий керівник С.М. Яхин); розробка перспективних технологій ремонту і відновлення деталей сільськогосподарських машин (науковий керівник Н.Р. Адігамов); використання методів радіоспектроскопії для дослідження речовин та їх застосування в різних областях науки (науковий керівник Р.Ш. Лотфуллін); наукові основи профілактики травматизму і функціонального стану організму спортсменів (науковий керівник Ю.С. Ванюшин). Великий внесок у створення і розвиток цих напрямків внесли професора: Б.В. Шитіков, А.К. Юлдашев, І.С. Возовик, Ш.Р. Галіулліна, Н.П. Самойлов, Ю.І. Матяшин, І.Є. Волков, А.П. Мартьянов.

В Інституті працює великий загін винахідників. Очолюють його доктора технічних наук, професора А.Г. Мудров, А.Х. Зімагулов, які мають понад 100 винаходів. Особливо слід сказати про професора П.Г. Мудрова, який був першим доктором технічних наук на факультеті механізації сільського господарства. Він заснував новий науковий напрям по розробці, дослідженню шарнірних багатоланкових механізмів і різних змішувачів на їх базі. Великий внесок у справу винахідництва внесли професора Ю.І. Матяшин, Н.К. Мазитов, А.І. Рудаков, І.Є. Волков, Х.С. Гайнанов, Б.Г. Зиганшин, доценти М.Г. Гатін, Р.Г. Нуруллін, старший викладач М.М. Мухаметдінов і багато інших. Всього за більш ніж 60-летіій період співробітниками Інституту отримано понад 700 авторських свідоцтв, патентів на винаходи і корисні моделі.

Велике число співробітників ІМіТС удостоєні заслужених звань. Професор А.К. Юлдашев в 1998 році був обраний членом-кореспондентом Академії наук РТ, професор Н.К. Мазитов в 2005 році - членом-кореспондентом РАСГН, а професора Ю.І. Матяшин, Н.П. Самойлов стали академіками Міжнародної академії інформатизації.

На базі ІМіТС розроблена і реалізована інноваційна модель взаємодії освітніх установ і галузевого бізнес-спільноти, результатом чого стало створення навчально-демонстраційного і навчально-виробничого центрів, а також філій кафедр на передових підприємствах агробізнесу. В результаті співпраці створено вісім навчальних класів: формування врожаю (ТОВ «Промінтел-Агро»), зернозбиральних і кормозбиральних комбайнів (ТОВ «МК Тарос»), сільськогосподарських машин (ТОВ «Промінтел-Агро»), механізації тваринництва (ТОВ «ДаМілк») , доїльного обладнання (ТОВ «Вестфалія-Сердж»), малогабаритної техніки для фермерських господарств (Казанський ГАУ), доїльної техніки (ТОВ «Фемакс», НВП «Агромакс»), паливо-мастильних матеріалів (ТОВ «Транзит-Ойл»). Всі класи обладнані необхідним мультимедійним обладнанням, макетами деталей, вузлів і агрегатів різної техніки, діючими стендами, комплектом навчальних плакатів, фільмами та іншими матеріалами.

кафедри

  1. Машини та обладнання в агробізнесі
  2. загальноінженерні дисципліни
  3. Техносферна безпека
  4. Трактори, автомобілі і енергетичні установки
  5. Фізика і математика
  6. Фізичне виховання
  7. Експлуатація та ремонт машин

інститут економіки

інститут економіки

Підготовка економістів в університеті ведеться з 1961 року. У 2006 році шляхом об'єднання факультетів економіки і менеджменту, обліково-фінансового створено Інститут економіки. Першим деканом економічного факультету був доцент кафедри політичної економії С.І. Кагункін. З жовтня 2017 року директор Інституту економіки - професор Г.С. Кличова.

У перші роки до складу факультету увійшли 4 кафедри: політичної економії, економіки і організації сільського господарства, тваринництва, іноземних мов. Факультет динамічно розвивається і в даний час в Інституті економіки функціонують 6 кафедр.

На кафедрах Інституту працює Кваліфікований науково-педагогічний колектив, уявлень 46 штатних викладача, в чіслі якіх один академік, дев'ять професорів и докторів наук, 29 доцентів и кандидатів наук. Багато викладачів мають почесні звання Російської Федерації і Республіки Татарстан, є власниками державних і відомчих нагород. В освітній процес активно залучаються керівники підприємств.

Програми вищої освіти в Інституті економіки освоюють студенти очної та заочної форм навчання за 4 напрямками підготовки бакалаврів: «Економіка», «Менеджмент», «Державне та муніципальне управління», «Управління якістю»; 6 програмами магістратури: «Облік, аналіз і аудит», «Контроль і фінансовий консалтинг», «Економіка підприємств, галузей і аналіз галузевих ринків», «Аграрна економіка», «Організація виробничих систем», «Державна і муніципальна служба»; 2 напрямками підготовки кадрів вищої кваліфікації: «Бухгалтерський облік, статистика», «Економіка та управління народним господарством (АПК та сільське господарство).

За роки функціонування Інституту економіки (економічного факультету) підготовлено понад 13000 випускників. Випускники успішно працюють керівниками та фахівцями різних підприємств, організацій, об'єднань, державних органів російського, республіканського, муніципального рівнів, банків, страхових компаній, казначейств, податкових організацій і вносять великий вклад в соціально-економічний розвиток Республіки Татарстан і інших регіонів РФ. Багато з них мають почесні звання Російської Федерації і Республіки Татарстан, державні нагороди.

Професорсько-викладацький склад Інституту економіки активно розробляє, видає навчально-методичні, навчальні посібники та підручники для студентів Казанського державного аграрного університету, якими користуються і студенти інших сільськогосподарських вищих навчальних закладів. Тільки за останні п'ять років видано понад 25 навчальних посібників під грифами Міністерства сільського господарства РФ і Навчально-методичних об'єднань.

За результатами наукових досліджень викладачами опубліковані понад 250 наукових монографій, книг і брошур, понад 3200 статей, в тому числі понад 40 в виданнях, що входять в базу даних SCOPUS і Web of Science.

Науково-педагогічний склад Інституту економіки приділяє значну увагу вирішенню питань вдосконалення організації навчального процесу, його науково-методичного та організаційного забезпечення. Під керівництвом професорсько-викладацького складу студенти і аспіранти активно беруть участь в науково-практичній діяльності кафедр, університету і сільськогосподарських організацій, стають переможцями і призерами різних Всеросійських, Регіональних грантів, олімпіад, конкурсів і конференцій. Їх наукові розробки проходять апробацію і впроваджуються в практику діяльності сільськогосподарських формувань РФ і РТ.

Інститут економіки має широкі міжнародні зв'язки, зокрема з США, Великобританією, Німеччиною, КНР, Австралією, Італією, Нідерландами, Сербією, Угорщиною. Викладачі проходять стажування в цих країнах, виграють гранти і підвищують свою кваліфікацію в відомих університетах. Реалізація освітньої діяльності здійснюється за договорами про двостороннє співробітництво: з Університетом Вагенінген (місто Вагенінген, Нідерланди), Бєлградським університетом (місто Белград, Сербія), Китайським сільськогосподарським університетом (місто Пекін, Китай), хунаньскім аграрним університетом (провінція Хунань, Китай), Капошварського університетом (місто Капошвар, Угорщина), Сент Іштван університетом (місто Геделле, Угорщина), Туркменським сільськогосподарським інститутом ім. С.А. Ніязова (місто Ашхабад, Туркменістан), Бєлгородським державним аграрним університетом ім. В.Я. Горіна (Білгородська область), РГАУ - МСХА ім. К.А. Тімірязєва (місто Москва), ФГБОУ ВО « Кубанський державний аграрний університет »(Місто Краснодар), ФГБОУ ВО« Санкт-Петербурзький державний аграрний університет »(місто Санкт-Петербург), ФГБОУ ВО« Ставропольський державний аграрний університет »(місто Ставрополь).

Випускники, керівники і фахівці агропромислового комплексу можуть отримувати додаткове міжнародне професійну освіту за програмою Майстер ділового адміністрування «МВА - Агробізнес», яка реалізується спільно з Університетом Вагенінген (Нідерланди) і вносить величезний внесок у встановлення міжнародних наукових зв'язків і підготовку нового покоління російських управлінських кадрів вищої ланки для аграрного сектора економіки та бізнесу. Завдяки цілеспрямованій роботі засновника і директора Міжнародної освітньої програми «МВА - Агробізнес» Г.С. Кличовой і наукового керівництва академіка АН РТ Д.І. Файзрахманова «МВА - Агробізнес» з 2010 року успішно проходить Міжнародну акредитацію. Дана освітня програма інтегрує Російську модель підготовки кадрів бізнес-освіти з Голландської моделлю, створюючи новий освітній стандарт і нову методику навчання керівників вищої ланки АПК країни.

Інноваційний науково-інформаційний лінгвістичний центр «Інтерлінк», створений у 2007 році при кафедрі іноземних мов Інституту економіки займається спільними освітніми програмами з США, Великобританією і Німеччиною. Кращому освоєння іноземних мов студентам допомагає підготовка за програмою додаткової освіти «Перекладач у сфері професійних комунікацій». За роки навчання понад 200 студентів отримали дипломи перекладача.

На базі кафедри бухгалтерського обліку і аудиту організовані курси підвищення кваліфікації «Формування та подання бухгалтерської фінансової звітності комерційних організацій з використанням електронних сервісів та програм», «Формування бухгалтерської фінансової та податкової звітності на підприємствах малого та середнього бізнесу».

Сьогодні Інститут економіки Казанського ГАУ - це сучасний навчально-науковий центр, що забезпечує високий рівень професійної підготовки фахівців економічного профілю, конкурентоспроможних на ринку праці.

кафедри:

  1. Бухгалтерський облік і аудит
  2. Іноземні мови
  3. Організація сільськогосподарського виробництва
  4. Управління сільськогосподарським виробництвом
  5. Філософії та права
  6. Кафедра економіки та інформаційних технологій

агрономічній факультет

агрономічній факультет

Агрономічний факультет є найстарішим в університеті, його очолювали видатні вчені. Слідом за професором А.Я. Гордягіним обов'язки декана виконували професора Ф.В. Чириков, Ф.Т. Дітякін, А.П. Пономарьов, В.В. Вінер, академік В.П. Мосолов, професор Б.І. Горизонтів, доценти А.В. Важинський, М.А. Анікін, В.П. Краюшкин, М.З. Гайнутдинов, А.Л. Негорошков, професора С.С. Ільїн, Н.А. Попов, Х.Х. Хабібрахманов, А.Ш. Шакіров, І.А. Гайсин, М.Ф. Аміров, Р.І. Сафін, доценти Л. Н. Тузов, П.М. Крайнов, старший викладач М.Г. Садиков. З 2009 року декан факультету - кандидат сільськогосподарських наук, доцент рогатої Вагізовіч Мінікаев. З 2016 факультетом керує доктор сільськогосподарських наук Ігор Міхаловіч Сержанов.

Сьогодні агрономічний факультет складається з 5 кафедр.

У науковий і освітній процес активно впроваджуються сучасні інформаційні технології. На факультеті відкрито комп'ютерний клас, оснащений технікою нового покоління, з вільним виходом в інтернет.

Незважаючи на солідний вік, факультет незмінно перебуває на провідних позиціях сучасної сільськогосподарської науки і педагогіки, володіє величезним потенціалом в справі підготовки професійних кадрів для сільського господарства Татарстану.

кафедри:

  1. Агрохімія і грунтознавство
  2. Кафедра біотехнології, тваринництва та хімії
  3. Землевпорядкування та кадастри
  4. Загальне землеробство, захист рослин і селекція
  5. Рослинництво і плодоовочівництво

Факультет лісового господарства та екології

Факультет лісового господарства та екології

Ліси Росії - це не тільки джерело деревини, але і легені планети. Важко переоцінити екологічне значення лісу: почвозащитное, водорегулирующее, водоохоронне, рекреаційне та т.д. Особливо це стосується лісів Республіки Татарстан, площа яких всього близько 1 млн. Га, всього лише 17% площі республіки. Для нормального життя людини потрібна площа в 1,5 - 2 рази більше. Та й наявні ліси при високорозвиненою промисловості і високої щільності населення відчувають колосальне навантаження. Ліс, як живий організм - він з'являється, зростає і вмирає, і протягом усього життя за його станом стежить ціла армія лісівників. Саме фахівців цього профілю і готує факультет лісового господарства та екології Казанського ГАУ. Називається ця спеціальність - інженер лісового господарства.

Загальна формулювання - «інженер лісового господарства» має на увазі кілька напрямків у сфері діяльності випускників факультету:

  • інженери лісових культур, що забезпечують процес вирощування штучно створених лісових насаджень, починаючи зі створення лесосеменной бази, вирощування посадкового матеріалу в розсадниках і посадки лісових культур;
  • інженери лісового господарства, в чиї функції входить безпосередньо формування лісових насаджень із заданими властивостями, проведення рубок догляду, без яких неможливо виростити ліс, і підготовка лісу до головного користування - зняття врожаю деревини.
  • інженери охорони і захисту лісу та Лісопатологія, які стоять на сторожі захисту лісу від різних хвороб, нападу шкідливих комах і, на жаль, браконьєрських рубок.


Таким чином, поки росте ліс, затребуваність кадрів інженерів лісового господарства завжди.

Крім того, паралельно з чисто лісівничих дисциплінами на факультеті вивчають і такі, як ландшафтознавство, лісопаркове господарство та озеленення міст і населених пунктів, а значить, випускники можуть працювати і в лісопаркових господарствах і в озелененні.

Підготовку інженерів веде колектив висококваліфікованих викладачів, в складі якого 6 докторів наук і 11 кандидатів наук, а також фахівці, що мають великий досвід практичної роботи.

Факультет лісового господарства та екології новий, але державна атестаційна комісія відзначила високу якість підготовки фахівців. Зараз на факультеті формується матеріальна база. Вже організовано комп'ютерний клас, є своя бібліотека, купується обладнання для міжкафедральної лабораторії.

кафедри:

  1. Лісівництво та лісові культури
  2. Таксація і економіка лісової галузі

Контакти КГАУ в Казані, адреса на карті

Юридична адреса: 420015, місто Казань, вулиця К. Маркса, будинок 65

факс: (843) 236-66-51

e-mail: [email protected], [email protected]

Джерело: КГАУ офіційний сайт Казанського державного аграрного університету - https://www.kazgau.ru



Ангеліна