Продавці різко знизили ціни на землю і будинки під Києвом

  1. Орфографічна помилка в тексті:

18 березня 2017, 8:17 Переглядів: 18 березня 2017, 8:17 Переглядів:   Великі будинки продаються дуже погано

Великі будинки продаються дуже погано. Фото: zoloche.ua.

На відміну від приміських багатоповерхівок, які розкуповуються як гарячі пиріжки, будинки і земля під Києвом цікавлять покупців набагато менше, пише UBR .

Аналітик SV Development Сергій Костецький вважає, що цей сегмент по суті завмер. "З одного боку, вартість землі впала не так сильно, як інший нерухомості, і хороші ділянки завжди в ціні. У той же час, кількість угод маленьке: люди не готові витрачати гроші", - зазначив Костецький.

Втім, статистика говорить про зворотне. Віце-президент ВГО "Ліга експертів України" Андрій Гусельников зазначає, що, за останні два роки в Київській області збільшилася кількість угод з нерухомості.

"У 2015 році приватні нотаріуси зареєстрували 12,5 тис. Транзакцій по квартирах і приватних житлових будинків в Київській області, в 2016 році - 16,2 тис. У державних нотаріусів цей показник, становить близько 1,4 тис. Правда, поділу угод на квартири і приватні житлові будинки в статистичному обліку немає ", - пояснив він.

Але і по землі угод стає більше. У 2015 році приватні нотаріуси провели їх 15,4 тис., А в 2016-му - 20,2 тис., Державні - 2,3 тис. Та 2,7 тис. Відповідно, повідомив експерт.

Але, якщо врахувати, що в Київській області проживає 1,7 мільйона жителів, угод все одно дуже мало. Виходить, що продавали або купували землю і будинки всього 1% громадян.

До того ж покупці готові витрачатися лише на кращі, на їхню думку, об'єкти. Скажімо, за словами незалежного експерта Ярослава Цуканова, до непідготовленим дільницях узагалі немає інтересу.

"Якщо до ділянки підведений газ , Електрику, хоча б в обсязі 8 кіловат, і є, як мінімум, під'їзну колію у вигляді битій щебінки, а в ідеалі - асфальтована дорога, на таку землю попит є. Розмір ходових ділянок, як правило, від 10 до 20 соток, вартість - близько 1 тис. Дол. / Сотка, це якщо в безпосередній близькості від Києва ", - пояснив експерт.

З колегою згоден і Костецький, за словами якого, найбільше впали в ціні ділянки без комунікацій. "Хороший ділянку з комунікаціями як коштував п'ять років тому дві тисячі доларів за сотку, так і зараз стоїть майже стільки ж", - констатував аналітик.

Високі тарифи тиснуть на площу будинків

Для покупців будинків головне - компактний розмір. Невеликі котеджі користувалися попитом давно, але особливо актуальною ця тенденція стала після різкого зростання тарифів на газ.

"Шукають об'єкти по 50-80 тис. Доларів площею від 80 до 120 кв. М до 40 кілометрів від столиці. Швидше продаються будинки з хорошим архітектурним рішенням. Хороший дизайн завжди дає додаткову вартість. Все інше варто", - розповів Цуканов.

Особливо складно прилаштувати особняк, якщо його площа перевищує 180 кв.м. "Такі будинки дорого обслуговувати. Всі, хто хотів і міг купити такі будинки, вже їх придбали або побудували", - сказав Цуканов.

Глава комітету з інформаційних технологій Асоціації фахівців з нерухомості України (АФНУ) Едуард Бразас прогнозує зростання продажів будинків площею до 100 - 150 метрів, побудованих якісно, ​​із застосуванням енергоефективних технологій.

"Високі ціни на енергоносії можуть стимулювати українців переїжджати в приміські будинки, адже там ти сам керуєш витратами на опалення, на відміну від квартири. Але котедж - задоволення не з дешевих. Тому попит матимуть невеликі енергоефективні будинки, розташовані недалеко від транспортних магістралей. Природно , краще виявляться населені пункти, де є школи, дитсадки, лікарні, тому що в Київ з дітьми не наїздишся ", - вважає експерт.

Тому найпопулярнішим напрямком традиційно залишиться Києво-Святошинське.

"Там будується багато багатоповерхових будинків - Ірпінь, Буча, Білогородка, але і котеджі є. Оскільки поруч більш-менш нормальні дороги і інфраструктура, цей район найдорожчий. Другий за активністю - інший кінець" червоної "гілки метро - Бровари, і бориспільський напрям . Там - хороша траса, і села вздовж неї завжди були недешевими ", - сказав Бразас.

Традиційно популярним залишається також Житомирський напрямок. "Елітна Обухівська траса (Козин та Конча-Заспа та ін.) Зараз утримує всього 5% ринку, і по суті ні на що не впливає", - додав експерт.

А Одеська траса (Віта-Поштова) поки не виправдала очікування ріелторів, так і не ставши хітом продажів. "Зараз дотягли метро до Одеської площі, може, ситуація покращиться", - припустив Бразас.

Буде ще дешевше

За даними Гусельникова, ціни на приватні домоволодіння в Київській області за минулий рік знизилися на 5 - 10% в залежності від відстані до столиці. Ціна квадратного метра в Броварах становить 470 доларів (-5,8%), в Борисполі - 495 доларів (-5,4%), в Обухові - 440 доларів (-7,6%), в Бучі - 566 доларів (-6 , 3%), в Ірпені - 495 доларів (-5,4%).

Масового переселення киян за місто найближчим часом експерти не прогнозують. Більш того, Гусельников очікує подальшого скорочення ринку, як мінімум, на 5-10% за рік. "Ціни будуть стояти на місці, а кількість угод залишиться мінімальним", -впевнений Костецький.

Ця тенденція спровокує подальше зниження цін. Уже зараз, за ​​словами Цуканова, продавці готові поступатися 15 - 20% від ціни. У наступні півтора року ціни можуть впасти ще на 15 - 20%.

Ціни почнуть зростати не раніше, ніж через 5 років, смчітает фахівець. "За цей час на ринку накопичиться необхідна грошова маса, і люди почнуть вкладати в нерухомість", - додав експерт.

"Спочатку оживе оренда в комерційному сегменті, потім почнуть підтягуватися за ціною квартири і слідом за ними, років через три-чотири, після того як з'являється іпотечне кредитування, - ринок заміської нерухомості. Зараз у нас поки що небагато активізувалася тільки оренда комерційної нерухомості. Тобто, ми знаходимося лише на початковому етапі стабілізації ринку ", - зазначив Бразас.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Продавці різко знизили ціни на землю і будинки під Києвом". інші бізнес дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ