22 вересня 2017 року на базі Рязанського державного медичного університету імені академіка І. П. Павлова відбулася міжвузівська науково-практична конференція «Здоров'я кожного - багатство країни». Перший проректор ВолгГМУ, професор В.Б. Мандриков взяв участь в заході, де виступив зі своєю доповіддю.
Конференція, присвячена одній з найважливіших для медиків тим, об'єднала понад 500 учасників. На заході з доповідями виступили провідні фахівці російських університетів. Свої повідомлення вони присвятили процесу реалізації програми «Здоров'я кожного - багатство країни», представили результати практичного впровадження національного проекту «Готовий до праці і оборони» і розглянули пріоритети медичних вузів, які мають необхідні знання та досвід у формуванні здоров'язберігаючих технологій та просуванні здорового способу життя серед населення .
Професор В.Б. Мандриков представив доповідь «Організація роботи з охорони здоров'я студентів і співробітників медичного вузу», який супроводжувався презентацією, яскраво ілюструє багатопланові напрямки діяльності різних структур ВолгГМУ по формуванню здорового способу життя студентів і викладачів. У своєму повідомленні Віктор Борисович продемонстрував високу ефективність впровадження розробленої в Волгоградському медуніверситеті технологію здоровьесбережения.
У своєму виступі професор Мандриков поділився досвідом створення та функціонування оригінальної структури Координаційної ради з еколого-гігієнічного виховання та охорони здоров'я студентів. Як виконавці рішень цієї Ради велику роботу проводять різні підрозділи вузу. Це здравпункт, комісія з охорони здоров'я студентів, кафедра фізичної культури і здоров'я та спортивний клуб, наукові підрозділи, студентська рада, профком, редакція багатотиражної університетської газети «За медичні кадри» і вузівський офіційний сайт, як інформаційні ресурси ВолгГМУ, Центр інформаційних технологій, а також кафедри гуманітарного, медико-профілактичного, природничо-наукового і інших профілів навчання.
В.Б. Мандриков озвучив результати роботи Координаційної ради з ЕГВіОЗС ВолгГМУ за останні 10 років, якими є:
- організація нових напрямки в діяльності структурних підрозділів (відкриття кабінету психологічної допомоги, розширення спектра досліджень по гігієнічним аспектам навчання і життєдіяльності студентів, соціологічних питань і ін.);
- оптимізація роботи зі студентами з ослабленим здоров'ям, інвалідами;
- впровадження профілактичних заходів, що сприяють раціоналізації різних аспектів здоров'я і навчальної діяльності учнів;
- збільшення активністю публікацій студентів та співробітників вузу за тематикою здоровьесбережения (з 2007 року - на 35%);
- проведення «Круглих столів», обмін досвідом.
Варто відзначити і виступ професора Першого МГМУ імені І.М. Сеченова професора В.А. Решетнікова. У своїй доповіді увазі слухачів він представив медико-соціологічну оцінку цінності здоров'я у студентів медичних вузів. Володимир Анатолійович озвучив аудиторії результати соціологічних досліджень, проведених серед студентів Першого Московського державного медичного університету, Рязанського, Казанського, Саратовського, Ростовського, Воронезького, Волгоградського і Красноярського державних медичних університетів.
Крім цього на заході прозвучали й інші доповіді представників російських вузів по темі конференції «Здоров'я кожного - багатство країни». Проректор з лікувальної та виховної роботи РязГМУ Г.Б. Артьемьева виступила з доповіддю «Зарядка з чемпіоном» - шлях до здорового способу життя ». Професор Т.Н. Петрова ВГМУ ім. Н.Н.Бурденко поділилася досвідом реалізації проекту «Здоров'я кожного - багатство країни» на регіональному рівні. Ростовці проаналізували стан здоров'я студентів від першокурсника до випускника. Про свій досвід впровадження технологій ЗСЖ через волонтерів Сеченвоского Університету в освітні організації розповіла студентка 6 курсу лікувального факультету ПМГМУ ім. І. М. Сеченова А.Е. Кисельова. Представники цього ж вузу виступили з доповіддю «Комплекс« Готовий до праці і оборони: вчора сьогодні, завтра ». Про роль і завдання волонтерського руху в реалізації проетка «Здоров'я кожного - багатство країни!» Розповів керівник Центру добровольчтесва «Чумацький шлях» ВГМУ ім. М.М. Бурденко. У програмі науково-практичної конференції пройшли і секційні засідання. Перша секція була присвячена системі формування здорового способу життя в міжвузівської середовищі, друга - впровадження технологій ЗСЖ в освітні організації. Завершенням заходу стала загальна заключна дискусія за темами доповідей.
Довідково
Організаторами виступили Асоціація "Рада ректорів медичних і фармацевтичних вищих навчальних закладів", Загальноросійська громадська організація «Ліга здоров'я нації» та Рязанський державний медичний університет імені академіка І. П. Павлова.
До складу президії увійшли: професор В.А.Решетніков - радник при ректораті, завідувач кафедри громадського здоров'я та охорони здоров'я ПМГМУ ім. І.М. Сеченова; професор Г.Б. Артем'єва - проректор з лікувальної та виховної роботи РязГМУ; професор О.Є. Ачкасов - завідувач кафедри спортивної медицини та медичної реабілітації ПМГМУ ім. І.М. Сеченова і професор В.Б. Мандриков - перший проректор ВолгГМУ, завідувач кафедри фізичної культури і здоров'я.
У 2016 році проект «Здоров'я кожного - багатство країни» - результат роботи Ради ректорів - став переможцем Відкритого конкурсу з виділення грантів некомерційним неурядовим організаціям, які реалізують соціально значимі проекти. Він орієнтований на формування навичок здорового способу життя як світогляду в освітніх організаціях середньої та вищої освіти, впровадження механізмів реалізації комплексу ГТО і мотивації до збереження особистого і громадського здоров'я.
І. В. Казимирова, В. Б. Мандриков.
Фото з сайту РязГМУ: http://www.rzgmu.ru/news/2017/09/1861/