Програми з обміну студентами та школярами

  1. Як виїхати вчитися за кордон
  2. Студентські обміни: переваги та труднощі
  3. Підготовка документів
  4. Моральна готовність до студентським обміном
  5. переваги навчання

Молоді люди в сучасному світі просто зобов'язані бути мобільними і швидко реагувати на мінливі умови життя. Це, в свою чергу, підштовхує їх до отримання освіти, яке буде визнано в інших країнах. Міжнародні дипломи про закінчення вищих навчальних закладів можна отримати, пройшовши навчальний курс в зарубіжних вузах.

Як виїхати вчитися за кордон

Існує кілька шляхів для реалізації такої можливості навчання в 2019 році.

  • Після закінчення середньої освіти вступити до вищого навчального закладу за кордоном.
  • Пройти курс навчання в іноземній школі і потім вступити до вузу цієї країни.
  • Взяти участь у програмі, яка пропонує стати школярами або студентами по обміну .

Які переваги надає третій варіант, і чим він краще перед двома першими Які переваги надає третій варіант, і чим він краще перед двома першими? Перший шлях досить реальний, якщо врахувати два моменти.

  1. По-перше, необхідно добре знання мови країни, в якій хоче вчитися майбутній студент.
  2. По-друге, слід пам'ятати, що освіту для іноземців у вищих навчальних закладах будь-якої країни, незалежно від форми власності вищого навчального закладу, можливо тільки на платній основі.
  3. По-третє, потрібно обов'язково врахувати витрати на проживання, харчування, переїзд, які також ляжуть на плечі майбутнього студента.

У другому випадку всі описані вище моменти зберігаються. При цьому, безумовно, абітурієнт має ту перевагу, що у нього відсутній мовний бар'єр, оскільки він навчався і жив в країні кілька років під час навчання в школі. Моменти, що стосуються вартості навчання, навпаки, будуть мати вирішальне значення. Адже грошей буде витрачено в кілька разів більше, в залежності від часу перебування в країні навчання.

Природно, такі форми навчання в закордонних навчальних закладах підходять для тих учнів, які не відчувають матеріальних труднощів. Для тих, хто не може дозволити собі таких витрат і все-таки бажає отримати освіту за кордоном, найбільш підходящим є третій варіант.

Студентські обміни: переваги та труднощі

Розглянемо докладніше як стати студентом по обміну. Для здійснення цієї мети необхідно враховувати кілька важливих моментів.

Почнемо з того, що участь в програмі обміну можна здійснити кількома способами:

  • взяти участь в програмі обміну вузу , В якому ви навчаєтесь, якщо така є;
  • можна використовувати аналогічні програми зарубіжних вузів, інформації про яких розміщені на їх сайтах;
  • виграти програму обміну в якості гранту або внаслідок участі в конкурсі;
  • взяти участь в програмах або проектах різних міжнародних організацій;
  • погодитися на обмін, самостійно підібравши собі цікавий для вуз і програму.

Після того як здійснено вибір відповідного варіанту, слід діяти в залежності від нього. Слід звернути увагу на зміст відповідної програми , Терміни навчання і перелік безкоштовних послуг, які входять в пакет. Дуже часто витрати на проїзд та проживання в період навчання входять в самостійну оплату студента, хоча можливо знайти програму, яка буде для студента повністю безкоштовною .

До слова, експерти попереджають студентів, щоб в разі самостійного добору обміну, ви перевіряли наявну інформацію і не довіряли приватних оголошеннях, розміщених в інтернеті. Адже в цьому випадку, неможливо забезпечити безпеку участі в програмі.

Підготовка документів

Наступним етапом стане підготовка необхідних документів. До них відносяться:

  1. Сертифікат IELTS, який підтверджує володіння англійською мовою. Крім того, потрібно бути готовим до того, що буде потрібно написати невелике есе, в якому пояснюється вашу мотивацію для участі в програмі.
  2. Копії атестата або залікової книжки, перекладені і завірені.
  3. Копії документів, що підтверджують досягнення в навчанні, якщо такі є.
  4. Медична довідка встановленої форми, а також медична страховка.
  5. В якості додаткових документів бажано приготувати і рекомендаційні листи від тих, у кого ви навчалися.

Вид сертифікат IELTS

Слід зауважити, що в разі, якщо програма обміну обрана вами самостійно, потрібно підготувати 2 комплекти документів один - для свого вузу, інший - для приймаючої сторони. Після цього потрібно заповнити заявку-анкету та подати її для участі в програмі обміну. Організатори можуть давати додаткові завдання передбачуваним кандидатам на обмін, особливо в тому випадку, якщо програма безкоштовна.

Загальні моменти при будь-якому варіанті будуть збережені. До них відносяться наявність діючого закордонного паспорта, надання сертифікату на знання мови, відкриття студентської візи.

Моральна готовність до студентським обміном

Як зазначалося вище, навчання в програмі студентського обміну має масу переваг. Однак варто сказати кілька слів про ті труднощі, які підстерігають бажаючих вчитися за кордоном. Можна сказати, що вони скоріше ставляться до проблем моральної адаптації до умов нового життя.

Якщо ви поспілкуєтеся з тими, хто побував за кордоном за такими програмами, вони, як правило, будуть одностайні в своїх висловлюваннях Якщо ви поспілкуєтеся з тими, хто побував за кордоном за такими програмами, вони, як правило, будуть одностайні в своїх висловлюваннях. Перш за все, хлопці відзначають наявність такого почуття як ностальгія. Враження від новизни і початкові захоплення з часом проходять, і починається процес навчання, який вимагає напруги сил, щоб гідно продемонструвати себе в новому колективі.

При цьому певні складності виникають з тим, що зазвичай характеризується як мовний бар'єр. Адже навіть при хорошому володінні мовою неможливо знати якісь національні особливості або вирази, які важко зрозуміти і передати представнику іншої країни. Тут грає роль не тільки мову, але й національні традиції.

Окремим пунктом відзначають звикання до умов проживання в країні, особливостей побуту та поведінки. Складність в таких програмах складає і тривалість перебування. Особливо це стосується тих, хто поїхав вчитися для того, щоб закінчити освіту.

Слід запам'ятати, що статус випускника можна отримати тільки, пройшовши повний річний курс навчання. В іншому випадку можна вважати, що ви приємно провели час і просто познайомилися з країною.

Сучасні програми обміну з російськими вузами припускають навчання в університетах Великобританії, Сполучених Штатів Америки, Канади та Німеччини. Багато компаній також пропонують згодом стажування за обраною спеціальністю.

Багато компаній також пропонують згодом стажування за обраною спеціальністю

переваги навчання

Таким чином, навчання за кордоном за програмами обміну відкриває для студентів хороші перспективи і дає ряд переваг. Ви зможете отримати високоякісну освіту і міжнародний диплом, визнаний фахівцями за нижчою вартістю.

Така програма дає учаснику студентського обміну можливості спілкування зі своїми однолітками в іншій країні і ті самі навички мобільності, про які згадувалося вище.

Розширення кругозору і загальної ерудиції, можливості удосконалення навичок володіння мовою - все це також має важливе значення для майбутніх професіоналів своєї справи. І, нарешті, нові враження, і новий життєвий досвід залишаться з вами на все життя.

Які переваги надає третій варіант, і чим він краще перед двома першими?