Програмний директор «Нашого радіо» Вадим Смілянець: На формат радіостанції не повинен впливати власник

Фото Надано прес-центром «Радіокомітету»

Програмному директорові загальнонаціональної радіомережі «Наше радіо» Вадиму Смілянцу першу роботу на радіо допоміг знайти щасливий випадок. І ця робота подобається йому донині. Про своєму щоденному драйвовому марафоні, про те, як на формат радіостанції впливає зміна власника, як «Наше радіо» відноситься до конкуренції радіостанцій всередині свого холдингу (UMH), а також про українську музику Вадим Смілянець розповів в інтерв'ю MediaSapiens.

- Так уже вийшло в моєму житті, - каже Вадим, - що до «Нашого Радіо» я працював на «Нашому Радіо»! З 1997 року. Це був перший курс політеху, я планував стати програмістом. Мого батька, як технічного інженера, запросили налаштувати обладнання в ефірній студії «Нашого Радіо». Я заїхав в офіс радіостанції подивитися на нову техніку, яку закупили в Європі (з дитинства люблю і дуже стежу за технікою). Зав'язалася розмова з музичним редактором, він мене запитав, чи вмію я міксувати музику. Потрапив в точку: я з 7-го класу проводив дискотеки в школах. Показав, що вмію, і він запропонував спробувати мікшувати пісні в ефірі «Нашого» ночами, коли немає ведучого. Для мене, першокурсника, робити в ефірі РАДІО то, що я вмію і люблю, та ще за ГРОШІ? Звичайно, я погодився. А через деякий час стало цікаво: чому саме в такому порядку розставлені пісні, чому вранці пісні ритмічніше, ввечері спокійніше, як пишуться джингли і т. П. Одного разу підмінив музреда, зробивши сам плей-лист. А потім сам став музичним редактором. Освоїв професію, але з'явилися нові питання: як працюють провідні, як роблять ранкове шоу, як досліджується аудиторія ... Почав відвідувати тренінги та семінари. Через деякий час надійшла пропозиція спробувати себе в ролі програмного директора. Спробував - сподобалось. І не разонравилось досі :)

- Чим є радіо у вашому житті?

- Це половина мого життя. З урахуванням того, як давно я працюю в цій сфері і скільки годин кожен день. Чесно скажу - сім'ю бачу рідше, ніж колег по роботі.

- Як виглядає день програмного директора однієї з найбільших мережевих радіостанцій?

- На щастя, я не пам'ятаю жодного дня, який був би схожий на попередній. Радіо - це кожен день щось нове. Кожен день слухаєш нові пісні, обговорюєш з провідними минулий день і плануєш наступний. З креативним відділом придумуємо нові програми і проекти. Мабуть, стабільний тільки сам фон дня - радіо. Я слухаю або «Наше Радіо», або інші станції, щоб бути в курсі того, що відбувається в ефірі конкурентів.

- А кого ви вважаєте своїми конкурентами?

- Це станції з схожим музичним форматом, з україно- та російськомовними піснями. Але ми не прямі конкуренти, тому що у «Нашого Радіо» є своя ідея, якої немає ні в кого: «Все буде по-нашому!». Це повага до нашої країни, це гордість за її людей. І навіть за її котів! (Мова про проект «Нашого радіо» - «Головний кіт країни».) Це підтримка українських брендів (проект «Краще Наше»). Це любов до українських пісень. Ми разом зі слухачами - патріоти!

- Хто ваш слухач? Консервативний він в своїх музичних симпатіях?

- Наша аудиторія - це молода, сучасна українська сім'я. Вони працюють, але знаходять час для себе - заняття спортом, шопінг, відпочинок в колі друзів або сім'ї, подорожі і т. Д. Що стосується музичних уподобань - вони не консервативні. Вони із задоволенням слухають і улюблені хіти, і нові пісні.

- Як ви підбираєте контент для своєї радіостанції? На які тренди орієнтуєтеся?

- Все, що звучить в ефірі, цікаво нашим слухачам. При цьому ми враховуємо і швидкість, з якою зараз змінюється наша країна, оперативність подій, зміни в укладі життя. Наше радіо змінюється разом з Україною ... Стабільно залишається в ефірі хороша якісна наша музика. Не можна сказати, що якась музика втрачає популярність, а інша набирає. У кожної людини є свої переваги. Хтось любить рок, хтось шансон, хтось взагалі - звуки природи. В ефірі «Нашого Радіо» регулярно з'являються новинки, але в рамках формату, це музика, яку очікують почути наші слухачі.

- «Наше радіо» з 2011 року в складі UMH. Як за цей час змінився формат радіостанції?

- На формат радіостанції жодним чином не повинен впливати власник. У нашому випадку точно не впливає. Що стосується змін формату ... Радіо - це щоденна робота. Щодня з'являються нові треки, виконавці, запити слухачів в тій чи іншій інформації. Формат радіостанції визначається смаками і потребами цільової аудиторії. Виходячи з цього і формується програмний продукт для ефіру.

- Яким ви бачите майбутнє мережевих станцій в той час, коли з кожним днем з'являються нові нішеві формати, онлайн-радіо?

- Конкуренція підстьобує, а різноманітність радує. Кількість нішевих станцій зростає - це відмінна тенденція, кожен може знайти щось своє, а не знайде - так має шанс зробити сам, онлайн - так точно. Але я поки не бачу їх популярності, а відповідно і загрози для мережевих радіостанцій.

- Які у вас плани експансії в інтернет?

- Інтернет практично нескінченний, місця в ньому вистачить усім. «Наше радіо» можна слухати онлайн, і треба зауважити, слухають його так досить активно. Всі великі проекти станції, як правило, мультимедійні: із завантаженням анкет, голосуванням на онлайн-платформах. Тобто ми не проводимо експансію, ми просто там, де наша аудиторія. І якщо з'являться нові варіанти взаємодії зі слухачами, ми будемо їх використовувати.

- Чи відчуваєте ви конкуренцію з боку інших радіостанцій вашого холдингу? Наприклад, радіо «П'ятниця» досить швидко набирає обертів і за даними останньої хвилі випереджає вас за показником рейтингу.

- «П'ятниця» зайняла свою нішу і знайшла свого слухача. Я дуже радий успіху колег. А з приводу конкуренції я вже говорив - у «Нашого радіо» є свій шлях і свій слухач, з яким у нас все взаємно!

- Ви були членом журі конкурсу української пісні «Український формат» - спільного проекту член ів «Радіокомітету» по просуванню сучасної української музики. Які у вас враження від конкурсу?

- Дуже непогані. Україна завжди була і залишається «співочою Країною». І «Український формат» ще раз це підтвердив. Прислали дуже багато хороших робіт - понад тисячу! Довелося напружитися, слухати не тільки вухами, а й серцем. В основному конкурсні роботи - поп-музика. Це зрозуміло, з таким жанром найлегше завойовувати публіку. Є, звичайно, і нестандартні пісні. З них запам'яталася пара груп, які співають в стилі хард-рок. Українською. Сподіваюся, вони теж знайдуть свого слухача. У всякому разі, з усіх конкурсних робіт я їх запам'ятав, хоч це і далеко від формату «Нашого радіо».

- Як ви вважаєте, конкурс зміг популяризувати українську музику?

- Українську музику слухають менше не тому, що вона на українській мові, а тому що вона відстає за якістю. «Український формат» - це був насамперед конкурс, боротьба талановитих текстів, професійних аранжувань, свіжої молодої крові. Він дав шанс новим майбутнім зіркам піднятися на вершини українського шоу-бізнесу і підняти українську музику на новий якісний рівень.

- Чи буде у «Українського формату» продовження?

- В Україні дуже багато творчості, яке залишається «за ефіром і за кадром». «Український формат» може стати невеликий, але важливою точкою опори, яка допоможе привернути ринок музики в країні. У нас є величезний потенціал, давно пора почати його використовувати. Мені було дуже приємно бачити українські таланти. Відчуваю, що в «Українському форматі» народиться багато зірок. Хочеться, щоб в першу чергу в ефірі звучав якісний продукт. І, звичайно, щоб це була українська музика. Для цього нам треба багато працювати. Українці, як відомо, роботи ніколи не боялися. Слухачі чекають, ми готові підтримати, справа - за музикантами.

Наталія Данькова, «Радіокомітет», для MediaSapiens

comments powered by Для мене, першокурсника, робити в ефірі РАДІО то, що я вмію і люблю, та ще за ГРОШІ?
Як виглядає день програмного директора однієї з найбільших мережевих радіостанцій?
А кого ви вважаєте своїми конкурентами?
Хто ваш слухач?
Консервативний він в своїх музичних симпатіях?
Як ви підбираєте контент для своєї радіостанції?
На які тренди орієнтуєтеся?
Як за цей час змінився формат радіостанції?
Яким ви бачите майбутнє мережевих станцій в той час, коли з кожним днем з'являються нові нішеві формати, онлайн-радіо?
Які у вас плани експансії в інтернет?