Профільне туристично-краєзнавче об'єднання «Азимут».

  1. Схожі статті:

Профільне туристично-краєзнавче об'єднання «Азимут». Рік офіційного оформлення - 1986р. До цього працювали гуртки та орієнтування на базі окремих шкіл міста і району.

До цього працювали гуртки та орієнтування на базі окремих шкіл міста і району

керівник
Блюм Андрій Вікторович

«Туризм - вид спорту, відпочинку, виховання і пізнання світу і себе в ньому», - під таким девізом працюють гуртки туристського профілю в Центрі ДЮТ «Мрія».

У них займаються хлопці зі шкіл міста з 4-го класу по 11-й, а в дні канікул до них приєднуються і ті, хто вже пішов зі школи у доросле життя (студенти ВНЗ, учні профільних ліцеїв міста, батьки нинішніх гуртківців). Місць в тургруп, що відправляються в різному ступені і категорії складності вистачить усім. Вимог до учасників подорожей три: здоров'я, комунікабельність і готовність працювати в тургрупи, враховуючи, що туризм у нас самодіяльності. Самі намічаємо маршрут, самі готуємося до нього, самі себе обслуговуємо на привалах і на марші. Закони юних туристів: «Один за всіх і всі за одного», «Семеро одного чекають», «Якщо тобі важко, допоможи іншим, і так стане легше», «Керівник завжди має рацію», «У нас все товариші туристи» та ін. не просто цікаві гасла і приказки, а неухильне керівництво до виконання. Над входом в оформляється турклас висить картина з ємними словами «Для туристів вся планета - туристична стежка» ...

Звичайно, школярі не найбагатша категорія громадян. В їх фінансуванні та оформленні дозвільних документів на виїзді багато але. Однак географія свердловських туристів різноманітна.

У дні весняних канікул часто свердловчан можна бачити на стежках Південно-Західного Криму. Улюбленими є «По печерних містах Криму», «Бахчисарай - Соколине - Ялта», «Бахчисарай - Манчуп - Севастополь». Ці маршрути дозволяють не тільки виконати ІІІ дорослий розряд з пішохідного туризму, а й доторкнутися до історії Середньовіччя, заглянути в далеке минуле, наочно порівняти з сьогоденням. А різноманітна природа Криму і химерний рельєф місцевості дають в і березні-квітні пройти на марші «Школу Робінзона», осягнути ази скелелазіння і археології, долучиться до подвигу народу, який захищав свій край від ворогів в різні історичні періоди. Якщо Ялта - це курортна зона, здравниця, будинок Чехова, галявина Казок, то Севастополь - місто подвигу війни різних епох, місто музеїв, античного Херсонеса. Об'єднання «Азимут» має методичні розробки маршрутів та екскурсій, що роблять походи по Криму справжньою школою гарту і пізнання.

Багато хто задає питання: «А чому не влітку ходите? ». Відповідь досить проста: «По-перше, ще скрізь є вода! »,« По-друге, ще не сезон - ціни нижчі »,« По-третє, не жарко, і вже досить довгий світловий день ».

Раніше наші походи по Західному і Центральному Кавказу були цілком буденним явищем. Зараз райони, куди можна без побоювання везти і вести дітей вельми обмежені. Незабутні враження від маршрутів по Західному Кавказу від п. Чузеріпль через плато Лаго-Накі до перевалу Черкесский і далі до Салохи-аулу і в Догомис. Бзогекіе дольмени, підвісні мости, «Веселий спуск» і звичайно, олімпійські арени і готелю Догомиса врізаються в пам'ять. Район Приельбрусся хороший і влітку і взимку. Є цілком посильні для дітей маршрути по долинах Адир-су і Адил-су, Баксанській ущелині, яке скоріше можна назвати долиною. Канатні дороги на Чечет і на Ельбрус роблять екскурсії вражаючими і необтяжливими в часі. Час подорожей пешеходка - літо, краще липень-серпень. Для любителів гірських лиж - грудень-березень. Готуючи документи на туристів на виїзд за межі України, необхідно запастися нотаріально завіреним дозволом обох батьків на виїзд дитини за кордон під керівництвом такого-то керівника групи.

Мрія кожного, хто бував в Приельбруссі - зійти на одну з вершин Ельбрусу. Ровеньківським школярам це вдалося. «Спіймали» погоду, пройшли хорошу акліматизацію і зійшли. А для нас це поки що мрія.

Але у нас є свої фішки. У наших керівників об'єднання туристів «Азимут» сім'ї Блюм - 10 байдарок. І отже, водні подорожі для юних свердловчан справа цілком реальна.

Кілька слів про керівників. Сім'я Блюм в Свердловську з 1980 року. Всі четверо - Андрій Вікторович, Лідія Сергіївна, їхні сини Станіслав і Борис - інструктора шкільного туризму, туристські організатори та учасники походів по IV категорії складності включно. За їхніми плечима десятки походів пішохідних, гірських і водних по Криму, Кавказу, Саянам, Камчатці, Карелії, озера Селічер і системі озер Волго - Верхів'я, Карельському перешийку, середній смузі Росії, Карпатам і, звичайно, Донбасу і річках Луганщини. Крім того, Станіслав і Борис - промислові альпіністи. На даний момент в Центрі ДЮТ «Мрія» Блюм Андрій Вікторович і Борис Андрійович ведуть гуртки пішохідного туризму та юних туристів. Лідія Сергіївна Блюм, крім роботи в громадській організації «Дитяче альпіністське рух України», займається музейною роботою і краєзнавством, випускає газету «Королівські скелі» (газета юних відпочивальників для дорослих). Блюм Станіслав Андрійович - учасник, дипломант і лауреат фестивалів самодіяльності, туристської і бардівської пісні, в тому числі і Свердловського міжнародного фестивалю «Венечкиного веселка» - пам'яті А.Літвінова - Вени Д'ркин - Дранти.

Великою популярністю користуються у юних свердловчан розроблені екскурсії в Різдвяне Закарпатті, де, крім катання на гірських лижах, санках і сноубордах, туристи знайомляться з фольклором малюнків, дерев'яним зодчеством краю, роблять зимові виходи до водоспаду Шепінт і вершин Гемби і Великого Верху, відвідують Міжгірський ярмарок . Зупиняються туристи в орендованих будинках місцевих жителів, там же готують їжу з привезених з собою продуктів (будинку закупівля дешевше). Особливою романтикою пронизані дні липня місяця, коли в дні білих ночей організовується екскурсія в Санкт-Петербург. Північна столиця нікого не залишає байдужою. Блюмом А.В. розроблені екскурсії по самому місту з його незліченними пам'ятками і його мальовничим передмістям: Пушкіну, Павловську, Петергофу, Ломоносову, Кронштадту і ін. Десятиденне подорож запам'ятовується назавжди. Від Ермітажу і Російського музею до квартири А.С. Пушкіна і Петропавлівської фортеці, Іесакінского собору і Літнього саду до «Аврори» і будиночка Петра I. Всього не перелічиш. Періодично, на замовлення, проводяться екскурсії в місто Київ, Львів, Одесу, Керч.

Не залишилися осторонь свердловські туристи під час, коли патріоти рідного краю, донське козацтво готувалося відзначити 300-річчя повстання донських козаків під керівництвом К.А.Булавіна (1707-1709гг) проти диктату уряду Петра I. Кондрат Булавін - наш земляк. Він народився в центрі Луганщини в станиці Трьохізбенський. Отаманував в Бахмутівка, перший удар завдав по царським карателям в ШУЛЬГІНКА. Туристи-водники Свердловська, до речі, неодноразові призери обласних змагань з техніки водного туризму, пройшли водними маршрутами по місцях, де 300 років тому спалахнуло повстання Булавінський вольниці. Від міста Рубіжне по річці Сіверський Донець через станицю Трьохізбенський до Станично-Луганської пропливли байдарки Центру ДЮТ «Мрія». А особливу повагу у водників викликає сплав по річці Айдар від міста Старобільська через Бахмутівка, Шульгинка, Новий Айдар, Передільське, Старий Айдар, де кожне назва пов'язана з далекими роками повстання і боїв волелюбних донців. У міста Щастя караван випливає в Сіверський Донець і фінішує у селища міського типу Станично-Луганське. Саме в цьому великому і процвітаючому пункті є єдиний в Україні музей Донського Козацтва. Недалеко від нового моста через сіверський Донець на рукотворному холі височіє вражаючий пам'ятник дружині князя Ігоря Новгород-Сіверського, що поспішає в половецькі степи за честю і славою.

Водні подорожі дозволили юним туристам зі Свердловська і їх керівникам проплисти озерами Східної Карелії, де Петро I закладав залізоробні заводи і заснував перший в Росії курорт - Марціальні води. А в поході по плесам озера Селігер і системі озер Волго - Верхів'я дістатися до самого витоку великої Волги. Самобутня культура карелів і російської глибинки, де серед дрімучих лісів трапляються каплиця з почорнілими ідолами села, що славляться народними промислами. Чудо природи - 70 метровий водоспад Кивач і похмуре місце - ставка хана Батия - Кработинь, найчистіша вода озер, повних риби, і аналог Іесакіевского собору в ¾ розміру в одному з монастирів недалеко від міста Осташкова. Всі ці маршрути доводять, що сухопутний Свердловськ не замикається в своєму степовому просторі. Туристи об'єднання «Азимут» вивчають свій рідний край. Цікаві, пізнавальні маршрути, які готують початківців до більш складних походів, дозволяють з'єднати спортивне початок з краєзнавством.

Теми 65-річчя визволення України, 65-річчя Великої Перемоги у війні 1941-1945 років, подвигу молодих розкриваються під час екскурсій і походів в сел. Комсомольський, де жив і навчався наш молодогвардієць Михайло Григор'єв; в місто Краснодон, де народилася і боролася «Молода Гвардія»; в Ровеньки, де в музеї «Полеглих у роки війни» унікальні матеріали про останні години життя нескорених героїв підпілля; до шурфу шахти №23 міста Свердловська - місця страти свердловських патріотів.

Наше місто Свердловськ пишається своїм краєзнавчим музеєм - кращим з провінційних музеїв області, який заснував Л.В. Бєдін, заслужений діяч культури України. Екскурсії в нього постійний елемент роботи з гуртківцями.

Кожна місцевість має свої родзинки, і це наша гордість, це заповідна земля Провальський степу з Королівськими скелями і реліктовим Провальський дубом, ДОЦ «Королівські скелі». Чи не заросте стежка до Будинку Здоров'я вчителя Порфирія Корнійовича Іванова в хуторі Верхньому Кондрючий за адресою: Садова, 58.

Відпрацьовують техніку пішохідного туризму та скелелазіння гуртківці «Мрія» в урочищі «Сині скелі» поблизу села Дубове під час степових походів навесні, влітку і восени.

Юні краєзнавці часті гості в музеї села Пархоменко Краснодонського району, де відродили гончарні промисли і де дбайливо зберігають пам'ять про свого земляка А.Я. Пархоменко, видному діяча червоного руху в роки громадянської війни.

На даний момент туроб'едіненіе на чолі з А.В.Блюмом і Б.А.Блюмом працює над поколінням сучасним інвентарем свого арсеналу, обладнанням туркабінет на базі ООШ№7, підготовкою походів і екскурсій в Закарпатті на Різдво, в Південно-Східний Крим в дні весняних канікул, над створенням свого скалодрома в закритому приміщенні. Зв'язок з керівниками туроб'едіненія можна тримати за телефонами:

А.В.Блюм 066 626-48-80;

Б.А. Блюм 066 622-86-25.

Будь-похід або екскурсія - це фінал великої підготовчої роботи, яка ведеться на заняттях в групах по 2-х або 3-х годинною програмою 2 рази в тиждень. Якість готовності перевіряється на змаганнях з туризму пішохідному, спортивного, водного, гірського різного рівня. У туристів об'єднання «Азимут» є свої досягнення. У різні роки свердловчане 5 разів були переможцями обласних змагань серед учнівської молоді в комплексному заліку і в окремих видах туризму, вони призери республіканських змагань, кубок вищої точки Донбасу з водного туризму у свердловчан. Творча група туристів «Азимута» дипломант фестивалів бардівської і туристської пісні «Есхар», «Венечкиного веселка», обласних та республіканських конкурсів туристської самодіяльності. Перемоги приємні, але це не сама мета свердловських туристів.

Головне - підготовка до життя і наше гідне місце в ній!

Схожі статті:

Турслет в місті Свердловську

Юні туристи школи № 7 - поза конкуренцією

«Твори, вигадуй, пробуй»

Музичний гурток «Сольний спів»

План заходів на 1 червня 2017

Відбувся конкурс-виставка «Писанкова веселка»

Управління освіти інформує

Сусідні статті: