Вуличні концерти, театралізовані вистави, виставки - це лише мала частина того, що зможуть побачити городяни. Парад на Красній площі в цей раз буде транслюватися на величезних екранах в центрі міста. Москвичам пропонуються і незвичні розваги. Наприклад, на пішохідних та автобусних екскурсіях гіди поділяться невідомими і дивовижними фактами про Велику Вітчизняну. Любителі розгадувати загадки зможуть зробити автомобільний історичний квест по Новій Москві.
Ну а в 22.00 9 травня в столиці почнеться святковий салют. Фахівці кажуть, що більш феєричного видовища москвичі ще не бачили. 30 залпів і 10 тисяч салютних пострілів з новою колірною гамою перетворять небо над містом в величезний різнобарвний екран, який для посилення ефекту підсвітять яскраві промені прожекторів. Спостерігати за салютом можна буде з десятків місць по всій Москві.
«МК» підготував путівник по святкуванню Дня Перемоги в Москві.
У День Перемоги варто обов'язково вибратися в центр міста - тільки так можна буде побачити Москву в усьому святковому вбранні і в повній мірі відчути атмосферу переможного тріумфу і загальнонародного єднання, яку обіцяють створити організатори урочистих заходів. 9 травня Москва буде надзвичайно святковій і ошатною. На вулицях, пішохідних зонах і в громадському транспорті буде звучати музика воєнних років, на бульварах розмістяться тематичні фотовиставки та мультимедійні інсталяції, виступатимуть артисти, театральні бригади і музичні колективи. Крім того, в День Перемоги безкоштовно можна буде відвідати музеї військово-історичного профілю - Музей Москви, музей «Бородінська битва», Музей оборони Москви, музейно-меморіальний комплекс «Історія танка Т-34», Зеленоградский історико-краєзнавчий музей, Меморіальний музей космонавтики .
Парад Перемоги можна буде дивитися прямо на міських площах. О 10 годині ранку розпочнеться пряма трансляція Параду Перемоги. Все, що відбувається на Красній площі можна буде спостерігати на спеціальних величезних екранах, встановлених з нагоди ювілею на Пушкінській і Тверській площах, Тверській вулиці, Поклонній горі та на Патріарших ставках. Для повноти сприйняття тут же будуть демонструватися і документальні кадри першого Параду Перемоги 1945 року - того самого, який проходив під проливним дощем і під час якого під стіни Мавзолею кидали повалені фашистські прапори.
Концерти та виставки на вулицях і площах охоплять все місто. О 13 годині одночасно у всьому місті стартують святкові заходи. Сигналом до відкриття урочистостей і народних гулянь стане пісня «День Перемоги», яка буде звучати з усіх міських майданчиків - у парках, на вулицях, в будинках культури та в бібліотеках, в аеропортах і на вокзалах, в дитячих школах мистецтв і музеях.
На Тверському бульварі москвичі власними зусиллями будуть будувати 12-метрову стіну «Народної перемоги» з фотографій і документів людей, які пройшли війну. Тут можна буде розмістити фотографії своїх родичів, які воювали на фронтах Великої Вітчизняної або кували Велику Перемогу в тилу. Москвичі та гості міста можуть вивісити на стіні копії фотографій, нагородних листів, фронтових листів та інших пам'ятних сімейних документів, пов'язаних з Великою Вітчизняною війною. У кого не виявиться на руках фотографій, зможуть просто написати інформацію про своїх близьких і родичів на спеціальних бланках, які можна буде також внести в загальну стрічку пам'яті. Поруч буде працювати танцмайданчик 30-50-х років, де можна буде повальсувати під «Синий платочек» або пуститися в танок під ритмічну «Смуглянку». А о 13 годині перед пам'ятником Юрію Долгорукому на Тверській площі почнеться великий концерт «Онуки - ветеранам», виступи артистів і музикантів триватимуть до 22 годин.
На Пушкінській площі гості свята зможуть відвідати «Кінозал», де протягом усього дня демонструватимуться фільми на військову тему або музичні номери. Тут же на «танцмайданчику» юнаки та дівчата в цивільних і військових костюмах танцюватимуть під популярні мелодії 40-х років, виконані духовим оркестром, а по сусідству можна буде познайомитися з реконструйованим «Потягом Перемоги» - тієї самої «теплушки», в якій бійці поверталися з перемогою додому. Крім цього на Пушкінській площі будуть виставлені різні види озброєння і техніка часів Великої Вітчизняної війни.
На Театральній площі перед Великим театром пройде традиційна зустріч ветеранів. Для них і гостей свята представлять музично-танцювальну ретропрограмму і кіноконцерт, які триватимуть весь день і завершаться святковим феєрверком.
На Патріарших ставках для жителів і гостей міста готують святкову програму «Музика на воді». Протягом дня тут лунатиме класична музика, демонструватимуться кадри кінохроніки Параду Перемоги 1945 року, пройде великий кіноконцерт. Святкові заходи триватимуть весь день.
Театр під відкритим небом. На Гоголівській і Нікітському бульварах, на Кузнецькому Мосту перед ЦУМом пройдуть театральні постановки за мотивами творів про війну. Відомі московські режисери розкажуть про ключові події військової історії, ціну Великої Перемоги, подвиги солдат і життя мирного населення під час війни.
Гоголівський бульвар представить дев'ять відкритих театральних майданчиків. На кожній з них етапи війни будуть заново переживати за допомогою різних засобів вираження - музики, мемуаристики, художнього читання.
На Кузнецькому Мосту городяни стануть учасниками інтерактивної театралізованої програми «В гостях у Тьоркіна». Крім цього тут будуть проводитися конкурс дитячого малюнка, виступи вуличних і студентських театрів, музична концертна програма, можна буде привітати ветеранів і почути в їх виконанні улюблені пісні воєнних років.
Війна в хроніках і фотографіях. Десять фотовиставок про війну розташуються прямо на головних бульварах міста. Москвичі та гості столиці зможуть побачити хроніку Великої Вітчизняної, звільнення європейських столиць, знамениті агітаційні плакати із закликами до захисту Батьківщини, відновлену агітмашіни і діючу модель телеграфного апарату 40-х років. Фотовиставка «І пам'ятає світ врятований» охопить буквально всю територію центру. Історичні фотографії та документи будуть виставлені на Нікольській вулиці, Кузнецькому Мосту, Арбаті, Тверській площі, Патріарших ставках, Театральній площі, Поклонній горі, Тверському і Страсному бульварах, Чистопрудному бульварі і Пушкінської площі.
На Нікітському бульварі: фотовиставки «У війни не жіноче обличчя» і «Нагородні листи війни» (копії нагородних листів з описом подвигів солдатів, представлених до орденів і медалей) в супроводі театралізованої програми за участю студентів та артистів.
На Арбаті: фотовиставка «Москва військова», присвячена життю столиці у воєнний час.
На Чистопрудному бульварі: фотовиставка, присвячена життю солдатських матерів у воєнний час.
На Тверському бульварі: художня експозиція «Дорога війни», яка познайомить глядачів з військової хронікою.
Поклінна гора. Святкові заходи на честь Великої Перемоги на Поклонній горі почнуться о 15 годині 8 травня.
Тут покажуть велику музично-мистецьку програму, присвячену 50-річчю присвоєння Москві звання «місто-герой».
З 17.30 до 18.30 пройдуть показові виступи з військово-прикладних видів кінного спорту. На вхідних площі пройдуть спільні показові виступи Кінної школи верхової їзди, кавалерійського почесного ескорту Президентського полку і Дитячої групи кінного церемоніалу.
В цей же час відбудеться фінал автопробігу містами-героями. Буде представлена експозиція з 15 ретроавтомобілів.
Паралельно можна буде побачити інтерактивний проект «Ромашкове поле», де в рамках єдиної арт-інсталяції покажуть військову техніку, листи-послання і живі квіти.
З 19 до 22 годин - святковий концерт.
9 травня
О 10 ранку на великому екрані можна буде спостерігати за трансляцією Параду Перемоги.
З 13 до 22 годин - святкова концертна програма.
9 травня за 9.00 до 15.00 пройде суперпільгові підписка на газету «Московський комсомолець» ДО 70-РІЧЧЯ ВЕЛИКОЇ ПЕРЕМОГИ.
ТІЛЬКИ в цей день ви зможете оформити підписку «МК» на 2-е півріччя 2015 року: 5 виходів на тиждень (понеділок-п'ятниця) по ціні 500 рублів (індекс 08686) або 6 виходів на тиждень (понеділок-субота) по ціні 600 рублів (індекс 05061).
Кожен підписався отримає на пам'ять від улюбленої газети КНИГУ В ПОДАРУНОК.
Вшануймо пам'ять героїв усім світом. 9 травня рівно о 18.55 буде оголошена загальноросійська хвилина мовчання. В цей час зупиниться вся святкова програма в місті, установах культури, парках. В якому б місці міста не знаходилися москвичі, вони почують звук метронома, голос диктора, слова пам'яті і скорботи за загиблими у Великій Вітчизняній війні.
День Перемоги в «Колі світла»: світлові шоу на фасадах будівель. З 8 по 10 травня москвичі можуть безкоштовно відвідати традиційний фестиваль «Коло світла». Цього року світлові та мультимедійні інсталяції будуть присвячені 70-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній. Об'єктами світового шоу стануть будівлі, що мають пряме відношення до військової історії, - Театр Російської армії і будівля Білоруського вокзалу. На фасаді Театру Російської армії щовечора протягом трьох днів глядачі зможуть побачити два світлових уявлення: «Театр. Роки війни »і« Історія солдата ». 9 травня на площі Білоруського вокзалу відбудеться святковий концерт, прикрашений яскравими відеопроекціями. На фасаді будівлі покажуть світловий спектакль «Поїзд Перемоги», в якому розкажуть про участь залізничників у евакуації, перекидання військ, доставці товарів, лікуванні та веденні бойових дій. Яскраве шоу продовжиться і після святкового салюту - під пісні військових років на будівлях з'являться відеопроекції.
Хочете переміститися на 70 років назад? 8, 9 та 10 травня це стане можливо. Департамент культури підготував масштабну екскурсійну програму «Пам'ятай і ти». У Москві пройдуть автобусні та пішохідні екскурсії по знакових місцях, пов'язаних з Великою Вітчизняною війною. І не тільки в центрі міста, а по всій столиці, включаючи Зеленоградский, Троїцький і Новомосковський округу. Всього влада планує провести за свята 150 пішохідних екскурсій по 36 маршрутах.
8 травня москвичів чекають пішохідні екскурсії по пам'ятних місцях Центрального адміністративного округу. Екскурсійні маршрути протяжністю один-два кілометри розраховані на 1 годину. Групи будуть відправлятися кожну годину з 15.00 до 23.00. Як розповіли організатори програми, деякі екскурсійні маршрути в Центральному окрузі активно використовують сучасні технології. За допомогою спеціальної програми при наведенні планшета або смартфона на реальний об'єкт можна побачити, як ця будівля виглядала під час війни, які події тут проходили або хто з військових діячів минулого відвідував це місце.
9 травня пішохідні екскурсії пройдуть по районам, розташованим за Третім транспортним кільцем. Екскурсійні маршрути довжиною від 2 до 4 км розраховані на дві години. Групи відправляються в подорож з 13.00 до 19.00. Гіди розкажуть про широко відомих і малознайомих фактах про війну, пов'язаних зі спальними районами столиці: в кожному з них є пам'ятні дошки, пам'ятники і будівлі, що зберігають історію Великої Вітчизняної. Так, від станції метро «Сокіл» москвичі відправляться «По місцях слави двох світових воєн», від «Тушинской» дізнаються про «Все для Перемоги: на землі, на воді і в повітрі», а в Ясеневі отримають цікаву інформацію про «Передніх рубежах оборони Москви ».
10 травня Департамент культури пропонує взяти участь в автобусних екскурсіях по пам'ятних місцях Троїцького і Новомосковського округів. Тут, на приєднаних територіях, пройдуть 12 автобусних екскурсій по шести маршрутах. Точками відправлення стануть станції метро «Теплий Стан» і «Анніно» і міські округи Троїцьк, Щербинка і Московський. Екскурсії розраховані на цілий день.
Всі екскурсії будуть безкоштовними. Зареєструватися заздалегідь можна по засланні .
Нова Москва
З 3 по 9 травня на території семи установ культури Нової Москви пройде тематичний кінофестиваль, присвячений Дню Перемоги. Стрічки можна подивитися і обговорити в розташованих поруч з будинком установах культури.
9 травня в культурному центрі «Київський» (п. Київський) з 13.00 всіх бажаючих будуть чекати театрально-ігрові та творчі майстер-класи зі створення костюмів з фетру, мобільна виставка зброї «Ожила історія» і пісні воєнних років у виконанні улюблених вокалістів країни.
У Будинку культури «Пересвет» (сел. Рязановський, п. Прапор Жовтня) святкова програма розпочнеться 9 травня о 10 ранку зі свята «Дідусеві пісні» і продовжиться військовими піснями у виконанні творчих колективів Нової Москви. Маленьких відвідувачів чекає дитячий ігровий майданчик з інтерактивною програмою, а для дорослих пройдуть перформанси «Ех, шлях доріжка фронтова!». Під час них будуть створені «живі картини» на тему війни. О 22.00 розпочнеться святковий салют.
У Центрі культури та спорту «Ватутинки» (сел. Десеновское, п. Ватутинки, вул. Дм. Рябинкина) о 10.00 розпочнеться пряма трансляція Параду Перемоги на Красній площі, потім підуть урочиста лінійка, концерт, театральні постановки і акції, присвячені 70-річчю Перемоги. В рамках святкової програми пройде майстер-клас в жанрі сторітеллінга. Актори розкажуть дві історії про війну: «Сталінградська битва» і «Жили-були». Їх актори майстерні створили завдяки особистому дослідженню відомих подій, спираючись на документи, листування приватних осіб і спогади своїх родичів.
Святкова програма буде продовжена в Новій Москві 10 травня. У цей день пройдуть 12 безкоштовних автобусних екскурсій по шести маршрутах, пов'язаних з пам'ятними місцями Троїцького і Новомосковського округів. Точками відправлення стануть станції метро «Теплий Стан» і «Анніно», а також міські округи Троїцьк, Щербинка і Московський. Екскурсії розраховані на цілий день, в кожному маршруті можуть брати участь 45-50 осіб.
Для тих, хто хоче вивчити пам'ятки Нової Москви самостійно, розроблений автомобільний військово-історичний квест, розкриває маловідомі сторінки оборони столиці. Крім пам'ятних місць - народного меморіалу в Кузовлева, пам'ятного знака на місці загибелі Талалихіна і т.д. - учасники познайомляться з цікавими об'єктами військово-історичної спадщини, закинутими або перебудовуються об'єктами «холодної війни». Завантажити автоквест можна з 8 травня на сайті www.tinaocenter.ru
Святкова програма, включаючи екскурсії, кінофестиваль і автоквест, проводиться безкоштовно. Зареєструватися на автобусні екскурсії можна на сайті www.tinaocenter.ru.
Салют
О 22 годині небо Москви освітить святковим феєрверком. У цьому році він буде не зовсім звичайним: зміниться колірна «начинка» артилерійських залпів, плюс до цього небо розцвітять яскраві промені прожекторів. Салютні установки будуть давати залпи протягом 10 хвилин в автоматичному режимі. Всього буде зроблено 30 залпів, одночасно з ними салютні установки на базі «КамАЗів» здійснять близько 10 тисяч салютних пострілів. Салют можна буде спостерігати з усіх точок міста, однак найкраще його буде видно в безпосередній близькості від залпових майданчиків в кожному з округів Москви. Ось адреси 16 майданчиків, розташованих у всіх округах Москви:
Командний пункт управління салютом розгорнеться на Воробйових горах (оглядовий майданчик у Головного корпусу МДУ імені Ломоносова).
ЗАТ: парк Перемоги
ЗАТ: Ново-Передєлкіно, вул. Федосьіно, д. 18, на березі ставка
ЦАО: Лужнецкая набережна, на території олімпійського комплексу «Лужники»
СВАО: ВДНХ, на площі між північними воротами і вул. сільськогосподарської
СВАО: Ліанозово, в парку «Чермянка» на березі ставка
ВАО: Ізмайловський парк, на території містечка ім. Баумана
ЮВАО: парк Кузьминки, майданчик РОСТО
ЮАО: Нагатінський Затон, в парку імені 60-річчя Жовтня
ЮЗАО: Обручевскій район, на території спортивного майданчика у Російського університету дружби народів
ЮЗАО: район Південне Бутово, вул. Адмірала Лазарєва, на березі ставка
СЗАТ: район Митино, на території ландшафтного парку
СЗАТ: Покровське-Стрешнєва, на території аеродрому Тушино
САО: район Лівобережний, парк Дружби
Зелао: місто Зеленоград, в парку Перемоги на березі ставка
Тіна: міський округ Троїцьк, на території Фізичного інституту ім. П. Н. Лебедєва
Хочете переміститися на 70 років назад?