- На телевізорі немає ніякого зображення
- Автоматичний пошук знайшов не всі канали
- Канали зависають або пропадає сигнал
Для отримання більш точної інформації виберіть ваш регіон
На сайті функціонує сервіс технічної підтримки . Якщо ви хочете звернутися за допомогою до фахівця, перейдіть на цю сторінку
Як правило, підключення цифрової приставки до телевізора і її установка не є особливої складності. Але тільки в разі, якщо антена справна, кабель не втратив свої властивості, а користувач має хоча б посередніми технічними навичками. На практиці ж не виходить так гладко, як хотілося б. На цій сторінці ми перерахуємо основні проблеми, які можуть виникнути при підключенні цифровий приставки до телевізора і, зрозуміло, розглянемо способи їх вирішення.
На телевізорі немає ніякого зображення
Для початку слід розуміти загальну схему підключення цифрового приймача, телевізора і антени. Приймач з'єднується з телевізором (НЕ антенних кабелем, а низькочастотних RCA-RCA або HDMI), а антена підключається до приставки. Навіть при несправної антени або її відсутності на екрані має відображатися меню приймача. Тобто при натисканні на пульті від приставки кнопок MENU або OK хоч щось має відбуватися на екрані. Якщо цього не відбувається, значить цифровий приймач підключений до телевізора неправильно, або не вибраний потрібний відеовхід. Також можливо, що ви просто не включили приставку (на ній повинен горіти зелений індикатор).
Насамперед слід переконатися, що приставка підключена коректно. Найчастіше вона підключається за допомогою кабелю RCA з характерними трьома різнокольоровими штекерами: червоний, білий, жовтий. У народі він зазвичай називається "тюльпанчики" або "дзвіночки". Якщо використовується саме такий кабель, варто переконатися, що він підключений саме до входу телевізора, а не до виходу. Вхід зазвичай підписаний як INPUT або IN. Вихід, відповідно, OUTPUT або OUT. У старих телевізорах з монозвук немає червоного "тюльпана", в цьому випадку він просто не задіюється. У телевізорах з універсальним входом замість "дзвіночка" жовтого кольору може бути жовто-зелений роз'єм. Такий вхід теж підійде і його можна сміливо використовувати.
Близько 15% телевізорів різних років випуску не мають входу типу "тюльпан" за визначенням. Замість нього в телевізорі повинен бути роз'єм типу SCART, який часто називають "гребінкою". Зазвичай цифрові приставки не комплектується кабелем для підключення до такого входу і тоді вам необхідно придбати додатковий перехідник "SCART-RCA". Якщо ж телевізор сучасний, то краще замість перехідника відразу купити HDMI кабель. Зображення з ним буде більш чітким, а звук чистішим.
Якщо телевізор з приставкою з'єднані правильно, а меню приставки як і раніше не з'являється на екрані, потрібно переконатися що включений потрібний відеовхід. Треба розуміти, що при підключенні цифрового приймача телевізор не буде виводити зображення з приставки, поки ви не перемкніть ТВ в режим відеовходу. Це робиться натисканням на пульті від телевізора відповідної кнопки, яка в різних моделях може називатися SOURCE, AV, AV / TV, INPUT або значком видеовхода (стрілка, спрямована всередину кола). Як правило, видеовходів в телевізорі кілька і потрібно натиснути кнопку кілька разів до тих пір, поки не з'явиться меню приставки. Ще раз нагадаємо, що відеовхід перемикається пультом ВІД ТЕЛЕВІЗОРА.
Автоматичний пошук знайшов не всі канали
Отже, меню приставки з'явилося на екрані, потім досить просто натиснути кнопку "ОК" на пульті від приставки для автоматичного пошуку каналів по всьому діапазону частот. В ідеалі цифровий приймач повинен знайти всі 20 каналів, гірше - якщо 10 і зовсім погано, якщо взагалі нічого не знайшов. Насамперед слід переконатися що антена все-таки підключена до приставки, а не до телевізора. Потім слід перевірити якість контакту в антенном штекері. Нерідко трапляється, що контакт ненадійний або присутній замикання обплетення екрана на центральну жилу. Пам'ятайте, що ДМВ радіо та цифрове DVB-T2 зокрема дуже не любить погані контакти! Якщо ж все одно пошук нічого не дав, перевіряйте кабель і антену .
Якщо в результаті пошуку виявлено тільки 10 цифрових каналів замість бажаних 20, то в першу чергу слід переконатися, що всі канали у вашій локації в приниципе можливий. Зробити це можна, скориставшись інтерактивною картою , Опрося сусідів або зателефонувавши в спеціалізовані організації, що займаються установкою антенного обладнання. Не варто дзвонити в Ельдорадо або Ашан, так як в більшості випадків такою інформацією вони не мають. Зателефонуйте в організацію, що спеціалізується на установці антен. Як правило, це фірми, які встановлюють в тому числі і супутникові антени та знайти їх координати можна, наприклад, на сайті tricolor.tv в розділі "Де купити". Якщо прийом всіх 20 каналів у вашій місцевості в принципі можливий, перевіряйте антену і кабель.
Канали зависають або пропадає сигнал
Для стійкої роботи цифрового телебачення важливо, щоб сигнал, що приймається був достатнього рівня. Точніше, важливо гарне співвідношення сигнал / шум. Коли це співвідношення опускається нижче певної межі, починаються проблеми з переглядом. Самі простий спосіб подивитися рівень сигналу - це двічі натиснути на проблемному каналі кнопку INFO на пульті від DVB-T2 приставки. На екрані повинна з'явитися шкала "якість" і її значення повинно бути якомога більше 50%. Часто поруч зі шкалою сигнал відображається шкала "рівень" або "міцність" - на неї орієнтуватися не потрібно. Якщо рівень сигналу низький, то рада все той же: перевіряйте кабелі і антену і, при необхідності, замініть при необхідності.