«Амур-Лада», ГАЗ, УАЗ і КамАЗ практично вичерпали виділені на регіон квоти
Всього ж на держпрограму виділено близько 10 мільярдів рублів. У ній погодилися брати участь 30 підприємств, що випускають автотранспортні засоби. Знижку зроблять з умовою, якщо стара машина піде в утиль або її здадуть за програмою трейд-ін (trade-in).
На відміну від минулих програм, коли можна було здати тільки вітчизняний автомобіль старше 9 років, в цей раз власник автомашини може здати будь-який автомобіль, будь то легковий, комерційний або вантажний. Головна умова - це придбання нової машини вітчизняного виробництва. У цю категорію потрапляють в тому числі і будь-які іномарки, які виробляються у нас в країні. Здаючи автомобіль будь-якого класу і категорії, власник може придбати зі знижкою будь-який автомобіль, в тому числі і великотоннажний. Розмір знижки за цією програмою диференційований: від 50 тисяч рублів на легковий автомобіль до 350 тисяч на вантажний. За системою trade-in виплати становлять від 40 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Амурчане активно кинулися в автосалони ще до того, як в регіон прийшло офіційне підтвердження про старт утилізації. Тільки в перші дні дилерський центр «Амур-Лада» прийняв заявки від 62 осіб. На сьогоднішній день число бажаючих здати свою машину і отримати знижку стало так багато, що, за оцінками регіональних дилерів, держпрограма в регіоні може закінчитися раніше терміну. До 31 грудня, за планами Мінпромторгу, в країні повинні бути продані близько 170 тисяч автомобілів.
Ліміт на знижку
- Дія програми визначено як тимчасовим, так і фінансовим ресурсом, - зазначає директор компанії «Автор» - офіційного дилера ГАЗ в регіоні, Володимир Уразов. - За часом програма діє до 31 грудня, а ось з фінансів кожному заводу-виробнику була виділена своя квота із загального пирога. Тому стартували всі одночасно, а до фінішу прийдуть в різні терміни. Хто швидше свої гроші відпрацює, той швидше і закінчить участь в програмі.
40
350
неоподатковуваних мінімумів доходів громадян можна отримати за державною програмою утилізації старих автомобілів
Як зазначив Володимир Уразов, в регіональному дилерському центрі ГАЗу квота, відпущена Приамур'я, вже практично вичерпана, проте в автосалоні намагаються її продовжити. «Спочатку діапазон знижок у нас був від 120 до 350 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в залежності від маси автомобіля, що купується. З 23 вересня цей діапазон знижок був зменшений до 100-175 тисяч. Це було зроблено для того, щоб охопити держпрограмою якомога більше коло споживачів. Дуже активно ринок відреагував на відновлення програми, і по багатьом регіонам через ажіотажний попит її дію завершено - квоти обрані менше ніж за місяць. У нас ресурсів вистачить у кращому випадку до кінця жовтня », - підсумував Володимир Ілліч.
До держпрограмі в Амурській області підключилися практично всі автодилери, які реалізують як легковий і комерційний, так і спецтранспорт, - це УАЗ, ГАЗ, КамАЗ та автоцентри Renault, Nissan, Hyndai і Mitsubishi компанії «Атік-Моторс». При цьому швидше за інших машини розходяться у продавців вітчизняних марок.
- Насправді програма закінчиться набагато раніше, - констатує заступник директора автоцентру «Амур-Лада» Андрій Дьячков. - АвтоВАЗу виділений ліміт на 40 тисяч автомобілів по всій країні. На сьогоднішній день з цього числа укладено договорів на 16 945 автомобілів. На всю країну залишилося 23055 автомобілів. Ця кількість, судячи за зверненнями, закінчиться до кінця цього місяця.
За словами Андрія Дьячкова, на сьогоднішній день дилерським центром «Амур-Лада» за держпрограмою за тиждень видано майже 40 автомобілів. При цьому черга на отримання зберігається, але в основному з людей, які залишили заявки на моделі, яких немає в наявності. Максимальна знижка на модельний ряд автомобілів Lada - 50 тисяч рублів.
Іномарки в держпрограмі
У автоцентру компанії «Атік-Моторс» спочатку дію програми утилізації було розраховане на два місяці - вересень і жовтень. Але в компанії говорять, що, ймовірно, програма буде продовжена.
- У програмі утилізації у нас беруть участь автосалони Renault (Рено), Nissan (Ніссан), Mitsubishi (Міцубісі) і Hyundai (Хендай), - розповіла директор з маркетингу «Атік-Моторс» Олена Батракова. - Максимальна знижка, яка надається у всіх центрах, однакова. Вона становить 50 тисяч рублів. Правда, до неї додаються знижки по тих акцій, які проводять салони. Так, наприклад, дуже вигідні умови утилізації в автоцентрі Nissan. В сумі знижка на модель Nissan Teana сягатиме до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дилерам вантажівок та спецтехніки поки не вдалося продати жодного автомобіля, але заявок тут зібрали достатньо, і це при тому, що вартість вантажного КамАЗа становить близько 2,5 мільйона рублів. Знижка, яку може отримати покупець вантажівки з утилізації, - 350 тисяч рублів. У Благовіщенському автоцентрі «Самарагд», продавця КамАЗа, взяли близько 10 заявок на утилізацію. Тут підкреслюють, що для того, щоб отримати максимальну знижку необхідно здати автомобіль масою не менше 3,5 тонни, тобто той, на який поширюється водійська категорія «С».
«У КамАЗі на Росію відведена квота в 5,5 тисячі автомобілів. В даний час вже надійшло близько 1000 заявок. Такими темпами до кінця жовтня ліміт буде обраний », - сказали АП в центрі.
Головною метою держпрограми з утилізації старих автомобілів стала підтримка вітчизняного виробника в умовах кризи. Російський ринок автомобілів падає. Так, з початку року продажі нових автомашин впали на 9,9 відсотка. Перша утилізаційна кампанія, яка стартувала в березні 2010 року і пропрацювала до червня 2011 року, дозволила суттєво покращити ситуацію на вітчизняному авторинку. За підсумками 2014 року цілком можливе уряд прийме рішення продовжити дію програми утилізації.
Матеріали по темі
показати ще