- Організація знімального процесу
- творча команда
- Підбір персонажів
- вибір локації
- Головне щоб костюмчик сидів
- Робота зі стилем
- Логістика - сірий кардинал зйомок
- Контроль процесу створення реклами
- Що впливає на вартість ролика
- Як створити успішний рекламний ролик?
Відомі у всьому світі компанії не заощаджують на рекламі. Вони залучають до зйомок популярних музикантів, акторів, придумують незвичайні локації, застосовують сучасні візуальні ефекти. Чому вони викидають величезні суми на створення роликів? Та тому що сьогодні реклама є основою маркетингу. Вся стратегія просування товару або послуги будується навколо неї.
Якщо бренд невпізнанним потенційними клієнтами, важливо його розкрутити. Якщо продажу день за днем падають, значить, настав час оновити клієнтську базу, познайомити з продуктом більше число людей. Все це під силу зробити одному короткому, але дуже ємного ролику. Прорекламувати свій бренд просто, потрібно лише довіритися професіоналам.
Основні етапи створення ролика
Розробка якісної реклами включає кілька етапів:
- Аналіз ринку і продукту. Маркетологи складають портрет цільової аудиторії, вивчають сильні і слабкі сторони продукту або послуги, визначають, в чому його відмінність від конкурентів.
- Розробка концепції рекламного відео. Виділяються головні моменти, робиться акцент на одну креативну ідею. По ній пишеться сценарій, після затвердження якого робиться розкадровка ролика.
- Зйомка реклами. Найважливіший процес, під час якого знімається відео, малюються анімації і т.д.
- Пост-продашн. Зняті матеріали коригуються, обробляються. На цьому етапі робиться монтаж ролика, його озвучка, додавання візуальних ефектів.
- Оцінка реклами замовником. Результат обов'язково узгоджується з клієнтом. На цьому етапі допускається додавання сцен, перезйомка окремих моментів і інша коригування.
Організація знімального процесу
Зйомка ролика - це основний процес в створенні реклами. Від його організації залежить якість, наповненість, динамічність відео. Тому все продакшн компанії велику увагу приділяють підготовці виробництва рекламних роликів.
творча команда
Під кожен проект набирається відповідна знімальна група. Підбором персоналу займається продюсер. Якими критеріями він керується? Його завдання задіяти людей, які мають досвід у вирішенні подібних завдань. Фахівці повинні розуміти, яку мету потрібно досягти і як це зробити. Опора команди - директор знімальної групи, режисер, кастинг-директор. Також не обійтися без художника-постановника і художника по костюмах, оператора, менеджера з підбору локацій.
Кінообладнання - незамінні інструменти в створенні роликів
Кінообладнання дозволяє оживити сценарій, придуманий сценаристом і скоригованим режисером. Управлінням технікою займається не один оператор, а ціла група. Зйомка сцен - це трудомісткий процес. У ньому задіяний безпосередньо оператор, керуючий камерою, кіномеханік, що стежить за працездатністю техніки і фокус-пуллер, що забезпечує плавний рух фокусування.
Підбір персонажів
Дуже мало реклам обходиться без участі людей. Без підбору персонажів можна обійтися тільки в тому випадку, якщо ролик знятий у вигляді мультиплікації, анімації і т.п. Для постановочної реклами потрібно залучати кастинг-директора, який організовує проби і кастинги. Зазвичай професіонали мають своїх базах акторів, співпрацюють з модельними і акторськими агентствами. Директор добирає людей, що підходять за типажем, статурі, віком і т.д.
вибір локації
Далеко не кожен фон можна створити на комп'ютері. Щоб реклама вийшла барвистою, динамічною, важливо знайти відповідні об'єкти і місця для зйомок. Цим займається локейшн-менеджер. Спеціаліст шукає підходящі земельні ділянки, об'єкти нерухомості, домовляється з їх власниками, державними службами. Менеджер у відповіді за безпеку на орендованому для зйомки об'єкті.
Головне щоб костюмчик сидів
Зовнішній вигляд персонажів грає одну з головних ролей. Художник по костюмах під кожен образ і сцену підбирає одяг. Він може її купувати, шити, брати напрокат. На майданчику обов'язково обладнується примірочна, гримерка, в яких і працює художник по костюмах.
Робота зі стилем
Настрій всьому ролику задає художник-постановник. Саме він вибирає стиль відео, створює відповідні візуальні образи. Фахівець також керує сценографами, декораторами, реквізиторами. Результат роботи художника-постановника повинен відповідати задумом режисера.
Логістика - сірий кардинал зйомок
На перший погляд логістика не має ніякого відношення до реклами. Але як без неї будуть переміщатися люди, декорації, техніка? Всім цим процесом керує директор знімальної групи. Понаднормові, простої - все це загрожує зривом термінів створення реклами. Порушення планів неминуче веде до подорожчання всього проекту, а це нікому не вигідно. Тому управління логістикою вимагає грамотного підходу, великого досвіду.
Контроль процесу створення реклами
Спільними адміністративними процесами управляє лінійний продюсер. Він має масштабні повноваження. Спеціаліст стежить за правильністю розподілу бюджету, взаємодією учасників знімальної групи, умовами роботи на знімальному майданчику. Лінійний продюсер веде продукт від початку його створення до випуску.
Що впливає на вартість ролика
Точна вартість рекламного відео нерідко стає відома тільки після завершення зйомок. Ціна ролика залежить від багатьох факторів, але все ж можна виділити 3 найголовніших з них:
- Креативність сценарію. Чим більше незвичайна ідея реклами, тим більше доведеться вкласти коштів на її реалізацію. Креативний сценарій вимагає творчого підходу, але він повністю себе виправдовує ефективністю.
- Наявність візуальних ефектів, анімації. Чим більше їх кількість, тим вище вартість відео.
- Хронометраж. Цілком очевидно, що чим довше ролик, тим він дорожчий. Оптимальною вважається довжина від 30 до 120 секунд. При цьому увагу глядача прикута до реклами тільки перші 10 секунд, далі він вирішує, продовжувати дивитися або проігнорувати.
Ваше повідомлення надіслано, протягом 5 хвилин наш консультант зв'яжеться з Вами!
Як створити успішний рекламний ролик?
Брендам зі світовим ім'ям в плані створення реклами пощастило більше. Вони і так впізнавані, мають можливість залучити до зйомок популярних особистостей. Але насправді створити запам'ятовується ролик, здатний підвищити продажі на 20-40%, може навіть починаюча компанія.
Як блюдо має рецепт, так і рекламний відеоролик має певні особливості:
- Захоплюючий сюжет. Ідея - це основа сценарію, але також важливо уникати кліше, шаблонних виразів. Незвичайні діалоги викликають інтерес, швидше запам'ятовуються.
- Цікава кінцівка. В кінці ролика зазвичай йде нагадування глядачеві про необхідність придбання товару або послуги. Важливо робити це незвично, проявити творчий підхід.
- Демонстрація продукту в дії. Реклама повинна не тільки оголосити всім про існування товару або послуги, а й показати, як ними користуватися, які проблеми вони вирішують.
- Мобільність. Рекомендується відмовитися від дрібного шрифту або маленьких деталей в роликах, адже величезна кількість потенційних клієнтів переглядає їх з мобільних пристроїв.
Створити ефективну рекламу нескладно. Головне - довірити роботу професіоналам, які мають необхідними навичками та досвідом.
Чому вони викидають величезні суми на створення роликів?Якими критеріями він керується?
Але як без неї будуть переміщатися люди, декорації, техніка?
Як створити успішний рекламний ролик?